Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B8 1.8 TSI 180KM DSG7
    Rok prod: 2016

Obserwuję wątek :) fajnie jakby powstał taki moduł pod USB, który będzie obslugiwać Android Auto i Apple CarPlay. To byłoby coś, myślę że to kwestia czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TSI 280KM DSG6

Carplay po Wifi już w niektórych autach funkcjonuje (BMW na przykład). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, ale jeśli mówimy tylko o nowych autach :) Wprowadzenie tego do już wyprodukowanych to będzie coś :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TSI 220KM DSG6
    Dnia 13.07.2018 o 08:40, Macmaciek napisał:

Carplay po Wifi już w niektórych autach funkcjonuje (BMW na przykład). 

A dokładniej to tylko w BMW i niektórych systemach zewnętrznych. Co więcej w BMW na przykład nie działa to w PL "bo nie", a planują przejść na model abonamentowy (!) za dostęp do CarPlay.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TSI 280KM DSG6

Tu jeszcze pisali o Mercedesie A, zreszta dużo sensownie podanych informacji tu jest. Post z końca kwietnia, zakładam, ze jakiś postęp od tego czasu jest... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017

Jest nowa wersja AAUnlock działająca z najnowszą wersją GPS.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Testowałeś? 

Na XDA potwierdzają:

"New aa_unlock.apk version is working, Google Play Service (12.8.72) and latest Android Auto (3.4.582534)"

Edytowane przez Dean

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy na wyświetlanym Yanosiku pojawiają się wam wskazówki z odpalonej w AA nawigacji Google Maps? U mnie kiedyś, przy pewnych ustawieniach, pojawiały się, ale po aktualizacjach AA, AAM i GPS nie mogę tego efektu uzyskać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy zauważyliście, ale po ostatnich aktualizacjach można wybrać widok satelity w Google Maps.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można chyba od wersji 3.3, ale wygląda to kiepsko i mało czytelnie :) 

15 godzin temu, jamaju napisał:

Czy na wyświetlanym Yanosiku pojawiają się wam wskazówki z odpalonej w AA nawigacji Google Maps? U mnie kiedyś, przy pewnych ustawieniach, pojawiały się, ale po aktualizacjach AA, AAM i GPS nie mogę tego efektu uzyskać...

Musiałbym to sprawdzić, bo rzeczywiście coś ostatnio się zastanawiałem dlaczego nie pokazuje mi powiadomień z map jak jestem połączony z telefonem poprzez AA Mirror. Zbadam to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: ---

Witam,

Dean, przede wszystkim dzieki za ten tutorial :) Niby coraz więcej aut może korzystać z AA a informacji na ten temat jak na lekarstwo :/ 

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem AA w moim autku. Niestety już na dzień dobry pocałowałem klamkę :/

- podłączam przez USB mój HTC 10, AA widzi to połączenie

- na akranie auta pojawiają sie dwie opcje AA i MirrorLink

- klikam w AA

- przez dosłownie sekundę uzyskuję połączenie, po czym tracę polączenie USB

- po chwili wyskakuje mi okno wyboru typu połączenia USB na ekranie telefonu a na ekrania w aucie info, że nie udało się połączyć z telefonem i sugestią, że być może telefon jest zablokowany

Chciałbym sie zapytać czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem i może go jakoś rozwiązał ? Z tego co wyczytałem w necie to problem leży w oprogramowaniu/driverach USB telefonu ale nigdzie nie znalazłem jasnej informacji jak można to rozwiązać.

Co w ogóle oznacza info, ze mój telefon może być zablokowany ?

HTC 10 jest z rootowany i ma nie stockowy ROM. W ostateczności zrobię hard reset lub powrót do stockowego ROMu, ale zanim to zrobię chciałbym sprawdzić inne, mniej inwazyjne możliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    18 minut temu, Chris.. napisał:

ale zanim to zrobię chciałbym sprawdzić inne, mniej inwazyjne możliwości.

Zmień kabel. U mnie zadziałał dopiero 3 z kolei. Na pierwszych dwóch też mnie rozłączało, po 20-30 sek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chris, na pewno zobacz inny kabel. najlepiej oryginalny od HTC. 

Zobacz też, czy w ustawieniach auta masz wymuszanie, by łączyło poprzez AA. W Passacie można wskazać preferowane połączenie (AA lub MirrorLink).

Od sterownikach do telefonu nigdy nie słyszałem i wątpię by coś takiego było. Wszystko instaluje się z systemem, jeśli masz Android powyżej wersji 5.0 to AA powinno działać.

Spróbuj też uruchomić AA na telefonie (bez podłączania). Aplikacja pyta wtedy o różne dostępy i uprawnienia w systemie. Przyznaj jej wszystko i wtedy podłącz do samochodu i też co trzeba to przyznaj.

Daj znać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: ---

Dzięki za sugestie, ale to wszystko sprawdziłem i wyeliminowałem już na samym początku. Pisząc sterowniki, chodziło i o drivery do USB-OTG, tutaj na 90% była przyczyna mojego problemu.

Piszę była, bo przeszedłem do planu B czyli powrotu do stockowej wersji androida. Po 2h walki TADAM ! Wszystko w końcu ruszyło :) Tak dla informacji powiem, że nie blokowałem na razie żadnych automatycznych aktualizacji googla, mimo to na najnowszym AA mirror wszystko jak na razie ładnie śmiga.

Chcę teraz przejść do 2 etapu, czyli instalacji kolejnych apek i tu mam pytanie. Po co instalować carstream jeżeli normalny youtube działa bez wiekszych problemów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta