Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet na same głośniki w drzwi myślę że pomiędzy 200-300zł.

Ogólnie jestem laikiem w temacie car audio. Dużo bardziej orientuję się w sprzęcie domowym.

Myślałem o JBL ponieważ jest to produkt Harman-a, a z tego co wiem robi przyzwoite audio

Zdaję sobie sprawę że niskie tony to nie tylko sprawa samego głośnika... Tylko kurczę nie chciałbym wymieniać radia ewentualnie seryjne 2din.

Nie znam się. Zdaję się na wsze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Budżet na same głośniki w drzwi myślę że pomiędzy 200-300zł.

Ogólnie jestem laikiem w temacie car audio. Dużo bardziej orientuję się w sprzęcie domowym.

Myślałem o JBL ponieważ jest to produkt Harman-a, a z tego co wiem robi przyzwoite audio

Zdaję sobie sprawę że niskie tony to nie tylko sprawa samego głośnika... Tylko kurczę nie chciałbym wymieniać radia ewentualnie seryjne 2din.

Nie znam się. Zdaję się na wsze porady.

 

JBL to taka mocno średnia , a nawet mocno naciągana średnia półka w tym pieniążkach masz duży wybór nowych dobrze grających zestawów np:

-excursion sx-6c

- U-dimension el-comp 6

- helix b62c

 

głośniki najlpiej zamontować na dystansach z mdf zamiast przynitowanych oryginalnych , Jeżeli miałbym pod radio brać to zdecydowałbym się na Excursion'y . Możesz napisać badź też zadzwonić do Użytkownika Osiah napewno wiecej Ci powie o tych głośnikach , naprawdę fachowo doradza , numer znajdziesz w podpisie na jego profilu lub też http://www.audioplaneta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie matlis!

Właśnie uratowałeś mnie przed zakupem badziewka. W opisach wszystko jest super :D

Będę szukał excursion sx-6c + MDF. Czy wygłuszać do tego drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne wygłuszenie to podstawa tak naprawdę , jakbyś jeszcze miał troszkę ambitniejsze radyjko to napewno by Ci dużo poprawiło efekt końcowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem okazję posłuchać Helixów pod samym radiem i powiem szczerze, że dawały radę. Byłem mocno zdziwiony, że tak nieźle radzą sobie bez wzmaka więc pod radio mogę je śmiało polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio miałem okazję posłuchać Helixów pod samym radiem i powiem szczerze, że dawały radę. Byłem mocno zdziwiony, że tak nieźle radzą sobie bez wzmaka więc pod radio mogę je śmiało polecić ;)

 

Wszystkie 3 propozycje które podałem są godne polecenia , wybór już tylko zależy od kupującego jakie ma preferencje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć nowe u-dim za 300 zł. Na allegro chodzą po 350pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko znaleźć nowe u-dim za 300 zł. Na allegro chodzą po 350pln.

 

Widelki troche naciagnalem bo czasami warto te "kilka groszy" dolozyc w zaleznosci czego sluchacz oczekauje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica pomiędzy Exfurion a Helix? Któreś z tych 2 będę montował:) polecacie zmieniać ori tweetery na Exfurion lub Helix czy zostawić ori tweeter? Boje sie ze nie poradzę sobie z montażem zwrotnic(w CA jestem laikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat podłączenie zwrotki to najmniejszy pikuś jest. Wszystko jest ładnie opisane na obudowie zwrotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest różnica pomiędzy Exfurion a Helix? Któreś z tych 2 będę montował:) polecacie zmieniać ori tweetery na Exfurion lub Helix czy zostawić ori tweeter? Boje sie ze nie poradzę sobie z montażem zwrotnic(w CA jestem laikiem).

 

dla mnie helix b62c jest zbyt "grzeczny" zbyt poprawny , taka poprawnie grająca budżetówka , Excrusion zagra napewno lepej, mocniejszym Dołem tzn. basem i kickiem , jest ciekawszym zestawem niż oklepane Helixy .

Montaż zwrotnic jest bardzo łatwy , tweeter bym napewno zmienił na ten z zesawu , bo wtedy będzie to spójne , efekt będzie fajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, i tym zachęciłeś mnie do zakupu Excursion. Choć nie byłem do końca przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz, i tym zachęciłeś mnie do zakupu Excursion. Choć nie byłem do końca przekonany.

 

Kupuj , będziesz zadowolony :) choć też nie oczekuj cudów bez wygłuszenia drzwi. Zapomniałem tego dodać we wcześniejszym poście , choć to oczywiste jest . Ale Bardzo fajny zestaw na początku przygody z Car Audio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak twoim zdaniem sprawdzi się taśma dekarska do wygłuszenia tapicerki? Drzwi moim zdaniem są wystarczająco szczelne jak dla mnie. Może w miedzy czasie coś mi się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , bo nigdy taśmy dekarskiej nie używałem , bardziej Polecam Pianki Holywood'a lub w ostateczności GMS'a.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

o Materiałach tłumiących to więcej Może +Osiah Powiedzieć , ma większe doświadczenie oraz z większą ilością materiałów miał styczność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazlem nic podobnego. W moim passacie b5fl siedzialo jakies radio pioniera. Ale oryginalnie bylo radio navigation system mcd i takie po kupnie auta tez zamontowalem. Problem w tym ze naglosnienie jest strasznie slabe. Auto posiada glosniki z tylu. Znajomy ma głośniki tylko z przodu i radio becker traffic pro i nagłośnienie jest super. U siebie regulowane w opcjach basem itd ale jakosc dalej kiepska. Dodam ze obydwa samochody maja fabryczne audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw Pioneera z powrotem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstaw Pioneera z powrotem i tyle.

 

Czyli rozumiem ze to wina radia nie samych głośników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniłeś tylko radio i zauważyłeś że jest gorzej, to wina leży po stronie radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności