Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam do was pytanie, mam wyciek w tylnych drzwiach Prawych pasażera. Niedawno zostały u mnie przyciemniane szyby z tyły w sedanie i po przyciemnieniu widze, ze po myciu jak i po deszczu mam wode na progu i na uszczelce, podejrzewam, że uszczelka z pod blachy jest już lipna czy może ktoś z was mi powiedzieć jakiego silikonu (czy może to być najzwyklejszy) uzyć aby uszczelnić ta blachę metalową miedzy drzwiami? Dodam , że odpływy są drożne

 

zadnego lepiej kupic ta uszczelke w VW albo z takiej piankowej dorobic nowa. Podobne uszczelki masz w drzwiach czy cos takiego, waskie i samoprzylepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadnego lepiej kupic ta uszczelke w VW albo z takiej piankowej dorobic nowa. Podobne uszczelki masz w drzwiach czy cos takiego, waskie i samoprzylepne.

kupić i nakleić to pół roboty, a oczyścić resztki starej żmudna robota

osobiście użyłem silikonu dekarskiego, bo to miałem pod ręką i nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupić i nakleić to pół roboty, a oczyścić resztki starej żmudna robota

osobiście użyłem silikonu dekarskiego, bo to miałem pod ręką i nie cieknie.

 

zalezy jak sie kto do tego zabiera, takie roboty to normalka w powypadkowych autach. Bynajmniej po to zeby ta blacha nie drżała i nie robila halasu zbednego. Zwykla suszarka do wlosow jest dobra do tego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy jak sie kto do tego zabiera, takie roboty to normalka w powypadkowych autach. Bynajmniej po to zeby ta blacha nie drżała i nie robila halasu zbednego. Zwykla suszarka do wlosow jest dobra do tego/

nie wiem ja nie blacharz... ja amator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem gdzie ciekła mi woda i dałem troszke silikonu bo nie chciało mi sie czekac do poniedziałku i drapac tej blachy z uszczelki i woda nie leci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rudi00000000

Witam! Mam następujący problem przy tylnich drzwiach od strony pasażera na dole w miejscu gdzie znajduje sie guma od odprowadzenia wody pojawiła się woda. Leje się jakby z jednego miejsca do wewnątrz. Po sprawdzeniu okazało się, dolna uszczelka pomiędzy tapicerką a drzwiami jest cała poszarpana . Mam pytanie gdzie mogę dostać taką uszczelkę ????????? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam następujący problem przy tylnich drzwiach od strony pasażera na dole w miejscu gdzie znajduje sie guma od odprowadzenia wody pojawiła się woda. Leje się jakby z jednego miejsca do wewnątrz. Po sprawdzeniu okazało się, dolna uszczelka pomiędzy tapicerką a drzwiami jest cała poszarpana . Mam pytanie gdzie mogę dostać taką uszczelkę ????????? proszę o pomoc

Dostaniesz ją na szrocie lub na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe tylko ASO, starej np za szrotu bym nie zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam następujący problem przy tylnich drzwiach od strony pasażera na dole w miejscu gdzie znajduje sie guma od odprowadzenia wody pojawiła się woda. Leje się jakby z jednego miejsca do wewnątrz. Po sprawdzeniu okazało się, dolna uszczelka pomiędzy tapicerką a drzwiami jest cała poszarpana . Mam pytanie gdzie mogę dostać taką uszczelkę ????????? proszę o pomoc
Kolego nowa uszczelka to tylko w ASO, jak nie chcesz jezdzic do ASO to wes silikon i silikonem uszczelnij to miejsce od punktu A do punktu B silikonem i skręć tą blache do drzwi i będzie działało u mnie tak jest i mam po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja właśnie zakończyłem walkę z wlewającą się wodą do środka.

U mnie okazało się, że cieknie przez drzwi z tyłu po prawej i lewej stronie.

Zdjąłem boczki co na prawdę jest bardzo proste odkręciłem blachę uszczelniłem silikonem sanitarnym i po problemie:D

Edytowane przez sajmonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem problem z cieknącą wodą pod obudową filtra przeciwpyłkowego- brak części gumowej uszczelki + złe założenie przez poprzedniego właściciela skutkowało zalewaniem wnętrza samochodu.

Teraz mam inny problem ponieważ woda dostaje mi się do bagażnika i w kieszonce po prawej stronie po burzy jest mokro. Dodam że jest to sedan/limuzyna. Ktoś ma pomysł którędy może ta woda się wlewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Właśnie okazało się że woda wlewa mi się do środka i dochodzi aż do modułu komfortu. Połaczenie przy module było tak zgnite że rozsypało mi się w rękach. Połaczyłe wszystko ale jeden prewód mi pozostał wolny i nie zauważam braku żadnej z funkcji. Nawalał mi zamek centralnego i klapka paliwa (bezpiecznik nr 38), z jednej strony idą 4 jednakowe (czerwono niebieskie)przewody do drzwi i klapki a drugie są 2 przewody jeden (+12 V) i jeden który idzie w kierunku przekaźniklów i pozostawiłem go zaizolowany. Czy ktoś mi powie co to za przewód?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem jeden z kabli modułu komfortu nie jest anteną do pilotów / kluczyków? Mogę się mylić, niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja miałem problem z cieknącą wodą pod obudową filtra przeciwpyłkowego- brak części gumowej uszczelki + złe założenie przez poprzedniego właściciela skutkowało zalewaniem wnętrza samochodu.

Teraz mam inny problem ponieważ woda dostaje mi się do bagażnika i w kieszonce po prawej stronie po burzy jest mokro. Dodam że jest to sedan/limuzyna. Ktoś ma pomysł którędy może ta woda się wlewać ?

 

Sprawdź czy pomiędzy lampą a blachą nie cieknie. Ja w swoim combi zakładałem od fl i musiałem uszczelnić bo też miałem mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, polutowałem przewody przy module komfortu, wszystkie urzadzenia działają poprawnie, udrozniłem odpływy na pólce pod aku a wilgoc dalej sie zbiera. Zauważyłem że brakuje mi pionowego uszczelnienia szyby po stronie kierowcy co by mogło powodowac pojawienie sie wilgoci w oklicach modułu komfortu. Szyba była wymieniania przez poprzednika i pewnie ta listewka pionowa została zniszczona.

Czy tomoże być przyczyną?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kilkoma dniami przy okazji ogarnięcia auta przed zimą wziąłem się za odkurzenie wnętrza. Efekt - wilgoć pod dywanikiem pasażera. Szybkie szukanie na forum i wstępna diagnoza - leje się przez filtr. Wyciągam a tam za filtrem tyle mokrego syfu leżało, że nie dziwne iż się lało. Wszystko oczyszczone, dodatkowo wyciągnięty akumulator i czyszczone odpływy (były całkowicie zamulone). Uszczelka przy filtrze przeciwpyłkowym została przesmarowana jakimś smarem silikonowym w spreju - tak mi polecił mechanik, że niby nawet jak przepuszczała to teraz się uszczelni. Pod dywanikiem wylądowały saszetki wilgociochłonne (co by pozbyć się resztek) i mam nadzieję, że teraz już nowa wilgoć się nie pojawi.

Pozdrawiam, Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ostatnio sobie przegladalem autko a tutaj o dziwo patrze i woda stala od strony komputera a pod akumulatorem sucho oraz w aucie nigdzie nie ma wody jak sie wziasc na udroznienie tego miejsca by woda spokojnie splywala bo potem nie chce miec dodatkowych problemow gdyz wole to zrobic odrazu. moze mnie ktos krok po kroku poprowadzic co i jak mam zrobic po odkreceniu tych 3 srub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś tak najpierw poświęcił trochę czasu i poczytał ten wątek?

Wszystko masz "wyłożóne na tacy" a jeszcze dopytujesz o to co jest...

 

 

Panowie zlitujcie się,zadajcie sobie choć trochę trudu :hyhy

 

 

Proszę o zamknięcie wątku,gdyż wszystkie pytania i odpowiedzi są już tutaj zamieszczone,a teraz zaczęło się tylko powielanie tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

bardzo proszę o pomoc.. w sobote mnie czeka wyjazd za granice passatem a ten stoi rozbebeszony łącznie z deską rozdzielczą i dywanem :/: wiem ze cieknie mi z relinga (środkowy słupek) ale dziś polewając passata strumieniem z węża ogrodowego wyszło, że przecieka mi również z przodu od strony pasażera i kierowcy (jeszcze nie zidentyfikowane). Po ściągnięciu kostek z kablami ujrzałem, że w mocowaniu tego plastikowego stelaża na elektrykę pojawiło się lustro wody.. Odpływy pod aku i serwem udrażniane jakos półroku temu, porządnie. Zaglądałem do filtra przeciwpyłkowego - sucho.. zauważyłem różnież że sączy się na słupku przy szybie czołowej..

Może ktos miał podobny przypadek - proszę o pomoc. Pozdrawiam.

filmik: [video=youtube;ReADfrD-D1Q]

Zdjęcia: Zdjęcie1136.jpgNie wiedzieć czemu zdjęcia obróciło o 90 stopni.. :S

Zdjęcie1130.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauważyłem myjąc samochód że leci mi woda z przodu po stronie pasażera ,bije z okolic schowka po prawej stronie .Poszukałem i znalazłem syf w okolicy filtra kabiny ,moje pytanie czy korek po lewej stronie koło filtra powinien być otwarty czy zamknięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności