Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co - odkręcić tą górną osłonę komputera i tam oblookać co się dzieje??? Dzięki, jutro zejdę i zobaczę co tam się dzieje - może dojdę czemu woda stoi włąsnie w rogu między osłoną komputera a błotnikiem no i czemu leci do środka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie obudowy komputera zbierają się śmieci i nie pozwalają odpłynąć wodzie. Przestrzeń po prawej obok jakiegoś zielonego przewodu na Twoim zdjęciu też powinna być drożna. Widać to po Twoich zdjęciach Wilkun że aż masz tam jakiś osad. Przechodzą tam przewody i one pomagają zbudować tamę. W samochodach bez osłony grodzi podszybia niestety jest to łatwe do spotkania.

Pod komputerem uszczelka po tylu latach może sparcieć jeżeli jest narażona na tak długie stanie w wodzie jak u Ciebie.

Za serwem komputera musisz odszukać uszczelkę i na wszelki wypadek ją zlikwidować. Ciężko włożyć tam rękę jak ktoś ma dużą ale po kilku próbach udaje się :-)

Ktoś wymyślił ja tak żeby do rurki nie dostały się śmieci mogące ją zatkać ale w naszych warunkach to bardziej przeszkadza niż pomaga.

Uszczelka obudowy filtra przeciwpyłkowego jest mniej na to narażona na uszkodzenie bo i nie za bardzo może tam woda stać. Jednak za samą obudowa lubi zbierać się wieloletnie błoto i liściana zgnilizna. Więc jak będziesz miał czas to wyczyść.

A uszczelkę w razie problemów wymień albo "dosztukuj" odpowiednim silikonem :)

 

I miejsce wejścia linki otwierania maski tez zbadaj koniecznie.

Edytowane przez RAMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMA, wiellkie dzięki za dokładną instrukcję - jutro o ile pogoda pozwoli się tym zajmę i dam znać czy mi się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rada,z resztą bardzo przydatna...Montaż podszybia z 3BG i po problemie z liściami i innym badziewiem w 3B.Niestety w naszych bolidach tego brakuje...Odpływ pod ECU to bardzo wąskie gardło niestety i wiecznie się zatyka.Bez demontażu puszki ECU nie da się praktycznie dokładnie tego wyczyścić.Ale-jeżeli jeseś całkowicie pewien (tylko wtedy!!!) że masz szczelną obudowę komputera to możesz przeczyścić to miejsce myjką ciśnieniową-mi pomogło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,oto co powoduje że woda zostaje w okolicach kompa i filtra kabinowego do tego dochodzi zapaszek butwiejących liści,który wentylator wciąga do środka :(( Z zewnątrz jest to niewidoczne Po demontażu kompa i filtra czyścimy wszystko uszczelki smarujemy obustronnie silikonem i montujemy. Jazda bez wilgoci i zapaszku kompostu-bezcenna :)) Konstruktor Passata tu się nie popisał

DSC00702.jpg

DSC00703.jpg

DSC00704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy,oto co powoduje że woda zostaje w okolicach kompa i filtra kabinowego do tego dochodzi zapaszek butwiejących liści,który wentylator wciąga do środka :(( Z zewnątrz jest to niewidoczne Po demontażu kompa i filtra czyścimy wszystko uszczelki smarujemy obustronnie silikonem i montujemy. Jazda bez wilgoci i zapaszku kompostu-bezcenna :)) Konstruktor Passata tu się nie popisał

 

Powiem poraz kolejny-lepiej dać samą nową uszczelkę...Silikon jak dobrze chwyci to akurat w tych miejscach ciężko go wyciąć...Ale oczywiście woda się nie przedostaje do środka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa uszczelka jest OK,ale jak bawimy się przy naszych Paskach to serwisy już są przeważnie zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, niestety nie jestem pewien heheheh wydaje mi się że mam podobny syf jak na fotkach u Harego. Nie wiem czy sam sobie poradzę z demontażem kompa, ale spróbuję i zobaczę co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk, niestety nie jestem pewien heheheh wydaje mi się że mam podobny syf jak na fotkach u Harego. Nie wiem czy sam sobie poradzę z demontażem kompa, ale spróbuję i zobaczę co się dzieje.

 

Odłączasz akku,odkręcasz dekiel,demontujesz kompa-oczywiście po uprzednim wypięciu kabli :) Wyczyść i będzie :ok

 

 

 

nowa uszczelka jest OK,ale jak bawimy się przy naszych Paskach to serwisy już są przeważnie zamknięte

 

Bez urazy,ale nie rozumię takiego tłumaczenia...Przecież zawsze można wcześniej zakupić odpowiednie części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Patryk - w razie problemów będę pisał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thx Patryk - w razie problemów będę pisał :D

 

Działaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilkun, żeby zdemontować kompa-odłącz akumulator,zdemontuj ramiona wycieraczek potem wymontuj osłonę wlotu powietrza i dopiero masz dostęp do wszystkich śrub pokrywy kompa 4 lub 5 na klucz 8mm odkręć je zdejmij pokrywe wewnątrz obudowy znajdują się 2 śruby na klucz 10mm po odkręceniu unosisz obudowe kompa rozłączasz 6 wtyczek łączących wiązki kompa-nie trzeba ich oznaczać mają różne kolory- i wtedy obudowa odchodzi swobodnie.Montaż w odwrotnej kolejności. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdemontuj ramiona wycieraczek potem wymontuj osłonę wlotu powietrza i dopiero masz dostęp do wszystkich śrub pokrywy kompa 4 lub 5 na klucz 8mm

 

NIe trzeba ;) Z tyłu jest tylko jeden wkręt-bo to w końcu wkręt na klucz "8".Wystarczy nasadka,przedłużka i klucz płaski i da się wykręcić bez zbdnego demontażu plastików i wycieraczek :)

 

Uwaga!!!tylko żeby klucz nie spadł bo wtedy to już demontaż wycieraczek i podszybia będzie niezbędny :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wczoraj spadł pierwszy deszcz od dłuższego czasu i poszedłem zaglądnąć, jak się mają okolice kompa i uszczelka linki podnoszenia maski. niestety niewielkie ilości wody zalegały. poluzowałem śrubę obudowy kompa ....żeby wypuścić wode do kanałów pod serwem i akumulatorem. dopiero teraz wyczytałem z Waszych postów, że w ten sposób mogłem sobie nawpuszczać wody do środka kompa.

idę to podokręcać. w międzyczasie zrobiłem czyszczenie tych kanałów wylotowych. demontaż aku oraz blachy pod aku to podstawa, daje miejsce do działania.

jutro odbieram nową uszczelkę linki maski oraz zamawiam uszczelkę pod kompa. martwi mnie tylko demontaż kompa, jakoś tego nie widzę bez ściągania podszybia.

czołem

ps. podajcie proszę numer uszczelki pod obudowę kompa, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martwi mnie tylko demontaż kompa, jakoś tego nie widzę bez ściągania podszybia.

 

Post wyżej ;) Naprawdę się da,tylko troche spokoju i cierpliwości-to w końcu tylko jeden wkręt a roboty bez demontażu podszybia dużo mniej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8D0823591A, gdzie mogę to kupić we wrocławiu?

Najlepiej podjedź do serwisu, koszt tego to około 3,50 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz kiedys pytalem ale temat chyba zniknal. Zatem raz jeszcze. Znalazlem z tylu po prawej stronie, tam gdzie apteczka wode, tzn wlozylem reke i na dole byla woda i to od dawna bo jakis szlam az wyczuwalem. Teraz wode usunalem i od dlugiego czasu jej nie ma (mylem auto i byla ulewa wiec ewentualnie by napadalo) Woda tez byla pod koem zapasowym (tez malo). Po zrobieniu testu wodnego - ze tak powiem - okazalo sie ze leciala jakims cudem przez klape ale rozebralem ja i dokrecilem sruby mocujace ta czesc nad tablica rejestracyjna, ta ze swiatelkami. To bylo jakies 3 tygodnie temu i od tamtej pory nie ma wody ale czy to mozliwe ze to przez to??? Aha, apropos wody, mam ja tez na progu od kierowcy (doslownie kilka kropel ale tez denerwujace) jaka uszczelka do wymiany?

 

Kolego sprawdż uszczelki pod relingami dachowymi. Jeśli leci Ci z tyłu po prawej to tylna uszczelka pod relingiem może puszczać i leci pod tapicerą po profilu. Silikon bezbarwny załatwi sprawę. Dołączam fotkę. To akurat lewy tył ale bynajmniej poglądowo.

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=39689&stc=1&d=1289127478

DSC03966.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

we Wrocku na ul. Pięknej po 5 zł ;). serwis VW. nie mają na stanie, trzeba zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie - czas się przyznać ale poległem i przegrałem bitwę hehehe. Nie wyszło. A może i źle sie zabrałem do tego. Nie wiem. W każdym bądź razie ze mnie kiepski mechanik. Może jest ktoś z okolic koszalina kto mógłby mi pomóc w tej sprawie???? Jak nie to będę się któregoś pięknego dnia musiał schować i dłubać. Jedyne co dzisiaj udało mi się utalić to to, że mam pod kompem kupę błota więc to na bank to jest przyczyną moich problemów :D Aha, to zielone na mojej fotce to nie kanelek tylko jakiś kawałek plastiku się tam zaległ :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem właśnie po demontażu obudowy kompa. faktycznie da się to zrobić bez zdejmowania ramion wycieraczek i podszybia, ale umówmy się panowie... to nie jest robota, za dużo kombinacji i mało miejsca na dłonie.

przeszedłem to, i na drugi raz będę demontować.

uwaga. największiększy problem sprawiło mi... odpięcie kostek. złe dojście, mało miejsca. uszczelka w dobrym stanie, nie wymieniałem jej. w tygodniu zrobię jeszcze płukanie drogi spadu wody opadowej, bo całego szlamu z okolicy nie do końca udało się usunąć, aczkolwiek większość wyciągnąłem.

powodzenia wszystkim i odwagi. nie ma sensu dawać tego do mechanika, każdy to może zrobić, jeśli mnie się udało.

 

ps. ale jak linkę od maski zdemontować, do tej pory nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności