Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, sprawdz ustawienie klapy i szczeliny miedzy klapa a karoseria, sprawdz czy klapa jest dobrze spasowana

W razie regulacji mozesz regulowac klape uchytem zamka odkrecajac srubki, tylko nie przesadz.

Albo wejdz do bagaznika przez siedzenia z tylu i niech ktos leje wode po klapie i obserwuj z latarka.

Moze ktos ma sedana i bylo by milo zeby podal w mm szerokosc szczelin miedzy klapa a karoseria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeczytałem cały temat:

Nie wiem jak to opisać... Na załączonym filmiku chyba zobaczycie to lepiej i mam nadzieje będziecie w stanie mi pomoc.

 

http://wyslijto.pl/download/ycpmpujn3z

 

Do tego podczas zakrętów w prawo "ciurkiem" wylewa się woda na nogi kierowcy.

Pomóżcie proszę.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem sprawdzałeś czy nie ma wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej do trzeciej sekundy widać odpływ z klimatyzacji na zewnątrz samochodu ( ta guma w podłodze), a gdzie jest ta rurka co łączy klimę z podłogą?zdjąłeś ją?oczyść ten odpływ od początku do końca tzn przed rurką i za rurką i powinno być dobrze.

Edytowane przez ralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem wszystko drożne.

Lejek zdemontowałem, by wyczyścić właśnie odpływ pod nim, ale w podłodze odpływ jest (cała butelka 2-litrowa przelana i wszystko poszło ładnie pod autkiem).

Fakt - nie czyściłem kanałów którymi woda dostaje się do lejka. W poniedziałek będę u taty to mu to zrobię. Aktualnie autko schnie.

 

Dziękuje chłopaki za pomoc - a w szczególności dzięki imienniku :)

Odezwę się w poniedziałek, czy pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, bo widzę że często poruszany jest wątek uszczelek od filtra kabiny i pod komputer pokładowy.

Byłem w serwisie VW i pytałem o te uszczelki, uszczelka pod obudowę filtra kabiny kosztuje 100zł a to dlatego że trzeba kupić cały komplet, czyli 14, 20, 19, samej uszczelki nie sprzedają :/

Natomiast uszczelka pod komputer kosztuje 16zł więc nie wiem Panowie czy opłaca się to robić na sylikon, który może z czasem puścić.

Uszczelka pod tą blachę w drzwiach, tą odkręcaną kosztuje 200zł za 10m/b o ile dobrze pamiętam, to jest jakiś sznur uszczelniający, po latach parcieje od wilgoci w dolnych partiach drzwi i niestety tamtędy woda przechodzi, tak samo przez ramkę głośnika.

Przeciekające uszczelki można poznać przez krople wody znajdujące się po deszczu na progu od części środkowej, w ten sposób woda dostaje się do środka i zalewa wiązki.

 

Uszczelka filtra kabiny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie uszczelnianie było jakoś na początku kwietnia i znów pojawiła sie woda ,wpierw od strony kierowcy a potem od pasażera,ręce opadają ,było to porządnie zrobione jak opisywałem to w tym temacie i znów jutro ponowne rozbieranie całego podszybia :( brak mi słów już na to auto,tym razem użyje czegoś ala klej do szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejem do szyb skleisz na amen. Zastosuj silikon dekarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rynienka na filtrze kabinowym jest na swoim miejscu?

jak nie to z podszybia leje się woda przez filtr...

ja zaś zauważyłem że u mnie leje się gdzieś od strony kierowcy jak podczas ulewy auto stoi pochylone bardziej na prawą stronę (wygląda na to że chyba pod drzwiami przez uszczelkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

W wolnych chwilach walczę z wodą pod nogami pasażera z przodu i z tyłu w Pasku B5FL z 2001 roku. Od razu nadmieniam, że podstawowe problemy, z których wynika usterka zostały opanowane, mianowicie:

 

- Wymontowanie i uszczelnienie obudowy filtra kabinowego( dziś sprawdzałem i jest tam sucho)

- udrożnienie odpływu pod akumulatorem, czysty drożny, suchy.

- udrożnienie odpływów z szyberdachu, wszystkie drożne.

 

dziś wymontowałem również schowek przed pasażerem i na całej szerokości od tunelu środkowego po próg przy drzwiach jest sucho, więc upewniłem się, że obudowa filtra kabinowego szczelna( tak myśle ). Co również ważne z odpływu klimatyzacji również nie kapie.

 

Dziwne jest to, że z przodu pod nogami pasażera plama wody jest po środku, więc organoleptycznie dookoła plamy na po całym jej obwodzie jest sucho. Pod nogami pasażera zaś mokro totalnie jest w całym wgłębieniu, gdzie leży tylny dywanik. Jak naciskam, efekt mokrej gąbki. Ciekawostką jest też fakt, że czasami woda jest na tylnym dywaniku( mam dywaniki gumowe z wysokimi rantami.

 

Czy możliwe jest, żeby woda na tył dostawała się poprzez plastikowe wyjście nawiewu na nogi pasażera z tyłu???

 

Po wszystkich przeczytanych postach dochodzę do wniosku, że nie jest to typowa usterka, bo te typowe możliwe są wyeliminowane.

Za jakiś czas będę chciał sprzedać Paska, ale nie mam zamiaru w gratisie dawać nowemu nabywcy takiego niedomagania, bo poza tą nieszczęsną wodą Pasek jest w pełni sprawny.

 

Pozdrawiam i liczę na trafne pomysły.

 

 

P.S. Za chwile postaram się dodać kilka fotek.IMAGE00080.jpg

IMAGE00069.jpg

IMAGE00074.jpg

IMAGE00077.jpg

IMAGE00078.jpg

Edytowane przez napsterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie do końca czytałeś wszystkie posty , temat wałkowany milion razy , zapomniałeś żeby uszczelnić blachy pod boczkiem w drzwiach , właśnie tamtędy dostaję Ci się woda do środka , ewentualnie masz nieszczelną uszczelkę drzwi albo był jakiś dzwon i drzwi są źle ustawione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać że nie do końca czytałeś wszystkie posty , temat wałkowany milion razy , zapomniałeś żeby uszczelnić blachy pod boczkiem w drzwiach , właśnie tamtędy dostaję Ci się woda do środka , ewentualnie masz nieszczelną uszczelkę drzwi albo był jakiś dzwon i drzwi są źle ustawione .

 

Pewnie 100% postów nie przeczytałem, ale o boczkach zapomniałem napisać w pierwszym poście i dzwona samochód nie miał przynajmniej od 2006,roku, gdy został sprowadzony z niemiec a usterka ta małymi kroczkami pokazała się od około roku i się nawarstwia. Podczas ulewnych deszczów obserwuje wszystko od progów wzwyż i drzwi suchuteńkie, posiłkuję się ręcznikami papierowymi i bibułą, Wykładzina pod plastikami w progów też też sucha na całej długości od przodu samochodu po tylna kanapę. Jedyne czego nie zrobiłem, to nie zdemontowałem wnętrza samochodu ( siedzenia, plastików i wszystkiego innego, żeby wyjąć całą wykładzinę), gdybym miał w tej chwili miejsce na demontaż, to na pewno bym to zrobił a przedtem miałem nadzieje, że może ktoś miał identyczny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walczę z wodą pod nogami pasażera z przodu i z tyłu w Pasku B5FL z 2001 roku.
Odpowiedzi udzielił już Wojtek.

Dodam jeszcze :

http://forum.vw-passat.pl/threads/145171-Obudowa-filtra-kabinowego-woda-w-samochodzie?p=2315486&viewfull=1#post2315486

http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?p=1902962&viewfull=1#post1902962

 

I po co ten temat ?

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widać że nie do końca czytałeś wszystkie posty , temat wałkowany milion razy , zapomniałeś żeby uszczelnić blachy pod boczkiem w drzwiach , właśnie tamtędy dostaję Ci się woda do środka , ewentualnie masz nieszczelną uszczelkę drzwi albo był jakiś dzwon i drzwi są źle ustawione .

 

jest jeszcze jedna możliwość o której mało kto wie, i mało kto pisze, ale najpierw zapytam masz szyberdach ??? :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze jedna możliwość o której mało kto wie, i mało kto pisze, ale najpierw zapytam masz szyberdach ???

 

Wie każdy ;) Przeczytaj dokładnie pierwszy post ;) Będziesz wiedział że szyberdach jest i kanały zostały udrożnione ...

Choć u mnie w drugim passacie mając szyberdach , po deszczu miałem mokrą wykładzinę za kierowcą na tyle i fotel kierowcy , winna była uszczelka szyberdachu , wymiana szyberdachu pomogła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- udrożnienie odpływów z szyberdachu, wszystkie drożne.

 

.

 

Jaki to sekret?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po zdjęciach jakie dodałeś to jakiś dziwny kolor się zrobił na tej wykładzinie . Nie wylał się tam jakiś płyn czy coś ?

A patrzyłeś od spodu czy nie ma jakiejś dziury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm po zdjęciach jakie dodałeś to jakiś dziwny kolor się zrobił na tej wykładzinie . Nie wylał się tam jakiś płyn czy coś ?

A patrzyłeś od spodu czy nie ma jakiejś dziury ?

 

dokładnie kolor wskazuje na płyn do spryskiwaczy, lub płyn chłodzący, no chyba że ostatnio deszcze niebieskie padają :luka

 

a co do szyberdachu to problem może tkwić w tym że przewód który odprowadza wodę z szyberdachu może być pęknięty i tam się może lać

 

U znajomego w B4 kiedyś walczyliśmy z przeciekiem i problemem okazał się wąż, a dokładniej kolanko które znajdowało się na dole środkowego słupka pod plastikami,- było pęknięte i tamtędy ciekło. Wymieniliśmy na nowy cały wąż i problem znikł.

 

nie wiem czy w B5 na przewodzie który odprowadza wodą z szyberdachu też są jakieś złączki

 

a co do sprawdzenia to jedź na karchera - jeden leje wodą po całym aucie, a drugi siedzi w środku i patrzy skąd się leje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem, jak już się robiło ciemno, lampa błyskowa chyba wprowadziła taki kolor. Jest to 100% woda.

Dodaję filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no basen jak na narodowym, ale pod koniec filmiku widać kilka kropel na progu więc może rzeczywiście z drzwi Ci się leje

 

mi kiedyś po mocnych ulewach zawsze kilka kropel wpływało po tej gumce która jest pod drzwiami i po zamknięciu delikatnie wystaje poza uszczelkę progu do środka.

W moim przypadku skrócenie jej tak żeby nie wchodziła poza wewnętrzną uszczelkę załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności