Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na stale to trzeba polaczyc czerwony z zoltym?

 

 

2 Nie rozladuje wtedy radyjko aku w stanbayu?

 

1 Czerwony czyli stały PLUS z odpowiednim stykiem w Twojej konf. kostki ISO należy zmostkować (najczęściej jest to żółty przewód)

 

2. nie rozładuje gdyż będzie to prąd kilka mA :D, ile ciągnie poczytaj w dokumentacji radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagne panel, to chyba juz nic nie pociagnie pradu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem;w kablu w którym powinno być zasilanie po przekreceniu kluczykiem zasilanie jest cały czas nawet po wyciagnieciu kluczyka ,moze ktoś umie mi pomóc z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem;w kablu w którym powinno być zasilanie po przekreceniu kluczykiem zasilanie jest cały czas nawet po wyciagnieciu kluczyka ,moze ktoś umie mi pomóc z góry dziekuje

 

Witam pawlix

Mówisz o kablu idącym od auta. a jak masz podpiętą kostke. jakie kolory masz spięte

Edytowane przez SZUSTY18VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączyłem radyjko Pioneera dokupiłem separator i kicha podpiąłem niebieski kabel separatora do niebieskiego kabla wchodzącego w kostkę iso pin 5 kostka A zasilającej z samochodu i poza miastem szum . Czy jest na to jakaś rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wepnij sie tym kabelkiem w stały +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Jeśli wymienię antenę na taką która nie ma w sobie wzmacniacza to czy radio niefabryczne np. jakiś soniak odbierałoby dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam taki problem. otóż sprawa wygląda tak: zrobiłem nową końcówke bo myslalem ze to wina starej, i to po dłuższym kombinowaniu dziwiłem się czemu nie działa jak podłączam przewód wewnętrzny i ekran, jeżeli odłączyłem ekran zaczynało grać dziwne... druga sprawa, po podłączeniu kabla bez ekranu radio gra ale tylko rmf, inne grają jak recznie ustawie ale szumią troszke... patrzylem pod podsufitke, to tam jest tylko przewód i sama goła antena bez żadnego wzmacniacza, nic tam takiego nie widziałem. w związku z tym pytanie, założyc wzmacniacz czy co innego radzicie? widziałem na allegro anteny wewnętrzne może taką sobie sprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem B6 z 2005 r i też kupiłem nowe radio RCD 300 i co się okazało, to radio ma dwie końcówki do anteny, a u mnie jest jeden kabel trzy żyłowy od anteny zakończony przejściówką do radia, i moje pytanie jest takie, czy w tym samochodzie było coś przerabiane przy kablach antenowych i muszę szukać pod tapicerką tych dwóch kabli zakończonych wtyczkami do radia, czy jeszcze w tym modelu instalacja nie posiadała podwójnej anteny.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem tylko ze moje radio "scott drx 2002" nie ma swojej kostki iso tylko wpina sie bezpośrednio do radia kable orginalne iso z vw i radio tez zle odbiera a orginalne dobrze w kostce pin zasilajacej brak kabla nr 4 i 6 i jak to zrobic mam żeby to działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi radio odbiera tylko w miastach gdzie sa blisko nadajniki jak wyjade poza miasto to odbiór radia bardzo kiepsko wymieniłem całą antene kupiłem bat z kabelkiem i wzmacniaczem doprowadziłem zasilanie do tego wzmacniacza i co lipa dalej nie gra poza miastem gdzie teraz szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po przestudiowaniu tego tematu podłącze poprawnie i radio i separator antenowy i wkońcu aku. mi nie będzie padał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i d..a dalej radio zjada mi prąd z aku., powiedzcie czy wszystkie kable są w odpowiednich miejscach i gdzie dokładnie powinien być podpiety ten niebieski kabelek od separatora antenowego(wzmacniacza sygnału):

na pierwszym foto jest pokazana (od tyłu) oryginalna kostka zasilająca instalacji z auta

drugie foto to przejściówka (jak jest wpięta między oryginalną kostkę instalacji auta, a kostkę instalaci radia to mogę włączyć radio bez zapłonu, natomiast bez tej przejściówki radio działa jak kluczyk jest w stacyjce i jak jest zapłon)

trzecie foto wychodzące kable z kostki z tej przejściówki

czwarte foto druga kostka tej przejściówki (od tyłu)

piąte foto wychodzące kable z kostki która jest podłączona do radia Alpine IVA-W505R

jak podłacze radio do instalacji auta bez tej przejścióki i włącze po zapłonie ustawie wszystko i wyłącze zapłon to nie zapamiętuje ustawień i wszystko się kasuje

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne :)

Edytowane przez tyrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja nie znalazłem takiego problemu , otóż radyjko pięknie gra a ale do momentu gdy nie uruchomię silnika(zaczyna szumieć) jest separator oraz wzmacniacz jeśli jest na to jakiś sposób to proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nie doczekam ale dzięki za wyczerpujące odp.:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie znam się na tym ale może za duże napięcie w tym czasie idzie do radia. Sygnał staje się przez to przesterowany. Przewody są gdzieś przerwane, utleniły się. Możliwe że samo radio zawodzi. Jeśli masz możliwość spróbuj podłączyć inne i sprawdź. Czy objawy będą takie same.

 

 

Moja wiedza jest nikła i to bardzo więc mam nadzieję że nikt nie zmiesza mnie tu z błotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale poprzednie radio grało ori bez problemowo a teraz lipa łapie jakieś szumy po włączeniu silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm może samo radio jest wadliwe, lub sprawdź czy konektor nie wysunął się z gniazda iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności