Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo ludzi (również na tym forum) zakłada 205/55/16, bo to dużo tańsza opona.

 

Ja świadomie założyłem 205/55/16, bo pali ok 0.5-1l paliwa mniej na 100km, a wygląd - osobiście mi nie przeszkadza. robiąc ok 30k km rocznie przy dzisiejszych cenach paliwa parę groszy się odłoży - nawet na nowy komplet. Stare 215 jeszcze się nie skończyły, ale wolę nowe 205.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zagadka sama się rozwiązała. Fabryczne opony to faktycznie 215/55 R16. :)

Po prostu wczoraj, żeby się w miare bezpiecznie przejechać ze mną założyli pierwsze z brzegu opony zimowe (auto jest sprzedawane na letnich) z felgami do VW o rozmiarze maksymalnie zbliżonym do fabrycznego i stąd moje zdziwienie. ;)

 

Dzięki za naprowadzenie mnie na odpowiedni trop. :) Jak byście jeszcze zerknęli kilka postów wyżej na podane przeze mnie linki z Allegro z felgami alu i ocenili, które będą lepiej wyglądać na Passacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba komplety wyglądają b.srednio i jak najbardziej 2000zł wydać na nie to gruba przesadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba komplety wyglądają b.srednio i jak najbardziej 2000zł wydać na nie to gruba przesadza

 

Jeśli wiesz, gdzie można je kupić taniej to czekam na info. Na chwilę obecną nie miałem czasu pogrzebać głębiej.

 

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

 

Jeszcze jedna kwestia: o ile mniej więcej wzrośnie spalanie 2.0 TSI po zamianie fabrycznych 215/55 R16 na 235/45 R17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna kwestia: o ile mniej więcej wzrośnie spalanie 2.0 TSI po zamianie fabrycznych 215/55 R16 na 235/45 R17?

 

Ja mam taką zamianę pomiędzy latem i zimą i nie odczułem różnicy w spalaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie zima pomykam na 16" i szerokiści 205 a latem 17" i szerokości 235 i nie ma różnicy w spalaniu-jak dla mnie brać 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja podobnie zima pomykam na 16" i szerokiści 205 a latem 17" i szerokości 235 i nie ma różnicy w spalaniu-jak dla mnie brać 18"

 

Na pewno na 18" wyglądałby jeszcze lepiej, ale po warszawskich dziurach takie felgi długo by nie były proste, a po drugie będę samochodem woził małe dziecko i nie chciałbym mu nerek odbić. ;) 235/45 R17 to i tak już niski profil. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
235/45 R17 to i tak już niski profil.

To załóż 215/50 R17 ciut lepiej (więcej gumy) a wygląda to tak: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89508

Oferta już nieaktualna :)

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem looknąłem na felgi Macau i faktycznie fajne są. :) W dobrym stanie razem z nowymi oponami to około 3000 PLN, czyli nienajgorzej. Zakładałem, że na nowe felgi i opony wydam jakieś 3500 PLN. A dotyczyło to felg nie oryginalnych.

 

Najpierw muszę się zdecydować, czy w ogóle kupić Passata, którego mam na oku, a dopiero potem będę szukał odpowiednich fegl. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macau to dość wytrzymałe felgi,2lata dakaru panującego na naszych drogach i nadal proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem looknąłem na felgi Macau i faktycznie fajne są. W dobrym stanie razem z nowymi oponami to około 3000 PLN, czyli nienajgorzej. Zakładałem, że na nowe felgi i opony wydam jakieś 3500 PLN. A dotyczyło to felg nie oryginalnych.

 

jak juz kupisz passka to ci sprzedam moje MACAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw muszę się zdecydować, czy w ogóle kupić Passata, którego mam na oku, a dopiero potem będę szukał odpowiednich fegl.

 

Jeszcze nie wie czy kupi Passata a zadaje dziesiątki pytań na różnych watkach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wie czy kupi Passata a zadaje dziesiątki pytań na różnych watkach... :)

jak sie zdecyduje na passata co ma na oku to passata dawno nie bedzie,

 

moze niech najpierw kupi te felgi a potem szuka passata do nich:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wie czy kupi Passata a zadaje dziesiątki pytań na różnych watkach...

 

To chyba normalne, że człowiek woli się najpierw dopytać, przygotować do zakupu i wiedzieć co kupić, nim się w ogóle jakąkolwiek decyzję podejmie. Nie rozumiem Twojego zdziwienia.

 

Wątpliwości przy zakupie samochodu używanego to rzecz normalna, a wydawało mi się, że forum miłośników jakiejś marki/modelu nie jest tylko do zabijania czasu spędzanego przed komputerem ale i do uzyskania porady, odradzenia/doradzenia zakupu itp.

 

No ale może się mylę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cronos nie denerwuj się tak od razu, po prostu dziwne, że zaczynasz kupno auta od felg :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się wcale nie denerwuję. :) A że zaczynam od d...y strony... Ja tak po prostu mam. Lubię od tej strony zaczynać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak po prostu mam. Lubię od tej strony zaczynać.

słuszną linię ma nasza władza.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz felgi to będziesz chyba musiał kupic paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205x55R16 założysz ale auto wygląda kiepsko. Ale o gustach się nie dyskutuje.

 

W moim Comfortline w książce serwisowej rozmiar opon dla auta podali 205/55 R16. Mogę wrzucić skan.

Jeżeli chodzi o "kiepsko" wyglądające auto to mam takie pytanie.

Czy różnica na wysokości opony 5,5 mm to dużo? Czy to faktycznie tak wielka różnica, że widać to od razu? Owszem kwestia gustu, ale ja zmieniłem letnie 215/55 R16 na 205/55 R16 i wcale tak się w oczy nie rzuca...

łącznie średnica opon jest inna o 11 mm, ale auto faktycznie "stoi" o 5,5 mm wyżej na 215.

Zakładając felgi 17" trzeba by założyć opony ze 235/45 R17 - kuuuupe kasy.

Ale słusznie zauważył kolega, że o gustach się nie dyskutuje.

Moim skromnym zdaniem cała ta dyskusja to raczej o gustach. Jeżeli ktoś woli duże koła i tak to zamontuje. Jeżeli ktoś patrzy na koszty opon - weźmie 205 i tyle.

Żadnej filozofii chyba tutaj nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już klamka zapadła. Wczoraj zakupiłem Interlagos ori z oponami nówki. Zatem na wiosnę autko będzie wyglądało właśnie tak jak na fotce niżej. Chyba jeszcze sobie zapodam taki znaczek (napis). No i jeszcze pozostaje zakup sprężyn sportline, z którymi to jest ciężka sprawa. No ale jeszcze trochę czasu mam.

passat-interlagos1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności