Skocz do zawartości
sergiusz-

Pytanie o komputer w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Passata 2001r wyświetlacz komputera mi żarzy raz jasno raz ciemno przy zgaszonym silniku i wyjetym kluczyku wyglada jakby bylo jakies zwarcie.swieci sie cały wyswietlacz. Jak to usunac

Edytowane przez jurek.lufa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kompem nie moge sprawdzic spalanie i te inne ale nic mi sie nie wyswietla na srodkowym ekranie konsoli , co sie dzieje jaka jest przyczyna ? Pasat B5 1,9 TD 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z kompem nie moge sprawdzic spalanie i te inne ale nic mi sie nie wyswietla na srodkowym ekranie konsoli , co sie dzieje jaka jest przyczyna ? Pasat B5 1,9 TD 2001

 

A masz komputer tam? Bo nie wszędzie są. Full fis był najczęściej z nawigacją. A często gęsto tam były kontrolki.

 

 

Jak masz fis to może być wyłączony. Przytrzymaj przycisk w manetce od kierunków (ten którym zmienia się wskazania fis) - ten z boku. Naciśnij jego dolną część i przytrzymaj tak ze 4 sek. Powinno ukazać się menu. Potem góra - dół przechodzisz pomiędzy pozycjami, a resetem zatwierdzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać jaki mam wskaznik fits i czy u mnie jest komputer pokładowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym poznać jaki mam wskaznik fits i czy u mnie jest komputer pokładowy ?

Masz w przełączniku wycieraczek przyciski do sterowania komputerem?Między licznikiem a obrotomierzem masz wyświetlacz czy kontrolki? Ewentualnie zrób foto licznika i wstaw tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam mam problemik z wyświetlaniem informacji od komputera !! mianowicie napisy są nie kompletnie wyświetlane, dokładam zdjęcia . Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to proszę o radę pozdrawiamDSC01545.jpg

DSC01544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz raczej do wymiany lub ewentualnie regeneracji, na forum były tematy odnośnie "zanikających linii" na allegro są oferty wymiany. Jeżeli sprawnie władasz lutownicą możesz kupić sam nowy wyświetlacz i przelutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie potrafię tego zrobić :{:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KUpiłem pare dni temu passata b5 1.9 TDi i w wyposazeniu mial wpisane komputer siadlem przejechalem sie autem i ok akurat pokazywał chwilowe spalanie i nie zwrocilem uwagi ze na przelaczniku zespolonym nie ma guzikow do obsługi kompa (bylem pewny ze beda jak pokazywalo spalanie).Wczoraj zapaliła mi sie kontrolka od dolania oleju zólta czyli wychodzi na to ze komputer jest ale jak nim sterowac .Czy moglo byc tak ze poprzedni wlascicel kupil nowy zespolony tylko w wersji bez kompa .

Czy poprostu moj passat ma jakas okrojona wersje i nie ma reszty funkcji .Prosze o pomoc bo nie wiem co z tym zrobic czy podjechac do ASO i tam zapytac??

Witam dołączam się do tego konkretnie pytania ,z tą różnicą że swój samochód posiadam już jakiś czas i wcześniej nie zwracałem na to uwagi aż do dzisiaj :hmm . Odpowiedzi które są umieszczone wyżej nie wnoszą nic konkretnego do pytania i jednoznacznie na nie nie odpowiadają więc ponawiam pytanie umieszczone przez jednego z użytkowników dość dawno ?.Na moim wyświetlaczu oprócz temperatury wyświetla się jeszcze czas pracy silnika ,i też nie ma żadnych przycisków pokręteł by to w jakiś sposób zmienić .Czy to norma czy jakiś feler ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, jestem posiadaczem passata b5 z navi I duzym fis. Od pewnego czasu na fis wyswietla mi blad ukladu hamulcowego, staralem sie go usunac ale nie moge skomunikowac sie z komputerem auta. I tu pytanie, wyswietlany blad calkowicie blokuje dostep do funkcji komputera tj. Spalania, zasiegu itd. Czy istnieje jakas mozliwosc zmiany funkcji komputera podczas wyswietlania bledu? Dodam ze po przekreceniu zaplonu przez ok 3 sek moge przelaczac miedzy wszystkimi funkcjami ale tylko do czasu ponownego wyswietlenia bledu... z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli samochód posiada full lub 1/2 FIS to na manetce powinny się znajdować guziki do zmiany funkcji.

http://allegro.pl/przelacznik-manetka-audi-a6-4b0-953-503-g-a237-i3850562783.html

 

....znaczy to ze jeśli wymienię manetkę na taką z opcją sterowania to wszystko będzie prawdopodobnie hulać ?. Martwi mnie jedno jeśli samochód posiadał kiedyś taki przełącznik to dlaczego mogło zostać to zmienione ,bo chyba nie chodzi o cenę ,zespolony z obsługą fis a bez tej funkcji mają podobną cenę .Znajdę sobie chwilę czasu i może to rozkręcę . Odpowiedzcie mi jeszcze na jedno pytanie jeśli podłącze przełącznik z obsługą fis w to miejsce gdzie teraz mam go bez tej funkcji to czy gniazda wtyczek będą pasować ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....znaczy to ze jeśli wymienię manetkę na taką z opcją sterowania to wszystko będzie prawdopodobnie hulać ?. Martwi mnie jedno jeśli samochód posiadał kiedyś taki przełącznik to dlaczego mogło zostać to zmienione ,bo chyba nie chodzi o cenę ,zespolony z obsługą fis a bez tej funkcji mają podobną cenę .Znajdę sobie chwilę czasu i może to rozkręcę . Odpowiedzcie mi jeszcze na jedno pytanie jeśli podłącze przełącznik z obsługą fis w to miejsce gdzie teraz mam go bez tej funkcji to czy gniazda wtyczek będą pasować ?.

 

Pasować będą, ale na początek sprawdziłbym na twoim miejscu, czy pod osłona kolumny masz niepodpięta wtyczkę (taka podłużna z 6 wtykami). to ona służy do sterowania komputerem (4 piny) i regulacją prędkości wycieraczek (2 piny). powinna wychodzić z wiązki idącej do manetki.

Aby to sprawdzić, wystarczy wykręcić 2 śrubki od spodu obudowy (przy kierownicy) i zdjąć górną osłonę. Będziesz widział wtedy wtyczki. Roboty na 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje jakas mozliwosc zmiany funkcji komputera podczas wyswietlania bledu?

 

Jak komputer informuje o awarii układu hamulcowego, to jednak proponowałbym usunąć jego przyczynę. Napisz jaki to błąd, to ktoś na pewno pomoże.

Jak nie możesz połączyć się z komputerem, to spróbuj innym kablem. Też mam rocznik 99 i autko posiada CAN, więc najtańszymi kablami nie szło się połączyć i długo się nad tym głowiłem.

 

Martwi mnie jedno jeśli samochód posiadał kiedyś taki przełącznik to dlaczego mogło zostać to zmienione ,bo chyba nie chodzi o cenę

 

Wiesz, kilka lat temu ceny części wyglądały trochę inaczej. Ja jednak obstawiam, że ktoś zmienił licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasować będą, ale na początek sprawdziłbym na twoim miejscu, czy pod osłona kolumny masz niepodpięta wtyczkę (taka podłużna z 6 wtykami). to ona służy do sterowania komputerem (4 piny) i regulacją prędkości wycieraczek (2 piny). powinna wychodzić z wiązki idącej do manetki.

Aby to sprawdzić, wystarczy wykręcić 2 śrubki od spodu obudowy (przy kierownicy) i zdjąć górną osłonę. Będziesz widział wtedy wtyczki. Roboty na 10 minut.

 

.... rozumie i na pewno to sprawdzę z czystej ciekawości ,osobiście funkcja przełączania informacji na fisie nie jest mi potrzebna i jeśli nie będzie takiej możliwości by to zrobić to płakać nie będę ,przyznam się jednak iż nawet jeśli znam informację o spalaniu mojego passata miło by mieć na wyświetlaczu średnie spalanie . Czy da się to ustawić z poziomu vag ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0045.jpg

 

Dziś postanowiłem rozkręcić osłonę i prezentuję to co ujrzałem. Moje pytanie jest takie czy mogę zamontować przełącznik z obsługą fisu ?.

DSC_0046.jpg

Edytowane przez marcinoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiąłeś nie tą wtyczke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiołęm ta po prawej po tej samej stronie znajdowała się jeszcze jedna mała z dwoma pinami :hmm po za tym nic tam nie widziałem ,może ktoś mi podsunie rozwiązanie tego problemu :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności