Skocz do zawartości
pancernik

Podniesienie mocy B8 150PS

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ,że nie ma potrzeby poprawy skrzyni DSG6 przy FWD+chip.Koła ci się będą ślizgać ,ale nie sprzęgło.Co innego w 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi zależy aby skrzynia trzymała trochę wyższe obroty. Głównie przeszkadza mi niski poziom obrotów na biegach od 4 do 6. Natomiast na "S" jest trochę za wysoko.

Jestem umówiony na modyfikacje na przyszły tydzień w GCSTuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak ? ;)

Na pewno wydłużyłoby to żywotność napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. W środę będę po modyfikacji to postaram się podzielić wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

i jak wrażenia ??

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam. 

U mnie biegi zmieniały się bardzo szybko i utrzymywały się bardzo niskie obroty. Słyszałem, iż nie u wszystkich skrzynia trzyma tak niskie obroty ( ok 1100 przy jednostajnej jeździe). Program mam ustawiony tak aby obroty nie były niższe niż 1300. Według mnie te 200 obrotów robi dużą różnicę. I ja i auto mniej się męczy. Program DSG nie wyeliminował jednak tego jak by zastanawiania się skrzyni przy ruszaniu.

Mam zrobiony program silnika i skrzyni. Jak bym miał wybierać jeden z tych modów to bym wybrał modyfikację DSG.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam auto takie jak ty GRENEK9  i u mnie są 4 tryby jazdy i na każdym są inne obroty przy zmianie biegów a na trybie sport te obroty są naprawdę wysokie i szybsza reakcja na wciśnięcie gazu.Mocy na niższych biegach nie brakuje . Na wyższych skrzynie redukuje i moc wtedy jest . Może jak auto jest załadowane na maxa to przydało by się trochę koni i momentu ale to rzadko się zdarza .Kupowałem auto z myślą żeby podnieść moc ale okazało się że jest wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko D -rive i S-port. Po wciśnięciu gazu auto również od razu redukuje i przyspiesza. Jest delikatne zastanowienie się skrzyni ze startu zatrzymanego ( np przy włączaniu się do ruchu - wciskasz gaz i przez chwilkę nic a potem auto wyrywa do przodu - z tego co zauważyłem wiele osób się na to zjawisko skarży). Mi osobiście przeszkadzała jazda np w trasie na 6 biegu przy bardzo niskich obrotach rzędu 1100 a może nawet mniej (takie moje subiektywne uczucie że auto całe drży przy tych obrotach). Obecnie przy tej samej prędkości jest zapięty  mniej więcej 1 bieg wyżej ( takie wypośrodkowanie pomiędzy D a S). 

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje polecenia firmy od osób które w okolicach Warszawy podniosły moc w swoich dieslach i mają już przejechane kilkanaście kkm? Są tacy na forum? Gdzie robiliście, jak wrażenia, czy macie wykresy? Co ze spalaniem jak już przestaliście deptać w podłogę :D PS. manual czy dsg?

Edytowane przez zworo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już nieaktualne. Zrobiłem w DM Motors w Legionowie (stroi osoba z CompSport). 150 PS -> 190 PS. 

Różnica jest odczuwalna, spalanie nie zauważyłem żeby wzrosło w ogóle. Tyle mogę powiedzieć na gorąco po paru tysiącach kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/3/2019 at 9:53 AM, GRENEK9 said:

Koledzy. Poszukuję kogoś sprawdzonego kto przeprogramował by DSG6 i zrobił chipa. Szukam kogoś na podkarpaciu ewentualnie w okolicy Krakowa.

Siema wiem ze to już stary post ale stoję przed podobna sytuacja mam passata 2015 2.o tdi dsg 150km i chciałbym go z chorować na około 190,400nm ale borykam się z problemem skrzyni dsg bo jeden warsztat  mówi ze nie trzeba nic zmieniać ingerować w skrzyni a drugi odwrotnie i może możesz polecić kogoś dobrego z Krakowa lub Podkarpacia i jak u ciebie die ra sytuacja wyjaśniła i czy jesteś zadowolony ? Pozdrawiam Tomek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie program skrzyni obowiązkowy. Chip silnika jak kto chce - ja polecam. Robiłem w V-Techu w Krakowie. 

W międzyczasie kupiłem drugiego Passata i w nim również zrobiłem program silnika i DSG. Tym razem w Katowicach w Dynosoft.

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem robiony chip w 3 silnikach z dsg. Największa moc 240km i prawie 500 nm. W żadnym nie ruszałem dsg. Zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2021 o 13:37, GRENEK9 napisał:

Według mnie program skrzyni obowiązkowy. Chip silnika jak kto chce - ja polecam. Robiłem w V-Techu w Krakowie. 

W międzyczasie kupiłem drugiego Passata i w nim również zrobiłem program silnika i DSG. Tym razem w Katowicach w Dynosoft.

Witam, jaki koszt programu DSG? Również bardzo mnie irytuję to że oryginalny program szybko zmienia bieg na wyższy i trzyma niskie obroty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to sam program DSG to 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po podniesieniu mocy i niutosów silnik zrobi się elastyczniejszy ??? tzn można na wyższym biegu przejeździć miasto albo górzyste tereny bo szczerze mówiąc obecna konfiguracja jest okropna w stosunku np. do passata b6 którym mogę ruszać z dwójki i jeździć po mieście na 3-4 . Poza tym w terenie górzystym b8 też jakoś słabo jeździ, trzeba redukować bo na niskich obrotach 1000RPM w ogóle nie ma mocy i prawie się dusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już kilka diesli (wszystkie z podniesioną mocą) - zawsze robię to w Piasecznie i szczerze polecam to miejsce. Aktualnie też mam zrobiony program skrzyni (wyżej zmienia biegi) i nareszcie jest GIT.

Edytowane przez IgnisDriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ze 150 KM i 327 Nm w AUTO-CREW X-Motorsport w Bydgoszczy zrobili 177 KM i 400 Nm. Skrzynia manualna, a przebieg prawie 300kkm - stąd tak niewielka modyfikacja.

passat150km.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 08:29, borys2702 napisał:

Witam!

Ze 150 KM i 327 Nm w AUTO-CREW X-Motorsport w Bydgoszczy zrobili 177 KM i 400 Nm. Skrzynia manualna, a przebieg prawie 300kkm - stąd tak niewielka modyfikacja.

passat150km.jpg

Jaki koszt usługi? Też jestem z okolic Bydgoszczy. Moj ma przebieg dopiero 92 tys i tez sie zastanawiam nad tym. Auto mam od nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności