Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów serdecznie

 

tematów takich jest wiele ale postanowiłem otworzyć nowy adekwatny do własnych okoliczności podczas skrecania w miejscu ( silnik moze byc wylaczony lub zapalony ) skrzypki i trzeszczy jak " stare zardzewiale zawiasy " i nagle przestaje by za kilka dni wrócic i to samo tylko jeszcze mocniej i dluzej czyalem ze to moze byc wiele przyczyn co o tym sadzicie ? czy jak pojade na stacje diagnostyczna na trzepaki to wyjdzie co to czy raczej tam nic sie nie dowiem ?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

U mnie też skrzypi przy kręceniu kierownicą, tak samo jak opisujesz, więc podłączam się do pytania. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to na postoju robisz, to po prostu mogą piszczec opony podczas skrętu. a jeśli w czasie jazdy to słyszysz, to masz już walniętą którąs końcówkę drążka. Pod gumę dostaje się woda - stąd zapewne to popiskiwanie bądź trzeszczenie. Ewentualnie górny wahacz.

 

ps: na wyłaczonym silniku w miejscu krecisz :?: SZACUN :padam: Mi by się nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dolny wahacz też skrzypi.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli opini tyle ile wahaczy ? proszę powiedziec jak to sprawdzic czy trzepaki na stacji diagnostycznej wyjasnia sprawe ? teraz turlalem fele i padal deszcz trzeszczenie odrazu ustalo hah wniosek taki ze passatem mozna jezdzic tylko jak pada jak jest sucho to na spacer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzepaki niestety są nie skuteczne jeśli chodzi o sprawdzanie wahaczy.Należało by odkręcić sworzeń wahacza i wtedy widzisz co jest...;)Trzeszczenie po deszczu ustaje , bo woda poprzez nieszczelną gumową osłonkę ''smaruje'' jabłko sworznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu , albo dawniej, był cały wątek na temat tego smarowania jabłka sworznia, jak skrzypi, ale część wątków zniknęła przy przenoszeniu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem wystpeuje u mnie od czasu do czasu podczas skretu w lewo tylko. tez nie mam pojecia co to jest a jest to dosc denerwujacy odglos...

Prosze napiscie gdzie i jak to sprawdzic co to jest bo niedlugo jade na urlop i musze naprawic a nawet nie wiem co to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były identyczne objawy -skrzypienie jak się skręca kierownicą- napełniłem strzykawkę olejem do dwusuwa + igła i wtrysnąłem do wszystkich sworzni kulowych pod osłonę gumową .Efekt - nic nie skrzypi już 3 mesiące .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wykryc co walnelo to wd40 pod samochod i po kolei pryskasz w jeden jedziesz i sprawdzasz jak trafisz wymieniasz. Tyle jesli chodzi o domowy sposob:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puki co sposob olej i igla pomogł zobaczymy jak długo i tak pewnie trzeba juz zaczac myslec o zawieszeniu ale puki co nic jeszcze nie stuka wiem ze byl temat o zawiasach od kolesia z wwa tylko nie wiem jak tam koledzy po zakupach czy nazekaja czy sa zadowoleni

 

http://www.allegro.pl/item362784325_wahacze_oryginal_audi_a4_a6_vw_b5_b6_superb_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie i ladnie ale co wymienic? trzeba było moim sposobem bys wiedział który najpierw:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklet

To ja również dołącze się do tego tematu, może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie - bo jak skręcam slyszę jakieś jakby pukanie raz głośniej raz ciszej, co to może być, za to nic nie trzeszczy.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak skręcam slyszę jakieś jakby pukanie raz głośniej raz ciszej, co to może być, za to nic nie trzeszczy

Zapewne "maglownica" umiera i puka w wieko trumny :D A nie masz ubytku płynu od wspomagania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze do tego skrzypienia, że to nie koniecznie musi być któryś wahacz, u mnie tez niedawno strasznie skrzypiało na zakrętach w czasie jazdy jak i na postoju. Podejrzenie od razu padło na wahacze, więc złapałem za strzykawkę z igłą i wstrzykiwanie po kolei we wszystkie sworznie oleju żeby wyłapać, który to tak skrzypi, jednak nic to nie pomogło, dopiero jak wstrzyknąłem trochę oleju do osłony przegubu skrzypienie ustało. Polecam taki zabieg w ostateczności, bo oczywiście wiąż się to z prędką wymianą osłony gumowej przegubu, bo jednak mała dziurka po igle zostanie w tej osłonie a to może z czasem doprowadzić do wycieku czynnika smarującego lub rozerwania samej gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konio01

Miałem to samo, skrzypiało jak stare drzwi. Na 99 % jest to dolny wahacz. Metoda z wstrzykiwaniem WD 40 po kolei do każdego sworznia jest idealna. Zrobiłem to samo i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.Okazało się że to przedni górny wahacz miał luz.Szarpaki tego nie pokazły,dopiero sprawdzenie starym sposobem na "breszkę" czyli naciąganie prętem pokazało problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buninek75

tego typu zawieszenie najlepiej sprawdzać na odciążonym zawieszeniu,czyli auto w górę na podnośniku 2-kolumnowym i breszka w rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moriat

Miałem te same obiawy, jakby stare drzwi się otwierały :) Przyczyna pęknięta osłona gumowa na wachaczu :) Na początku pomagało WD40:) Pozdrawiam

wachacz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eine
Miałem te same obiawy, jakby stare drzwi się otwierały :) Przyczyna pęknięta osłona gumowa na wachaczu :) Na początku pomagało WD40:) Pozdrawiam

 

BRON BOŻE WD 40 !

 

wd40 nie jest smarem a fluidem którego zadaniem jest odrdzewić zardzewiałą śrubę tak aby można było ja odkręcić, oczywiście złudnie możesz odnieść wrażenie usunięcia usterki ale tylko złudnie wd40 jest tłusty i na chwile uciszy skrzypienie, ale po dniu wypłuka ci resztki smaru które pozostały.

 

To samo mialem u siebie, jedna rada zasuwajcie do sklepu rowerowego i poproscie smar w plynie (oleisty) do smarowania łańcuchów rowerowych, miejsce które u mnie wymagało obfitego zakroplenia to

łączenie kierownicy z kolumna (zakraplamy zaraz za kierownica, pomiędzy kierownicą a plastikiem obudowy kolumny kierowniczej).

 

Oczywiscie to sie tyczy mojego skrzypienia ktore mialem wenatrz autka.

Jak skrzypi na zewnatrz to oczywiscie sworzeń na przekladni.

Mozna reanimowac i strzykawka wlewac gesty olej ale to tylko na chwile. Jak już skrzypi to dla twojego bezpieczenstwa lepiej wymienic koncowke. Pamietaj jak skrzypi to nie ma smarowania i sworzen sie wyrabia, w skrajnych przypadkach moze wyleciec z "gniazda" i Ci sie kola rozjada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności