Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, zobaczcie dolne tylne wahacze, koleszka mial takie skrzypienie i wlasnie bylo to, i jeszcze bylem na przegladzie i wlasnie lewy dolny tylny wahacz mial przed zima male luzy, i od wczoraj zaczol skrzypiec jak krece kierownica w lewo. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem u kolegi i rozpięliśmy końcówki drążków kierowniczych i dalej skrzypiało a więc to nie zawieszenie.

Siedząc w aucie wydaje się że skrzypi przy pedałach.

Jak będzie ciepło to wymontuję krzyżak kolumny kierownicy i będę wiedział na bank czy to maglownica czy kolumna kier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna skrzypienia zlokalizowana:hurra!!! Okazało się, że gumowa osłona maglownicy(jeżeli źle coś piszę to poprawcie- ta przy drążku kier.-) jest pęknięta i cały czynnik smarujący ubył. Po zastosowaniu środka smarującego wszystko ucichło!!! No prawie, jeszcze troszkę słychać przy kręceniu w prawo ale delikatnie. W porównaniu z tym co było jest miód malina. Okazało się też, że tuleja tylnego dolnego wahacza się poddały oraz górny przedni ma luzy więc przy okazji wymiany wahaczy, wymienię te osłony(o ile są dostępne). Także, polecam sprawdzić osłony gumowe:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz plyn ze wspomagania u mnie wyciekl i tez skrzypialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest, troszkę musiałem dolać, ale w zbiorniczku był i jest.Przy wymianie osłony magla, należałoby dać jakiś środek smarujący. Wiecie jaki się stosuje?

Edytowane przez muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavulon

Witam.

Dołożę swoje skrzypienie do całej puli :)

Ujawniło się wczoraj. Teraz jęczy jak stare drzwi od szafy :taksobie

Płyn w zbiorniczku od wspomagania obecny, nawet trochę więcej niż być powinno, piany żadnej, więc nie podejrzewam żeby to było to.

Jęczy tylko przy delikatnych obrotach kierownicą:drive: - na postoju i przy manewrach parkowania. Irytujące jest to wielce i zaraz szlag mnie trafi. Dodam tylko że to całe skrzypienie pojawiło się w momencie ustanie ulewnych deszczy, jakie ostatnio były. Myślę że tu może być przyczyna. W sensie, że woda podeszła pod którąś z gumowych osłon i smarowanie poszło 3.14sdu ;)

Paszczura posiadam zaledwie tydzień i dopiero się go uczę.

Jeżeli znajdę rozwiązanie mojego problemu, to na pewno się podzielę.

Na razie mam do przejrzenia i nasmarowania wszystkie gumy, przeguby, sworznie i wszystko co zostało w tym wątku i innych podpowiedziane.

Jest tego trochę, ale zacznę od najprostszych rzeczy ;)

Edytowane przez Pavulon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowania dosyć gruntowne aplikowałem - WD-40, wazelinę w płynie, psikanie i ze strzykawki. Czasem się udawało uciszyć ustroistwa na tydzień, czasem na parę dni, czasem wcale.

 

Pomogła dopiero wymiana całego zawieszenia i poduszek amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym ostrzec kolegów, którym skrzypi, że naprawa typu "wtryśnięcie smaru / oleju / wd40 przynosi ulgę na chwilę. Skrzypienie to objaw uszkodzenia w skutek korozji przegubów kulowych - sworznia wahacza lub przegubu drążka kierowniczego. i o ile ta druga usterka jest w miarę nieszkodliwa, ponieważ drążki są tak zamocowane, że nie może dojść do "wypadnięcia" sworznia z gniazda, to w wahaczu taka usterka jest częsta, i niestety bardzo groźna. Ciul, jeśli to się stanie przy prędkości parkingowej - najwyżej zniszczony zostanie błotnik, nadkole. Ale przy 120 km/h to prawie pewny nagły i całkowicie nie do opanowania poślizg w tę stronę, z której wypadł sworzeń.

 

Więc - olej wtryskujemy, żeby sprawdzić, czy to ten konkretny element trzeszczy, po czym natychmiast go wymieniamy. Bez "ale" i bez "bo mi już 3 miesiące jedzie cicho". Pamiętajcie, że sami na drodze nie jesteście, i jak wypadnie prawy sworzeń, to najwyżej wycieczka do rowu i do raju w pojedynkę. A jak lewy, to wycieczka na drugi pas i los raczy wiedzieć co dalej. Piszę z autopsji, zerwał mi się prawy sworzeń w W201 przy 90 km/h. Zanim zdążyłem w ogóle zrozumieć co się stało z autem już leżałem w rowie na boku. Uwierzcie mi, wolałbym wysrać jeża niż przeżyć to ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zauważyłem pęknięta gumę na prawym przegubie, pojechałem do mechanika wiec mi wymienił. A teraz zauważyłem jak skręcając w lewo takie łupanie w kole (jakby koło było jajkowate) występujące przy większych prędkościach skręcając w lewo a czasem na wprost! Myślałem ze to opona, ale na innych występuje to samo,

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem pęknięta gumę na prawym przegubie, pojechałem do mechanika wiec mi wymienił. A teraz zauważyłem jak skręcając w lewo takie łupanie w kole (jakby koło było jajkowate) występujące przy większych prędkościach skręcając w lewo a czasem na wprost! Myślałem ze to opona, ale na innych występuje to samo,

co o tym sądzicie?

Jak juz pękła guma, to na pewno też smar wyrzuciło. A to strzelanie, to nic innego jak brak smaru w przegubie. Tak wiec niestety przegub do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i moje pytanie do szanownych forumowiczów- czy wymiana końcówki drążka kierowniczego w b5 wymaga również ustawienia zbieżności??? I czy wymienić jedną końcówkę czy lepiej już obydwie strony??I końcówkę jakiej firmy zakupić?

Edytowane przez yorbi
firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymiana końcówki drążka kierowniczego w b5 wymaga również ustawienia zbieżności???

Ustawienie zbieżności jest obowiązkowe. Możesz wymienić tylko zużytą końcówkę, nie ma konieczności wymiany z obu stron, jeśli tylko jedna końcówka padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat ponieważ nie mogę uporać sie ze skrzypieniem z okolic grodzi/maglownicy.

Występuje ono tylko przy lekkich rurach kierownicą lewo/prawo i przy jej ustawieniu w miarę na wprost.

 

Pięknie słychać o co chodzi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez skrzypialo przy skrecaniu kol winowajca okazal sie lacznik stabilizatora po wymianie cisza!!!!!

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam sie do tematu,poniewaz w moim passacie raz na jakis czas przy skrecaniu w lewo wydobywa sie dzwiek, dosc glosny przypominajacy cos w stylu ocierania sie gumy o gume .Czy ktos ma pomysl co to moze byc?Dzieje sie tak tylko przy skrecaniu w lewo raz na jakis czas,glownie przy manewrze parkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tak jak w temacie problem

nie znalazlem odpowiedzi to pisze nowy temat :P

z tym ze kierownica przy skrecie strasznie skrzypi, slychac to glosno i w kabinie i na zewnatrz. Na postoju koła skrecaja do pewnego momentu ze skrzypieniem i tak chwile przed koncem mozliwego skrety jakby cos sie blokuje i czuc jakby tarcie gumy o gume, mocniejszy dzwiek jest przy skrecie w lewo na postoju, a podczas jazdy praktycznie tylko przy skrecie w lewo (w prawo czasem i po cichu), płyn do wspomagania nie ucieka nie pieni sie i kierownica chodzi lekko bez oporow tylko skrzypi 

ma ktos pojecie co to moze byc? Mam sie juz nastawic ze maglownica czy moze to cos mniej powaznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności