wil_rawe Zgłoś #141 Napisano 24 Stycznia 2021 Cześć, przesyłem wątek bo też już miałem dość buczenia. Mój passat to 2015 2.0 tdi 150KM. Mój poprzedni passat to b6 i nigdy nie miałem problemów z brzęczeniem więc jestem rozczarowany jakością b8. Spiełem "trytytką" rurki od nagrzewnicy, łapacz powietrza też był luźny więc usztywnilem go filcem - akurat pod ręką miałem tylko naklejki do mebli samoprzylepne. Działają bardzo dobrze Zabezpieczyłem też rurki od klimy panką do rur i spiełem opaskami. Zbiorniczek na płyn chlodniczy też był luźny więc też go podkleiłem filcem. Efekt - cisza w samochodzie. Zajęło mi to około 1h ale było warto. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
SeBa_ Zgłoś #142 Napisano 2 Lutego 2021 @Jericho w benzynie faktycznie pod maską jest tylko jeden taki silniczek i jest to właśnie wspomniona pompa od chłodzenia turbo. Nie patrz na to, że silnik jest zimny w Twoim przekonaniu. Turbo nagrzewa się zdecydowanie szybciejod silnika a jej chłodzenie może trwać nawet kilka minut po wyłączeniu zapłonu. Musisz znaleźć tą pompę i posłuchać czy to na pewno ona. U mnie chodzi tak cicho, że nawet nie wiem gdzie dokładnie jest zamontowana (nigdy mi to nie było potrzebne do szczęścia). Upewnij się, że hałas dobiega spod maski. Alternatywą jest, że słyszysz dźwięk wiatraczka chłodzącego radio. Była pewna wadliwa partia która wysiadała, a dźwięk dochodzi jakby z głębi deski rozdzielczej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jericho Zgłoś #143 Napisano 2 Lutego 2021 Wiatraczka od radia nie slyszalem. Discovery pro2. Silniczek pod maską prawie namierzony..jest przy grodzi silnika i słychać i czuć jak w wężach tloczy borygo. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Wowo Zgłoś #144 Napisano 2 Marca 2021 Czy ktoś, kto ma benzynowe 1.5TSI może się podzielić opinią na temat dźwięku w tym aucie. Mój nowy (poliftowy) variant mocno mnie rozczarował akustycznie i to po golfie 1.4tsi. Jest jakiś taki buczący, wszystkie dźwięki (silnika, opon, zawieszenia) rezonują w zakresie basów i szczególnie koncentrują się na miejscu kierowcy. Także wiatr tu słychać. Z pozycji pasażera akustyka ma się znacznie lepiej. Do tego drżenie kierownicy (dwa razy w różnych warsztatach wyważałem opony - nowe, dunlop 16"). Czy to normalne, że benzyna jest gorsza akustycznie od diesla? Słyszałem, że w dieslach przednia szyba jest jakaś specjalna. Moje pytanie jest nastepujące - czy passat 1,5tsi robi wrażanie samochodu dobrze zrobionego w zakresie NVH (noise-vibrations-harshness) - czy moje oczekiwanie, że będzie lepszy od golfa 7 jest uzasadnione? Przewagę widzę tylko przy przejeżdżaniu przez wyboje oraz cichszym szumie, opon ale porównuję auto i opony czteroletnie z nowym. Golf jest gładki, choć z szumem, a passat buczący i wibrujący. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jericho Zgłoś #145 Napisano 2 Marca 2021 Ten sam silnik siedzi w octavii 4, ktory jest bardzo chwalony za niski halas. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
sebastiangda Zgłoś #146 Napisano 28 Listopada 2021 (edytowane) Witam wszystkich.Mam problem z moim passatem 2.0 tdi 150 ps dsg 2019 rok przebieg 31tkm auto bez różnicy na porę roku ciepło zimno po przekroczeniu 2000 obr po prostu wyje i po minięciu 2300obr cichnie jego praca silnika.Czasem jest tak że pracuje w miarę cicho a czasem jest aż nie do zniesienia,robiłem uszczelnienie filtra powietrza,rurek klimy,sprawdzałem osłony pod silnikiem,prędkość nie istotna każdy bieg tak samo do 2000obr super a od 2000obr do 2300obr jaki taki buczek mocny że nawet pasażer to słyszy.Jazda pod górę czy jakieś obciążenie i dziek jeszcze bardziej wyraźny twardy buczący.Auto od nowości mam i taki problem zaczynam mieć od kilku miesięcy.Czy ktoś się z tym spotkał???Jeźdźiłem 3 innymi passatami i superbą i turanem z tymi silnikami i dsg i tam przejście 2000obrotów prawie nie widoczne i nie słyszalne.Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo pomysłów brak a jak pisałem wcześniej zrobiłem wszystko co w postach po wyżej.Dodam że na postoju na n czy p po dodaniu gazu w tym zakresie obrotów nie dzieje się nic głośniej tylko w czasie jazdy Edytowane 28 Listopada 2021 przez sebastiangda Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
T A zu dem D Zgłoś #147 Napisano 26 Stycznia 2022 W dniu 29.09.2019 o 20:12, adam.a napisał: Witam. Nie jestem pewny czy udało się już komuś rozwiązać problem burczenia przy ciepłym silniku. Ja po wymianie poduszek silnika, wtryskiwacza, cudach z opatulaniem różnych rurek pod maską, podginaniu osłon termicznych pod samochodem , oraz wielu innych zabiegach ....znalazłem przyczynę...wewnątrz. Jedna z rurek ciepłej wody wchodząca do nagrzewnicy, pod wpływem ciepła minimalnie zmienia kształt i dotyka od tyłu do obudowy . Wystarczy odgiąć ją od obudowy o kilka milimetrów i temat zamknięty (przynajmniej u mnie ) Hello Adam, how did you remove the side panel? I only found the torx srew but didn't wanted to use force. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
brono Zgłoś #148 Napisano 18 Lipca 2024 W dniu 16.01.2021 o 22:05, Jericho napisał: Hej. A co doradzicie na buczenie spod maski ale przy wylaczonym silniku na postoju? Czasem gdy wylacze nawiew to slychac nagłe zatrzymanie pracy jakiegos silniczka, a a czasem to cos pracuje nadal. Jeden mechanik powiedzial mi , że to pompa od chłodzenia turbiny ciecza. To jeszcze bym zrozumial, ale dlaczego już działa na zimnym silniku, nawet gdy wyłączyłem calkowicie auto? Dzwiek ten przebija sie przez prace wentylatora na 1 czy 2im biegu. Silnik 1.8TSI CJSA. Ja też to mam ale po wyłączeniu ciepłego silnika. Chwilę słuchać taki dziwny dźwięk. Nie udało mi się ustalić co to. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jericho Zgłoś #149 Napisano 18 Lipca 2024 4 godziny temu, brono napisał: Ja też to mam ale po wyłączeniu ciepłego silnika. Chwilę słuchać taki dziwny dźwięk. Nie udało mi się ustalić co to. Pompa chłodzenia turbo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jericho Zgłoś #150 Napisano 28 Lipca 2024 U mnie pojawiły się nowe hałasy. W zakresie 1400-1700rpm w czasie mocniejszego przyspieszania, lub słabszego ale z większym ładunkiem. Dzwiek jakby jakiegos udaru, dochodzi spod maski na wysokości pasażera, zależny od poziomu wciśniecia gazu, szczególnie słyszlany na 2 i 3 biegu. A drugi hałas to świerszcze na kostce brukowej dochodzące z tylnej części kombi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
gregor_bs Zgłoś #151 Napisano 30 Maja 2025 W dniu 18.10.2020 o 21:53, qba1986 napisał: Hej, udało mi się dzisiaj spiąć trytytką te 2 rurki które wchodzą przez ścianę grodziową do wnętrza w moim BiTdi. Zajęło mi to trochę czasu (z 1,5h) , podrapane ręce ale w końcu się udało zamontować. Na początku odkręciłem 2 śruby (klucz 10 nasadowy), które trzymają jaiś zawór (zaznaczyłem go na rysunku na czerwono). Nie wypinałem żądnych przewodów i rurek z tego zaworu - jedynie go odchyliłem w stronę przodu pojazdu (tak jak pokazuje strzałka na czerwono). Musiałem też wyciągnąć z obejmy (opaski) plastikowej ten przewód który wchodzi z lewej strony tego zaworu, a dalej (po odchyleniu tego zaworu w moją stronę) pod spodem wyciągnąłem jeszcze jedną małą opaskę plastikową aby mieć możliwość wsadzenia ręki. Dzięki temu że zrobiło się ciut miejsca mogłem na wcisk włożyć prawą rekę tak żeby palcami móc dotknąć tych dwóch rurek. Natomiast lewą ręką a właściwie tylko palcami wsuwałem trytytkę w dół ale wcześniej zagiąłem ją z 5 cm przed końcem pod kątem 180 stopni, po to aby wysunęła mi się częściowo do góry po włożeniu tej trytytki pod rurki. Potem złapałem prawa ręką koniec trytytki i jakimś cudem udało mi się ją spiąć. Mam nadzieję że też Ci się uda. Pozr. W jakich okolicznosciach pojawial ci sie ten dzwięk? Teraz po spięciu juz wszystko ok? Mam cos takiego na 7 biegu jak obroty schodzą do 1350 i probuje prsyspieszyć. Rzęzi tak wtedy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
qba1986 Zgłoś #152 Napisano 2 Czerwca 2025 Zrobiłem to prewencyjnie, nie miałem wcześniej żadnych niepokojących dźwięków. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Skubiszek85 Zgłoś #153 Napisano 4 Grudnia 2025 (edytowane) cześć, mam problem z dolotem w tdi 190 dfca. Jak go ruszę czasem buczy mocniej czasem mniej gdy ruszę puszkę filtra powietrza. Ogólnie jestem z paska zadowolony ale jakość "spasowania" elementów dolotu począwszy od jego początku aż do przepływomierza jest tragiczna. Mam wrażenie, że części wchodzą w siebie bardzo luźno. Zmieniłem filtr na manna z dodatkową gąbeczką pod spodem - nic to nie dało. Jak odpiąłem rurę przy przepływce to chodzi mega głośno basowo ale nie wycisza się drastycznie jak podepnę puszkę filtra. Czym to wygłuszyć bo przy ok 2200 łep mi pęka w środku. Czasem jak dobrze "się ułoży" rura z filtrem to buczenie przenosi się w zakres ok 2800-2900 obr. W środku próbowałem wkładać na chwilę i gąbkę, i wygłuszenie piankowe i nic to nie dało. Zastanawiam się czy nie zakleić tych "łączeń" rur taśmą Poratujcie bo mnie to mocno irytuje już. Edytowane 4 Grudnia 2025 przez Skubiszek85 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach