Skocz do zawartości
jedrus

Pytanie o numery części ETKA cz2

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowy wentylator do klimy do mojego Passata B5 3BG (VIN: WVWZZZ3BZ3E072175), ponieważ w aktualnym "śmigło" odeszło od reszty (odkręciło się? da się naprawić?). Na allegro zauważyłem, że są dwa rodzaje wtyczek, więc nie wiem jaki jest do mojego. Na co jeszcze mam zwrócić uwagę przy zakupie wiatraka? Są lepsze i gorsze?

Szukam, bo mechanik powiedział mi z wymianą 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro zauważyłem, że są dwa rodzaje wtyczek, więc nie wiem jaki jest do mojego.

Fotkę masz w tym =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=598964&postcount=2 poście. Ten z prawej jest do B5 FL, nie pamiętam dokładni ale to śmigło chyba jest zdejmowane, ale jak u Ciebie się wyrobiło jego gniazdo to może być problem.

 

EDIT//

 

Na ośce silnika wentylatora do B5 jest nakrętka, na ośce silnika do B5 FL jest chyba takie samo rozwiązanie, więc pewnie wystarczy założyć nową nakrętkę.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotkę masz w tym =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=598964&postcount=2 poście. Ten z prawej jest do B5 FL, nie pamiętam dokładni ale to śmigło chyba jest zdejmowane, ale jak u Ciebie się wyrobiło jego gniazdo to może być problem.

 

No śmigło jest osobno od silnika.... Jeszcze nie wyjąłem, ale nie trzyma się silnika. Z prawej wtyczka to typ Gate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z prawej wtyczka to typ Gate.

Jak zdejmiesz osłonę zbiorniczka płynu wspomagania to jest tam pod tą osłoną wtyczka/gniazdo wentylatora od klimy, kolory kabli jak na fotce.

PS

Edytowałem wcześniejszego posta. :)

 

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

 

A tutaj opis jak wymienić ten wentylator. =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=599032&postcount=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz może fotkę wlepki z bagażnika? Będzie szybciej. Ale z ustaleń z identycznego auta, z takim samym silnikiem masz założone niby dobre sprężyny, chociaż wcale nie muszą być takie same. Link do aukcji możesz podać może będzie coś widać na tych sprężynach.

Jako ciekawostkę podam że mam 2 Passaty w wersji sport i jeden stoi ładnie prosto, a drugi tak jak Twój, czyli tył jest wyżej.

Może to jednak przednie sprężyny są nie takie jak powinny, albo już siadły.

Dopiero wróciłem z pracy i tak po ciemku szukałem tej wlepy ale nie znalazłem :(

jutro jeszcze poszukam jak będzie dzień.

A przednie sprężyny jak mogę sprawdzić bez większego wysiłku ?

chodź wydaje mi się że auto powinno właśnie na takiej wysokości stać.

Znalazłeś coś po numerze VIN ?

Link do sprężyn:

http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-passat-b5-b5fl-sedan-tyl-1-9-tdi-i1495548395.html

i tak wygląda to teraz:

20110306024.jpg

 

 

Edytowane przez GrZ1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłeś coś po numerze VIN ?

Jeszcze nie, dekoder już drugi dzień nie działa.

 

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

 

i tak wygląda to teraz:

No i u mnie wygląda to podobnie.

A przednie sprężyny jak mogę sprawdzić bez większego wysiłku ?

Podnieś przód auta i zobacz jakie są oznaczenia na sprężynach (te kolorowe paski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tutaj .. ale potrzebuje dość pilnie....

 

układ i opis bezpieczników ( chyba są dwie listwy kabina i komora silnika)

VW Jetta 2005 wers USA 2.5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze tutaj .. ale potrzebuje dość pilnie....

 

układ i opis bezpieczników ( chyba są dwie listwy kabina i komora silnika)

VW Jetta 2005 wers USA 2.5L

Mam tylko coś takiego, po angielsku, i nie jestem pewien czy pod dobry silnik.

bezpieczniki Jetta.pdf

bezpieczniki w kabinie Jetta.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podnieś przód auta i zobacz jakie są oznaczenia na sprężynach (te kolorowe paski).

Pasek biały i 3 x brąz ? jeśli chodzi o przód

Dlatego biały? nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję nr części - przednie zawieszenie - łącznik stabilizatora, tzw. półksiężyc.

Gdyby się dało wrzucić pdf'a z elementami całego przedniego zawieszenia byłbym wdzięczny.

Oczywiście model jak w moim opisie.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

potrzebuję nr części - przednie zawieszenie - łącznik stabilizatora, tzw. Półksiężyc.

Gdyby się dało wrzucić pdf'a z elementami całego przedniego zawieszenia byłbym wdzięczny.

Oczywiście model jak w moim opisie.

Z góry dzięki.

[attach]48295[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam prosbe do posiadaczy programu ETKA, czy moglibyscie umiescic fotke z schematem amortyzatorow (przod i tyl), zabieram sie za kompletowanie czesci do samochodu i za miesiac wymiana na nowe, chodzi mi o numery czesci, wymieniam cale zawieszenie wiec bede potrzebowal dokladnych informacji, mam Passka 2.0 TDI DPF 136 KM 2004 rok, silnik BGW, numery win WVWZZZ3BZ4E273279, sportowe zawieszenie (wlepa 1BE). Na dodatek padl mi wentylator od klimy i prosze o numer . Jezeli jest moliwe w formacie PDF :)

PS czy jest mozliwosc dorwania tego programu na PW, probowalem sciagac go ze stronek ale informatykiem jestem kiepskim

DZIEKI

kontakt GG1943415

Edytowane przez potmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

Mam prosbe do posiadaczy programu ETKA, czy moglibyscie umiescic fotke z schematem amortyzatorow (przod i tyl), zabieram sie za kompletowanie czesci do samochodu i za miesiac wymiana na nowe, chodzi mi o numery czesci, wymieniam cale zawieszenie wiec bede potrzebowal dokladnych informacji, mam Passka 2.0 TDI DPF 136 KM 2004 rok, silnik BGW, numery win WVWZZZ3BZ4E273279, sportowe zawieszenie (wlepa 1BE). Na dodatek padl mi wentylator od klimy i prosze o numer . Jezeli jest moliwe w formacie PDF :)

PS czy jest mozliwosc dorwania tego programu na PW, probowalem sciagac go ze stronek ale informatykiem jestem kiepskim

DZIEKI

kontakt GG1943415

Zobacz, może to coś pomoże:

Zawieszenie przĂłd BGW.pdf

Zawieszenie ty? B5.pdf

Wentylator elektryczny B5.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, nie ma to jak Forum :)

Pozdrawiam :)

 

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:00 ----------

 

Dzieki za szybka odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

bardzo bym prosil o podanie nr czesci wlacznika swiatel stop w moim autku, oraz ewentualnie bardzo prosze o jakies wskazowki gdzie to ustrojstwo znajde.

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o numery czesci, wymieniam cale zawieszenie wiec bede potrzebowal dokladnych informacji, mam Passka 2.0 TDI DPF 136 KM 2004 rok, silnik BGW, numery win WVWZZZ3BZ4E273279

W załącznikach masz wszystkie numery części dokładnie do Twojego autka.

bardzo bym prosil o podanie nr czesci wlacznika swiatel stop w moim autku, oraz ewentualnie bardzo prosze o jakies wskazowki gdzie to ustrojstwo znajde.

Nr 1 w pliku pdf. Znajdziesz go nad pedałem hamulca. Musisz ściągnąć ten plastik pod kierownicą (ten ze schowkiem na książkę serwisową)

w??cznik ?wiat?a stop.pdf

WVWZZZ3BZ4E273279 amortyzator przĂłd..pdf

WVWZZZ3BZ4E273279 amotyzator ty?.pdf

WVWZZZ3BZ4E273279 zawieszenie przĂłd.pdf

WVWZZZ3BZ4E273279 zawieszenie ty?.pdf

WVWZZZ3BZ4E273279 wentylator.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, miedzy czasie podjechalem do vw, kupilem ten sam nr co ty podales w pdf-ie, i jest wielka lipa. bo teraz to wogole zadne siatlo nie swieci, poprzednio mialem chociaz to na szybie, a teraz nic. probuje bledy wykasowac i tez wielka lipa, rece opadaja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadacze ETKI czy mógłby ktoś zamieścić na forum fotkę i nr seryjny chłodnicy klimatyzacji do mojego PASSKA? 2,5 TDI V6 4MOTION skrzynia automat WVWZZZ3BZYE019605 Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Posiadacze etki czy mógłby ktoś zamieścić na forum fotkę i nr seryjny chłodnicy klimatyzacji do mojego passka? 2,5 tdi v6 4motion skrzynia automat wvwzzz3bzye019605 z gory dziekuje
8d0 260 403g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadacze ETKI czy mógłby ktoś zamieścić na forum fotkę i nr seryjny chłodnicy klimatyzacji do mojego PASSKA? 2,5 TDI V6 4MOTION skrzynia automat WVWZZZ3BZYE019605 Z gory dziekuje

Nr 3 w pliku pdf

skraplacz.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności