Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na innym telefonnie mam. tylko nie zrzut z ekranu samsunga tylko te smieszne inonki do telefonu, słuchawka zielona itd. Tak jak w Android Auto i o zaden kod nie pyta. Porostu OBD 11 mówi że nie obsługiuje.

Gdzies na jakims UK forum czytałem ze trzeba widzieć sterownik 05 i 40 (w gateway) na OBD11.

https://forum.obdeleven.com/thread/7671/motion-activation-problem-arteon-my2020

Ja ich własnie nie mam. Wszystkie inne mam. O co chodzi. 

czy kase wywyaliłem w błoto, zawsze mam pecha.

No chyba ze trzeba kod sprzetu wpisać ale nie wiem jaki i skąd. Pomoże jeszcze ktoś?

OBDeleven.jpeg

Edytowane przez noogman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję full bo innej nie uznaję ,jak coś konkretnego już zrobić to tylko full wersją .

Jak już   ELDAR napisał że do gotowych płatnych aplikacji między innymi do odblokowania Mirror Link w ruchu nie trzeba wersji full to nie ma wyjścia ,trzeba zaufać producentowi  

Nie wpisywałem  żadnych loginów do aktywacji tylko trzeba mieć 100 kredytów,chyba że chodzi co kod WSC który sie wpisuje w OBD11 na samym początku.

Wchodzisz w ustawienia i na samym dole wpisujesz  numer warsztatu [WSC ten który jest w skanie radia]  

Nie wiem jak wchodzisz w opcje może pokaż.

Ja robiłem tak:

jak masz to okienko jak pokazałeś klikasz na poziome kreseczki menu obok informacje u góry ekranu po lewej i kolejno --Garaż wyskakuje okienko z grafiką samochodu klikasz na samochodzik-aplikacje -Mirror Link w ruchu 2 i dalej podążasz za wskazówkami na ekranie no i nacisnąć-przytrzymać dłużej zielona fajkę ,zawsze trzeba pamiętać o tym.

Jak nie zadziała to spróbuj opcji mirror Link w ruchu 1 u mnie ta własnie zadziałał ale mam modyfikowane MIB. 

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie tak jak opisałes  ale nie moge wybrać miedzy ON/OFF gdyz jest tam pusto.

A na dole ekranu pojawia sie biały napis an czerwonym tle "nie obsługiwany". na koncie mam 123 kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmuu ,bardzo dziwne ,to na innym tellefonie bym potestował albo coś blokuje ,jakiś wirus czy cuś, u mnie nie zadziałała opcja 2,uruchomiłem opcję 1 i zakończone sukcesem,jak to zawsze początki musiałem zakupić 40 ,po całej operacji  100 kredytów zniknęło ,jak na obrazku. 

Screenshot_20200701-110848.thumb.png.01bd13f9f217dfba17fc4164ab6602a2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam auto pod ręką i tak to wygląda.

Możesz mieć jakiś problem z telefonem albo chwilowym z połączeniem z netem itp.

Wygląda na to że jak nie obsługiwana opcja to na czerwono monit si epojawi.

U mnie na xperia Z5 działa super.

Screenshot_20200701-112027.png

 

Screenshot_20200701-112037.png

Screenshot_20200701-113939.png

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki mam własnie ekran. 

Co masz na mysli 

1. Ruch 1, podaj krok po kroku

2. Modyfikowany MIB

Dzkieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz to okienko do wyboru to są dwie opcje:

MirrorLink w ruchu 1 

MirrorLink w ruchu  2 

Na zrzutach zobacz ,u mnie zadziałał opcja 1 a u ciebie byc możliwe 2 zadziała,u mnie jak widać opcja 2 nie zadziałał bo wywaliło to czerwone okienko o którym pisałeś.

Z  modyfikowanym MIB to też nie wiem do końca o co chodzi ,ja mam MIB w aucie w któych nie było fabrycznie tego typu stacji multimedialnych  a tylko RNS510 ,być możliwe że  chodzi o to że musze mieć modyfikowane radio żeby zadziałało  ale nie zagłębiałem się w to i nie chcę tu wymyślać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja tego nie mam. Mam mirroor link w ruchu i wideo w ruchu i zadengo nie moglem aktywować i pojawiało sie "nie obsługuje"

 

O co chodzi dwa różne OBD11?

 

OBDeleven001.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomogę :D

Zrób tak:

1. Połącz się z autem

2. Wejdź do sterownika 5F

3. Wyjdź ze sterownika 5F

4 Kliknij aplikację.

 

Zauważyłem że OBDeleven ma jakiś błąd i najpierw trzeba wejść w sterownik radia a potem klikać apkę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder jestes wielki.

Poszło, kredyty spadły dla mirror link i VIM.

Na razie jestem w pracy i bede działal pózniej aby pdlaczyc juz telefon do HIM.

 

Jak bede mial problemy to sie bede pytał, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak ,o tym myślałem,jakiś drobny błąd ,cos pomijasz chyba ,no i chyba jest różnica w wyglądzie pomiędzy wersją podstawową a full wersją oBD11.

Trzeba  się połączyć z samochodem w pierwszej kolejności ,dopiero jak sie połączy z samochodem to dalej klikam na obrazek samochodu i aplikacje . 

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sukces nie trwał długo...

Nie moge połaczyć telefonu do auta przez mirrorlink bo nie może sciagnąc MirrorLink certyfikatu. Wszytsko w telefoinie mam odblokowanie i nic. W internecie nic nie moge znależć na ten temat.

Ma ktos jaką wiedze co jest nie tak i jak to zrobić.

Jak podlacze telefon, to telefon sie ładuje, HIM wyczuwa telefon ale nie moze sie połączyc i kontakt przerwany.

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed   aktywacją VIM działał Mirror link na postoju? może nie masz opcji MirrorLink w telefonie,spróbuj podłączyc jakis sony xperia  z seri "Z"  np Z3,Z5 czy ruszy ,Xperia XZ  nie ma MirrorLink.  

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim priv telefonie nie działał od poczatku. Na firmowym tak, ale chce miec na priv telefonie. Myślem ze jak zrobie VIM  to juz bedzie z górki.

Na priv telefonie ma mirrorlink, uzywam oryginlanego kabla. Oczywiscie ze jak jeste podłaczony pod HIM to załaczam połaczenie USB, ktore na zdjeciu jest wyłaczone

Gdzies wycztałem ze aby załadowac certyfikat to trzeba Floating ML , co zrobiłem.

Myślałem ze ten ML jest dla ludzi a nie dla hakerów i informatyków.

Jak siciagnac ten gł......pi certyfikat i podłaczyć telefon do HIM. ratuj bo kasa w błoto. 

Pokazuje co posciągałem.

Dzikeuje

Screenshot_20200703-093147_Settings.jpg

Screenshot_20200703-094154_One UI Home.jpg

Edytowane przez noogman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?no to  już wszystko wiesz,jak ML juz działa w ruchu  na firmowym fonie to sukces a dalej to już jest jazda w hakerstwo jak to nazwałeś ,trza z 5-6 aplikacji zainstalować na android10 na samsungu i działa ML,gdzieś widziałem opis jak to zrobić,kiedys nawet testy robiłem na Galaxy S7 ale z android 9 i nie zadziałało ale na 10 podobno działa.

W sklepie Play jest aplikacja Full Mirror link samsung android 10 ale nie powiem czy działa.Wiem tylko że trzeba wejść w ustawienia  załaczyć tryb programisty i tam ustawić debugowanie USB.Na necie jest sporo instrukcji,trzeba próbować.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również próbowałem podłączyć androida 10. Kupiłem apliakcję Floating Apps która fajnie działa ale pod androidem starszym niż 10. Do androida 10 jest obszerna instrukcja z użyciem kilku aplikacji - tutaj jest masakra to raczej przypomina hackowanie. Dałem sobie z tym spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Czechach jednemu chyba działa normalnie, tylko auto chyba Skoda.

A poniżej film z instalacji aplikacji .

 

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jopstons   materiały które wstawiłeś pochodzą od autora tej aplikacji Full MirrorLink (  pod tym kryje się aplikacja Floating Apps). Może z filmu tego tak nie widać , ale instrukcja w przypadku androida 10 jest bardzo obszerna , trzeba dużo rzeczy ustawić  w kilku aplikacjach. To się da oczywiście zrobić ale moim zdaniem to jest zbyt skomplikowane dla zwykłego użytkownika telefonu. Dodatkowo w wymaganiach jest napisane, że musi byc kabel usb-C (aby zapewnić prawidłową przepustowość przy przesyle obrazu) i wydajność prądowa usb kilka amper (nie pamiętam ile ale było to sporo) Dlatego po zakupie tej aplikacji i dyskusji z supportem (support ok - odpisują na maile) zrezygnowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na porządnym krótszym kablu. Ja tak miałem z Android Auto.

Stary telefon Sony Z5C działał bodajże na 0,9m kablu a teraz dwa różne modele telefonów Samsunga z Androidem 10 (wcześniej 9) chodzą tylko na kablu 0,25m . Nawet 0,5m przerywa transmisję.

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest z kablami ,czasem działa czasem nie ale jak już działa na na jakimś firmowym telefonie jak pisze noogman to już  można wykluczyć ze powodem jest kabel .

Też miałem z kablami kłopoty ale jak dołożyłem HUB usb to się skończyły takie problemy,być możliwe dlatego ze hub jest zasilany z 12V a 5V z radia tylko jest do aktywacji ładowania na gniazdach usb.Na hub telefony szybciej się ładują. 

Instalowałem te aplikacje np Carstream ,Floating,LG mirrolink itd. na Honor8 i nie odpalił mirror,root zrobiłęm i nic,wkurzyłem się i zakupiłem Xperie Z3C i od razu zagrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności