Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, turzol napisał:

Przycisk się podświetla?

Błędy w 69?

Hak nowy czy używka?

Przycisk podświetla się, jak zapnę rozłożę to świeci ciągłym światełm jak próbuje złożyć to miga. 

Błędy udało się wszystkie skasować ale w międzyczasie bawiłem się i wyskoczył c10e454. 

Hak kupiłem używany z rozbitka Passata B8 kombi ale 2020r. razem z modułem tylko wiązkę wewnętrzną kupiłem na znanym portalu ;)

Screenshot_20251117_213729_OBDeleven.jpg

Edytowane przez radinty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie modułu haka dla B8

0100000202000000

Potem nastawy podstawowe.

Wszystkie 4 stałe zasilania (terminal 30) podłączone? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, turzol napisał:

Kodowanie modułu haka dla B8

0100000202000000

Potem nastawy podstawowe.

Wszystkie 4 stałe zasilania (terminal 30) podłączone? 

 

 

Nie chce przepuścić na byte 06 bitu 4. Pozostale przeszły. 

Zasilania według instrukcji bezpieczniki 27, 28,38,44 wszystkie mają stałe zasilanie bez zapłonu. Przed chwilą sprawdzone. Screenshot_20251117_224225_OBDeleven.thumb.jpg.6eb47f34cf7bc59fec02efc1d7a5121b.jpgScreenshot_20251117_224240_OBDeleven.thumb.jpg.f433afc80a40c88cb4fce645fc3f658f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jestem tuż przed montażem wypinanego haka Westfalii  do kombi z 2016 roku

mam już wszystkie klamoty, ale jedna rzecz mnie zastanawia

moduł przyczepy jaki mam, to 5Q0 907 383 L (3 gniazda)

 

Zagadka, której nie mogę rozwikłać to wiązka łącząca gniazdo przyczepy 13 pin z wspomnianym modułem przyczepy.

Od strony modułu jest to wtyczka 24 pinowa i w niej są ze sobą zwarte piny 7 i 10. Przewinęły się przez moje ręce dwie wiązki i obie miały ten sam myk, czyli zworę między pinami 7 i 10.

 

Przewaliłem ELSA w poszukiwaniu schematu z hakiem wypinanym i nie znalazłem - wszystko co widziałem tyczy się haka zwalnianego elektrycznie. Wspomniane piny 7 i 10 z wtyczki 24 pinowej modułu w wersji elektrycznej połączone są z samym modułem elektromechanicznym haka.

 

A jak powinno być w wersji wypinanej ?

Pomoże ktoś? ktoś ma jakiś schemat tego wykonania? albo swoje doświadczenie? Czy ta zwora to informacja dla modułu z jakim hakiem współpracuje? Zostawić tak? Usunąć ją?

 

W majówkę planuję montaż, więc byłoby mi miło otrzymać wskazówki przed :)

Z góry dzięki.

 

20260427_201649.jpg

20260428_113806.jpg

Edytowane przez for.est
Dodane zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2026 o 09:00, for.est napisał:

Pomoże ktoś? ktoś ma jakiś schemat tego wykonania? albo swoje doświadczenie? Czy ta zwora to informacja dla modułu z jakim hakiem współpracuje? Zostawić tak? Usunąć ją?

Tak, ma być, montuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mogę potwierdzić jak montowałem hak wypinany do Golfa VII z modułem dedykowanym ale nie ori to też była potrzebna zwora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

znalazłem też tą informację w schematach octavii, gdzie montowany jest hak wypinany

 

Jestem po montażu,  całość około 13-14h pracy samodzielnej rozłożonej na dwa dni

Wiązka do wnętrza auta od Bimbasza - dzięki wielkie - pełna profeska, żadnych problemów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem po operacji... kodowania z 3 lub 4 strony tego tematu się przyjęły, nie wiem czy coś jeszcze trzeba dodatkowo kodować, auto "widzi" hak. Co mogę dodać, to do montażu haka trzeba zrzucać zbiornik AdBlue jak ktoś posiada i wydech opuścić żeby wyjąć osłonę termiczną, i od razu warto zaopatrzyć się w nowe okrągłe spinki metalowe i ja podkładałem kawałki blaszek pod tą właśnie osłonę bo w miejscu mocowania zjedzona na wylot, ewentualnie położyć nową oraz uwaga na montaż oparcia tylnej kanapy bo ja sobie zepsułem ten mechanizm co sam kładzie kanapę :D a tak to bez problemu przeszło wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności