Bimbasz Zgłoś #301 Napisano 6 Sierpnia 2025 W dniu 24.07.2025 o 22:12, azurePL napisał: Czy ktoś z forumowiczów montował hak wypinany pionowo np. Steinhoff V-149 i mógłby wrzucić fotki jak to wygląda z zamontowaną i zdemontowaną kulą? Kilka razy montowałem zestaw z wypinaną kulą (Oris, Westfalia), ale nigdy nie Steinhoff, kilka razy demontowałem haki Steinhoff aby założyć oryginalne, ponieważ klient nie był zadowolony z takiego haka. Możesz zamontować dowolny "metal" czyli hak, do niego przykręcić gniazdo 13PIN a drugi koniec tej wiazki do oryginalnego sterownika, nie musi być N, może być na 3 wtyczki ale ważne żeby był oryginalny i odpowiednio podłączony do auta. Jak potrzebujesz dowolną wiązkę ale do oryginalnego sterownika to pisz lub dzwon 516450452 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #302 Napisano 3 Października 2025 Hej mam pytanko. Których śrub używaliscie do montaża haka ? Etka pokazuje w sumie 3 rodzaje. Mam passata B8 z 2021r. Śruby różnią się długością 45mm lub 40mm. Hak będzie oryginalny 3g5. Udało się trafić w dobrych pieniądzach na allegro. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ropec Zgłoś #303 Napisano 3 Października 2025 Ja kupowałem takie 4szt.: https://allegro.pl/oferta/nowa-oryginalna-vag-sruba-belki-przedniej-strefy-zgniutu-oe-n91178401-15592611352?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=3be33499-d587-44e2-823c-57cc7dc13e76&utm_content=43c4653a9886# Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #304 Napisano 3 Października 2025 1 minutę temu, ropec napisał: Ja kupowałem takie 4szt.: https://allegro.pl/oferta/nowa-oryginalna-vag-sruba-belki-przedniej-strefy-zgniutu-oe-n91178401-15592611352?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=3be33499-d587-44e2-823c-57cc7dc13e76&utm_content=43c4653a9886# Dziekuje. Jak się nie ma haka to w serwisie typują jako zestaw śrub pod innym numerem za 170 zł (doposażenie )stąd moje obawy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kenhor Zgłoś #305 Napisano 3 Października 2025 W serwisie masz na myśli w ASO? 170? Jakaś masakra. Sprawdziłem cenę wszystkich trzech numerów w Motorpolu i 2 typy to ok. 15,5 brutto za szt., trzeci ok. 22. Nie wiem skąd się wzięła cena 170 za 4 śruby. Co do tego jaką powinieneś wybrać. Ja bym brał taką, jaką pokazuje etka dla Twojego rocznika (czasem nawet miesiąca). Mamy faktycznie 3 pozycje, no ale rocznikowo, to powinieneś wziąć N91256801: Znajdziesz je nawet po 10zł: https://allegro.pl/oferta/sruba-z-lbem-szesciokatnym-kombi-oe-vw-17599301220 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #306 Napisano 4 Października 2025 8 godzin temu, kenhor napisał: W serwisie masz na myśli w ASO? 170? Jakaś masakra. Sprawdziłem cenę wszystkich trzech numerów w Motorpolu i 2 typy to ok. 15,5 brutto za szt., trzeci ok. 22. Nie wiem skąd się wzięła cena 170 za 4 śruby. Co do tego jaką powinieneś wybrać. Ja bym brał taką, jaką pokazuje etka dla Twojego rocznika (czasem nawet miesiąca). Mamy faktycznie 3 pozycje, no ale rocznikowo, to powinieneś wziąć N91256801: Znajdziesz je nawet po 10zł: https://allegro.pl/oferta/sruba-z-lbem-szesciokatnym-kombi-oe-vw-17599301220 tak dokładnie, po numerze VIN typuje śruby jako zestaw doposażenia 000 092 700. btw pracowałem chwilę w motorpolu. niestety działa to tak, że obslugując auta po numerze vin w grupie 804 gdzie jest hak nie jest pokazywane nic bo haka fizycznie w aucie nie było to te śruby N91256801 się nie pojawiają . stąd też moje pytanie jakie śruby montowaliście bo wg tego zestawu jest to śruba M10x45 a ta N91256801 jest M10x40. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kenhor Zgłoś #307 Napisano 6 Października 2025 On 10/4/2025 at 8:43 AM, mefjuww said: tak dokładnie, po numerze VIN typuje śruby jako zestaw doposażenia 000 092 700. btw pracowałem chwilę w motorpolu. niestety działa to tak, że obslugując auta po numerze vin w grupie 804 gdzie jest hak nie jest pokazywane nic bo haka fizycznie w aucie nie było to te śruby N91256801 się nie pojawiają . stąd też moje pytanie jakie śruby montowaliście bo wg tego zestawu jest to śruba M10x45 a ta N91256801 jest M10x40. No faktycznie widzę, że jest coś takiego. Mega drogie. Dobieranie po VIN chyba nie zawsze jest idealne, bo jak opisujesz w Twoim przypadku haka nie było i dobiera ten zestaw. Ja szukam po roczniku i pokazuje to, co wkleiłem. To jest darmowy serwis, ale dużo z niego korzystałem i korzystam, kupowałem różne części, sam dokładałem hak i nigdy, naprawdę ani razu nie zawiodłem się na danych z tego portalu. Stąd szedłbym w te, które wyszczególniłem. Pytania jeszcze są takie - jakie jest oznaczenie haka, który kupiłeś? Bo wychodziły nowe wersje w różnych latach. Masz kombi, czy sedana? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #308 Napisano 6 Października 2025 (edytowane) 3 minuty temu, kenhor napisał: No faktycznie widzę, że jest coś takiego. Mega drogie. Dobieranie po VIN chyba nie zawsze jest idealne, bo jak opisujesz w Twoim przypadku haka nie było i dobiera ten zestaw. Ja szukam po roczniku i pokazuje to, co wkleiłem. To jest darmowy serwis, ale dużo z niego korzystałem i korzystam, kupowałem różne części, sam dokładałem hak i nigdy, naprawdę ani razu nie zawiodłem się na danych z tego portalu. Stąd szedłbym w te, które wyszczególniłem. Pytania jeszcze są takie - jakie jest oznaczenie haka, który kupiłeś? Bo wychodziły nowe wersje w różnych latach. Masz kombi, czy sedana? Mam sedana. Hak który kupiłem jest z 2017r. 3G5803881A Co do programu też sporo z niego korzystam ? Edytowane 6 Października 2025 przez mefjuww Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kenhor Zgłoś #309 Napisano 6 Października 2025 30 minutes ago, mefjuww said: Mam sedana. Hak który kupiłem jest z 2017r. 3G5803881A Co do programu też sporo z niego korzystam ? To trochę zmienia sytuację, bo de facto w sedanie wersja haka się nie zmieniała, od 2016 jest już 3G5803881A. I te śruby jak widać mają dopisek kombi, więc już pewności nie mam, czy podejdą. Ja mam kombi, więc nie miałem tych rozterek. Jednak jeśli, to wydaje mi się, że powinny iść 45 wg tego zestawu. W sumie to 0,5cm różnicy tylko. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #310 Napisano 6 Października 2025 8 minut temu, kenhor napisał: To trochę zmienia sytuację, bo de facto w sedanie wersja haka się nie zmieniała, od 2016 jest już 3G5803881A. I te śruby jak widać mają dopisek kombi, więc już pewności nie mam, czy podejdą. Ja mam kombi, więc nie miałem tych rozterek. Jednak jeśli, to wydaje mi się, że powinny iść 45 wg tego zestawu. W sumie to 0,5cm różnicy tylko. Kombi to rodzaj śruby nie auta w tym przypadku. ? 8 minut temu, kenhor napisał: To trochę zmienia sytuację, bo de facto w sedanie wersja haka się nie zmieniała, od 2016 jest już 3G5803881A. I te śruby jak widać mają dopisek kombi, więc już pewności nie mam, czy podejdą. Ja mam kombi, więc nie miałem tych rozterek. Jednak jeśli, to wydaje mi się, że powinny iść 45 wg tego zestawu. W sumie to 0,5cm różnicy tylko. Kombi to rodzaj śruby nie auta w tym przypadku. ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kenhor Zgłoś #311 Napisano 6 Października 2025 12 minutes ago, mefjuww said: Kombi to rodzaj śruby nie auta w tym przypadku. ? Kombi to rodzaj śruby nie auta w tym przypadku. ? Wow, faktycznie. Tego nie wiedziałem, że tak się określa tego rodzaju zintegrowane śruby. Różnych tematów przerabiałem w życiu, ale tego określenia jakoś nie spotkałem. Dzięki za lekcję, człowiek uczy się całe życie... To powinno ułatwić temat śrub, ale nie do końca tak jest. Bo pytanie jest, czy dobrać pod auto, czy pod hak (produkcja z 2017), w który de facto je wkręcamy? Ja bym wziął te N91173001 (czyli pod hak i vin), bo wg mnie, to są dokładnie te śruby, co idą w tym drogim zestawie, a skoro po vinie to wychodziło... Natomiast cena zupełnie inna. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #312 Napisano 13 Listopada 2025 Panowie szybkie pytanie. Jutro montaż. Czy ktoś wie na który pin w haku podać napięcie do silnika aby zwolnił hak? Ponieważ jak jest używany Chciałbym sprawdzić to przed montażem zanim rozbiore pół auta . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kenhor Zgłoś #313 Napisano 13 Listopada 2025 4 hours ago, mefjuww said: Panowie szybkie pytanie. Jutro montaż. Czy ktoś wie na który pin w haku podać napięcie do silnika aby zwolnił hak? Ponieważ jak jest używany Chciałbym sprawdzić to przed montażem zanim rozbiore pół auta . Są dwa styki sterujące silniczkiem w haku, na które idzie 12V. To są piny 1 i 5 we wtyku do haka. Nie pamiętam już teraz dokładnie, które to piny we wtyku z wiązki, nie były obok siebie ani bezpośrednio nad sobą. Łatwo możesz to sprawdzić, zdejmij gumkę z wtyku z wiązki idącej do haka i tam będą numery pinów. Zasilasz później te odpowiadające w haku. I teraz tak - sterownik do haka działa w trybie dwucyklowym, tj. podaje de facto zasilanie na hak, jak hak zareaguje i złoży/rozłoży się, to podaje odwrotną polaryzację, tak aby można go było na magnesie spiąć. Musisz zrobić to samo, tzn. jak już podłączysz odpowiednie piny, to podaj 12V z aku, wszystko jedno w jakiej polaryzacji, jak nie zareaguje, to zmień i zobacz. Jak już zareaguje, to będzie luźny i nawet jako go wysuniesz, czy ustawisz tak jak byłby schowany, to i tak nie zepnie się. Wtedy właśnie musisz podać odwrotną polaryzację i jak silniczek przejedzie cykl, to będziesz mógł go spiąć. No i tak dalej. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mefjuww Zgłoś #314 Napisano 16 Listopada 2025 (edytowane) @kenhor dziękuję za odpowiedź. Panowie hak zamontowany natomiast brakuje mi jednego kodowania w jednostce aby hak pojawił się w asystentach. Czy ktoś poratuje kodowaniem ? Jest tak: Chciałbym, żeby było tak. Edytowane 16 Listopada 2025 przez mefjuww 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
brono Zgłoś #315 Napisano 16 Listopada 2025 Koledzy czy ktoś wie może jak rozmontować hak w miejscu obrotu? Musze to jakoś oczyścić i nasmarować bo bardzo ciężko już to chodzi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MaciejKB Zgłoś #316 Napisano 16 Listopada 2025 Koledzy, Chcę uzbroić mojego B8 Varianta TDI 200KM DSG7 r. 2021 w hak holowniczy. Skłaniam się ku rozwiązaniu oferowanemu w sklepie ehaki.pl, a mianowicie: - hak Oris montowany wertykalnie, - dedykowana wiązka 13 PIN. Czy z Waszych doświadczeń wynikałoby, że powinienem spodziewać się kłopotów z zakodowaniem, uruchomieniem tego zestawu? A może to totalna pułapka i szukać czegoś innego? Z pozdrowieniami, Maciej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radinty Zgłoś #317 Napisano 16 Listopada 2025 Witam, Panowie zamontowałem cały zestaw haka elektrycznego z modułem 5H907383, ale mam problem w module mam błąd B200044. Ale również problem ze złożeniem - tzn. nie rygluje się w pozycji złożonej. Rozłożony jest sztywny. A jak próbuję złożyć to spada i kontrolka na przycisku mruga. Czy również jest to problem z parametryzacją? Moduł z tego co wiem pochodził z Passka po lifcie a ja mam przed liftem. Z góry dziękuje za pomoc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
turzol Zgłoś #318 Napisano 17 Listopada 2025 9 godzin temu, radinty napisał: Witam, Panowie zamontowałem cały zestaw haka elektrycznego z modułem 5H907383, ale mam problem w module mam błąd B200044. Ale również problem ze złożeniem - tzn. nie rygluje się w pozycji złożonej. Rozłożony jest sztywny. A jak próbuję złożyć to spada i kontrolka na przycisku mruga. Czy również jest to problem z parametryzacją? Moduł z tego co wiem pochodził z Passka po lifcie a ja mam przed liftem. Z góry dziękuje za pomoc. Wgraj na nowo dataset, B200049 to błąd uszkodzonego sterownika. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radinty Zgłoś #319 Napisano 17 Listopada 2025 13 godzin temu, turzol napisał: Wgraj na nowo dataset, B200049 to błąd uszkodzonego sterownika. Dziękuję za podpowiedź. Zmieniło się na tyle, iż nie mam już błędu. Ale nadal hak nie rygluje się w pozycji zamkniętej. Opada swobodnie, a w pozycji "pracy" zapina się dobrze. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
turzol Zgłoś #320 Napisano 17 Listopada 2025 1 godzinę temu, radinty napisał: Dziękuję za podpowiedź. Zmieniło się na tyle, iż nie mam już błędu. Ale nadal hak nie rygluje się w pozycji zamkniętej. Opada swobodnie, a w pozycji "pracy" zapina się dobrze. Przycisk się podświetla? Błędy w 69? Hak nowy czy używka? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach