Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż jakie masz kodowanie modułu BCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podłączyć interfejs diagnostyczny do złącza OBD i odczytać moduł elektryki pod adresem 09.

Masz taki interfejs? VCDS, VCP, ODIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obsługuje auta z grupy VW to pewnie da się.

Szukaj modułu elektryki a w nim kodowania, które jest ciągiem 60 znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączy się z vw i mogę tam różne rzeczy zmieniac ale to co mam wyszukać to chyba tak zwane długie kodowanie? Bo takiego ciagu znaków nigdzie nie widzę. A jakiś w miarę tani interfejs dla amatorów żeby to ogarnąć byś polecił? 

Znalazłem chyba to co powinienem. 

W module elektrycznym mam taki ciąg:

00 00 00 00 00 00 00 00 00 18 00 84 14 00 00 e4 03 d9 00 88 42 6d 81 20 64 80 47 20 00 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kodowanie na: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 18 00 80 14 00 00 e4 03 d9 00 88 42 6d 81 20 64 80 47 20 00 41

To powinno załatwić kwestię świateł mijania.

Co do świateł drogowych to pokaż jeszcze co masz (jakie kodowanie) w module kierownicy - adres 16

Manetka od świateł jest "miękka"? - czyli taka co po pchnięciu wraca do pozycji wyjściowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak manetka miękka, po odepchnieciu wraca. To kodowanie zaraz sprawdzę bo Żona na zakupach. I dla uzupełnienia dodam że swiatla mam na zwykle zarowki a w dolnych swiatlach mam zarowki p21 więc opcja bez swiatel przeciwmgielnych. A ten bit 18 dobrze jest u mnie zakodowany? A i jeszcze przeglądając inne wątki doczytałem że należy przed zmianą kodowania odpiąć najpierw klemę akumulatora? 

Elektronika kierownicy to mam takie kodowanie 19 9a 25 00 00

Po zastosowaniu twojego kodu w pozycji 0 swiatla się wyłączają a gdy mam na auto to swieci tylko góra bo jest ciemno. A wcześniej CHYBA dół też się swiecil wiec teraz jest chyba prawidłowo? 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mario1990 napisał:

w pozycji 0 swiatla się wyłączają

Powinny świecić się wtedy światła dzienne, pod warunkiem że nie są wyłączone z poziomu menu licznika.

Co do bajtu 18 to masz tam 00 czyli wartość ukryta więc właściwie nie wiadomo jaką wartość miałeś zakodowaną. W BCM z końcówką F dla świateł halogenowych można wpisać w bajt 18 wartość 50 (64 też może być). Jaki jest u ciebie?

Co do świateł drogowych to na razie nie wiem co go boli.

Zdejmowanie klemy czasami pomaga na kaprysy BCM'a więc śmiało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy ten mój bcm jest z koncówką f? Czyli to kodowanie kierownicy jest dobre u mnie? Kolega jeszcze mi mówił że może mam po prostu automatyczne swiatala drogowe? Ale to chyba recznie i tak by się je dało włączać? Póki co mogę tylko mrugać przesuwając dzwignie do siebie. A gdy dam od siebie to nawet nie mrugną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mario1990 napisał:

A jak sprawdzić czy ten mój bcm jest z koncówką f?

Jaki masz numer sterownika? 3AA937087?

Asystenta świateł drogowych nie masz zakodowanego w BCM. Masz w lusterku albo na przedniej szybie specjalną kamerę? Jeśli nie to nie ma asystenta fizycznie. Nawet jak jest to oczywiście, że można wymusić włączenie świateł drogowych przez dwukrotne odepchnięcie wajchy.

W kierownicy jest raczej OK.

A sprawdzałeś czy są jakieś błędy w module centralnej elektryki i może w module kierownicy?

Druga sprawa to sprawdzenie samej manetki w module kierownicy. Gdzieś tam muszą być jakieś pomiary i możliwość podglądnięcia czy zmienia się status tej manetki gdy próbujesz włączać "długie".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko mam takie-oprócz czujnika zmierzchu i światła po prawej stronie coś dodatkowego jest? I teraz sprawdzilem to przy włączniku na 0 świecą się światła dzienne. Czyli z tym jest wszystko oki? Jutro sprawdzę numer tego modułu i reakcje na manetkę. Dzięki za dotychczasową pomoc. 

lusterko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mario1990 napisał:

coś dodatkowego jest?

To tylko czujnik światła do samościemniającego się lusterka.

33 minuty temu, Mario1990 napisał:

wszystko oki?

Ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Świateł drogowych dalej nie mam... Dodatkowo dzisiaj zauwazylem ze również światło wsteczne nie działa.. Czy zmiana tego bitu 18 tu by pomogła czy może bardziej coś popsuć? I zaczął wyświetlać błąd usterka ACC czyli problem z tempomatem aktywnym? Z tym ze ja posiadam zwykły tempomat. A na końcu numeru sterownika mam literę c. 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz ryzykować uziemienia auta to kup sobie BCM'a na wymianę i będziesz miał możliwość powrotu do punktu wyjścia.

Możesz wziąć taki sam jak masz albo troszkę nowszy czyli 3AA937087F. To są tanie moduły, a wymiana dość prosta.

A może będziesz chciał w przyszłości mieć światła p.mgłowe? Wtedy trzeba szukać z literką H albo J ale to już będzie droższe.

O wymianie BCM i montażu halogenów możesz poczytać tu: Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zamówię moduł np z literką f to w razie jego wymiany i tak go muszę zakodować i bajt 18 ustawić jak dla passata b7? No i według Ciebie zmiana tego bajta 18 moze w czymś pomóc? Czy prawie na pewno brak swiatel dlugich, wstecznego jest spowodowany czymś innym? I również że od czasu do czasu zapala się info o bledzie zarowki tylniej pozycyjnej. Ale nawet gdy wyswietla się błąd to z tylu wszystko swieci. 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario1990 napisał:

Ale jak zamówię moduł np z literką f to w razie jego wymiany i tak go muszę zakodować i bajt 18 ustawić jak dla passata b7? No i według Ciebie zmiana tego bajta 18 moze w czymś pomóc? Czy prawie na pewno brak swiatel dlugich, wstecznego jest spowodowany czymś innym? I również że od czasu do czasu zapala się info o bledzie zarowki tylniej pozycyjnej. Ale nawet gdy wyswietla się błąd to z tylu wszystko swieci. 

Czy czytałeś wczesniejsze posty ? Ja miałem przeboje z modułem Q, po wymianie z B na Q nie działały funkcje które powinny, wariowały kierunki i hba nie działało, więc może Twoje F jest uwalone. Samą zmianą wartości nie powinieneś popsuć auta pod warunkiem że wiesz co wpisujesz :) dla jakich lamp i nadwozia wartość. Ale moim zdaniem kup drugi moduł F i sprawdz, jak masz kogoś w okolicy z VCP to też może Ci pobrać zawartość Twojego i dowiesz sie co tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam moduł z literką c. Najlepiej bym go nie zmienial tylko bym po prostu chcial miec sprawne drogowe i cofania. Jest jakas rozpiska prawidlowego kodowania bajtu 18 dla passata kombi ze zwyklymi lampami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Wartość 50 jest prawidłowa dla zwykłych lamp w BCM'ach z softem 46x/47x. Twój ma soft 45x i prawdopodobnie ta sama wartość powinna zadziałać. Jeśli będzie coś nie tak to można wpisywać inne wartości w zakresie od 01 do BF (zapis szesnastkowy) i obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję. W razie co to tylko 191 roznych kombinacji jest😀bo zauwazylem ze rowniez przeciwmgielne tylne nie działają. I tak czytając różne watki na forach te wszystlie usterki często wystepowaly ludziom w "pakiecie" tzn brak cofania, przeciwmgielnych i tylko mrugajace drogowe. 

Sprawdziłem kod 50 i wyskakuje wtedy błąd swiatel dziennych na liczniku. Reszta swiatel bez zmian. Potem zmienilem na drugi podany przez Ciebie czyli 64.Zniknal błąd swiatel dziennych ale drogowych, cofania, przeciwmgielnych dalej brak.Ale wróciło tez do tego ze mijania się świecą ciągle a nie dzienne-tak jak na początku było u mnie. I świeci błąd lewej tylnej pozycji. Ale światło tam swieci. Jakieś jeszcze kody mogą tam pasować czy zostaje mi raczej serwis? Lub moze podmiana sterownika na inny? 

Edytowane przez Mario1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności