Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj najpierw ustawić wartość 00, zatwierdź, a potem zmień na 04. No i oczywiście silnik przy tym odpalony, a centralny zamek wyłączony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krzysztof_par napisał:

Niestety z prób zmiany 08 na 04 w bajcie 18 nici - nie ma możliwości zmiany w okienku na jakąkolwiek wartość.

Nie używaj helpera tylko skopiuj cały ciąg znaków z current coding do new coding i zmień tę jedną wartość. Potem "Do it". Musi się dać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się. Wbilem 04 w bajcie 18 i to dziadostwo na DRL z tyłu zniknęło. Żadnych błędów nie wywala, reszta świateł działa w porządku. Zastanawia mnie tylko jakim cudem to kodowanie mogło się zmienić samoistnie.

W każdym razie dziękuję za pomoc, a już miałem zamawiać nowy BCM?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztof_par napisał:

Zastanawia mnie tylko jakim cudem to kodowanie mogło się zmienić samoistnie.

Jeśli nie masz twardego dowodu na ten cud to ja w niego nie uwierzę. Po prostu zawsze tak było i nie zwracałeś na to uwagi. Innej opcji nie ma, no chyba że jakiś tresowany gryzoń z VCDSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyznam się przy grzebaniu przy BCM , bit 18 mi się rozjechał.  

Proszę was o pomoc jaka powinna być wartość bitu przy bixenonie i ledzie z tyłu. 

Ponieważ zakodowało mi się że mam zwykle lampy nie xenon . 

Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość bajtu 4B. Bit ma tylko 0 albo 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem  zrobić przygaszenie Leda podczas kierunku zaznaczyłem w BCM bajt 15 bit 3 lecz nie działa miał ktoś taki przypadek ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Czepa napisał:

Panowie chciałem  zrobić przygaszenie Leda podczas kierunku zaznaczyłem w BCM bajt 15 bit 3 lecz nie działa miał ktoś taki przypadek ?? 

Jaki masz bcm? Aktualnie na 3AA937087B mi nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, KingRaider napisał:

Jaki masz bcm? Aktualnie na 3AA937087B mi nie działa 

Taki sam BCM 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BCM 3AA937087N działa na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wymieniłem BCM z 3AA937087B na 3AA937087Q HW:475 przekopiowałem kodowanie, 

3AA937087B: 0000000000000000001C00883400A9FC63FD6988656C8160E488C7240041

3AA937087Q: 0008000000000000009800805400297423D54B88626D8560E480C7240041

zmiana kodowania na moje, w tym zmiana z 4B na 69 i niby wszystkie światła działają ale nie do końca, na nowym module nie działa HBA oraz wali błędami, myślałem że może coś padło poprzez podłączenie ale nie, bo jak wrodziłem do swojego to wszystko bangla. Błędy sypie jak poniżej. Dodatkowo jak wrzucę kierunek w lewo to słychać "gong" jak wrzuca się kierunek ale po chwili przyśpiesza, jakby spalona żarówka, co poszło nie tak albo co jest nie tak ? W pinach widać że jest różnica

 

00059 - Terminal 30 for Interior Lighting 
            011 - Open Circuit

01800 - Light Switch (E1) 
            008 - Implausible Signal

image.thumb.png.e676721f9bf9c6a8c0d681e717f30957.png

 

 

PS: Wyłączanie drl z kierunkiem działa, fis wyrzuca błędu że kierunki lewy przód kierunek nie działą i lewy tył a działają

dobra jednak dalej cos nie bangla czyli bajt 18 jest zły, najwidoczniej inny adres jest w pliku B a inny w Q

Edytowane przez KingRaider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wartości bajtu 18 między 4B i 69 jest tylko w jasności tylnych świateł pozycyjnych. Dla 4B to 17% a dla 69 to 13%. Reszta konfiguracji jest taka sama.

A sprawdzałeś działanie świateł i błędy w tym Q przed zmianą kodowania na to z B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów było dużo, spróbować przywrócić kodowanie takie jakie było? Tylko nie wiem co to zmieni, ogółem świecą mi na włączonym zapłonie światła mijania razem z postojowymi, tak jakby nie działał czujnik światła, było jasno a włączone były mijania, dodatkowo nie działa asystent długich ten w lusterku, także coś tu nie bangla, wrzuciłem do vaghelpera dwa pliki z bcm i oba mają identyczne konfigurację ale oba już na tym samym kodowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KingRaider napisał:

wrzuciłem do vaghelpera dwa pliki z bcm i oba mają identyczne konfigurację ale oba już na tym samym kodowaniu

nie tyle całe kodowanie co po prostu bajt 18, który decyduje jaka konfiguracja zostanie załadowana do eeprom i taką potem odczytujesz przez VCP.

17 minut temu, KingRaider napisał:

Błędów było dużo

Tego się spodziewam, ale ciekawe czy były też te które są teraz: 00059 i 01800

A wymianę BCM'a robiłeś na odłączonym aku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez akumulatora nie odpiąłem przy podmianie, ogółem mój bcm wygląda ok a ten Q jakby był topiony, zaśniedziałe piny, czort wie co z nim było robione, na razie wróciłem do swojego bo potrzebne mi sprawne auto, nie wiem czy szukać dalej jakiegoś kodowania czy nie, jakie oznaczeniem na byte 18 ma pasaat b7 led sedan? Vw362? Tak jak model? Czy co to oznacza 

IMG_20220831_230014.jpg

Znalazłem ze ten plik nie nadaje się do bcm 3AA

--------------------------------------------------------------------------------------------

BCM B: 40A16200003F80211F80211F39A85B29A85C33A30200003F04212C04213600A15500003F00003F00003F00003F1482

BCM Q :40A16200003F80211F80211F39A85B29A85C33A30200003F04212C04213600A15500003F00003F00003F00003F1496

 Aktualnie tak wyglądają pliki bcm1 w środku, według kodowania wszystko się zgadza, a 4 końcowe znaki to nie wiem co to, może suma kontrolna ?

Edytowane przez KingRaider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KingRaider napisał:

akumulatora nie odpiąłem przy podmianie

To dość ryzykownie. Niektóre problemy związane z BCM'em rozwiązuje się przez odłączenie klemy na jakiś czas.

Jeśli stan modułu budzi wątpliwości to szkoda na niego prądu i czasu. Może być faktycznie niesprawny i tyle.

Ta tabelka nie pasuje do BCM 3AA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję wieczorkiem z klemą, a możesz mi wyjaśnić o co chodzi z tym że w niektórych jest 00, czytam czytam i nie wiem czy do końca rozumiem.

Skoro w byte 18 mamy 00 to oznacza że korzysta z epromu. Ale jeśli wpiszę np. 69 to następuje odwołanie do rejestru pod adres 69 i pobierane są wartości z "wiersza" 69 do epromu, następnie jak wpiszę 00 to korzysta już bezpośrednio z epromu do którego przekopiowałem wartości z wiersza 69? Czy dobrze to rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KingRaider napisał:

Czy dobrze to rozumiem ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie 3AA937087B  na SW: 458 dodaje możliwość przygaszania leda przy kierunku (przy sw 452  nie działa)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam stary temat i  zakupiłem  bcm 3aa937087R z passata cc 2014r po lifcie, skrzynia dsg, H422 S0475. Teraz jest 3aa937087F. Jak czytam posty odnośnie kodowania tego bcm, to aż się  boję. Jutro byc możę zacznę, mam zapisany kodowanie nawet porobiłem zdjęcia każdego bajtu. Czy rzeczywiście trzeba rozpinać akumulator?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności