Skocz do zawartości
pompeusz666

30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tym kodowaniem? Po prostu aby 18 zrobić a reszta to bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z  kodowaniem to mniej więcej wiem bo to robiłem już jak chciałem zaadaptować na drugiego F. Tylko wcześniej  to z pieprzyli bo chcieliśmy podnieść soft w F, ale się nie udało. Teraz kupiłem z R. Chciałem dodac doświetlanie zakrętów, domykanie szyb i jak sie da to inne opcje. A co ztym akumulatorem rozłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozłączyć, to tylko po to żeby czasem nie chciał się spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Jutro będziemy próbować, a co jeszcze można zyskać na tym bcm z R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam F miał, ale w R podobno jest wszystko, czyli doświetlanie, przeciw mgielne i zamykanie szyb jak pada deszcz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem z bcm od cc 2014. Miałem trochę w porach, ale jestem zaskoczony że to wszystko obyło się bez żadnych kłopotów. Światła są jak były, domykanie szyb podczas deszczu działa. Wszystko w porządku. Teraz tylko obserwować czy coś jest nie tak. A jeszcze jedno na F miałem podkatalog RLS teraz na R jest tylko Wischer. To RLS jest teraz w głównym systemie. I jeszcze zauważyłem inne  kody serwisu, urzadzenia, importera na R jest kod serwisu 001 kod importera jest 00022 kod urządzenia jest 00000. Teraz jest bcm 3AA937087R z passat cc 2014 po lifcie. 

IMG_20221212_111052.jpg

Inked20220119_125158.jpg

Inked20220119_125341.jpg

InkedIMG_20221212_111052.jpg

Edytowane przez peterson8514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, peterson8514 napisał:

To RLS jest teraz w głównym systemie.

To jest pytanie?

RLS powinno być tam gdzie było.

Zdejmowałeś klemę aku? Jeśli nie to zrób to.

2 godziny temu, peterson8514 napisał:

zauważyłem inne  kody serwisu, urzadzenia, importera na R jest kod serwisu 001 kod importera jest 00022 kod urządzenia jest 00000.

A kodowałeś już coś w tym BCM swoim kablem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jesteś Wielki. Pomogła klema. Wszystko miałem, wszystko działa tylko nie było tego podsystemu RLS. Teraz tylko obserwować czy coś się nie dzieje. No i pomału coś po dokładać. Już idą lampki do drzwi, później doświetlenie zakrętów. Także dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, peterson8514 napisał:

Teraz jest bcm 3AA937087R z passat cc 2014 po lifcie. 

BCM PQ47 H++  422 0475 Taki sam u siebie w b6 chyba od ponad 3 lat ma i działa a co dopiero w b7 ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz też, działa. Dzięki Tomkowi. A tak z ciekawości dokładałeś jakieś doposarzenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goro79 napisał:

BCM PQ47 H++  422 0475 Taki sam u siebie w b6 chyba od ponad 3 lat ma i działa a co dopiero w b7 ;) 

 

Ale w b6 nie działa zamykanie szyb podczas deszczu😭

@peterson8514 ja u siebie w b6(2006) poza ACC i 4 motion mam prawie wszystko, od keyless z easy open po martwe pole na radarach 2Q0 z b8 itp.....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, robert_s napisał:

Ale w b6 nie działa zamykanie szyb podczas deszczu😭

Działa dlaczego nie ?

 

W dniu 12.12.2022 o 21:39, peterson8514 napisał:

A tak z ciekawości dokładałeś jakieś doposarzenie? 

Coś tam wcześniej dokładałem , nie udało mi się niestety zgrać ACC z moim silnikiem , start stop zaniechałem z powodu braku części w tamtym czasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie tylko na BCM R działa, mimo że masz to aktywne itp.... nie rusza poza R.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, robert_s napisał:

tylko na BCM R działa

Na każdym sofcie 047x czyli N, P, Q, R, który niestety jest przeznaczony tylko do aut z systemem Start/Stop dlatego w B6 jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłaczeniu BCM 3AA937087H w miejsce bordnetza mam problem. Po właczeniu zapłonu nic się nie dzieje, poza zalogowaniem błędu o zacisku 15. Przekaźnik J329 mam podłaczony: 

1 -> masa

2 -> bcm wtyczka B pin 12

3 -> L1 wejście terminala 

5 -> L2 wyjście terminala

przekaźnik sprawny, sprawdzony.

IMG_7254.jpeg

IMG_7256.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feedback z przekaznika moim zdaniem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to na przekaźniku 460 który mam z bordnetza, na innym bcm też próbowałem i kiszka. Na tych 460 patrzyłem na 5 różnych przekaźnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wolfe napisał:

Mam to na przekaźniku 460 który mam z bordnetza, na innym bcm też próbowałem i kiszka. Na tych 460 patrzyłem na 5 różnych przekaźnikach.

no to inaczej 

feedback do BCM przychodzi zle 

i teraz albo jest zły przekaznik - ale jak mowisz ze jest dobry to raczej sekwencja zapłonu na BCM nie równa się feedbackowi z przekaznika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki sprawne, błąd w odwrotnym podłączeniu pinów G1 i G11.

jakie powinno być kodowanie żeby postojowe działały jako dzienne?

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niedawno nabyłem passata w którym była prawdopodobnie wymieniana/demontowana lampa przednia i mam taki problem że nie mogę włączyć świateł drogowych. Miganie działa ale włączenie na stałe nie. I dodatkowo zauważyłem że gdy przełącznik świateł mam na auto to świecą się dolne światła dzienne i zwykłe mijania również. Czujnik światła na szybie działa prawidłowo. Przełączę na mijania to dzienne gasną i zostają tylko mijania. Ale gdy przełącze na 0 to mijania dalej się świecą. Oczywiście po wyjęciu kluczyka światła gasną. Ktoś ma jakiś pomysł czy to może być problem w podłączeniu lampy np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności