Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Znane od dawna. Powielone to samo, co jest na kilku innych stronach i w niektórych przypadkach z podobnymi błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam nie zauważyłem ale jak wiesz jakie błędy to może napisz żeby się ktoś nie wpie........ w jakąś grubszą sprawę

ja z doświadczenie swojego nie radzę ruszać niczego ze światłami i z ABS bo serwis będzie miał robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma vcds lub Odis to mogę aktywować LA za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace z Drogowym Plus trwają, dzisiaj po raz pierwszy uruchomiłem ASYTENTA OCHRONY PIESZYCH . Szylton ma przetestować na ludziach i powiedzieć czy auto z DSG zatrzyma się samo do zera :D

 

STG A5> Kodowanie> Bajt 18> bit 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kwestia jam assista? Udalo ci sie cos ruszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kodowanie VCDS-em na stałe. W menu DP tego nie będzie można zmienić. Mam to włączone i odpowiada mi to w codziennej eksploatacji. Po zatrzaśnięciu drzwi zamyka wszystkie zamki (drzwi, wlew paliwa, klapa bagażnika), składa lusterka i uzbraja alarm. Aby podwójnie zaryglować zamki (np. na noc lub we wrażliwym miejscu), to po automatycznym zamknięciu trzeba dodatkowo ręcznie dotknąć sensora w klamce lub doryglować pilotem. Do pełni szczęścia przydałaby się jeszcze możliwości ustawienia otwierania lusterek dopiero po załączeniu zapłonu, a nie natychmiast po otwarciu drzwi. Tego kodowania jeszcze nie wyczaiłem. Może ktoś już ma gotowca?.

 

W sprawie żywych testerów wykrywania pieszych, to trzeba podjechać do salonu Volvo, bo oni do tego podchodzą dosłownie z pełnym poświęceniem ;) -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wykrywania przeszkód (pieszych), to jak to jest z motocyklami? Jeszcze nie testowałem, bo nie było okazji, ale czy Front Assist i ACC ich rozpoznaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji wykrywania przeszkód (pieszych), to jak to jest z motocyklami? Jeszcze nie testowałem, bo nie było okazji, ale czy Front Assist i ACC ich rozpoznaje?

 

ACC widzi rower, motorower i utrzyma predkośc za nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower niestety nie zawsze wykrywa, więc równie dobrze mogło by nie wykrywać wcale. Podobnie jest z jakimiś niestandardowymi przyczepami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tylko raz zapalilo ostrzezenie o pieszym chociaz juz wczesniej go widzialem, widocznie system uznal ze wtargnie na droge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mu kiedyś skany wszystkiego z mojego auta z Drogowym Plus tylko bez wykrywania pieszych.

Nawiasem mówiąc, to ostatnio podawane kodowanie do asystenta pieszych raczej nie zadziała. Chyba potrzeba jeszcze coś. Dzisiaj chciałem to zakodować w swoim ale ten bit mam już aktywny fabrycznie + nawet coś więcej, ale jeszcze nigdy mi nie wyświetliło żadnego ostrzeżenia o wykryciu pieszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić próg prędkości, od jakiej zaczyna działać lane assist? Na autostradzie mi bardzo pasuje, ale w mieście często się jeździ > 60km/h, a tutaj LA tylko przeszkadza. Najlepiej, jakby się aktywował tak od 100kmph. Da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmienić prędkości aktywacji jest stała powyżej 65km/h, wystarczy włączyć lub wyłączyć kiedy jest potrzebny :nono.

http://www.volkswagen.pl/pl/volkswagen/innowacje-i-technika/leksykon/spurhalteassistentlaneassist.html#vwd4_anchor_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o pomoc od jakiegoś czasu w moim Passaciku B7 pokazuje się co jakiś czas komunikat

"sign Assist Dostępny tylko w ograniczonym zakresie" jak również Lane Assist niedostępny

Co to oznacza ?

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz brudną szybę albo kamera się zepsuła. Sign assist to chyba czytanie znaków. U mnie pojawia się informacja o ograniczeniu działania tej funkcji jak jeżdżę po parkingu centrum handlowego i kamera wariuje na widok dziwnych znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Brudna kamera ogranicza działanie wielu systemów. Ktoś pisał, że mu DLA na autostradzie nie działa, bo tylko włącza i wyłącza długie, bez aktywnego sterowania. Ostatnio w trakcie nocnej jazdy i mocno zabrudzonej szyby też mi się wyłączyło czytanie znaków i od tego momentu DLA przestało wycinać strumień światła a jedynie działało ON/OFF, co w rezultacie oznaczało OFF przez większość drogi. Po umyciu szyby w obszarze kamery, wszystko wróciło do normy.

A w garażu podziemnym w centach też mi się tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Brudna kamera ogranicza działanie wielu systemów. Ktoś pisał, że mu DLA na autostradzie nie działa, bo tylko włącza i wyłącza długie, bez aktywnego sterowania. Ostatnio w trakcie nocnej jazdy i mocno zabrudzonej szyby też mi się wyłączyło czytanie znaków i od tego momentu DLA przestało wycinać strumień światła a jedynie działało ON/OFF, co w rezultacie oznaczało OFF przez większość drogi. Po umyciu szyby w obszarze kamery, wszystko wróciło do normy.

A w garażu podziemnym w centach też mi się tak robi.

A żeby DLA działało w trybie automatycznym wystarczy mieć światła ustawione na auto?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A żeby DLA działało w trybie automatycznym wystarczy mieć światła ustawione na auto?

 

Tak, ale w trybie Eco będzie to tylko zmiana drogowe/mijania, w pozostałych trybach jest wycinanie pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście oprócz świateł na Auto (przełącznik pod kierownicą) trzeba manetką włączyć długie światła w tryb Auto (raz do przodu machnąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście oprócz świateł na Auto (przełącznik pod kierownicą) trzeba manetką włączyć długie światła w tryb Auto (raz do przodu machnąć)

 

aaaaa....dzięki, chyba własnie o to mi chodziło...trzeba machnąć..za każdym razem po odpaleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności