Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

to, że kamera obsługuje to nie znaczy, że masz tą funkcję. Ale prawdopodobnie możesz ją aktywować przez VCDS/OBD11

 

Dzięki. Sam na pewno się za to nie zabiorę. W Aso to aktywuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oficjalne drogi to jest to opcja dostępna przy konfiguracji auta za którą trzeba dopłacić, ponieważ stworzenie takiego oprogramowania też sporo kosztuje. W ASO da się dokupić AppConnect ale niestety nie Lane Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na tym forum, przesiadłem się do Superb III. Szukając rozwiazania aktywacji line asisst w Superb III trafiłem tutaj.

Mimo żmudnej walki nie udało mi się zakodować. Wszystko się wyświetla ale z komunikatem " Line Asisst nie może być w tej chwili użyty :-(.

Kolego Wagen podejmiesz się próby odpalenia tego w Superb III ?. Mam Front Asiss, Side asiss i oczywiście kamerkę do automatycznych długich świateł.

Dodatkowo powinno dac się uruchomić " czytanie znaków"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystałbym z usługi kolegi Wagena, ale 1000zl za odblokowanie Lane Assist to jak dla mnie zbyt drogo. Tym bardziej, że jest to forum i z pomocą tych forumowiczów wie jak kodować. Temat zrobił się usługą a nie tematem, który miałby pomóc innym. Nie ma w nim informacji co należy robić, a jedynie z kim się kontaktować i umawiać. Początki tematu były ciekawe, później to już tylko reklama.

Oczywiście nie zabraniam Radkowi kontynuowania usługi, wiedza kosztuje. Jednak temat ten nie wnosi nic, z czego nowy użytkownik mógłby skorzystać. Mam VCDS oraz niezbędne okablowanie. Wiele razy kodowałem swoje Audi A6. Tutaj mogę jedynie przeczytać, że Wagen robi to najlepiej. Pewnie bym skorzystał nawet za 200zl, ale nie za 1000....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, temat powinien być mocno posprzątany jako że nie zawiera żadnych informacji aby pomóc użytkownikom. Kiedyś ku własnym korzyściom było miejsce na forach jako wątki sponsorowane. Może warto aby się ktoś temu bliżej przyjrzał i może będzie to z korzyścią dla forum.

Tyle ode mnie.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie skorzystałbym z usługi kolegi Wagena, ale 1000zl za odblokowanie Lane Assist to jak dla mnie zbyt drogo. Tym bardziej, że jest to forum i z pomocą tych forumowiczów wie jak kodować. Temat zrobił się usługą a nie tematem, który miałby pomóc innym. Nie ma w nim informacji co należy robić, a jedynie z kim się kontaktować i umawiać. Początki tematu były ciekawe, później to już tylko reklama.

Oczywiście nie zabraniam Radkowi kontynuowania usługi, wiedza kosztuje. Jednak temat ten nie wnosi nic, z czego nowy użytkownik mógłby skorzystać. Mam VCDS oraz niezbędne okablowanie. Wiele razy kodowałem swoje Audi A6. Tutaj mogę jedynie przeczytać, że Wagen robi to najlepiej. Pewnie bym skorzystał nawet za 200zl, ale nie za 1000....

 

Ja rówież posiadam kabel VCDS i większość rzeczy sobie zakodowałem sam, jednak nie zgodzę się z tobą.

 

 

Ciekawe co ty byś powiedział i za ile byś aktywował system, w momencie jakbyś wiedział jak to zrobić.

 

Po drugie mogłeś wybrać tą funkcję przy zakupie samochodu, i jak dobrze wiesz kosztuje to dużo więcej niż u Wagena.

 

Zanim do niego pojechałem szukałem w necie na całym świecie jak to zrobić i nie ma tego poprawnie opisanego, koleś wie i zarabia i ma do tego prawo.

 

Ty możesz również mając kabel VCDS sam to ogarnać ( skoro wyceniasz to na 200 zl ) i wtedy wszystkim na forum możesz powiedzieć jak to zrobić ( tylko uważaj bo możliwe że nielegalny kabel który posiadasz, może tego nie zakodować i wtedy trzeba kupić oryginał, który kosztuje dużo wiecej i koszty rosną !!!). Udanych testów życzę.

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, tylko czerpał wiedzę od innych osób z tego forum. Zapewne im za wiedzę nie zapłacił a ugrał sobie biznes. Nie mam mu tego za złe, każdy chce zarobić. Mówię tylko, ze temat jest bez sensu. Nie pomaga jak to zrobić a komu zapłacić.

Moze powinnismy zadać to pytanie raz jeszcze. Jak odblokować LANE ASSIST?

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście masz rację, tylko czerpał wiedzę od innych osób z tego forum. Zapewne im za wiedzę nie zapłacił a ugrał sobie biznes. Nie mam mi tego za złe, każdy chce zarobić. Mówię tylko, ze temat jest bez sensu. Nie pomaga jak to zrobić a komu zapłacić.

Moze powinnismy zadać to pytanie raz jeszcze. Jak odblokować LANE ASSIST?

 

Skąd wiesz skąd koleś czerpał wiedzę, skoro tak jest to ty też tak zrób.

Jakim prawem oceniasz skąd człowiek ma ta wiedzę i to wyceniasz?

 

Nawet go nie znasz, nie wiesz czym się zajmuje i jakie mody robi w samochodach.

 

Typowy Polak, należy mu się.

 

Spróbujcie zakodować sami, zobaczycie jak szybko coś się wam wypie... i pojedziecie do ASO na ratunek za 2000 zl .

 

A jeżeli temat wam przeszkadza to możecie go zamknąć, skoro was to boli że nie macie LA.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu nic nie boli. Temat nie wnosi nic z czego mógłby skorzystać „każdy”. Jak już napisałem, niech Radek na tym zarabia, to jego działka. Cały czas nawiązuję jedynie do tego tematu, który można powiedzieć nie został rozwiązany i nie ma w nim informacji, jak to odblokować. A po to zaglądają tu inni forumowicze i nowi użytkownicy. To dla nich to miejsce.

Jak uda mi się to odblokować, na pewno się tym podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 3 dni przekopywania wątków Skoda VW i Line Asiss odpalony :-)

Standardowo kodowanie wg instrukcji z forum skody. Ale brakowało jednego kroku i siał błędem w module kamery ( zreszta z mojej winy bo bawiąc się VCDsem zaznaczyłem 1 bit :-(.

 

Wiec zacząłem powoli krok po kroku szukać co spier... i znalazłem, Błędy wyczyściłem i z czystym systemem krok po kroku zakodowalem wg instrukcji. Ale mimo ze Line Asist się pojawił w opcjach i ustawieniach nie dało się go aktywować. Ale OBD11 wyrzucił ładnie błąd - brak kodowania układu kierowniczego. Wszedłem wiec układ kierowniczy i zakodowalem i wszystko ruszyło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, 3 dni przekopywania wątków Skoda VW i Line Asiss odpalony :-)

Standardowo kodowanie wg instrukcji z forum skody. Ale brakowało jednego kroku i siał błędem w module kamery ( zreszta z mojej winy bo bawiąc się VCDsem zaznaczyłem 1 bit :-(.

 

Wiec zacząłem powoli krok po kroku szukać co spier... i znalazłem, Błędy wyczyściłem i z czystym systemem krok po kroku zakodowalem wg instrukcji. Ale mimo ze Line Asist się pojawił w opcjach i ustawieniach nie dało się go aktywować. Ale OBD11 wyrzucił ładnie błąd - brak kodowania układu kierowniczego. Wszedłem wiec układ kierowniczy i zakodowalem i wszystko ruszyło :-)

 

No i super to napisz koledze powyżej jak to zrobić. A nie się tylko chwalisz. Rozumiem ze jesteś pewien że wszystko działa ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te tysiac złotych to brutto na fakture?

Jesli tak to cena nawet ok

Pisemna gwarancja na rok czy dwa lata

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No ale forum nie powinno byc witryną sklepową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te tysiac złotych to brutto na fakture?

Jesli tak to cena nawet ok

Pisemna gwarancja na rok czy dwa lata

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No ale forum nie powinno byc witryną sklepową

 

zaskocze cię , koleś ma firmę i wystawia fakturę :) .

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaskocze cię , koleś ma firmę i wystawia fakturę :) .

 

Arek

I gitara. Ma wiedzę i sprzęt to niech zarabia. Skoro to takie proste to niech Ci co wiedzą dzielą się tym na forum a reszta niech z tego korzysta i sama sobie programuje. Nikt nie zabrania. Ale to nie takie proste. Bo najpierw trzeba poświęcić czas na naukę a potem na eksperymenty aż w końcu się uda albo i nie. Ja wolę zapłacić ten tysiąc i mieć dobrze zrobione niż samemu stracić na to ileś godzin i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, 3 dni przekopywania wątków Skoda VW i Line Asiss odpalony :-)

Standardowo kodowanie wg instrukcji z forum skody. Ale brakowało jednego kroku i siał błędem w module kamery ( zreszta z mojej winy bo bawiąc się VCDsem zaznaczyłem 1 bit :-(.

 

Wiec zacząłem powoli krok po kroku szukać co spier... i znalazłem, Błędy wyczyściłem i z czystym systemem krok po kroku zakodowalem wg instrukcji. Ale mimo ze Line Asist się pojawił w opcjach i ustawieniach nie dało się go aktywować. Ale OBD11 wyrzucił ładnie błąd - brak kodowania układu kierowniczego. Wszedłem wiec układ kierowniczy i zakodowalem i wszystko ruszyło :-)

 

Kolego, całe forum będzie Ci wdzięczne za pomoc, jak to zakodować. Można będzie ten post nawet przypiąć. A Ci którzy nie będą czuć się na siłach by kodować, mogą skorzystać z pomocy Wagena. Tak to powinno wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowane wg ponizszego opisu z forum Superb.

KODOWANIE DLA SUPERB III

 

Cytuje kolegę.

 

Lane Assist uruchomione i działa na MY2017 z kamerą Light Assist i Front Assist. Za pomocą tytułowego OBD11.

 

Przed modyfikacją zmieniłem język danych na niemiecki bo instrukcja z briskoda jest po niemiecku. I w ostatnim punkcie w sterowniku 44 miałem już aktywny bajt 3 bit 4 i sterownik A5 wywalał mi błąd o braku komunikacji z układem kierowniczym , ale zmieniłem to ręcznie w długim kodowaniu sterowniki 44 w pozycji Spurhalteassistent na aktywne jak w załączonym obrazku i zadziałało :-).

 

Po kodowaniu musiałem zrobić restart radia przez długie naciśnięciu przycisku włączania dopiero po tym line assist pojawił się w menu.

 

 

Korzystałem z :

https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... i/?page=32

 

Opis:

 

This one works on MY16/MY17 cars:

 

 

 

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

 

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

 

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

 

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

 

STG A5 Adaptacja

 

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

 

 

STG F5

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

 

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

 

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany.

 

Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

 

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny.

 

Działa, błędów nie ma

 

Kodowalem oryginalnym legalnym OBDeleven. :-)

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczny za pomoc. Niestety link do forum nie działa. Czy muszę używać OBD11 czy można to zrobić tez poprzez VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności