Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj jakie masz obecne kodowanie w abs to podam Ci gotowe wartości bajtu 24 i 29 albo pełne kodowanie abs

(Podaj najlepiej cały wycinek dot abs z autoscana)

Funkcji hamowania podczas manewrowania na 5Q0 nie uruchomisz (podejrzewam ze tą funkcje chcesz uruchomić tym bajt24bit5).

Wymiana sterownika na  5QA919294 z literką B lub wyższy (ja założyłem E) plus  kodowanie licznika adres17 bajt13bit0 i działa

Edytowane przez jeżutp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

odblokowałem LA w swoim bolidzie, działa świetnie, ale... Poruszam się na zmianę miasto/trasa i często włączam i wyłączam LA. Przeklikanie tego w menu za każdym razem staje się upierdliwe.

Czy przełożenie manetki na tą z przyciskiem do LA to jest duży problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zygzak73 napisał:

Cześć,

odblokowałem LA w swoim bolidzie, działa świetnie, ale... Poruszam się na zmianę miasto/trasa i często włączam i wyłączam LA. Przeklikanie tego w menu za każdym razem staje się upierdliwe.

Czy przełożenie manetki na tą z przyciskiem do LA to jest duży problem? 

Dołączam się do pytania. Przeklikuję tak od paru miesięcy i też mnie to już irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalinero napisał:

Dołączam się do pytania. Przeklikuję tak od paru miesięcy i też mnie to już irytuje.

A z przycisku na kierownicy nie możesz wyłączać LA? Bo ja mogę tym 

Naciskam i na zegarach wyświetlą się lista asystentów jakich mam zainstalowanych i potwierdzam przycikiem OK który jest po prawej stronie kiery. 

IMG_2381.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2025 o 17:21, zygzak73 napisał:

Cześć,

odblokowałem LA w swoim bolidzie, działa świetnie, ale... Poruszam się na zmianę miasto/trasa i często włączam i wyłączam LA. Przeklikanie tego w menu za każdym razem staje się upierdliwe.

Czy przełożenie manetki na tą z przyciskiem do LA to jest duży problem? 

Cały pająk do wymiany, więc może nie tyle duży problem  technicznie (o ile zdejmowanie poduszki, kierownicy itp to nie problem), ale raczej koszt zabawy niewspółmierny do efektu.
Prawidłowo zakodowane LA można wyłączać z menu w liczniku (w karcie asystentów powinna sie pojawić opcja on/off po zakodowaniu LA - o ile licznik ma stosowny soft który to widzi, bo bywały i takie co tego nie widziały, ale to w autach z 2014-15) - więc nie jest to jakiś wielki problem też (no chyba że ktoś faktycznie ciągle przez navi to przeklikuje).

Ja tak na początku wyłączałem i włączałem LA, ale jak już się przyzwyczaiłem, przestałem i teraz jest ciągle włączone po prostu (w mieście rzadko przecież jeździmy szybciej niż to 63 km/h przy którym system się aktywuje) ?


@Kucharp-w autach sprzed MY2019 nie było przycisku asystentów na kierownicy, a właśnie na czubku manetki kierunkowskazów.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, saper_wroc napisał:

Prawidłowo zakodowane LA można wyłączać z menu w liczniku (w karcie asystentów powinna sie pojawić opcja on/off po zakodowaniu LA

dokładnie tak miałem u siebie a Passat był z połowy 2015r. Jeżdżąc nim na co dzień miałem wyłączony LA. Włączałem tylko na dalekie trasy/ekspresówki...

W obecnym Passasie nie mogę wyłączyć trwale LA (mimo dezaktywacji włącza się po ponownym odpaleniu silnika) ale już nauczyłem się z nim jeździć i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu (nie jest tak agresywny jak w poprzednim aucie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, saper_wroc napisał:

Cały pająk do wymiany, więc może nie tyle duży problem  technicznie (o ile zdejmowanie poduszki, kierownicy itp to nie problem), ale raczej koszt zabawy niewspółmierny do efektu.
Prawidłowo zakodowane LA można wyłączać z menu w liczniku (w karcie asystentów powinna sie pojawić opcja on/off po zakodowaniu LA - o ile licznik ma stosowny soft który to widzi, bo bywały i takie co tego nie widziały, ale to w autach z 2014-15) - więc nie jest to jakiś wielki problem też (no chyba że ktoś faktycznie ciągle przez navi to przeklikuje).

Mam prawidłowo zakodowane, LA jest w liczniku i navi. Włączam/wyłączam w liczniku przyciskami  na kierownicy, niemniej zawsze jest to sekwencja 5-6 kliknięć. Nie chcę jeździć z tym na stałe, w mieście mi bardziej przeszkadza niż pomaga, zwłaszcza że aktywuje się przy odpowiedniej prędkości, więc trzeba stale prędkość kontrolować żeby wiedzieć jak się zachowa.

Koszt wymiany nie wydaje się duży, można pająka znaleźć już za 200-300 PLN, np. tutaj

Czy podane tam numery 5Q0 953 502 B, 3Q0 953 521 B, 5Q0 953 502 AJ to właściwe dla B8 przed liftem?

Czy przy wymianie są jakieś trudności? wiem że trzeba odpiąć aku, ale czy są jakieś inne potencjalne pułapki? Robiłem to już w audi B7, nic takiego.

Po wymianie trzeba coś zakodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W długim kodowaniu w jednostce A5 

ustawiłem sobie żeby pamiętał ostanie ustawienie i jak wyłączę LA to jest wyłączone aż do momentu kiedy zmienię. 
i żeby pamiętała ostatnie ustawienia co do czułości z ustawień w menu 

Programowane OBD11

IMG_2387.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polifcie mi nie pamięta. W poprzednim pamiętał. Ogólnie to polift mało co reaguje na dawne i sprawdzone kodowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, shibby napisał:

w polifcie mi nie pamięta. W poprzednim pamiętał. Ogólnie to polift mało co reaguje na dawne i sprawdzone kodowania ;)

Ma polifcie 2020 produkcji model 2021my

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MY2020, fabryczne LA + ACC + TJA i nie pamięta :) Na początku "walczyłem" z tym, szukałem działającego kodowania ale odpuściłem i po 2 latach użytkowania mogę powiedzieć że mi kompletnie to nie przeszkadza. Dodam, że raz, dosłownie raz, trochę z ciekawości wcisnąłem ten przycisk asystentów na kierownicy. Jak dla mnie mogłoby go nie być ;)

W MY2015 sam kodowałem LA i tam mi pamiętał. Jak potrzebowałem włączyć LA to wyklikanie tego na kierownicy trwało dosłownie 1-2sek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poratuje ktoś plikiem .zdc do Passata B8 kombi 2018 r. Hardware number 3Q0980654A, software kamery 3Q0980654H, software version 0272.

VCP w wersji 5.5.1 nie ma plików dla tego modelu kamery. Chcę aktywować TJA, mam aktywne LA powyżej 60km/h oraz ACC.

Dziękuję za pomoc.

@Pumpkin dzięki za wyjaśnienie (pliki są zaszyfrowane i nie da się ich wykorzystać w tej wersji VCP)

 

Edytowane przez artech
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Śeledze wątek LA i trochę tzw zgłupiałem, może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Posiadam B8 przedlift (MY19)z manualem, z tego co widzę kamera to (jak kolega wyżej) Hardware number 3Q0980654A, software kamery 3Q0980654H, software version 027 H09. Kontaktowałem się mailowo z jednym fachowcem od VW i twierdzi (po VIN), że w tym modelu nie da się aktywować Lane Assist bez dodania bebechów (wymiany komponentów). Dodam, że mam Front Assist, ACC, i rozpoznawanie znaków, co by wskazywało, że zgodnie z forum jest możliwe. 

BTW czy ktoś jest wstanie określić co da się jeszcze aktywować (TJA, EA)? dodam że mam led basic - wiem, że DLA nie ruszy (nie top led), ale czy jest opcja aktywowania autoamtycznego przełączania na długie/drogowe w basic led jest możliwa?

Za wszelkie info będe wzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, VWflisia napisał:

Cześć

Śeledze wątek LA i trochę tzw zgłupiałem, może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Posiadam B8 przedlift (MY19)z manualem, z tego co widzę kamera to (jak kolega wyżej) Hardware number 3Q0980654A, software kamery 3Q0980654H, software version 027 H09. Kontaktowałem się mailowo z jednym fachowcem od VW i twierdzi (po VIN), że w tym modelu nie da się aktywować Lane Assist bez dodania bebechów (wymiany komponentów). Dodam, że mam Front Assist, ACC, i rozpoznawanie znaków, co by wskazywało, że zgodnie z forum jest możliwe. 

BTW czy ktoś jest wstanie określić co da się jeszcze aktywować (TJA, EA)? dodam że mam led basic - wiem, że DLA nie ruszy (nie top led), ale czy jest opcja aktywowania autoamtycznego przełączania na długie/drogowe w basic led jest możliwa?

Za wszelkie info będe wzięczny.

Pozdrawiam

W tej generacji kamery bez problemu da się aktywować Lane Assist + TJA + znaki + wydłużenie czasu działania asystenta + wydłużenie Stop&go do 10sekund zamiast standardowych 3sek.

Light Assist również można zakodować przy zwykłych Basis LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol widzę, że nie mam do Ciebie miliona kilometrów. I czy byłbyś wstanie pomóc w temacie (chętny). Instrukcję Lane Assist wydają się rozpisane logiczne i mógłbym spróbować sam (choć mam tylko doświadczenia z kodowaniem opla) , ale wolałbym nie uceglić czego co już mam. Co co Light Assist nic nie znalazłem dla Basis LED, aby to wykonać samemu. TJA fajnie też mieć choć bardziej interesowałoby mnie emergency assist (jeśli się da).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2026 o 11:24, VWflisia napisał:

Turzol widzę, że nie mam do Ciebie miliona kilometrów. I czy byłbyś wstanie pomóc w temacie (chętny). Instrukcję Lane Assist wydają się rozpisane logiczne i mógłbym spróbować sam (choć mam tylko doświadczenia z kodowaniem opla) , ale wolałbym nie uceglić czego co już mam. Co co Light Assist nic nie znalazłem dla Basis LED, aby to wykonać samemu. TJA fajnie też mieć choć bardziej interesowałoby mnie emergency assist (jeśli się da).

Napisz na prv, zaproponuje jakiś termin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności