Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w temacie LA. Passat b8 2015. Zakodowałem LA i wszystko działało. Chciałem dodatkowo TJA ale mialem za niski soft w kamerze. Soft podniesiony do ver „h” i plik parametryzacji wrzucony. Łapie teraz linie na jezdni ponizej 60km/h (wiec chyba dziala tja) ale mam problem bo nie pamieta stanu LA po wylaczeniu kluczyka. 
Jak zakodowac LA żeby byl włączony po włączeniu zapłonu? Wszystkie adaptacje i kodownia do LA sprawdzilem i sa ok.

po porownaniu ze starym kodowaniem zniknely ze sterownika a5 dwie adaptacje:

„Indywidualne ustaw.asys.kontroli pasa ruchu przy zacisku 15 ZA£ „

„Intensywnosc ostrzegania asystenta utrzymania pasa ruchu”

ta pierwsza pewnie odpowiada za pamiec LA. 
czy ktos wie jak rozwiazac ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, adr01 napisał:

Przy dobrze zakodowanym LA powinieneś go włączyć/wyłączyć: 1. przyciskami na kierownicy z wyświetlacza z zegarów/AID  , 2. z poziomu menu Discovery Media/Pro.

Patrz instrukcja obsługi, tak ma działać.

Jest on widoczny ale "wyszarzały". Nie ma możliwości wyłączenia. 2 osoby które kodują twierdzą, że pojawi się gdy podepniemy manetkę z lane assist.  Czy ktoś ma rozwiązanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z problemami z włączaniem/wyłączaniem lane assista - obu odsyłam do strony 21, a konkretnie Tego posta + posta następnego - to jest baza do dalszych działań i sprawdzenia kodowań.

Manetka z przyciskiem nie jest niezbędna, to tylko hotkey do menu asystentów - mniej klikania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam tego w adaptacjach (a bylo przed flashowaniem) wiec jest pewnie w kodowaniu. Ale obd11 nie podpowiada ktory to bit... moze ktos wie

sterownik A5
3Q980654H

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Brakowalo mi w A5 bajt14 bit 3. Teraz pamieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "pamięta" co masz na myśli, samo włączenie/wył LA

czy pamięta również ostatnie ustawienie opcji "adaptacyjne prowadzenie"

bo u mnie po wyłączeniu zapłonu zawsze to się wyłącza i jest to o tyle irytujące że mogę to włączyć tylko przez menu Asystenci w radio,

z kierownicy nie ma tego w Menu Asystenci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem za pomocą VCDS LA, wszystko działa oprócz wibracji kierownicy. Czy ktoś jest wstanie powiedzieć, gdzie to aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 18:17, marcinogrod napisał:

Witam,

passat b8 alltrack mam odblokowany lane assist. Wszystko działa ale nie ma możliwości wyłączenia go. Osoba kodująca mówi, że muszę dokupić manetki, żeby móc wyłączyć lane assist. 

Może znacie inny sposób ?  pozdr

Screenshot_20210226-111917_OBDeleven2.thumb.png.11eafc625b512a04874f139d1a6a3b3e.png

 

Chyba to te opcje, sterownik 09 ACC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum. Zakupiłem parę dni passata comfortline z DLA i ACC. Czy ktoś z Warszawy / okolic ma możliwość aktywować mi LA i Traffic jam ?. Oczywiście odpłatnie jak coś . Tego mi brakuje. Miałem do testów auto z LA i fajnie to pomagało a tu brakuje.

Edytowane przez pinoczet2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 21:51, twinsen napisał:

Screenshot_20210226-111917_OBDeleven2.thumb.png.11eafc625b512a04874f139d1a6a3b3e.png

 

Chyba to te opcje, sterownik 09 ACC

Co to jest Point_of_intervention i jakie skutki ma zmiana? 

Można go zmienić na jak na zdjęciu. 

Screenshot_20210403-080944_OBDeleven.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się że to jest czas po jakim koryguje kierownicę jak wyjeżdżasz z pasa ruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, twinsen napisał:

No wydaje mi się że to jest czas po jakim koryguje kierownicę jak wyjeżdżasz z pasa ruchu...

Już sprawdziłem sam. Problemy w tym że obd11 to przy autach 2021r to się nie zabardzo nie nadaję. 

Miałem late,  gdy przestawiłem na early_setting_over_menu to pojawiła się opcja " Adaptacyjne prowadzenie po torze" do włączenia na radiu ale nie mogę jej włączyć kwadracik się nie zaznacza. 

Gdy stawiłem early to było przez jakiś czas na wyświetlaczu radia było zaznacza early_setting_over_menu  ale nie mogę jej włączyć. 

A najlepsze na koniec. 

Po dwóch dniach opcja ta sama zniknęła z menu radia ale czuję że jest włączona bo trzyma auto pośrodku pasa ale bez ikonki na zegarach. Ikonka pojawia się gdy przekrocze pasy specjalnie bez kierunkowskazu. 

Cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu część aut z 2020 i wszystkie z 2021 mają SFD. Część funkcji możesz zmienić, a część jest jest zabezpieczona w ten sposób, że wartość się zmienia a auto nie reaguje.

Minąć pewnie musi jakiś czas zanim hackerzy samochodowi rozkodują platformę MQB do końca. Niestety może to potrwać parę lat :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety sprzedawcy ODB 11 wciskają kit że czyta i  koduje wszystkie auta grupy VW. 

Na  szczęście są fora międzynarodowe na FB i trochę pomogli już mogę wyłączać i włączać automatyczne dlugie HBA kiedy chcę. 

Ale zauważyłem że bardziej długo robi dobieg.  Niektóre zmiany wchodzą dopiero po paru godzinach gdy auto stoi zamknięte z pilota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: to chyba nie jest SFD, ale coś innego - niestety nie mam pojęcia co. A wiedzę ciężko tu uzyskać. To nie open source ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, przeszukałem trochę ten temat i nie powiem ze tez chętnie bym  uruchomił line assist. mam b8 z 2017r z aktywnym tempomatem, światłami DLA,  czytaniem znaków itd itd. wydaje mi się ze auto sprzętowo jest przygotowane do tego aby to działało. tylko powiedzcie mi czy jest ktoś z podkarpacia kto może to aktywować? 

ewentualnie, czy do aktywacji tego lepsze byłoby obd11 czy vcds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, asterix_007 napisał:

ewentualnie, czy do aktywacji tego lepsze byłoby obd11 czy vcds?

oba tak samo dobrze się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z samym kodowaniem? są z tym jakieś problemy?? można  coś spaprać? i w razie W cofnąć próbę?

Edytowane przez asterix_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob backup ustawien - w obd11 jest opcja to pewnie w vcds tez. Potem sie baw ale pewnie nie ma 100% gwarancji ze jak cos mocno skopiesz to da sie w ten sposob naprawic.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności