Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszysz stuki z przodu czy z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej hałasuje tył. Potwierdzone przez serwis. Przód też wydaje dzwięki przy najezdzaniu na nierówność na skręconych kołach np. na parking. Generalnie zawieszenie dcc u mnie hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj zastukalo pare razy z tylu. Narazie obserwuje 300 km dopiero najechane jakoś mega uciążliwe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Superb 3 jest nawet cały wątek odnośnie stukania tylnego zawieszenia z DCC .

 

Importer:

Tłumaczy się to tym, że wymiana tulejek nie rozwiązuje problemu, a jedynie działa doraźnie.( na jakiś czas)

Pracują nad trwałym rozwiązaniem i to uznają za naprawę gwarancyjną.

Zalecenia dla serwisów nakazują rejestrować samochody do wymiany elementów układu zawieszenia, ale nastąpi ona dopiero po opracowaniu trwałego rozwiązania problemu. Obecnie tuleje nie są już wymieniana w ramach gwarancji. Tyle w temacie

 

także tam tez jest to duży problem konstrukcyjny we wszystkich modelach z DCC.

no to pociesz e was że objawia się to także w Tiguanach i golfach 7- ręce opadają na konstruktorów .

przykład stukania w golfie 7

 

 

Ciekawe jak w waszych passatach z DCC?

odezwijcie się ( Teppa, cronosik,merci94, szylton , majonezz , kriss555 ,sebsek. pasterz)

 

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

3. kriss 555

 

nie stuka:

1.cronosik

2.

 

pzdr Piotr

Edytowane przez vwpicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko DCC, ale zwykłe zawieszenie także. Ostatnio mówili mi w serwisie, że golfy VII z 2015 też mają ten problem. Ale jak przychodzi co do czego to oni niczego nie słyszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stukac nie stuka ale prace zawieszenia tylnego slychac za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum Superb 3 jest nawet cały wątek odnośnie stukania tylnego zawieszenia z DCC .

 

Importer:

Tłumaczy się to tym, że wymiana tulejek nie rozwiązuje problemu, a jedynie działa doraźnie.( na jakiś czas)

Pracują nad trwałym rozwiązaniem i to uznają za naprawę gwarancyjną.

Zalecenia dla serwisów nakazują rejestrować samochody do wymiany elementów układu zawieszenia, ale nastąpi ona dopiero po opracowaniu trwałego rozwiązania problemu. Obecnie tuleje nie są już wymieniana w ramach gwarancji. Tyle w temacie

 

także tam tez jest to duży problem konstrukcyjny we wszystkich modelach z DCC.

no to pociesz e was że objawia się to także w Tiguanach i golfach 7- ręce opadają na konstruktorów .

przykład stukania w golfie 7

 

 

Ciekawe jak w waszych passatach z DCC?

odezwijcie się ( Teppa, cronosik,merci94, szylton , majonezz , kriss555 ,sebsek. pasterz)

 

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

3. kriss 555

 

nie stuka:

1.cronosik

2.

 

pzdr Piotr

 

Piotr u mnie stuka, ale narazie nie irytuje mnie aż tak bardzo :)

4 lata gwarancji i niech się liczą z tym, że będę upierdliwy jak już zaczną "naprawiać"

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma czegoś takiego jak na tym filmie, choć faktycznie zawieszenie tylne mogłoby pracować trochę ciszej.

Jak będzie jakaś akcja serwisowa to się na pewno podepnę, choćby na wszelki wypadek.

 

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

3. kriss 555

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma czegoś takiego jak na tym filmie, choć faktycznie zawieszenie tylne mogłoby pracować trochę ciszej.

Jak będzie jakaś akcja serwisowa to się na pewno podepnę, choćby na wszelki wypadek.

 

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

 

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

u mnie nie stuka, mówię tylko ,ze mogłoby pracować ciszej

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

 

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

3. kriss 555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie stuka, mówię tylko ,ze mogłoby pracować ciszej

na razie u tych co stuka DCC

1. pasterz

2. Merci 94

 

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

3. kriss 555

 

Coś tam od czasu do czasu głośniej pracuje, ale nie wali jak w garnek na byle kamyczku :D

 

1. pasterz

 

 

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

3. kriss 555

4. merci_94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś tam od czasu do czasu głośniej pracuje, ale nie wali jak w garnek na byle kamyczku :D

 

1. pasterz

2. banio

 

 

nie stuka:

1.cronosik

2. szylton

3. kriss 555

4. merci_94

 

Stuka stanowczo. Wydaje mi się, że bardziej z tyłu (Variant), daje się z tym żyć ale byłem niemiło zaskoczony jak dosiadłe fabrycznie nowe auto, że wrażenie jakby jakięs tuleje czy końcówki drążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej hałasuje tył. Potwierdzone przez serwis. Przód też wydaje dzwięki przy najezdzaniu na nierówność na skręconych kołach np. na parking. Generalnie zawieszenie dcc u mnie hałasuje.

 

Spróbuj przejechać się po kostce brukowej z prędkością 5-10 km/h. U mnie z tyłu wtedy stukało najbardziej. Teraz jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nic nie stuka. A przy okazji to jeździłem dzisiaj b8 bez DCC i zdecydowanie w trybie Normal lepiej spisuje się mój z DCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Pytanie do regularnych forumowiczów, jeśli wątek miał już pod/odpowiedzi to sorrki za lenistwo:

B8 BiT 240KM z DSG7 i 5500km przebiegu, przy redukcji z 6/5, 5/4, 4/3 kiedy skrzynia/wał/silnik jest lekko szarpnięty, pojawia się stuk.

Soft nowy już był wgrywany (1 wizyta), poduszki luzowane/dokręcane (2 wizyta), w przyszłym tygodniu 3 wizyta (zostawiam auto na 3 dni).

Czy oprócz potencjalnie osłony termicznej skrzyni ma ktoś pojęcie jaka może być przyczyna ? Gdzie szukać źródła stuków ?

 

Wielik

 

P.S. Teraz już wiem, że ta głośna praca tylnego zawieszenia to nie moje urojenia...:-)

 

Update dla zainteresowanych forumowiczów,

 

3 wizyty w ASO Interwelm (nie licząc jazdy próbnej diagnosty), wgrany nowy soft, poprawione poduszki, jakieś bóg wie dodatkowe sprawdzenia lub pozorowanie i diagnoza, że tak przyznają, że skrzynia stuka, ale nie mogą stwierdzić jakie jest źródło, a generalnie to skrzynie DSG tak mają !!! :-) jest to tylko usterka a nie awaria, więc wypier.....

 

Jeżeli ktoś z czytelników rozważa wydanie 200 tys pln na B8 proszę wziąć pod uwagę, że "ten typ tak ma" :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwsza reklamacyjna wizyta w ASO, wymiana czujnika wilgotności powietrza ( znajduje sie pod podszybiem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zawieszenie sport i koła 17" w golfie.

no nie jest to super ciche zawieszenie ale nie ma dramatu.

raczej poki co jego praca nie wskazuje wg. mnie na jakiąś usterkę.

golfiarze na forach narzekają, działania aso -wymiana amortyzatórw nic nie daje specjalnie podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ponoć początkowo ASO wymieniało amorki, ale VW stwierdził, ze to nic nie daje i teraz nie wymieniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawieszenie troche halasuje, ale tragedii nie ma, co natomiast zauwazylem to po przejechaniu kilku tysiecy kilometrow troche sie wyciszylo, tak jak roznica pomiedzy trybami pracy DCC stala sie znacznie wyrazniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Update dla zainteresowanych forumowiczów,

 

3 wizyty w ASO Interwelm (nie licząc jazdy próbnej diagnosty), wgrany nowy soft, poprawione poduszki, jakieś bóg wie dodatkowe sprawdzenia lub pozorowanie i diagnoza, że tak przyznają, że skrzynia stuka, ale nie mogą stwierdzić jakie jest źródło, a generalnie to skrzynie DSG tak mają !!! :-) jest to tylko usterka a nie awaria, więc wypier.....

 

Jeżeli ktoś z czytelników rozważa wydanie 200 tys pln na B8 proszę wziąć pod uwagę, że "ten typ tak ma" :-))

 

Od początku gdy testowałem nowego Passata B8 ponad rok temu wiedziałem, że będzie to najgorszy Passat w historii. Minął zaledwie trochę ponad rok od czasu, gdy B8 wyjechały na drogi, a już stwarzają bardzo dużo problemów. Strach pomyśleć co będzie za kilka lat. Jeździłem przez wiele lat samochodami produkcji niemieckiej, ale to co VW wyprawia obecnie nie mieści mi się w głowie. Pomijając afery, jakoś marki VW schodzi na psy. Codziennie z zaciekawieniem czytam Wasze nowe posty, których przybywa bardzo szybko. Obserwuję również jak sprzedaje się klasa średnia w Polsce. W styczniu 2016 roku wyglądało to następująco: Passat 557 sztuk, Avensis 551 sztuk, Mondeo 326 sztuk, Superb 302 sztuki, Mazda6 289 sztuk. Zobaczymy jak będzie w lutym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od początku gdy testowałem nowego Passata B8 ponad rok temu wiedziałem, że będzie to najgorszy Passat w historii. Minął zaledwie trochę ponad rok od czasu, gdy B8 wyjechały na drogi, a już stwarzają bardzo dużo problemów. Strach pomyśleć co będzie za kilka lat. Jeździłem przez wiele lat samochodami produkcji niemieckiej, ale to co VW wyprawia obecnie nie mieści mi się w głowie. Pomijając afery, jakoś marki VW schodzi na psy. Codziennie z zaciekawieniem czytam Wasze nowe posty, których przybywa bardzo szybko. Obserwuję również jak sprzedaje się klasa średnia w Polsce. W styczniu 2016 roku wyglądało to następująco: Passat 557 sztuk, Avensis 551 sztuk, Mondeo 326 sztuk, Superb 302 sztuki, Mazda6 289 sztuk. Zobaczymy jak będzie w lutym.

 

Lista problemów jak na moment życia tego modelu jest zdecydowanie powyżej średniej. Ale co z tego skoro konkurencja jakoś specjalnie nie zachęca bo jakość wykonania jest tam jeszcze gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności