Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Może takie stukanie?

to ja chyba miałem to samo w O3RS. szyberdach jest identyczny jak w B8. u mnie uszczelka szyberdachu "pracowała" o podwozie w miejscu opadania tylnej części okna dachowego (tej którą można uchylać). w serwisie od szyberdachów nakleili mi specjalną materiałową taśmę i cisza... a na uszczelce były już ślady lakieru od nadwozia. wcześniej dobiegały mega irytujące dźwięki podczas jazdy po nierównej drodze.

 

kurde to może jednak odmówić jednak ten szyberdach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie cisza. Przebieg 2850km. Z wiadomych przyczyn nie otwieram dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mam podobne wrażenia ze skrzynią przy prędkości 70km/h. A jak wyglada u Was wibracja na postoju? Też macie lekką wibrację? Mowię tutaj o biegu P nie auto hold.

 

Dokładnie, niska kultura pracy silnika. Też tak mam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może takie stukanie?

Mi się z tym jakiś czas męczyli i w końcu też zamontowali jak to nazwali "zestaw naprawczy", choć u mnie nie czekałem na żadne części, ciekawe czy to to samo...

 

Bardzo podobne, ale dużo głośniejsze.

Czy u Ciebie też demontowali podsufitkę ? Czy dobierali się od góry ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak się właśńie zastanawiam czy nie ma możliwośći zmiany softem charakterystyki zmany biegów w dsg ...

Bo wiem, że niektórzy tunerzy zmieniali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podobne, ale dużo głośniejsze.

Czy u Ciebie też demontowali podsufitkę ? Czy dobierali się od góry ?

U mnie załatwili to poprzez lekkie poluzowanie podsufitki, nie ściagali całej i coś tam wsadzili.

Problemem nie był dach, tylko jakieś plastiki na wysokości lusterka/daszka przeciwsłonecznego pasażera. Jak się to miejsce dociskało to stuki ustawały.

Z szyberdachem nie mam problemów, ale wrzuciłem filmik bo jeśli ktoś ma dokładnie takie stuki to może nakieruję na źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po serwisie. Po trzech miesiącach naprawili navi+zestaw głośnomówiący. Na niedziałającą funkcje rest zrobili duże oczy, ale jak dokładnie wytłumaczyłem o co chodzi to powiedzieli, że zgłoszą do producenta. Może w przyszłą zimę zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem po serwisie. Po trzech miesiącach naprawili navi+zestaw głośnomówiący. Na niedziałającą funkcje rest zrobili duże oczy, ale jak dokładnie wytłumaczyłem o co chodzi to powiedzieli, że zgłoszą do producenta. Może w przyszłą zimę zadziała...

 

Napiszesz jak będziesz wiedział z funkcją rest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też drży, tak jakby w manualu auto było na polsprzegle i hamulcu jednocześnie. Tak jakby coś go ciągnęło i jednocześnie nie dało jechać. Jak dasz na P to się wysprzegla i nie ma tego wrażenia. Z tego co kojarzę to inni koledzy na forum też to zauważyli.

 

U mnie jest dokładnie tak samo.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy wolne obroty nie są wtedy wyższe?

 

Obroty są podobne,

 

spalanie na P jest 0,8 l/h, na D z Auto Hold 1,2l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest dokładnie tak samo.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Obroty są podobne,

 

spalanie na P jest 0,8 l/h, na D z Auto Hold 1,2l/h

 

Czy to, że spalanie jest wyższe i są wibracje nie świadczy o tym, że bieg jest załączony, auto chce ruszyć i tylko hamulec je utrzymuje w miejscu? Nie chce mi się wierzyć, żeby VW tak to rozwiązał bo to może mieć wpływ na żywotność DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audi S tronic miałem te same drgania skrzynia z mokrymi sprzeglami DL501 w VW co u was (DQ500) i z czasem odnosiłem wrażenie ze sie zwiększają auto było z 2010 r i myślałem ze wyeliminowali to :/ mam styczność w VW CC dsg6 i tam tego nie ma, generalnie te skrzynie DQ500 sa duzo bardziej awaryjne niż dsg6 ale byłem pewny ze zostało poprawione a tu zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest cała tabelka, czy w pojazd stojący czy jadący:

http://www.euroncap.com/en/results/vw/passat/7900

 

rozwinąć safety assist

rozwinać AEB Interurban

 

Tam jest Front Assist with City Emergency Braking u mnie pisze tylko Front Assist + ACC czy są różne wersje tych systemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z DynAudio ? Bo osobiscie zamowiłem je, a po przeczytaniu wszystkich opini wnioskuje, ze niczym one nie zaskakuje. Naprawde jest tak kiepskiej jakosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dużo lepsze od seryjnego. Za tą cenę warto. Choć nie jest to audio wysokiej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytanie do regularnych forumowiczów, jeśli wątek miał już pod/odpowiedzi to sorrki za lenistwo:

B8 BiT 240KM z DSG7 i 5500km przebiegu, przy redukcji z 6/5, 5/4, 4/3 kiedy skrzynia/wał/silnik jest lekko szarpnięty, pojawia się stuk.

Soft nowy już był wgrywany (1 wizyta), poduszki luzowane/dokręcane (2 wizyta), w przyszłym tygodniu 3 wizyta (zostawiam auto na 3 dni).

Czy oprócz potencjalnie osłony termicznej skrzyni ma ktoś pojęcie jaka może być przyczyna ? Gdzie szukać źródła stuków ?

 

Wielik

 

P.S. Teraz już wiem, że ta głośna praca tylnego zawieszenia to nie moje urojenia...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak z DynAudio ? Bo osobiscie zamowiłem je, a po przeczytaniu wszystkich opini wnioskuje, ze niczym one nie zaskakuje. Naprawde jest tak kiepskiej jakosci ?

 

Ech, standardowe nagłośnienie jest beznadziejne. Może przesadzam, ale w moim przypadku punkt odniesienia jest dość wysoko osadzony bo w poprzednim aucie czyli Cytryna C5, miałem ichniejszy "top" audio zwany HiFi System który sprawiał, że trójkąt w bagażniku tańczył Poloneza :roll. Nie wymagam tego od Paska z wiadomych względów, ale żeby tak tłukły plastiki... dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Pytanie do regularnych forumowiczów, jeśli wątek miał już pod/odpowiedzi to sorrki za lenistwo:

B8 BiT 240KM z DSG7 i 5500km przebiegu, przy redukcji z 6/5, 5/4, 4/3 kiedy skrzynia/wał/silnik jest lekko szarpnięty, pojawia się stuk.

Soft nowy już był wgrywany (1 wizyta), poduszki luzowane/dokręcane (2 wizyta), w przyszłym tygodniu 3 wizyta (zostawiam auto na 3 dni).

Czy oprócz potencjalnie osłony termicznej skrzyni ma ktoś pojęcie jaka może być przyczyna ? Gdzie szukać źródła stuków ?

 

Wielik

 

P.S. Teraz już wiem, że ta głośna praca tylnego zawieszenia to nie moje urojenia...:-)

 

W moim poprzednim audi miałem taka sama skrzynie i te stuki niestety ani ASO ani rożne serwisy od skrzyń nie potrafiły mi pomoc w dodatku 2 na 1 było duze walnięcie i szarpnięcie tak wiec nie wiem czy ida ci sie rozwiązać ta sprawę.... Powinni wprowadzić nowy model skrzyni bo ja miałem z 2010 r czyli sam poczatek produkcji tych skrzyń i mamy 2016 i nic nie poprawili ani nie zmienili z tego co czytam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz od wyjazdu z salonu umyłem samochód (równo miesiąc), myjąc zauważyłem że dolne listwy chromowane nie dają się domyć

IMAG2286.jpg

 

Po umyciu zacząłem czyścić je pastą, duża część zeszła ale zostały wg. mnie wżery pewnie po soli drogowej

IMAG2285.jpg Niczym nie da się tego wyczyścić :(

 

Czy tylko ja mam takie kwiatki na listwach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pierwszy raz od wyjazdu z salonu umyłem samochód (równo miesiąc), myjąc zauważyłem że dolne listwy chromowane nie dają się domyć

[ATTACH=CONFIG]140790[/ATTACH]

 

Po umyciu zacząłem czyścić je pastą, duża część zeszła ale zostały wg. mnie wżery pewnie po soli drogowej

[ATTACH=CONFIG]140792[/ATTACH] Niczym nie da się tego wyczyścić :(

 

Czy tylko ja mam takie kwiatki na listwach ?

 

to samo- tylko na dolnych bocznych. listwy zderzakow przod/tyl ok.

masakra auto ma miesiac a dolne chromy wygladaja gorzej niz na 8-letnim fiacie ktorego mialem poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to samo- tylko na dolnych bocznych. listwy zderzakow przod/tyl ok.

masakra auto ma miesiac a dolne chromy wygladaja gorzej niz na 8-letnim fiacie ktorego mialem poprzednio.

 

Chemia zabija te chromy tak samo jak myjnie wczesniej robia oprysk chemia zmiękczająca po takich zabiegach chromu nie bedzie (zejdzie) potem zostanie biel plastiku.... Tak jak ktos nakłada wosk na samochod a potem myje na myjniach z użyta chemia ( ręczne, automatyczne, Kärcher ręczny ) po takim zabiegu wosku nie ma nic chemia zjada, ja na każda myjnie tylko ręczna i wybrana jeżdzę z własnym szamponem z neutralnym pH. Większość myjni nawet ręcznych nie ma

Pojeciacia jak umyć auto od czego zacząć jakie kosmetyki itd.

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie tak kiepsko wykończone łączenie blachy w bagażniku ? Auto jest z produkcji 2014.

20160131_155043_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde... Nie wygada to yyyy dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności