Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

mnie zaskoczyło jak dobrze działa ten Light Assist nawet na łukach. Jadąc łukiem skręcającym w prawo, na długich światłach wyłączył mi strumień światła na samochód który jechał no może pod kątem 75 stopni względem osi mojego, aż byłem zaskoczony, że pod takim kątem już rozpoznał.

Oczywiście pamiętajmy że maszyna może być omylna, ale generalnie super świecą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie swiatla z dynamic light assist sa zdecydowanie jedna z najlepszych, o ile wręcz nie najlepsza, rzeczą w passacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie swiatla z dynamic light assist sa zdecydowanie jedna z najlepszych, o ile wręcz nie najlepsza, rzeczą w passacie!

 

True my friend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza awaria, niestety. Zatankowałem adblue, zasięg ponad 12k km - spoko. Następnego dnia pojechałem w trasę i zapalił się komunikat, że adblue pozostało tylko na 1000km :ocochodzi. Po nocy bez zmian. Czekam na reakcje serwisu.

 

P.S. Przebieg 7000km :cenzura

 

nie dajcie się zwieść pozorom.

pada czujnik NOx i takie są tego początkowe objawy.

Serwis najpierw zaprasza na aktualizację, która nic w zasadzie nie daje.

problem wcześniej czy później powraca. sonda idzie do wymiany i to dopiero rozwiązuje sprawę ( koszt poza gwarancja ok 2300pln)

dodatkowo pamietajcie,że w momencie w którym macie pewność,że Adblue jest zalane , a komunikat wyswietla od 1000 km w dół, strasznie szybko zapycha się DPF. Łatwo to też rozpoznać po zwiększonym zużyciu paliwa.

 

wiem co piszę - wszystkie etapy przerobiłem na swoje skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto 5 miesięcy i dziś po prostu przestał działać mi ekran komputera. Tzn. działa (jak dotykam to zmieniają się opcje radia etc), lecz jest ciemny ekran. Nic sie nie wyświetla. Zanim pojade do ASO, czy to możliwe ze przypadkiem wyłączyłem jakąs opcje ? Po ponownym uruchomieniu jednak auta dalej pokazuje sie czarny ekran...sam juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :) Masz awarię odwortną do mojej. U mnie nie dzialał dotyk, a wszystko się wyświetlało. Diagnoza -> Wymiana DP, czas 1 miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haha :) Masz awarię odwortną do mojej. U mnie nie dzialał dotyk, a wszystko się wyświetlało. Diagnoza -> Wymiana DP, czas 1 miesiąc

 

Ładnie...dostales na ten miesiac auto zastepcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mimo ze mówiłem ze tym steruje sie calym autem i nic nie moglem zrobic. Moj byl jeszcze na tyle perfidny ze potrafil sam sobie cos zaznaczac czy wybierac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauwazylem ostatnio ze jak samochod dluzej postoi i wnetrze jeszcze nie zlapie temperatury to kilka razy na poczatku jak sie gwaltownie zahamuje albo przyspiesza zaczyna cos trzeszczec z okolic srodka deski rozdzielczej. Myslalem ze to ramka od navi albo panel klimy ale nie, bo po zdjeciu nie ma zadnej roznicy. Szczegolnie denerwujacy jest ten dzwiek przy gwaltownym przyspieszaniu...w serwisie maja jakas akcje ale na wibracje spod deski, na wszelki wypadek zrobili to wczoraj ale bez efektu. Ma ktos podobny objaw???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak miałem ale tylko przy przyspieszaniu, nie pamiętam kto na tym forum ale podzielił się info że to może być wadliwie zamontowany przewód paliwowy wyprawiający w wibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zauwazylem ostatnio ze jak samochod dluzej postoi i wnetrze jeszcze nie zlapie temperatury to kilka razy na poczatku jak sie gwaltownie zahamuje albo przyspiesza zaczyna cos trzeszczec z okolic srodka deski rozdzielczej. Myslalem ze to ramka od navi albo panel klimy ale nie, bo po zdjeciu nie ma zadnej roznicy. Szczegolnie denerwujacy jest ten dzwiek przy gwaltownym przyspieszaniu...w serwisie maja jakas akcje ale na wibracje spod deski, na wszelki wypadek zrobili to wczoraj ale bez efektu. Ma ktos podobny objaw???

 

Ostatnio zauważyłem coś podobnego aczkolwiek słyszalnego jedynie przy wyraźnym wsłuchaniu się i oczywiście przy wyłączonym radiu. U mnie jednak to nie minęło po rozgrzaniu auta (samochód mam zawsze w hali garażowej).

Wydaje mi się, że to trzeszczenie pochodzi z okolic łączenia plastiku konsoli środkodewej z tunelem środkowym, z prawej strony. Gdy przytrzymywałem/dociskałem te plastiki w miejscu ich stykania się, wydaje mi się, że trzeszzcenia przy gwałtowanym ruszaniu/hamowaniu nie było. Czyli tak jakby trzeszczenie było wynikiem ocierania tych dwóch elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same wrazenie, ale nie jestem tego w stanie zlokalizowac. Moj tez stoi w hali garazowej wiec tak samo ale ja to slysze wyraznie.

W ktorym miejscu dokladnie przyciskales ze przestawalo???

A z tym przewodem paliwowym jest akcja serwisowa polegajaca na scisnieciu opaska dwoch przewodow, zrobili mi to ale bez efektu a wolabym pokazac w serwisie co maja poprawic niz zeby rozwalili pol samoxhodu a potem sie okazalo ze bez efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu dokladnie przyciskales ze przestawalo???

 

Mniej więcej w tym miejscu zaznaczonym na czerwono na zdjęciu.

passat_interior.png

 

Aczkolwiek nie jestem jeszcze na 100% pewien czy to jest właśnie źródło tego trzeszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 Tdi 190 KM. Przelatane dopiero 2260 km. 2 grudnia odebrany z salonu no i wczoraj wywaliło mi komunikat o błędzie adblue. Za 1000 km nie odpali mi silnika. Ciekawe czy serwis upora mi się z tym do świąt. Inaczej lipa, bo wypad do rodziny stoi pod znakiem zapytania. uploadfromtaptalk1450598473167.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten komunikat samoistnie znikl po 5 dniach wiec badz dobrej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś coś szczególnego co mogło wpłynąć na zniknięcie tego komunikatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dniach akurat ja nie prowadziłem auta, ale z relacji kierowcy wynikało, że nic nie robił. Po prostu pewnego poranka komunikat znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem w trybie sport (DSG) i po zrobieniu 35 km nadal był komunikat o awarii. Dzisiaj w trybie Eco po 15 km zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie takiego wrażenia, że na dziurawej drodze z tyłu w okolicach tylnych prawych drzwi w wewnątrz auta coś brzęczy? tak jakby plastiki gdzieś nie byly skręcone i latały. Wszystko już macałem i wszystko siedzi na miejscu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczy właśnie w tym miejscu na kocich łbach lub innych nierównościach. Po nowym roku z tym jadę. U mnie to brzęczy w okolicach klamki to otwierania drzwi (jakiś element tej klamki lub jej mocowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności