Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego producent nie wnika w to, ze sa lancuchy, ktore moze i nie narobia szkod, ale samochod jest dla wszystkich ludzi, nawet takich co nie maja pojecia gdzie jest silnik. Dlatego zeby nie bylo problemow, ludzie nie urywali blotnikow czy innych rzeczy jest rozmiar opony na jaka mozna zalozyc normalne lancuchy spelniajace oczywiscie normy, tyle.

 

fajnie, alltrack wychodzi fabrycznie na 19, w zwyklym passacie trzeba takie felgi wybrac i jeszcze doplacic, jawna niesprawiedliwosc.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W alltracku też trzeba dopłacić. Standard to 17 o ile pamiętam. Ale skoro szerokość opony może być problemem dla łańcuchów to takowa informacja powinna być wyświetlona w odpowiednim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz inny problem, ale tak samo jest np. z hakiem, masz na haku jak u mnie 2200, czyli potrzebujesz prawka E, tego tez nie podaja jak kupujesz hak:)

 

z tymi 19 to sobie lekko zartowalem, ale jak pojdziesz do vw i powiesz poprosze passata, to dostaniesz kola na ktore mozna zalozyc lancuchy, jak dobierasz inne to pewnie powinna byc gdzies taka informacja, albo sprzedawca powinien to zasugerowac. To dosc istotne, bo jak w zimie pojedziesz do kraju gdzie lancuchy w zimie sa obowiazkowe, nawet jak bedziesz mial na 19 to tak jak bys ich nie mial, mandat, dlatego ja mam komplet 17.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DMC to wynika z przepisów. A nieznajomość prawa zawsze boli :) też mam hak, ale nie sprawdzałem co tam jest na nim. Na szczęście E mam także tu problemu nie mam. Co do łańcuchów to myślę, że oni się asekurują i pewnie wejdą na 245. Do tej pory nie musiałem i raczej nie będę tego sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niemieckim konfiguratorze jest informacja przy felgach 18 i 19, ze nie mozna lancuchow zalozyc, w polskim nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilem tutaj logistykaopon.pl masz tańsze opony niż w OPONEO.

Ok, zamówiłem Nokiany D4 (jednak różnica ceny w porównaniu z Dunlopami jest duża) w logistykaopon... Mam nadzieję, że dotrą całe i zdrowe, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz auto klasy "premium" to cena nie gra roli :) bierz Dunlopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz auto klasy "premium" to cena nie gra roli :) bierz Dunlopy

Przecież Nokiany to klasa premium ;)

Może to takie premium jak i passat jest autem premium :) więc pasują do siebie.

Opinie o tych Nokianach D4 są na prawdę dobre, jedyny minus to indeks H, ale na zimowkach raczej nie planuję jeździć powyżej 200km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież Nokiany to klasa premium ;)

Może to takie premium jak i passat jest autem premium :) więc pasują do siebie.

Opinie o tych Nokianach D4 są na prawdę dobre, jedyny minus to indeks H, ale na zimowkach raczej nie planuję jeździć powyżej 200km/h.

to taki żarcik każda opona do dobry wybór, mam te Dunlopy są świetne na mokrym kleją bajka, ale nikt na ulicach nie pędzi jak na torze więc spokojnie H indeks styknie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując moje zapytania odnośnie opon zimowych (moje letnie to 215/55/R17 94W) zakup tych opon Bridgestone Blizzak LM001 rozmiar 215/55/R17, ale 94 V będzie dobrym wyborem na zimę? Czy lepiej jak zmienimy pierwszy parametr, czyli 98 ale W (np. Michelin CrossClimate)?

Edytowane przez Ikar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, zamówiłem Nokiany D4 (jednak różnica ceny w porównaniu z Dunlopami jest duża) w logistykaopon... Mam nadzieję, że dotrą całe i zdrowe, dzięki za info.

 

A ja zamówiłem Nokiany A4 18 cali, to nowy najbardziej sportowy model

 

http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/nokian-wr-a4-test-rezulteo-28575

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Za kilka dni odbieram Passata. Będąc w salonie udałem się do serwisu celem ustalenia jakie opony zimowe, zgodnie z homologacją mogę zakupić. Letnie 17'' 215/55 Continentale mam zamiar wymienić na zimowe na tej samej feldze. Dyskusje na temat współczynnika prędkości oraz indeksu nośności prześledziłem, natomiast bardzo się zdziwiłem faktem możliwości użycia łańcuchów śniegowych. Zgodnie z otrzymaną tabelą od serwisu vw, na felgach 7Jx17 ET 40, które posiadam, nie mam możliwości ich użycia. W wątku pojawiła się informacja o braku możliwości użycia ich na kołach 18'' i 19'', a tu mam taki klops. Proszę o was o opinię, szczególnie użytkowników kół z łańcuchami, czy na 17'' może wystąpić problem.

homologacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Za kilka dni odbieram Passata. Będąc w salonie udałem się do serwisu celem ustalenia jakie opony zimowe, zgodnie z homologacją mogę zakupić. Letnie 17'' 215/55 Continentale mam zamiar wymienić na zimowe na tej samej feldze. Dyskusje na temat współczynnika prędkości oraz indeksu nośności prześledziłem, natomiast bardzo się zdziwiłem faktem możliwości użycia łańcuchów śniegowych. Zgodnie z otrzymaną tabelą od serwisu vw, na felgach 7Jx17 ET 40, które posiadam, nie mam możliwości ich użycia. W wątku pojawiła się informacja o braku możliwości użycia ich na kołach 18'' i 19'', a tu mam taki klops. Proszę o was o opinię, szczególnie użytkowników kół z łańcuchami, czy na 17'' może wystąpić problem.

[ATTACH=CONFIG]148794[/ATTACH]

 

Instrukcja (fotka jaka zamieściłem kilka postów wcześniej) oraz Twoja tabelka sa zgodne - łańcuchy na 17 są mozliwe tylko przy feldze 6,5 a nie o szerokości 7. czyli potencjalnym kłopotem jest rzeczywiście szerokość koła, tak jak chyba kolega Paweł to opisywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu sami zimowi rajdowcy i wszyscy na łańcuchach zimą pomykają. Ja jestem 2 razy w roku w górach gdzie jest prawdziwa zima i jakoś jeszcze nie potrzebowałem takowych zakładać bo na urlopie się samochodem nie jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rozważa Nokiany z rosyjskiej fabryki to warto wybrać te od DOT 2116 (poprawa jakości, a właściwie wyrównanie z tymi z Finlandii, sam producent przyznaje, że różnica w przyczepności może wynosić nawet 6,5 %)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś rozważa Nokiany z rosyjskiej fabryki to warto wybrać te od DOT 2116 (poprawa jakości, a właściwie wyrównanie z tymi z Finlandii, sam producent przyznaje, że różnica w przyczepności może wynosić nawet 6,5 %)

Logistykaopon raczej nie pomoże w wyborze opon po dacie. Cały sens kupowania tych Nokian'ow to właśnie przede wszystkim cena, a ta jest najlepsza w logistykaopon.

D4 to najtańszy model premium przy takiej głośności (69dB), no a produkcja w Rosji to zapewne z tąd ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9c3c364ac703bbc4382458f584fe8d78.jpg

 

cba37e1a6e77cdbe372339624df70740.jpg

Góra Photoshop, dół real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś rozważa Nokiany z rosyjskiej fabryki to warto wybrać te od DOT 2116 (poprawa jakości, a właściwie wyrównanie z tymi z Finlandii, sam producent przyznaje, że różnica w przyczepności może wynosić nawet 6,5 %)

 

A jak się to ma do serii A która wyszła w tym roku ???

 

 

Pozdrawiam

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, napisałem tylko to co wyczytałem w najnowszym teście opon zamieszczonym w miesięczniku Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zamówiłem Nokiany A4 18 cali, to nowy najbardziej sportowy model

 

http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/nokian-wr-a4-test-rezulteo-28575

 

Tez kupilem te opony tyle ze do Gulfa. Rozmiar 225/40/18. Od lat jezdze zima na Nokianach i zawsze bylem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności