Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny dylemat. Czy warto dopłacać za wyższy indeks prędkości na zimę? Ja kupisz felgi MAK, to proszę wrzuć foty po założeniu.

Mam zamiar kupić Ultragrip 8 i identyczne felgi MAK. Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół: przy czarnych felgach MAK brak śnieżynki.

 

Hmm...nigdzie nie pisałem ze mam zamiar kupic felgi MAK :), ale to może być niezły pomysł. Mam pytanie , czy znaczek VW można zdjąć z felg które też mam i załozyc do felg firmy MAK? Podejrzewam że nie, ale zapytać Was nie zaszkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o ten tzw kapsel, oczywiście że można go zmienić, przykładowo jeśli kupujesz felgi nieorginalne to masz możliwość dokupienia tego dekielka ze znaczkiem marki jaki aktualnie posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm...nigdzie nie pisałem ze mam zamiar kupic felgi MAK :), ale to może być niezły pomysł. Mam pytanie , czy znaczek VW można zdjąć z felg które też mam i załozyc do felg firmy MAK? Podejrzewam że nie, ale zapytać Was nie zaszkodzi...

 

zalezy od felgi, do MAKa pasuja orginalne, do innych juz niekoniecznie. Znaczek mozna zawsze zamówic w innym rozmiarze, ale to sa podróbki marnej jakości zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile ładujecie powietrza w zimowe? od 3 dni śmigam na 235/45 r18 (conti ts850p). koła przerzucałem w VW. nabili mi 2.2... było strasznie miękko... dobiłem do 2,6 .... jak to wygląda u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile ładujecie powietrza w zimowe? od 3 dni śmigam na 235/45 r18 (conti ts850p). koła przerzucałem w VW. nabili mi 2.2... było strasznie miękko... dobiłem do 2,6 .... jak to wygląda u was?

a ile masz na slupku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile masz na slupku

 

2.2 komfort, przy normalnym obciążeniu 2.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe 17" 215/50, ciśnienie 2.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555 gromchester

 

dzięki za komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy ktoś z Was znalazł w instrukcji (albo gdzieś indziej) listę homologowanych/zalecanych rozmiarów opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dla zimówek b8 posiada homologację tylko na 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, 17ki 6,5 cala tez maja homologacje vw, ale ta homologacja tylko do lancuchow sniegowych jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o rozmiary opon a nie felg ale fakt to w homologacji konkretnego modelu felg podane są możliwe do założenia rozmiary opon i zastosowanie do konkretnego samochodu

Jeśli chodzi o felgi na zimę to ze względu na możliwość stosowania łańcuchów szerokość felgi ogranicza się do 6,5 " chyba że zastosujemy specjalne 9mm łańcuchy to ponoć można wtedy mieć 7" ale wybór takich felg jest dość mocno ograniczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie znam sie na felgach i ich homologacjach ale fakt jest taki, że chciałem przed odbiorem auta założyć zimówki na orygnalne felgi 18ki. Niestety okazało się, że salon nie może mi sprzedać takich opon gdyż passat nie ma homologacji do opon zimowych 18tek. Dowiedziąłem się, że ma homologacje tylko na 16". Więc kupuję opony na Oponeo. A salon mi je tylko założy. Dobrze, że to mogą :). A tak na poważnie to są to jakieś jaja.

Edytowane przez sebsek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż nie znam sie na felgach i ich homologacjach ale fakt jest taki, że chciałem przed odbiorem auta założyć zimówki na orygnalne felgi 18ki. Niestety okazało się, że salon nie może mi sprzedać takich opon gdyż passat nie ma homologacji do opon zimowych 18tek. Dowiedziąłem się, że ma homologacje tylko na 16". Więc kupuję opony na Oponeo. A salon mi je tylko założy. Dobrze, że to mogą :). A tak na poważnie to są to jakieś jaja.

 

Dziwny ten salon... bo w innych oferują kompletne koła na felgach Corvara 17"x6.5" z ogumieniem Continental Ts 850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż nie znam sie na felgach i ich homologacjach ale fakt jest taki, że chciałem przed odbiorem auta założyć zimówki na orygnalne felgi 18ki. Niestety okazało się, że salon nie może mi sprzedać takich opon gdyż passat nie ma homologacji do opon zimowych 18tek. Dowiedziąłem się, że ma homologacje tylko na 16". Więc kupuję opony na Oponeo. A salon mi je tylko założy. Dobrze, że to mogą :). A tak na poważnie to są to jakieś jaja.

Moze dobrze ze nie moga ci sprzedac takich opon bo bys za nie zaplacil u nich z tysiac zl wiecej...a prawda jest taka ze po prostu nie maja w ofercie takiego produktu a nie homologacja. Jezeli homologacja to tak samo nie wolno im zalozyc takich opon ani sprzedac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest homologacja na 18 i 19 na zime (przynajmniej dla mojego BiTDI). Sprawdzał to dla mnie specjalnie mój salon. Oni (salon) mają w sprzedaży max 17. Jeśli chodzi o używanie łańcuchów to max to 17 (tak jest napisane w instrukcji).

ALe ponoawiam pytanie.

JAKIE (rozmiary, nośnośc, indeksy prędkości itd) są dozowlone dla passata? Nigdzie tego nie moge znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie naklejke z zalecanym cisnieniem do opon? W instrukcji info ze szukaj we wlewie albo na drzwiach po stronie kierowcy. Problem w tym ze ja w ogole nie mam zadnej naklejki. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na slupku przy drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Po poprzednim aucie został mi komplet felg i opon (nokiany nówki) tylko rozmiar 205 55 R16. Wiem, że felgi na pewno nie będa pasowy. Tylko czy kupując felgi pod passata będę mógł założyc takie opony? Na stronach www generator podaje rozmiar 215/60 R16

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności