Skocz do zawartości
jarke_68

Telefony kompatybilne z Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz nic domawiac, połączenie po Bluetooth masz " w standardzie". Będziesz miał zestaw głośnomówiący.

Ok. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

nie wiem czy pisze w dobrym dziale... jak nie to wybaczcie ;)

od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem nowego passata

i mam problem z mirrorlink :(

lg g2 nie chce sie połączyć ale w golfie wszystko działa

ktoś coś wie co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli ktoś będzie miał problemy ze swoim zestawem w b8 ( a na pewno takich nie zabraknie), to dawajcie tutaj lub na priv, myślę, że będę mógł pomóc, bo mój b8 do gimnastyki mnie zmusił sporej,

 

 

Witam

Ja mam Samsunga S4 mini z androidem 4.4.2 i z moim B8 miałem tan sam problem. Moi rozmówcy słyszeli urywane słowa. W VW wgrali nowy soft, nie pomogło. Wymienili mikrofony i pomogło teraz rozmówcy słyszą mnie wyraźnie, ale to nie koniec problemu. Co prawda rozmówca słyszy wyraźnie ale po pewnym czasie przestają w ogóle mnie słyszeć za to zaczynają słyszeć swoje własne wypowiedzi. Jeżeli podczas rozmowy na telefonie rozłączę się z zewnętrznym mikrofonem i po kilku sekundach znów połączę to rozmówca znów mnie słyszy. Niestety sytuacja za chwilę się powtarza. Z tym jeszcze nie walczyłem w VW. Miał ktoś może takie objawy?

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam Samsunga S4 mini z androidem 4.4.2 i z moim B8 miałem tan sam problem. Moi rozmówcy słyszeli urywane słowa. W VW wgrali nowy soft, nie pomogło. Wymienili mikrofony i pomogło teraz rozmówcy słyszą mnie wyraźnie, ale to nie koniec problemu. Co prawda rozmówca słyszy wyraźnie ale po pewnym czasie przestają w ogóle mnie słyszeć za to zaczynają słyszeć swoje własne wypowiedzi. Jeżeli podczas rozmowy na telefonie rozłączę się z zewnętrznym mikrofonem i po kilku sekundach znów połączę to rozmówca znów mnie słyszy. Niestety sytuacja za chwilę się powtarza. Z tym jeszcze nie walczyłem w VW. Miał ktoś może takie objawy?

Pozdrawiam

Paweł

 

dokładnie ja miałem taki. Zarzekałem się dwie strony temu, że telefonu nie zmienię, a jednak zmieniłem, na Samsunga S5. Miałem dokładnie taki objaw, że po około 10 minutach rozmowy, ja słyszałem rozmówcę, on przestawał mnie słyszeć kompletnie. Na S5 miałem lolipopa, wgrałem custom recovery, i zrobiłem downgrade do 4.4.2. Wydaje się, że pomogło - wczoraj rozmawiałem 16 minut i problem nie wystąpił. Ale będę obserwował. To co mnie dziwi, że Ty masz problem na 4.4.2, jest to wersja androida, z którą VW robiło najwięcej testów. Zrób jeden test jeszcze, przed połączeniem telefonu w samochodzie, wyłącz WIFI w telefonie. Poszukiwanie sieci potrafi zakłócić pracę BT. Miałem tak na HTC M8 gdzie właśnie na customowym romie, wyłączenie WIFI stabilizowało mi pracę zestawu i mogłem spokojnie rozmawiać. Wyłącz WIFI i zrób test, i napisz też po jakim czasie tracisz A2DP? Ile musisz rozmawiać zanim kanał A2DP przestaje przekazywać?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam :)

 

nie wiem czy pisze w dobrym dziale... jak nie to wybaczcie ;)

od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem nowego passata

i mam problem z mirrorlink :(

lg g2 nie chce sie połączyć ale w golfie wszystko działa

ktoś coś wie co może być tego przyczyną ?

 

z MirrorLink ogólnie jest problem z Passacie, w telefonach:

S5 (5.0.0), HTC M8 nie udało mi się zmusić mirror linka do pracy. Po pierwsze nie widziałem aplikacji, a po drugie A2DP rozłączało natychmiast jak mirrorlink się włączał, czyli traciłem funkcję zestawu głośnomówiącego. Na forach niemieckich mają dokładnie takie same problemy,

 

Jedyny telefon jaki mi naprawdę nieźle działał z MirrorLink ( a w sumie to świetnie działał, mogłem robić totalnie wszystko z poziomu ekranu dotykowego VW) to Xperia Z1, Z2 i Z3. No ale na tych telefonach z kolei jak poczytasz moje posty wcześniej, była padaka z rozmową przez telefon.

 

vw musi mocno popracować nad zestawem DP jeszcze bo jest zabugowany do bólu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejne pytanie :D

 

z mirrorlinkiem sie pogodziłem...

 

czy tą aktualizacje map musze nagrać na karte od volkswagena ? czy moze być zwykła ze sklepu ?

Facet z serwisu powiedział zebym sciągnął i nagrał

ale nie idzie tego zainstalować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj programu 7zip, w takim formacie jest spakowana aktualizacja map.

Ja bez problemu zassałem ze strony wszystko w 1 pliku, wypakowałem bezpośrednio na zwykłą kartę SD 32GB i wsadziłem do gniazda w samochodzie. Potem w nawigacji wchodzi się w Ustawienia, Informacje o wersji (czy coś takiego) i tam na dole masz przycisk Aktualizuj. Wtedy wyszykuje Ci kartę SD i sam rozpoczyna aktualizację (która trwa ok. godziny) Musi być włączony przynajmniej zapłon, ja to akurat robiłem na trasie przy włączonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użyj programu 7zip, w takim formacie jest spakowana aktualizacja map.

Ja bez problemu zassałem ze strony wszystko w 1 pliku, wypakowałem bezpośrednio na zwykłą kartę SD 32GB i wsadziłem do gniazda w samochodzie. Potem w nawigacji wchodzi się w Ustawienia, Informacje o wersji (czy coś takiego) i tam na dole masz przycisk Aktualizuj. Wtedy wyszykuje Ci kartę SD i sam rozpoczyna aktualizację (która trwa ok. godziny) Musi być włączony przynajmniej zapłon, ja to akurat robiłem na trasie przy włączonym silniku.

 

dalej nie działa :D

ale dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa BlackBerry? Wiem że to bardzo rzadki telefon ale może wiecie czy współpracuje z DPro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zwrocilem uwage na koperte na wyswietlaczu DP - CZYTA SMS. Nie Wien czy to zasluga aktualizacji DP czy iOS 9.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał już wcześniej :) ale chyba bez polskich znaków prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie zauważyłem u mnie. Telefon zaktualizowany jest do wersji iOS 9.0. W którym miejscu wyświetliła się Tobie ikona wiadomości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na fotkę z tego wątku:

http://forum.vw-passat.pl/threads/146239-Spot-B8-Warszawa?p=2288759&viewfull=1#post2288759

w prawy górnym rogu, obok zasięgu sieci komórkowej

 

Generalnie żeby wejść w odczytywanie wiadomości, musisz wejść w PHONE i tam na dole masz przycisk SMS, warunkiem żeby załadowała Ci się do auta skrzynka odbiorcza SMS jest ograniczona (nie wiem ile) liczba wiadomości SMS w Twojej skrzynce. U mnie nie chciało ściągnąć dopóki nie usunąłem połowy wiadomości :) zostało chyba koło 500 i można sobie wejść i odczytać SMSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szylton. Sprawdzę przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie ma historii SMS - mam tylko te, które otrzymałem w samochodzie od momentu kiedy ta funkcja się pojawiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa bo mówisz zapewne o SMS które Ci przychodzą na kartę SIM zamontowaną w aucie? Ja ustawiłem sobie żeby SIM używał tylko do internetu, a jako główny telefon mam ustawiony ten podłączany po BT i to z niego pokazuje mi całą historię SMS, druga sprawa, że używam Android...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kartę SIM zamontowaną w aucie?
nie dla psa kiełbasa ;)

 

 

że używam Android...
to może być powód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś używa BlackBerry? Wiem że to bardzo rzadki telefon ale może wiecie czy współpracuje z DPro?

 

Ja używam BB 9810 w trybie rSAP z zestawem premium i DP. Działa super. Mam internet w aucie bez dodatkowej karty SIM. SMS-y i historia rozmów jest synchronizowana. Poza tym atutem działania w trybie rSAP jest korzystanie z modułu radiowego w samochodzie i anteny zewnętrznej. Można przejechać całą Polskę z 3G min. 2 kreski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry!

 

Krotka informacja na bazie moich doświadczeń, iPhone 5S działa po Bluetooth prawidłowo ale funkcjonalność ograniczona np. nie mozna wysylac SMSów z DM Pro, tylko czytać. Oczywiście MirrorLink itp nie dzialają.

 

Olbrzymie kłopoty miałem z Lumia 640XL LTE. Pomimo, ze telefon miał wiecej funkcjonalności np. mozna było wysyłać SMSy z DM Pro to prowadzenie rozmów było prawie niemożliwe. BEz znaczenia czy dzowniłem ja, czy dzowniono do mnie - rozmówca słyszał sam siebie, samo echo w 90% połączeń. Dodam, że Lumię miałęm z Windows 8.1 i testowym Windows 10, ten sam problem. Wnioskuję więc, że to problem z kompatybilnością hardware a nie software.

 

Posiadam zestaw DM Pro

/M

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

...i krótka informacja, na iPhone oczywiście zdjęcia kontaktów się nie ładują w DM Pro, w przypadku Lumii 640XL LTE wszystkie fotki ładowały się poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziala komus odczytywanie smsow i powiadomienie o smsach w discovery pro przy iphonie jak jest polaczony przez bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ale ale tylko bieżące smsy. Nie tak jak w przypadku kontaktów czy połączeń. Historia sie nie ładuje ani nie zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności