Skocz do zawartości
Gość KaYteck

Przeciwmgielne (halogeny) w B3

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie testowane we mgle..

zapłaciłem 57 zł w sklepie..

bardzo podobne wizualnie do tych, które ma sebam..

więcej w dziale mój passat (link w podpisie) ;)

a wygląda to tak:

IMG_4720.jpg

IMG_4721.jpg

IMG_4728.JPG

IMG_4729.JPG

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę o pomoc bo nie moge sobie poradzić. Który kabel ze skrzynki trzeba podłączyć do halogenów i gdzie go znaleźć. I czy + wystarczy jak pociągnę od razu z akumulatora. Proszę pomóżcie. Mam cały schemat instalacji ale kabla nie mogę znaleźć. Chyba ma być biało żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedną prośbę o pomoc bo nie moge sobie poradzić. Który kabel ze skrzynki trzeba podłączyć do halogenów i gdzie go znaleźć. I czy + wystarczy jak pociągnę od razu z akumulatora. Proszę pomóżcie. Mam cały schemat instalacji ale kabla nie mogę znaleźć. Chyba ma być biało żółty.

tu masz schemat(post nr.14):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75234

 

światła załączane są gdy z przycisku pójdzie +, właśnie tymi biało żółtymi przewodami. Z aku możesz podciągnąć minus ale lepiej znaleźć go gdzieś bliżej. minus powinien iść brążowym kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten schemat już mam. Kabel biało żółty który znalazłem idzie od wyłącznika świateł przeciw. do takiej dużej wtyczki w skrzynce z bezpiecznikami. I tu nie wiem jak dalej pociągnąć kable. Jak z tamtąd wyprowadzić kabel do halogenów. Konkretnie w którym miejscu się wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze czytam schemat to ze skrzynki bezpieczników wychodzi kabel szaro żółty który potem rozchodzi się na 2 biało żółte które wchodzą do halogenów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Poszukam:)...

 

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

A wiesz może z którego miejsca dokładnie ten kabelek wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiesz może z którego miejsca dokładnie ten kabelek wychodzi...

tylko na podstawie schematu Ci napisałem.. szukaj z tyły skrzynki bezpieczników..

i opisz jak się sprawy mają jak sprawdzisz ;)

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz może z którego miejsca dokładnie ten kabelek wychodzi...

 

 

Może to Ci pomoże?

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html&ei=o7iZSZ7hMYqw0AXj5YiyAg&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://a2resource.com/electrical/CE2.html%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:-Pl:official%26hs%3DS28

 

Według tego, to jest kostka A2 pin 8 i kabel biało/żółty który idzie do przodu auta, a do włącznika idą kable z kostki P ---> pin 1 biało żółty to +, pin 8 to masa brązowy, i jeszcze jakiś pin 9 jest kabel szaro/niebieski.

Jeszcze jest pin 4 kabel szaro/żółty, od przekaźnika i bezpiecznika 10.

Tyle z tego wyczytałem ;)

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim b4 pod blendami w zderzaku przednim są kable zakończone wtyczkami. Wyłącznik świateł jest jednopozycyjny i włącza tył. Czy wystarczy wymienić wyłącznik na dwupozycyjny i założyć lampy przeciwmgłowe z przodu czy trzeba będzie dokonywać jakieś przeróbki. Czy te kable prowadzone są bezpośrednio do kostki wyłącznika?

Pozdrawiam

Tadeusz

 

Sprawdziłem

Napięcie pojawia się na końcówkach po włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych. Nie ma więc konieczności wymiany wyłącznika. Jedyny minus to ten, że przednie i tylne lampy przeciwmgłowe świecą jednocześnie

Edytowane przez tadeusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku tak było zakupiłem przełącznik dwupozycyjny, halogenki oryginał helki podpiąłem i hula

koszt: 250 zł ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny minus to ten, że przednie i tylne lampy przeciwmgłowe świecą jednocześnie

 

A nie masz dwustopniowego włącznika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że ma jedno pozycyjny i pytał czy jeśli wepnie dwu czy będzie to działać. Myślę że będzie ale nie jestem pewien. Proponuje skadś pożyczyć i sprawdzić jeśli tak to udać się na złom i zakupić taki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba wyprowadzić kabel żółto-popielaty z wtyczki A2 z pinu 8 jako minus do świateł a plus trzeba pociągnąć z wtyczki Z2 (Brązowy kabel). A niestety robiłem ten błąd że + ciągłem bezpośrednio z akumulatora! I światła cały czas świeciły.

 

---------- Post added at 17:36 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

 

A słyszał ktoś może gdzie można dostać drugą (dodatkową) kanapę do passata b3? Montuje się ją w bagażniku. Pytałem się kolegi policjanta i takie auto można bez problemów zarejestrować na 7 osób. Bardzo proszę o kontakt jeżeli ktoś może takie coś załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A słyszał ktoś może gdzie można dostać drugą (dodatkową) kanapę do passata b3?

Rarytas, rzecz trudno dostępna.

Daj ogłoszenie na forum w dziale kupie i szukaj na szrotach ale łatwo nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bardzo by mi się przydała bo potem trzeba jeździć dwoma autami! Może uda się gdzieś to kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to Ci pomoże?

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html&ei=o7iZSZ7hMYqw0AXj5YiyAg&sa=X&oi=transla te&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://a2resource.com/electrical/CE2.html%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozillal:official%26hs%3DS28

Nie wiem jak koledze powyżej ale mi pomogło , co prawda nie w temacie halogenów ale takiej rozpiski szukałem już dawno -- Masz punkciora u mnie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co prawda nie w temacie halogenów ale takiej rozpiski szukałem już dawno

Co prawda to prawda...może ruszy wreszcie dział 'download' i trafią tam takie rodzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się taki Download.

Dzięki Aras :ok ciesze sie że mogłem pomóc :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek taki zagoniony, że z tego wszystkiego zapomniałem podziękować. Bardzo dziękuję koledze SEBAM ponieważ rozpiska pomocna w 100%. Pomogła mi w halogenach ale dzięki niej mogę teraz także w innych miejscach pogrzebać. Wielki plus dla tego gościa. DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg. Od tego jest to forum żeby sobie pomagać :kumple

A powiedz mi taką rzecz, czy ciągnąłeś te kable do włącznika z tej kostki P co pisałem i czy wszystko było tak jak na tej rozpisce jest?

Bo piszesz o kostce Z2 tylko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności