Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Ile waży dodatkowe wyciszenie drzwi, dachu itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzypi lewy słupek... Do szału mnie to doprowadza...

 

Co do grania - szukam rozsądnej firmy car audio bo mam standard i chciałem wsadzić cos lepszego + wyciszyć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prim Serwis nic nie zrobił z tym skrzypieniem?

 

Myślisz żeby zainstalować fabryczne Dynaudio czy coś z oferty firm car audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade drugi raz w środę.... Mam nadzieje ze uda im sie to wyeliminować...

 

 

Nie, myślałem o pożądnych głośnikach przód +wyciszenie drzwi przód - wzmacniacz + bass tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj się przestraszyłem. Wsiadam do samochodu i chce zmienić przyciskiem drive mode select charakterystykę samochodu .. naciskam ... i nic. Jedynie na MFA wyświetla się komunikat w jakim trybie obecnie jeżdżę.. na ekranie nawigacji cisza. Wyłączyłem silnik, zamknąłem auto i za 15 min jak ponownie przyszedłem do samochodu, to wszystko wróciło do normy.. miał już ktoś taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesila sie komunikacja CAN z nawigacja. Jak postal to sie wlaczylo od nowa czyli zresetowalo i dziala. Nieraz tak bywa, przestaje sie wyswietlac parktronik, kamera sie nie wylacza czy nie ma wskazan klimy na ekranie. Nic groznego ale jak sie czesto bedzie powtarzac to staje sie denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji i nie personalnie. U części narodu ciągle od lat żyje kult nieruszania czegokolwiek co fabryczne podobnie jak wiecznie żywy kult blachy (nie wolno wkręcić wkręta bo całe auto zardzewieje). Warto jednak wyluzować i zastanowić się, czy chcę poprawić komfort i wygodę eksploatacji swojego auta i czerpać z niego przyjemności, czy może będę jednak ściskał poślady i nic nie ruszał, bo kupiłem to auto za swoją ciężko zarobioną kasę

Z drugiej strony są ludzie, którzy wydali 150-200k zł na auto i wymagają pewnych rzeczy. Ciekawe czy sam byłbyś taki chętny do naprawiania wad fabryki wydając tyle hajsu- ale łatwo jest oceniać z perspektywy posiadania trochę innego auta.

 

Ile waży dodatkowe wyciszenie drzwi, dachu itp.?

Zależy. Kilkadziesiąt kilo- zależy jakie i ile mat. Jak mocno wchodzić i czy to kombi czy sedan.

Generalnie większym problemem jest to, że trzeba całe wnętrze wyjąć i stracić po części gwarancję i do tego koszta. Same maty swoje kosztują- dolicz robociznę.

Samemu robić nie polecam- był na tym forum taki, co samemu położył na swoim aucie kwarc- do tej pory słuch o nim zaginął ;)

 

Co do grania - szukam rozsądnej firmy car audio bo mam standard i chciałem wsadzić cos lepszego + wyciszyć drzwi.

Google i masz dobrych ludzi. Tylko z własnego doświadczenia powiem, że lepiej dokupić fabryczne dobre audio do auta niż bawić się w robienie aftermatketowych rozwiązań- nader często słabo się opłaca- przynajmniej moim zdaniem. Tym bardziej, że utrata gwarancji na większą część auta boli.

Edytowane przez niewienikt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie w takich samych warunkach (też zapewne w Wawie) to dziś testowałem :) ale u mnie to cały czas się świeciły światła mijania, AID był ciemny i navi tak samo w czarnych barwach. Bawiłem się włączając manualnie światła i wyłączając ale nic nie pomagało, spryskiwałem szybę - nic. Dopiero po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu zajarzył, że jest dzień :D

 

Też patrzyłem na tą opcję, o której piszesz, ale ona dotyczy świateł DROGOWYCH, czyli chodzi o to jak szybko będzie reagowało Active Light Assist kiedy dostrzeże na horyzoncie inny pojazd. Więc jeśli koledzy obawiają się że mogą oślepiać innych to można ustawić na WCZEŚNIE i wtedy będzie większy margines błędu.

 

Szylton odświeżam temat,

jak u Ciebie? ja potestowałem tą opcję i mi się wydaje, że to zadziałało od tego czasu idealnie mi się przełączają dzienne na mijania, nawet w krótkich tunelach, nie zdążą się zapalić, może to jednak ta opcja? Zrobiłem właśnie trasę po niemczech 2.5k kilometrów i nie zauważyłem aby opcja PÓŹNO wpływała z kolei na DLA reagowało natychmiast... więc może jednak sprawdź u siebie czy Ci to nie pomoże,

 

druga rzecz jak ze zderzakiem, ruszyło Ci się coś? ja nie wiem co robić, bo mam ceramikę położoną i wymiana zderzaka mi się nie widzi... może rozwiązali Ci problem ze spryskiwaczem jakoś inaczej?

 

i pytanie do wszystkich, czy ja mam paranoję czy lakier w B8 jest jakiś delikatny, mam zrobione 10k, zrzydziłem się na folię ochronną na maskę i teraz żałuję.. już mam 4 odpryski, które kłują mnie w serce. Jak u Was, szczególnie u osób, które trasy robią, nie macie jakiejś nadmiernej ilości odprysków od kamieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest delikatny, też to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w głównej mierze jeżdżę autostrady i maska w b6 już 2 razy była malowana. Po prostu każdy kamyk wali i zostawia ślady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej okleic maske i zderzak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też dopatrzyłem się jednego małego odprysku, ale często kładę twardy wosk, więc jakoś mi się to wyrównuje z czasem. Tym bardziej że na Tungstenie bardzo słabo widać takie skazy lakieru, więc nie inwestowałem w folię tylko porządne kosmetyki.

 

Co do świateł, dzienne>mijania nie pojawił mi się już ten problem, ale faktycznie spóbuję zastosować się do wskazówek. Może źle to interpretowałem i faktycznie DLA działa samo sobie.

Dzisiaj w bardzo deszczowy poranek bardzo za to podobało mi się jak światła reagowały na deszcz. Włączyły się razem z wycieraczkami a kiedy deszcz przestawał padać - wyłączały się. Nawet nawigacja na AID/DP nie była czarna jak w nocy tylko jasna mimo włączonych świateł. Wcześniej myślałem że ten mechanizm jest ze sobą skorelowany (tzn. jak światła mijania - ON to i kolory navi -CIEMNO).

 

Wydusiłem też info nt. zderzaka od ASO, podobno są jakieś zestawy naprawcze są, gdzie podklejają coś w okolicach spryskiwacza, także zderzaki zachowamy... ja w sumie liczyłem na wymianę żeby taniej zrobić R-Line, a tak to jeszcze nie wiem co zrobię...

 

Ciekawą obserwację odnotowałem dzisiaj w moim 2.0 TSI. Otóż zwykle jak pokonywałem trasę Dom->Praca (8km) miałem spalanie rzędu 12-13litrów, ale jest to trasa mało zakorkowana, bardziej sprinty od świateł do świateł. Dzisiaj w dramatycznych korkach w deszczu zjechałem całą Warszawę (w sumie dokładnie 99km) między godzinami 7-10 i spalanie miałem 9,9l/100km.

Wniosek mam taki, że agresywna jazda TSI w wykorzystaniem pełnego potencjału kosztuje parę litrów/100km więcej, ale jak się jedzie za tłumem to może być całkiem rozsądnie nawet w miejskim korku. (Start-Stop oczywiście działał, ale klima też, wentylacja fotela)

Choć generalnie kusi... :diabelek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz powłokę ceramiczną na aucie. Ja się dalej zastanawiam czy warto.

 

Jak na takie warunki to spalanie małe.

 

Dowiedziałem się że koszt wygłuszenia 4 drzwi w Passacie to ok. 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramiki nie mam, ale efekt wizualny po stosowaniu kosmetyków jest ten sam. Nie wiem na ile bardziej trwała jest ceramika. W moim rozumieniu po prostu długo się utrzymuje, ale niekoniecznie ustrzeże przed odpryskami. Ja i tak co miesiąc-dwa traktuje mojego Zymöl Carbon - Carnauba Luxury Wax i całym pudłem innych detailerów. Woda po całym aucie ścieka jak po kaczce, pięknie kropelkuje :)

 

Co do wygłuszenia - ja złożyłem zapytanie o ofertę: http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/

Wg. ich cennika to za parę drzwi cena to 1200-1800zł, ale podobno są jedni z najlepszych.

Zastanawiam się tylko czy warto aż tak wyciszać te drzwi żeby pianki i inne cuda powrzucali, czy nie podniesie to za bardzo masy auta.

Tak na chłopski rozum wydaje mi się, że wystarczyłaby jakaś mata, żeby tylko stłumić ten rezonans. Z komfortu akustycznego panującego w aucie jako tako, jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawą obserwację odnotowałem dzisiaj w moim 2.0 TSI. Otóż zwykle jak pokonywałem trasę Dom->Praca (8km) miałem spalanie rzędu 12-13litrów

 

Dzisiaj wracałem z pracy - 7 kilometrów w 30 minut / spalanie 24 litry :P

 

Koledzy, czy rozwiązał się w Waszym przypadku problem kasowania odczytów pomiarów spalania, po wizycie w ASO?

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceramiki nie mam, ale efekt wizualny po stosowaniu kosmetyków jest ten sam. Nie wiem na ile bardziej trwała jest ceramika. W moim rozumieniu po prostu długo się utrzymuje, ale niekoniecznie ustrzeże przed odpryskami. Ja i tak co miesiąc-dwa traktuje mojego Zymöl Carbon - Carnauba Luxury Wax i całym pudłem innych detailerów. Woda po całym aucie ścieka jak po kaczce, pięknie kropelkuje :)

 

Czytałem że po dobrym wosku efekt wizualny może być nawet lepszy. Kiedyś myślałem że powłoka właśnie ochroni przed odpryskami czy rysami :) Trwałość zależy od położonej powłoki i dbania o nią. Ale 5 lat to raczej chwyt marketingowy.

 

Polecany, szczególnie na zimę i podobno bardzo wytrzymały jest wosk:

https://detailingpro.pl/do-ciemnych-lakierow/484-soft99-fusso-coat-12-months-dark-colour-wax-200g-powloka-na-ciemne-lakiery.html

 

Co do wygłuszenia - ja złożyłem zapytanie o ofertę: http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/

Wg. ich cennika to za parę drzwi cena to 1200-1800zł, ale podobno są jedni z najlepszych.

Zastanawiam się tylko czy warto aż tak wyciszać te drzwi żeby pianki i inne cuda powrzucali, czy nie podniesie to za bardzo masy auta.

Tak na chłopski rozum wydaje mi się, że wystarczyłaby jakaś mata, żeby tylko stłumić ten rezonans. Z komfortu akustycznego panującego w aucie jako tako, jestem bardzo zadowolony.

 

Ciekawe z tym wygłuszeniem, bardzo duża różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz opdowiedź w innym wątku - trzeba składać reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tylko z własnego doświadczenia powiem, że lepiej dokupić fabryczne dobre audio do auta niż bawić się w robienie aftermatketowych rozwiązań...

Mam nadzieję, że z tym fabrycznym niby "dobrym" audio, to był żart. ;)

Nie ciągnę tematu bo szkoda prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie tak było, to firmy zajmujące się car audio by nie istniały :) Wiadomo, że producenci na fabrycznych zestawach oszczędzają gdzie się da, czy to na montowanych głośnikach, czy wygłuszeniu a raczej jego braku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika w żadnym wypadku nie chroni przed odpryskami :) to nie pole siłowe, Owszem jest to ochrona lakieru ale przed słońcem, czy też minimalnymi zarysowaniami. Główna jej funkcja to, że auto jest jakby zawsze nawoskowane, brud się nie lepi. I to nie nawet to, że zawsze jest czysty ale ceramika daje to, że podjeżdżam na karszera, wrzucam 15 zł, chemia, szampon, szybkie płukanie, woda osmotyczna i mam samochód idealnie czysty...

 

jeśli chodzi o trwałość ceramiki to 5 lat na pewno są bajki... max 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności