Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, czytałem Twoj poprzedni post i jest to ten kabel z zestawu.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ściągnąć kolegę który ma S6 do mojego B8. Udało nam się uruchomić MirrorLink, ale tylko gdy uprzednio zainstalowalismy aplikacje VW w telefonie. Niestety nie ma możliwości pokazania pulpitu telefonu :-(b45e23cd7fd4d2c929b52e20c9f3f7b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to lipa :( a niedawno zmieniłem tel na s6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodze do tego samego etapu. A czy uruchomiliscie apke? Bo u mnie po kliku robi sie czarny ekran :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Think Blue Trainer działał

@Radek: zainstaluj jeszcze sobie nawigację SYGIC. Z tego co pamiętam to ona działa w czasie jazdy i jest certyfikowana przez konsorcjum MirrorLink, ale co najlepsze to chyba ona umożliwia przejście do trybu pulpitu telefonu bezpośrednio z niej :)

A AndroidAuto już testowałeś?

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon: Na swojej S4 próbowałem odpalać synchronizację po AndroidAuto. Niestety nie idzie. Widać, że telefon reaguje ale aplikacja się wywraca. Wg. informacji VW akurat na moim telefonie AndroidAuto nie chodzi - miałem więc praktyczne potwierdzenie. Muszę dorwać kogoś z nowszym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton

 

a jest szansa żebyś wrzucił krótki filmik jak Android Auto wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja już mam GlaxyS6, ale znowu Passata mam sprzed liftu i nie mam poza MirrorLink żadnego AndroidAuto/CarPlay.

@Wojtek: to może się znowu spotkamy i spróbujemy mojego S6 z wgranym AA podłączyć do twojego B8 z AA? :)

może jakiś szybki wyskok do Galerii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, ja już mam GlaxyS6, ale znowu Passata mam sprzed liftu i nie mam poza MirrorLink żadnego AndroidAuto/CarPlay.

@Wojtek: to może się znowu spotkamy i spróbujemy mojego S6 z wgranym AA podłączyć do twojego B8 z AA? :)

może jakiś szybki wyskok do Galerii?

 

Dajcie znać co wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieszają się te aplikacjie przy próbie uruchomienia :( Mam i AA i MJ 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z tą firmą, która rozpracowuje odblokowanie MirrorLink in motion i mówią, że dalej to rozpracowują, ale żeby dzwonić do nich co tydzień, bo generalnie wiedzą o co chodzi i działają.

Jak będę wiedział, że już... to dam znać

 

Cześć

Czy masz już może jakieś nowe wieści w temacie odblokowania mirrorlink...? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako ze właśnie prowadzę dla handlowców szkolenia z MIB II generacji mam kilka info, choć i tak nie wszystkie. To tak dla uporządkowania:

 

Auta od 22 tygodnia (Passat/Golf) i nowe np Touran mają nowy infotainment nazywany MIB II. Daje on dwie główne nowości:

->nowe menu Car Net (kafelki)

 

Car net to usługi od VW - które sa po to aby szybko dostać się do kilku informacji. Działa gdy aktywujemy na stronie www.volkswagen-carnet.com (VIN), 3 lata za darmo od zakupu auta. ( apki: Stacje paliw i ceny / Pogoda lokalna i w celu trasy navi + mapa frontów ale na zachodzie europy / Wiadomości RSS - język ustawia się w portalu CarNet nie w aucie/POI aktualne z Googla

 

chodzi o to aby szybko dowiedzieć się podstawowych info [25% wypadków w USA w latach 2000-2011 było z powodu interakcji kierowcy ze smartfonem :-(] bez grzebania w komórce

 

-> App Connect - czyli 3 różne protokoły parowania telefonów z systemem auta: MirrorLink - CarPlay (Apple'a) - Android Auto (Googl'a)

 

to powoduje sporo zamieszania ale jest tak:

1. Mirrorlink pozwala łaczyć kompatybilne smartfony z rożnymi systemami: Android, Microsoft, Blackberry. Wyświetla apki certyfikowane przez CCC. łączymy USB

 

- niestety KAŻDY producent komórek inaczej rozwiązuję to połączenie i tak, w uproszczeniu

HTC daje obraz 1:1 ekranu smartfona

Sony / LG - daje obraz zbliżony do ekranu smartfona

Samsungi - wyświetlają JEDYNIE apki WV i kilka innych ściągniętych na telefon, bez dokładnego odtwarzania wyglądu ekranu smartfona. Apki VW np: Sound Jurnej - muza dostosowuje się dynamicznie do tempa jazdy (można ja zapisać na tel), inna - monitoruje i zapisuje wszystkie parametry jazdy (przyśpieszenie, hamowanie itp) inna fajnie pokazuje cele wg kategorii: sklepy / usługi / warsztaty moto. Raczej zabawki

 

uwaga: udało nam się połączyć mirrolinkem Samsunga Galaxy 5 i 6 ale nie 4 z androidem 5.01 :-(

 

2. CarPlay (iPhony od 5 w góre, z systemem od 8.0 w góre i UAKTYWNIONĄ SIRI). łaczymy USB - ale w przyszłości zadziała po BT

- działa super wybieranie głosowe, czyta SMSy, pisze dyktowane SMSy - ale tylko po angielsku tak długo jak SIRI nie będzie miała PL

- gdy przytrzymasz obsługe głosową w kierownicy uruchamia się SIRI - można ja spytać np: pokaż najbliższe hotele w okolicy - pokazuje, łatwo przełączyć to na navi Appla itd

 

 

3. Android Auto - aby działało system 5.0 lub w górę + apka Android Auto na smartfonie! (nie ma jej jeszcze w sklepie Play w PL) - więc na razie w PL to nie działa. Kabelek USB wymagany

Jak będzie działało?

- dyktowanie i czytanie SMS po PL

- da się UŻYWAĆ NATYWNYCH funkcjonalności mediów tj słuchać radia z auta i mieć podłączone Android Auto

 

 

 

...................

dalej: W Mirror linku pojawiły sie ciekawe apki np. Cam Connect - łączenie po wifi z Go Pro (DiscoverPro) - i obsługa z ekranu auta.

 

Co do CarSticka (400PLN) - to jest on potrzebny do DM gdy chcemy dostawać neta bez konfiguracji (P&P) i zjadania pradu z komórki, podobno działają tez inne modemy ale większość będzie odrzucana jako niekompatybilna.

 

Może będę mógł w czymś pomóc to pytajta.

 

PS. wszystko działa świetnie tak długo jak mamy w aucie sprawny net (Carstick lub udostępniany z komórki), jak jest słaby - to jest słabo :-)

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okiemserca

 

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się ściągnąć kolegę który ma S6 do mojego B8. Udało nam się uruchomić MirrorLink, ale tylko gdy uprzednio zainstalowalismy aplikacje VW w telefonie. Niestety nie ma możliwości pokazania pulpitu telefonu :-(

 

 

oczywiście (tak jak pisałem wyżej) - Samsung wyświetla tylko kilka apek i aby były wyświetlane musisz je mieć wczesniej na telefonie zainstalowane - wszystkie znajdziesz w sklepie Play polecam: My Guide, Think Blue Trainer i Drive&Track

 

Do tego jest MirrorLink - pokazuje zawartość z telefonu na ekranie - ale to CO POKAZUJE nie zależy od VW ale od PRODUCENTA DANEGO TELEFONU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam auto wyprodukowane przed 22 tygodniem to o CarPlay mogę zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście (tak jak pisałem wyżej) - Samsung wyświetla tylko kilka apek i aby były wyświetlane musisz je mieć wczesniej na telefonie zainstalowane - wszystkie znajdziesz w sklepie Play polecam: My Guide, Think Blue Trainer i Drive&Track

 

Do tego jest MirrorLink - pokazuje zawartość z telefonu na ekranie - ale to CO POKAZUJE nie zależy od VW ale od PRODUCENTA DANEGO TELEFONU

 

dzięki za wyczerpujące info! Faktycznie przesiadłem się z Sony Z3 i tam udało się wyświetlić pulpit telefonu bez przeszkód. Co prawda widzę miejsce na jakieś obejście tematu bo po zainstalowaniu nawigacji SYGIC, po wyjściu z niej pokazuje się czarny pulpit telefonu i górny pasek informacyjny, ale ni jak nie mogłem tego rozwinąć i przejść do trybu fullscreen. Mam cichą nadzieję, że ktoś to kiedyś scrackuje i umożliwi takie możliwości.

Co do aut sprzed CW22 to niestety wygląda na to że jesteśmy skazani na brak CarPlay/AA, chyba że wymienimy jednostkę centralną :P (nie chodzi tu o jednostkę DP/DM, tylko jakiś tam chip/pudełko w środku auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy i czy w ogole AndroidAuto pojawi się w Polsce, więc narazie nie macie czego żałować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pobrać to AndroidAuto. Ja to testowałem i powiem szczerze w żaden sposób to nie powala. To jest aplikacja, która pozwala po angielsku wywoływać komendy nawigacji, telefonu czy wiadomości. Dokładnie to samo, w polskiej wersji językowej, jest dostępne dla DP.

Więc moim zdaniem, jeśli ktoś ma DP - może olać AndroidAuto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się pobrać to AndroidAuto. Ja to testowałem i powiem szczerze w żaden sposób to nie powala. To jest aplikacja, która pozwala po angielsku wywoływać komendy nawigacji, telefonu czy wiadomości. Dokładnie to samo, w polskiej wersji językowej, jest dostępne dla DP.

Więc moim zdaniem, jeśli ktoś ma DP - może olać AndroidAuto.

 

Czyli udało Ci się Radek to przetestować w końcu?? :) Na jakim telefonie? Pobierałeś z tego linka, który zamieszczałem wcześniej?

Być może jest po angielsku bo to jest Apka zerżnięta z anglojęzycznego GooglePlay. Co mnie jednak najbardziej interesuje to to czy możesz odpalić bez problemu GoogleMaps na tym i np. Spotify? (oczywiście w czasie jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności