Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

aha troche lipa, bo wlasnie mija 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interwałem bym się tak mocno nie przejmował - zwłaszcza jak niewiele przekroczony. Kluczowy jest przebieg.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca , znam ludzi którym paski nie wytrzymały 5-ciu lat i była buba, bo gwarancją auta minęła a głowica do remontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki.

Jestem szczęśliwym posiadaczem pastucha 3bg 2004r. 1.9tdi 101km.

Dla Was odpowiedź na moje pytanie to będzie 5sekund, dla mnie szukanie w miarę świeżych wątków (a nie 5 letnich :) ) to jakaś godzina.

 

Muszę zająć się rozrządem. Ale za bardzo nie wiem co mam wymienić i jaki może być koszt tego. Jeśli bylibyście tak mili i napisali mi co muszę kupić i ile zapłacić za te części byłbym bardzo wdzięczny.

Dodam, że dość różne ceny były podawane na tym forum, od 800zł do nawet i 2200zł, wiec jest kompletnie zmieszany.

 

pozdr :)

 

 

edit. znalazłem

 

pasek CONTITECH: 120 zł, rolki SKF: jedna 110 zł druga 70 zł, pompa wody DOLZ: 105 zł,

no i napinacz hydrauliczny już nie pamiętam firmy: 190 zł. Razem 595 zł + 200 zł dla mechanika.

ł

 

czy to jest wszystko, czego mi potrzeba :) ? Jakiej firmy napinacz hydrauliczny polecacie?

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest wszystko, czego mi potrzeba ? Jakiej firmy napinacz hydrauliczny polecacie?

Tomku wysłałem Ci PW z dokładną odpowiedzią na Twoje pytanie oraz cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może mi ktoś podać numer katalogowy bądź aukcję allegro do tej oto części?

q6xd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum cały temat, gdzie chłopaki podają numery z ETKI. To jednak nie jest część, która wchodzi w skład rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy może mi ktoś podać numer katalogowy bądź aukcję allegro do tej oto części?

052 103 495

 

jednak tak jak Iza mówi to nie ten temat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także stuknęło 60kkm i będę wymieniał, poprzednio nie zmieniłem paska wielorowkowego i napinacza w sumie pewnie będzie miał jakieś 30kkm więcej i trzeba się nim zająć.

Czy wymienia się sam napinacz czy rolkę także (chyba że występuje w komplecie), rolka na alternatorze na razie działa bez zarzutu czy jest sens ją ruszać?

Pasek od klimy chyba także zmienię, rozumiem że jego napinacz tez by pasowało? (chyba nie jest drogi?)

 

Jakaś wycena bądź oferta będzie mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie mały problem.

 

Mechanik powiedział ze dziwne świsty takie cykliczne na postoju moga być od pompy wody. Kupiłem auto 2 miesiące temu i dostałem fakture na wymiane rozrzadu plus pompa. Czy moge to jakos sam sprawdzic czy napewno ona ? Da sie to jakos sprawdzic vagiem ? Np poprawnosc jej działania itd ? Moze pasek rozrządu za mocno naciągnięty ? Co mogę jeszcze sprawdzić ? Moze od razu wziąć i wymienic cały rozrząd z pompa. Warto inwestować w droższy zestaw czy kupić coś ze średniej półki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moge to jakos sam sprawdzic czy napewno ona ?

Jedyny sposób sprawdzenia pompy wody to jej wyjęcie, a żeby to zrobić, trzeba zdemontować rozrząd.

Jak już będzie zdjęty rozrząd to będzie widać co tam jest włożone i czy jest nowe czy nie, ale jeśli po 2 miesiącach pompa zaczęła hałasować to nie wróżę dobrej jakości rozrządu.

 

 

Da sie to jakos sprawdzic vagiem ?

nie

 

 

Moze pasek rozrządu za mocno naciągnięty ?

Musiał by rozrząd zakładać murarz albo tynkarz ;)

 

 

Warto inwestować w droższy zestaw czy kupić coś ze średniej półki ?

Nie polecam bawić się w przypadku rozrządu w nic taniego, bo to zbyt ryzykowne.

Jeśli ktoś zmieniał rozrząd przed jego sprzedaniem, to raczej włożył tam tanie części i to jest właśnie tego efekt.

W przypadku rozrządu powinno się zakładać tylko części jak najlepsze, czyli to co w oryginale czyli pasek Dayco lub Contitech i rolki INA/Ruville, pompa Dolz, Ruville, SKF, Graf.

Ryzykowne jest wkładanie tanich części jako rozrząd, bo po pierwsze przy jego wymianie i tak musisz zdjąć cały przód auta a po drugie, jeśli któraś rolka się zatrzyma, albo pompa czy zerwie pasek to możesz sobie szukać nowego silnika..

Jeśli chcesz cenę na rozrząd, napisz mi PW z numerem nadwozia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek jade z tym do mechanika. Jak wybadaja co to - moze nie koniecznie rozrzad ( mam fakture na ten rorząd na 1300 zł z robocizną więc możliwe że nie najtańsze rzeczy ) to dam znać. Jeżeli będzie problemz pompą wody to napewno zdecyduje sie na cały komplet rozrządu więc bedę do Ciebie pisał. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piter, dostałeś wiadomość na priv :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy podzespoły rozrządu idą na pierwszy montaż do VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie:

 

PASEK ROZRZĄDU - GATES

 

ROLKA NAPINAJĄCA - LUK/INA

 

ROLKA PROWADZĄCA - LUK/INA

 

POMPA WODY - HART

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może:

-pasek Contitech lub Dayco

-rolka INA

-pompa wody SKF

 

chodziło mi o zestaw z tej aukcji, bo cena dobra.... http://allegro.pl/rozrzad-pompa-touran-passat-b6-vw-t5-1-9-tdi-105-i3708577282.html

Nada sie to ?:) Chyba też nie najgorsze zestawienie ? Pasek Continental ewentualnie móglby być w tym zestawie zamiennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie

Mój Pasek ma przebieg 449 tkm rozrząd wymieniany przy 380, warsztat zalecił zmienić po 70 tkm czyli już niedługo, czy mam wymienic wg jego zaleceń czy pojeździc jeszcze do 470 tkm.

dodam że Pasek firmy Contitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możw być, tylko sprawdz czy rozrząd bedize do ciebie pasowal, bo w 2002 była zmiana rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności