Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

artmin w mieście nie ma problemu z pływaniem temperatury ,ale w trasie to co innego ,spróbuj rano wyjechać gdzieś poza miasto i wtedy go spróbuj nagrzać :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba dobrze mowi :) mi grzal na miescie... Wyjechalem tylko gdzies.... I sie zaczelo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wymieniałem ,brak czasu ,ale nie mogę się już doczekać i jak zadziała podjechać do warsztatu z podniesionym czołem i :bleble :takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co przeglad mialem uwage ze za niska temp zamarzania plynu

 

To chyba dobrze, że za niska temperatura zamarzania :D

Gorzej jakby była za wysoka :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje numeru fabrycznego Termostatu DSG (regulatora temperatury) Ten który znajduje się w wężu. Mój silnik 2.0 TDI DSG, na 100% jest w moim aucie do wymiany. I proszę o wskazówki gdzie on sie znajduje dokładnie i jak z jego wymianą, skomplikowana czy prosta. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz to pytanie w temacie o nr części ETKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostata DSG 1K0 121 113A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A gdzie on się znajduje? Od dołu go trzeba szukać? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A gdzie on się znajduje? Od dołu go trzeba szukać? Pozdrawiam

 

Od góry przed samą chłodnicą DSG na skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A gdzie on się znajduje? Od dołu go trzeba szukać? Pozdrawiam

 

leniwiec..... wklej numer w google i będziesz miał jak na dłoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,to ja po wymianie termostatu DSG ,teraz pojeździmy ,zobaczymy 7.11 jadę w trasę ,i to będzie najlepszy test

co do wymiany ,ja zrobiłem to tak ,ponieważ dostęp jest od góry ,to wyjąłem akumulator ,wyjąłem obudowę filtra powietrza i wszystko już miałem jak na dłoni - czas operacyjny 30 min.

termostat DSG.jpg

Edytowane przez sebastian7905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast efekt niedogrzewania silnika nadal występuje. Zauważyłem że jak przejadę się na manualu i sam zmieniam biegi (czesto) to szybciej łapie 90*, natomiast jazda na D lub S powoduje że złapie 70* i ma wielkie problemy dociągnąć do 90*. Ale jak już złapie 90* to trzyma cały czas, nie mam efektu pływania temperatury.

 

 

artmin.. u mnie było podobnie. Ale już się zepsuło na dobre i nawet po osiągnięciu 90st. temperatura spada. Czujnik temp. DSG już zamówiony, mam nadzieję że jutro wymienię.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy przy okazji problemów z pływającą temperaturą mieliście problemy z ogrzewaniem. U mnie nawet jak się auto nagrzeje ledwo ciepłe powietrze leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ze mi ladnie grzal, wez tez obadaj glowny termostat oraz dodatkową pompke - silniczek taki co do niego od spodu za oslona jest dostep. On odpowiedzialny chyba za lepsze rozprowadzenie plynu ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm jak na razie jest bardzo dobrze ,temperaturę osiąga duuużo szybciej ,jeszcze tylko jazda do pracy ,tym samochodem ,i trasa ,ale ,to na weekend ,a wtedy będzie wszystko wiadomo

ja już czuję ,ze będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat główny jakiś czas temu wymieniony :), Najpierw wymienię czujnik dsg, i jak się nie poprawi ogrzewanie będę szukał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjanisze kolega Mlody_tm ,też szukał i szukał wszyscy mówili ,że ten typ tak ma ,ale on utarł nosa wszystkim co tak mówili (pewnie czytałeś ten wątek) włącznie z ASO i znalazł przyczynę takiego zachowania. W ślad za nim poszli inni koledzy i jak i oni tak i ja po wymianie regulatora temperatury (termostatu DSG) wszystkie problemy ustały ,co prawda ja muszę jeszcze sprawdzić go na trasie dla pewności ,ale już zaobserwowałem znaczną poprawę więc jestem spokojny ,a też podczas rannej jazdy do pracy i włączeniu nawiewów był duży problem z dogrzaniem ,bo ja najpierw muszę dojechać do miasta około 10 km ,potem kolejne 10 km przez miasto i nie dogrzałem go nawet do 80 stopni ,z powrotem było zupełnie inaczej najpierw przez miasto ,co skutkowało dużo szybszym nagrzaniem ,wiadomo nie ma takiego chłodzenia powietrzem bo jedziemy wolniej i inaczej auto pracowało na obrotach ,a teraz po wymianie mogę włączyć nawiewy i bez różnicy czy do pracy czy z pracy auto nagrzewa się elegancko.

 

Jeszcze tylko pojechać do warsztatu ,który się ze mnie śmieje ,że porad szukam na forach i ich wyśmiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat dobrej firmy 45zł 2 piwa i mozna samemu zmienic a jak nie bedzie termostat to czujnik temperatury, jak sie przejedziesz trasa i zatrzymasz auto to dotknij reka do zbiorniczka wyruwnawczego cieczy chlodzacej i jak jest cieply to masz czujnik uwalony a jak jest zimny to termostat,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności