Skocz do zawartości
mkpol

Opis bezpieczników VW Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Masz miejsca wolne na bezpieczniki w skrzynce, więc trzeba wybrać odpowiedni.

Należy znaleźć, na który pin wchodzi w gnieździe pod spodem (po prawej na tym zdjęciu masz część damską wtyczki).

Wtyczkę się wysuwa w stronę akumulatora i rozkłada (należy różową blokadę przesunąć).

Uzupełnisz odpowiedni pin damski - są różnej wielkości w zależności od maksymalnego prądu i średnicy przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy o taki pin chodzi?

 

Wysłane z mojego SM-G900F prz80f7e658f350bd5f4469fc14a328217f.jpgy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

227 to jest SPT

A do tej wtyczki jest kilka różnych wielkości ale nie SPT tylko przede wszystkim MCP.

W zależności od wielkości łącza i wielkości przewodu

masz 3 rodzaje pinów:

MCP 1,5 - zależnie od przekroju przewodu: 000 979 025 lub 000 979 150

MCP 4,8 - zależnie od przekroju przewodu: 000 979 027, 000 979 152, 000 979 243 lub 000 979 308

MPT - 000 979 406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do skrzynki bezpieczników tej w kabinie po stronie kierowcy też stosuje się konektory MCP ?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do skrzynki bezpieczników tej w kabinie po stronie kierowcy też stosuje się konektory MCP ?

 

Dla małych bezpieczników w skrzynce C i D stosuje się JPT 2,8

A dla dużych - SPT 4,8

 

Jeszcze w skrzynce B, tej w komorze silnika, pamiętaj o uszczelnieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienia są tylko trzeba je usunąć? Czy dołożyć?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelnienia są tylko trzeba je usunąć? Czy dołożyć?

 

Tam, gdzie brak przewodu jest korek.

Przed zaciskaniem pinu na przewód nasuwasz silikonowe uszczelnienie.

Wyjmujesz korek z wtyczki, żeby włożyć przygotowany pin z przewodem i uszczelnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę znaleźć, który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie tablicy rejestracyjnej w kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę znaleźć, który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie tablicy rejestracyjnej w kombi?

 

Nie ma takiego bezpiecznika. To oświetlenie jest sterowane bezpośrednio z modułu Bordnetz (J519).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego przestało mi świecić w dwóch lampkach na raz :niewiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilane jest prowadzone jednym kablem, który być może uszkodził się?

Nie masz błędu spalonej żarówki na zegarach? zar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd i dobre żarówki. Nie rozumiem co jest, myślałem że bezpiecznik ale nie mogę namierzyć a mam wersję bez bezpieczników po stronie pasażera pod deską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje sprawdzić instalację. Wiązka przechodzi przez zawias, który pracuje więc mogła tam "strzelić". Żarówki masz zwykłe? Nie zmieniałeś ostatnio na LEDY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przymierzam się właśnie do wymiany na led. A ten bortnetz to gdzie jakby co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz jest nad nogami kierowcy. Dostęp do wtyczek jest po odkręceniu osłony nad pedałami - 3 wkręty torx i 1 zatrzask. Oświetlenie tablicy jest na złączu C (12 pinowe) - pin numer 8. Po zmianie na ledy musisz odhaczyć odpowiedni bit w kodowaniu bordnetza bo ci będzie ciągle zgłaszał błąd żarówki i wyłączał je. Ale póki co warto sprawdzić ciągłość kabla od bordnetza do lampek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Jak będę zmieniał na led to kupię te Can bus to już chyba nie trzeba nic kombinować w kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy takim wynalazku "CAN bus" ponoć nie trzeba nic grzebać w kompie, ale warto pamiętać, że w takim rozwiązaniu tracisz kontrolę przepalonej "żarówki". LED "CAB BUS" to nic innego jak diody LED z dodatkowymi rezystorami, które dociążają źródło zasilania - stanowią ponad 80% obciążenia więc jeśli dioda przestanie świecić (co się zdarza - bo zwykle dostają przerwy albo zaczynają migać) to nadal pozostaje ten rezystor który pobiera ~80% mocy zamieniając ją w ciepło. Komputer nie wykrywa tego jako awaria, a ty nawet o tym nie wiesz. Sprawdź jaki masz bordnetz, bo nie wszystkie mają opcję obsługi podświetlenia ledowego - wtedy pozostaje ci jedynie "CAN bus" albo zwykłe żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Jak aby znajdę chwilę to będę szukał czego nie świeci to oświetlenie tablicy i napiszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja goopi jestem:sciana, wymieniłem dziś obie żarówki (choć obie stare wyglądały na nie spalone) i zaczęło świecić. Dodatkowo ruszyłem kablem wewnątrz klapy bo dostrzegłem że tam przewód oklejony taśmą izolacyjną. Może to właśnie tam było coś kombinowane i nie łączy. Zdejmę kiedyś tapicerkę klapy to sprawdzę, puki co świeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności