Skocz do zawartości
jedrus

Awaria forum

Rekomendowane odpowiedzi

wyciąć jakikolwiek dostęp do forum bez rejestracji

tak właśnie było zrobione i to ta opcja spowodowała pośrednio awarię.

 

przejść vBulletinem lub Invision

nierealne. większość użytkowników po zmianie stylu ma problemy z poruszaniem się po najpopularniejszym forum - tłumaczyłem już wielokrotnie, nie chce mi się do tego wracać.

 

takie opcje jak na dzieńdobry indeksowanie nieprzeczytanych wiadomości.. ?! po co przy takiej ilości postów itd.. 1 user przy logowaniu na dzień dobry robi 400-800 odpytań...

jakie 400 - 800 odpytań? pierwsze słyszę o 400 - 800 odpytaniach przy wejściu na forum :przestraszony:

 

dedyk ma sens przy minimum 30000 unikalnych wizyt w ciagu dnia...

nie rozumiem? dedyk ma sens, jeśli nie chcemy pkt. 1 przedstawionego przez Ciebie a VServery stają się za małe. żadne ilości odsłon nie są tutaj miarą jak dla mnie. zapominasz, że tutaj wiele rzeczy nie jest ekonomicznie uzasadnione.

 

mogę wam bezpłatnie udostępnić miejsce na forum

naprawdę dziękujemy, ale wiesz jak to bywa. najlepiej jednak być na swoim.

nie zrozum mnie źle - naprawdę doceniamy chęć pomocy, ale już nie raz się przekonaliśmy, że nie tędy droga :)

 

na razie forum nie wykazuje żadnych oznak niestabilności - wykryłem miejsce pochodzenia problemu i je wyeliminowałem, także póki co nie ma się o co martwić.

 

jeśli będzie potrzeba - ogłosimy zbiórkę na serwer dedykowany. bo takich kwot już nie pociągniemy z własnej kieszeni mod-admin, a kasa klubowa poszła na opłacenie domeny i serwera obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na razie forum nie wykazuje żadnych oznak niestabilności - wykryłem miejsce pochodzenia problemu i je wyeliminowałem, także póki co nie ma się o co martwić.

Możemy prosić o szczegóły? Tak czysto informacyjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie....

Skoro usterka namierzona i usunięta (stabilna praca), to może tak powrót do poprzednich ustawień i dodatków (przynajmniej niektórych) ?

Jak pół roku temu, tak i teraz proponuję wrzucenie NB, bo to nie on był przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego wywaliło:

 

forum3hz.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

OK wypowiedziałem się specom Internetowym polecam

http:\\amnezja.org.pl/

 

Co do ostatniego erroru

Shutdown in progres - adminkowie zrobili restarcik serwerka

 

poza tym indeksowanie stron = DUŻO ZAPYTAŃ DO BAZY - czasami rekurencyjnych - bo robot to robot (czytałem u przema) - tylko po co te indeksowanie ? jest search - a jak chcemy wypromować forum to może lepiej ratingi na googlach podnieść sprytnymi trikami w html...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shutdown in progres - adminkowie zrobili restarcik serwerka
to samo miałem napisać :) dobrze, że przewinąłem stronę dalej ;-)
poza tym indeksowanie stron = DUŻO ZAPYTAŃ DO BAZY - czasami rekurencyjnych - bo robot to robot (czytałem u przema) - tylko po co te indeksowanie ? jest search - a jak chcemy wypromować forum to może lepiej ratingi na googlach podnieść sprytnymi trikami w html...

było to po to, bo google na samym początku się na nas gniewało :) dość poważnie :)

przemo miało to do siebie (jak i całe phpbb), że roboty nie umiały za cholerę po nim łazić :)

 

teraz zaczynamy powoli to ograniczać.

 

a jak chcemy wypromować forum to może lepiej ratingi na googlach podnieść sprytnymi trikami w html...

a tego to chętnie posłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

tak to mogę powiedzieć z przekonaniem - to forum jest super,

ale od kiedy się zarejestrowałem muszę też powiedzieć, że jakoś kiepsko działa technicznie. Jestem za jakąś składką - ok. Uważam też że nie należy dać się teroryzować providerowi. Oni powinni przewidzieć problemy jakie mogą wystąpić u klienta i uprzedzić oraz pomóc. Nie traktować w ten sposób jak przeczytałem - to typowo polskie chamstwo z którym prawie wszędzie się spotykam przy odrobinie nieszczęścia.

Uważam, że jak im nie zależy to nie.

Proponuję o pomoc zwrócić sie do forum ELEKTRODA.PL

Przy takiej ilości użytkowników możemy przy niewielkiej składce kupić sobie gwiazdkę z nieba...

pozdrawiam - Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś - polskie chamstwo. Nie ma na to sposobu w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość makiavelli

Witam,

mam pytanie, ile zajmuje treść forum oraz jaki generuje ruch?

Mam wykupiony business server na home.pl, mogę nieodpłatnie odstąpić kilka GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanie, ile zajmuje treść forum oraz jaki generuje ruch?

Mam wykupiony business server na home.pl, mogę nieodpłatnie odstąpić kilka GB.

Niestety te kilka GB nie wystarczy :P

Musiałbyś odstąpić ok.150GB transferu miesięcznie i kilka GB na dysk ;)

Wszystko narazie jest ok, więc wstrzymajcie się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności