Skocz do zawartości
jedrus

Awaria forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi użytkownicy napisali 97595 postów, tematów 9970

Mamy 7224 zarejestrowanych użytkowników

Ostatnio zarejestrowana osoba: benek105

To forum odwiedzono już 503905 razy

Na Forum jest 84 użytkowników :: 37 Zarejestrowanych, 5 Ukrytych i 42 Gości

 

Zasze byłem ciekaw :niepewny: co goście czytają najchętniej :rotfl:

zauważyłem że okolice godziny (dobrancka) 21-23 jest tu oblężenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasze byłem ciekaw co goście czytają najchętniej

download :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome
Proszę o poprawę aplikacji przed

ponownym odblokowaniem. Celem odblokowania, oraz wdrożenia poprawnie

napisanej aplikacji prosze o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

 

może warto skontaktować się z ich biurem obsługi i napisac porawnie alikacje, tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Na innych forach czytałem że mamy bardzo dużo zapytań i nie dziwią się że chcą nas wysiudac. Co to są te zapytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to są te zapytania?

 

Zapytania do bazy danych - jest ich tak dużo - że serwer im klęka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem gotów wspomóc akcję ratowania forum... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrus, pisałem Ci na GG tyle zapytań w krótkim czasie generują roboty Internetowe (np Google, czy inne) tworząc kopie na swoich serweach tego forum. Można zamknąć forum (tylko dla zarejestrowanych widoczne) i to powinno juz pomóc. Roboty omijają takie zamknięte fora. Jeśli chcesz - zagadaj do mnie dam Ci namiar na providera, za 750 złotych to weźmie i z pocałowaniem w rękę przygarnie nasze forum. Wiem, co mówię - moja stronka (http://www.ttclub.pl) oraz forum TT (http://www.forumtt.pl) są właśnie u niego. Zero limitów transferu i przestrzeni dyskowej. Chcesz - klikaj na GG!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I z banki... powyzej iluś tam zapytań niech dopuje ;p i tyle...

możesz to napisać jeszcze raz po polsku?

 

Serwer SQL jest po to by przetwarzać zapytania. A czy ich będzie 10 czy 10 000 to nieistotne. Od tego jest firma hostingowa by zapewnić odpowiedni sprzęt i łącze. I za to bierze pieniądze.

mylisz się. skrypt się zapętla albo coś naprawdę wywołuje (a może "zapętlał" i "wywoływało" ?) ogromne ilości zapytań.

 

Od strony technicznej to jest tak, że istnieje możliwość nałożenia "limitów" np. że w przypadku obciążenia serwera w iluś tam procentach przez jakiś zadany okres czasu - system unicestwia dany proces, czyli przestanie przetwarzać przetwarzać dane. Tak więc jest to tylko i wyłącznie kwestia konfiguracji systemu.

gadanie.

przy takiej ilości zapytań, które coś błędnego wytwarzało co chwilę byłaby chwilowa blokada. efekt ten sam - brak forum.

 

Warto by było się poradzić jakiegoś prawnika.

warto by było znaleźć przyczynę błędu (zresztą jak widać, chyba się udało).

 

z Nolem zgadzam się w pierwszej części jego wypowiedzi. funkcjonalność VBulletin i łatwość obsługi dla szarego użytkownika nadal mnie nie przekonuje.

 

hosting na nazwa.pl powinien nas wytrzymać z przysłowiowym palcem w d....e jeśli wszystko chodziłoby poprawnie. jak widać nie chodziło ostatnio. wgrałem czyste pliki i śmiga już kilkadziesiąt godzin aż miło.

 

Czy przypadkiem nie można się dołączyc do jakiegoś już istniejącego forum na czas kiedy znowu założymy własne, po to by te wszystkie cenne informacje nie zniknęły od tak??

nic nie zniknie ot tak. a dołączanie się do innych IMHO nie stanowi dobrego pomysłu i raczej tak się nie stanie.

 

Proponuje zmienić usługodawce.

łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

 

Ma sporo wodotrysków ale przez te wodotryski zamula baz

skoro stawiasz zarzuty, może poprzesz je jakimś przykładem? który to z wodotrysków (i co uważasz za wodotrysk) zamula bazę? nie zauważyliśmy zjawiska zamulania bazy a od czasu przejścia na najnowsze przemo popularny u nas swojego czasu "Error 500" pojawiał sie raz na miesiąc sporadycznie, gdy wykonywałem naprawdę potężne zapytania do bazy danych.

 

a się kompletnie nie wyznaje na tych wszystkich skryptach i aplikacjach - choć patrząc na tempo rozwoju forum przewidywałem, że kiedyś ten worek nie wytrzyma.

ten worek nie wytrzymał z powodu ilości osób. był błąd. ogromny. powstał raczej przypadkowo. stawiam na zamknięcie wszystkich działów forum i boty wyszukiwarek, które wpadały w dziwne pętle nie mogąc się dostać do innych części forum. Wywoływane były setki tysięcy zapytań dotyczących shoutboxa. Dlatego wyłączyłem go tylko dla zalogowanych. Na razie jest ok.

 

nie ma aż tyle wodotrysków

będę uparty - o jakich wodotryskach mówicie?

 

Obsługuje się go tak samo jak inne fora

jasne... miałem styczność z VBulletin i IPB. Logika działania trochę się różni, a tak jak pisałem - IMHO z doświadczenia wiem, że przesunięcie jednej funkcji w inne miejsce wprowadza chaos (patrz: "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane" w stylu Mer).

 

...a co jesli ktoregos dnia porostu nie odpali mi sie nasze forum na dobre ??

Gdzie wtedy szukac Was ??

jeśli forum się nie odpali, trzeba będzie odczekać max. 48h :) wtedy pod znanym adresem vw-passat.pl znajdziecie wszelkie informacje ;-) jednak bądźmy dobrej myśli :ok:

 

Jeżeli by zabrakło kasy ze składek to można dodać reklamy google

co to to nie. żadnych reklam na forum. a już napewno nie google.

może warto skontaktować się z ich biurem obsługi i napisac porawnie alikacje, tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

oni nie chcą pomóc we wskazaniu dokładnego błędu. ale i od tego nie są, więc nie możemy mieć do nich pretensję. postępują dobrze, jeśli to prawda, ze jest bug w jakimś pliku i skrypt wariuje. wyłączałem po kolei wszystkie funkcje i testowałem. problem IMHO rozwiązany - patrzcie wyżej - pisałem dokładnie :P

 

Można zamknąć forum (tylko dla zarejestrowanych widoczne) i to powinno juz pomóc.

właśnie nie. odkąd zamknąłem wszystkie działy forum zaczęły się dziać te cuda.

 

Zero limitów transferu i przestrzeni dyskowej. Chcesz - klikaj na GG!

char - dzięki, ale nie wierzę w hostingi za 750zł i zero limitów jakichkolwiek. nie wierzę i już - za wiele się nauczyłem w życiu mimo młodego wieku. dobry produkt kosztuje.

 

studzę Wasze zapały, ale nie wiecie do końca co jest grane Jednakże jestem ogromnie wdzieczny za takie zainteresowanie. Jeśli zbiórka będzie potrzebna - ogłosimy to. Teraz bądźmy dobrej myśli - nie ma co zbierać na zapas, skoro może pożyjemy jeszcze tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Polecam usługodawce FRESHGROUP. Na ich serwerze stał portal internetowy mojego miasta, ktory stworzylem i ktorym administrowalem. Nigdy nie mialem z nimi problemow. A pieniazki byly bardzo przystepne. Mozna sie z nimi dowolnie dogadac - http://www.freshgroup.pl

 

Probujmy, forum nie moze zniknac!

To numer do osoby ktora zajmuje sie dzialem technicznym: 508 310 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zmienimy serwer, napisze sie maly skrypt ;] ktory im tak zapcha serwery ze klekna na 2 dni :P

 

Nie no zart :)

 

Home.pl tez ma ciekawa oferte trzeba by do nich napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

nie znam sie na serwerach itp..ale widze ze ktos sie zna i wie co zrobic, ma tylko problem z kasa.... moze zrobmy zrzute, np kazdy po 10zl i cos lepszego sie wymysli.

10 zl to malo, jakbym policzyl ile kasy zaoszczedzilem dzieki forum to poszloby to w "stowkach".

to dosc luzny pomysl,ale mysle ze skoro wszyscy uzywamy tego forum to powinnismy cos zaplacic, napewno sie oplaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PeterCrazy

Na forum cb-radio.pl pojawil sie ostatnia watek z prosba do naszych moderatorow o pomoc przy forum. Przeczytalem ten caly watek i pisze w kwestii pomocy z kolokacją. Firma w ktorej pracuje, ostatnio "przygarnela" wlasnie forum cb-radio.pl dzięki mojej rekomendacji. Niestety nie mozemy az tak czesto sponsorowac, zwlaszcza tak objętościowych serwisow ale jesli podejmiecie decyzje nt kolokacji wtedy zapraszam na priva gg: 9731 lub mail: [email protected] (nie sugerowac sie mailem, to prywatny mail)

mialem napisac na priv ale macie paru adminow i nie chcialem zeby zostalo odebrane jako spam, specjalnie nie pisze tu o konkretach gdyz moja propozycja nie jest standardowa oferta komercyjna, sam jest czlonkiem Opel Klub Polska i wiem jak duzo wnosi forum marki samochodu ktora sie lubi i uzytkuje, poczynajac od wymiany informacji, nowych znajomosci, wspolnych spotow a konczac na sprawach najbardziej przyziemnych jak oszczednosc kasy :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimorrison

Witam, pomijajac fakt ze jestem nowy :P chce podam przyklad jak rozwiazano sprawe serwera dla forum FSO PTK. Mielismy duze problemy z serwerem. Juz ktos wczesniej pisał o superhost.pl - wlasnie z tego korzystamy, 600GB transferu na rok przy 30GB przestrzeni dyskowej (a forum nie jest w cale takie malutkie :P) oplata roczna to 200zł. Superhost wykupuje powierzchnie dyskowa na serwerach w stanach. Jak na razie (forum na nowym serwerze od ~tygodnia) spisuje sie ok.

Tyle ode mnie, posiadacza poldka i posrednio od paru godzin vw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
600GB transferu na rok

nam to nie starczy na 5 miesięcy ;-)

 

dziękujemy za wszystkie sugestie i chęć pomocy :)

jeśli będzie potrzebna zbiórka (liczmy na to, że jednak nie) to wtedy podejmiemy stosowne kroki :)

 

na razie cieszmy się forum ponownie - działa już od 24h, zacznę powoli przywracać funkcjonalność niedługo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zaczynać rankingu hostingów, ale powiem, e jestem bardzo zadowolony z http://ovh.pl"

Mam u nich serwer dedykowany, teraz namówiłem kolegę z http://www.w114-115.org.pl na wykupienie tam serwera, dla serwerów dedykowanych nie ma limitu transferu, do administrowania samym serwerem myślę, że na tym forum byłoby sporo chętnych nawet, sam się na to piszę. Do tego jakby wziąć serwer z zainstalowanym Pleskiem, to dla administratorów forum też byłoby user-friendly.

Serwer dedykowany w OVH to koszt 164 zł bruuto miesięcznie.

 

Ewentualnie rozważyć można hosting w ovh - konto z transferem 600 GB /m-c kosztuje ok. 17 zł /m-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek2221

najlepszego forum niebedzie. dzieki wam wiele zeczy naprawiłem :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluch

Ja tylko bazy w Access wiec sie nie przydam funkcjjonalnie ale wierze w Jedrusia. No i tez sie dokladam jezeli bedzie taka chec i potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxymilianus

Witam! Gdybym mógł w czymś pomóc ...?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Eh jestem tu niedawno, od 3-4 miesięcy współpracuję z firmą hostingową w Szwecji, od miesiąca pracuję u nich nad migracją stron/baz/poczty etc pod jeden system zarządzania (14 kupionych firm), od ponad 9 lat adminuję różnymi serwerami - technika NetART jest normalna i każdy tak zrobiłby... tylko że oni zamiast cichaczem utrudniać (ciche limit) walą prosto z mostu...

 

Nie uważam się za specjalistę ale problem jest banalny i prosty do rozwiązania na kilka sposobówy itd....

właściwie wszystkie opcje już padły na tych kilkunastu stronach:

1. OPCJA - BRAK DEDYKA (server dedykowany z reguły kolokacji datacenter)

*a

wyciąć jakikolwiek dostęp do forum bez rejestracji - phpbb może zostać...ale przy 7000 userach (pewnie około 4000 aktywnych) to już nie w wersji przemo.org - ale ewentualnie z kilkoma dodatkami które można bezproblemowo injectować

*b

przejść vBulletinem lub Invision - ale z czasem będzie j.w. - kwestia dotczy tego iż te fora mają ładnie pochowane blokady przed np.: google.cache czy innymi zabawkami - ale z czasem także wejdzie się w pkt a, brak optymalizacji i odpowiednich ustawień robi swoje...

*c

opcja wspólna dla a i b - STARANNIE ZAJMOWAĆ SIE CZYSZCZENIEM FORUM - takie opcje jak na dzieńdobry indeksowanie nieprzeczytanych wiadomości.. ?! po co przy takiej ilości postów itd.. 1 user przy logowaniu na dzień dobry robi 400-800 odpytań...

 

2. OPCJA - DEDYK

wracamy do punktu wyjścia - dedyk ma sens przy minimum 30000 unikalnych wizyt w ciagu dnia... (odpowiednia optymalizacja powoduje około 100 odpytań usera - wtedy to jest około 3 000 000 zapytań do bazy...) i wtedy należy myśleć o dedyku albo zmianie skryptu...

 

mogę wam bezpłatnie udostępnić miejsce na forum - ale w Szwecji... łącze przez Frankfurt ale mój jeden warunek do dostęp do opcji administracyjnych skryptu dot wodotrysków i współpracy z bazą (SQL)

 

Służę pomocą

kamil.nowak(małpka)crystone.se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak to miło posłuchać fachowca. Jedrus, czekamy na decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności