Skocz do zawartości
jedrus

Awaria forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nie dało się zapewne nie zauważyć, że forum od wczoraj leżało.

 

Sytuacja dokładnie taka sama jak 2 dni temu.

 

Oto wiadomość od naszego usługodawcy:

"Witam,
W dniu dzisiejszym na Pana serwerze został zablokowany katalog
forum. Powodem blokady była ilość pytań (SELECT,UPDATE,INSERT) do
bazy danych. W ciągu 60 sekund nasłuchu wygenerował Pan 427478 zapytań
do bazy danych co spowodowało poważny problem na serwerze. Taka ilość
pytań jest niedopuszczalna i nie zgadzamy się aby Pana serwis w takiej
postaci działał na serwerach NetArt. Proszę o poprawę aplikacji przed
ponownym odblokowaniem. Celem odblokowania, oraz wdrożenia poprawnie
napisanej aplikacji prosze o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.
Zaznaczam, iż w przypadku odblokowania serwisu bez uprzedniego
skontaktowania się z nami, będziemy zmuszeni wypowiedzieć Państwu
umowę o świadczeniu usług. 
Katalog został zablokowany zgodnie z regulaminem NetArt."

 

Poprosiłem o włączenie forum - zostało to zrobione.

Wczoraj jednak sytuacja się powtórzyła. Dostałem kolejną wiadomość ze wskazaniem na błąd w skrypcie forum.

Wgrałem forum od nowa (czysty skrypt, zero funkcjonalności, bez żadnych modyfikacji - będę nad tym pracował w weekend), jednak uzyskałem następującą informację:

 

kolejna blokada serwera nastąpi całkowita wraz z wypowiedzeniem umowy, gdyż nie możemy pozwolić na testowanie aplikacji na serwerach.

 

Jeśli więc forum zniknie dziś poraz kolejny - nie wiem co wtedy.

Zapamiętajcie - jeśli forum zniknie, wszelkie informacje będa na naszym portalu.

 

Przepada nam 740zł wniesionej opłaty za serwer (wymówienie umowy nie upoważnia do jej zwrotu).

 

Sytuacja dość tragiczna.

Liczmy, że dziś błąd z dwóch ostatnich dni się nie powtórzy.

jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział Nol, to forum Vectry miało ten samo problem z tym usłogodawcą...skończyło się całkowitą blokadą.

Jeśli Nam zerwą umowe, to jedną sprawe z drugą może można by było połączyć ze sobą i wystąpić o zwrot kasy.

To jest nadzwyczaj dziwne.

 

Po prostu oni chcą dać mało za tą kase....myśle, że nie ma co się zastanawiać.

Prędzej czy później to nastąpi i trzeb szukać już teraz wyjścia awaryjnego i kasy :):[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, no mega h.......

miejmy tylko nadzieje ze sytuacja sie nie powtorzy

trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na chłopski rozum to o co im chodzi czemu chcą zamknąć forum :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78

nie znam sie za bardzo na tym więc zapytam:

co ja jako zwykły uzytkownik mogę zrobić aby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gulson

w razie potrzeby służę pomocą finansową a także merytoryczną (skrypty)

niestety forum phpBB generuje dość dużą ilość często niepotrzebnych zapytań (w szczególności wersja by Przemo)

Źle rozwiązana jest wyszukiwarka a także jest dość niewielka ochrona przed robotami i wirusami. Myślę, że to zjawisko to atak jakiegoś robota przeglądającego zasoby strony a także użytkowników pobierających całą stronę za pomocą Teleport Pro.

 

Przy tylu osobach online i pozostając przy phpbb by Przemo należy się zastanowić nad pierwszym własnym serwerem - dedykiem ewentualnie do wspóldzielenia z max. kilkoma osobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi powiedział Nol, to forum Vectry miało ten samo problem z tym usłogodawcą...

 

Spora pomyłka z mojej strony - oni mieli forum na home.pl, aczkolwiek styl postępowania ten sam. Przepraszam za wprowadzenie w błąd - kolega z VKP właśnie mnie naprostował.

 

w razie potrzeby służę pomocą finansową a także merytoryczną (skrypty)

niestety forum phpBB generuje dość dużą ilość często niepotrzebnych zapytań (w szczególności wersja by Przemo)

Źle rozwiązana jest wyszukiwarka a także jest dość niewielka ochrona przed robotami i wirusami. Myślę, że to zjawisko to atak jakiegoś robota przeglądającego zasoby strony a także użytkowników pobierających całą stronę za pomocą Teleport Pro.

 

Przy tylu osobach online i pozostając przy phpbb by Przemo należy się zastanowić nad pierwszym własnym serwerem - dedykiem ewentualnie do wspóldzielenia z max. kilkoma osobami.

 

Dlatego dużych for nie stawia się na phpbb... Jest to dość karkołomne rozwiązanie. W grę wchodzą vBulletin i Invision power board - tzn te systemy są najczęściej stosowane (również w naszej tematyce - patrz passatworld, choć tam nie chciało im się nawet styli skonfigurować). Ale żaden engine nie pomoże, jak będą problemy z hostem.

 

P.S.

Obecnie VKP łazi na http://active24.pl Na razie nie narzekają (podobno sporo instytucji uciekających z home.pl tam się lokuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że już działa bo myślałem że coś z internetem mam powalone.A z drugiej strony jak mogę pomóc aby działało normalnie nasze forum.Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz wiecej ludzi piszacych i przegladajacych no i oczywiscie powstaje mnostwo zapytan i jak rozumiem przeciaza to serwery dostawcy. Najlepsze rozwiazanie to kupienie wlasnego serwera (moze z jakims innym forum samochodowym?) i wstawienie go do centrum kolokacyjnego - niestety wiaze sie to z duzymi kosztami. Jednak mozna zrobic jakies wplaty i znajda sie chetni. Inne rozwiazanie to zrobienie forum platnym dla kazdego kto chcce sie zarejestrowac. Nawet symboliczne kwoty pomoga utrzymac forum.

 

Jesli bedziecie szukac uslugodawcy to popatrzecie na te dyskusje www.webhostingtalk.pl

Czesto jak napisze sie ze szukam oferty i dokladnie napiszecie czego potrzeba to sami dostawcy zglaszaja sie z ofertami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie bedzie forum....

co ja bede robił wieczorami, jak nie bedzie forum...

 

mam nadzieje że będzie dobrze!

 

pozdrawiam wszystkich fanow naszych aut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy usługodawcy w swoich umowach określają dopuszczalną ilość zapytań jaka może być skierowana do serwera?

Kiedyś pamiętam że zablokowano mi stronę www bo jakiś skrypt wpadał w pętlę i mocno zajmował serwer. Jednak wynikało to ze zmiany wersji oprogramowania. Admini serwera pomogli i określili gdzie był błąd. Tutaj widzę że lepiej ciachnąć po użytkowniku...

 

 

A nie mają możliwości automatycznego nadzoru który wyłączy forum jeżeli liczba zapytań przekroczy zaplanowana krytyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno znajda sie osoby ktore wiedza co czynic ;) polecajmy sie na nich i czekajmy na wiesci co i jak.

Panowie trzymam kciuki za powodzenie akcji ratowanie forum

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach to ja sie zbytnio nie znam :mur: ale jak coś mogę co nieco wspomóc finansowo moje ulubione forum aby wykupic wlasny serwer :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomogło by jak by część użytkowników wykupiła abonament czy coś. Chyba, że kasa z abonamentu idzie na coś innego?? Trzeba jakoś uratować nasze forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jakby tak tylko wypowiadająca się na forum część forumowiczów wyskoczyła z 5zł na dobry cel to okazałoby się, że nie byłoby problemów z zakupem serwerka Dell'a PowerEdge 6800 :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość service1

ja tez sie doloze!!!!!!! kilka rzeczy sprzedalem przez forum wiec jakas cegielke moge przeznaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cuong3210

Jestem za skladka na ratowanie forum :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem gotów płacićskładkę członowską lub normalną zrzutkę na serwer.tylko ile i gdzie, bez zbędnego gadania, forum musi być!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to ja też chętnie dołoże swoje "3 grosze" :ok:

To forum jest bardzo potrzebne nie tylko fanom passata ale wszystkim, którzy mają jakeś problemy z samochodami. :vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem gotów dorzucić kilka złociszy dla ratowania forum. NIejednokrotnie sporo kasy udało sie zaoszczędzić dzięki radom i pomocy niesionej na forum, dlaczego teraz w drugą stronę nie możemy siez organizować i pomoc sobie samym w gruncie rzeczy? Jestem za...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności