Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W filmiku z posta 2087 w 16,55 minuta jest dynaaudio bez tej maty,może faktycznie tylko kombi to mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji dopiero ten filmik pokazuje dobrze Brilliant Pine

 

 

Dzięki Tomek za filmik z brillbrillant pine .... żona mnie zabiła .....jej się podoba tiguan i czemu kupiliśmy passata B8 ... OMG i czy można zmienić ...oddam żonę chce ktoś :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tomek za filmik z brillbrillant pine .... żona mnie zabiła .....jej się podoba tiguan i czemu kupiliśmy passata B8 ... OMG i czy można zmienić ...oddam żonę chce ktoś :))

 

Filmik wrzucił jakiś inny kolega, ja tylko zauważylem ze dobrze tam widać to wykończenie. Ja zamowilem takie samo z alcantarą.

 

Fajna ta żona? Możemy pomyśleć o jakiejś wymianie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię po prostu automatów dla mnie za dużo zabawy z przełączaniem między P,N,D,R

To sobie pomyśl, że w manualu jest od R po N do 6 biegów jeszcze, to dopiero kupa zachodu!

 

Jeździłem taki małymi turbo benzynami i jakoś mnie nie przekonują nie ma tego kopnięcia.

Proponuję starą hondę civic, zero mocy na dole, dopiero resztki czegokolwiek są na górze. Bardzo gówniana charakterystyka silnika dla 99% ludzi. Szczególnie jeśli mową o samochodach, które nigdy toru nie zobaczą i nie mam na myśli starego dziurawego lotniska.

 

nie jestem fanem tej elektroniki co teraz do aut pakują

Szukaj b5 zatem i rób tuning. Był już taki gość z rosji, co ze starego mercedesa wizualnie RR zrobił.

 

To po to mam automat za +9kpln, żeby przełączać ?

Dokładnie, nie po to dokładasz np. do kierownicy z łopatkami, aby ręcznie przełączać ;)

 

Np hak w nowym passatcie

prawie 4 kpln ale jak byś chciał sam dodać kawałek stali i gniazdo to będzie problem bo pod ledy z tyłu podpiąć

się nie można .

Zasadniczo wolny rynek jest w naszej europie, zawsze można poszukać auta, w którym wpięcie haka nie jest tak drogie i problematyczne.

A problem z analizą poboru prądu świateł to żadna nowość i imho przydatna rzecz, bo nikt Ci nie musi migać, że nie masz światła tylko komputer pokazuje. Wiążą się z tym komplikacje, ale niestety, quid pro quo.

 

pompa oleju, turbo, dpf.

Ale to rzeczy eksploatacyjne. Wiesz, b6 młode nie jest i to chyba nic dziwnego. Tym bardziej tdi. Aczkolwiek fakt faktem, tak na francuzach psów bym nie wieszał, za to z drugiej strony znajomy miał lagunę 2 i c5 i już nie kupię niczego z tych firm. Rozumiem można wejść raz na minę, ale dwa razy z rzędu to nieporozumienie. I do tego utrata wartości też mówi sama za siebie.

 

no cóż niektórzy nie lubią mieć tej całej jak dla mnie niepotrzebnej elektroniki

Ale nikt Ci nie broni, zawsze pozostaje 3 litrowy diesel bez turbo i bez niczego sprzed 4 i więcej dekad. Ciekawe jak wtedy ucieszysz się na np. osiągi rzędu 30 sekund do setki i v maxie mniejszym niż w deawoo tico.

 

ale ja wole manuala czuje maszyne lepiej wtedy i juz a z automatem to tak jabys do wyrka z laska szedl i wspomagal sie wibratorem

Nie wiem jak to jest, ale z drugiej strony to nie wiem czy jest się czym chwalić ;)

 

hehe no i diesel nigdy mnie nie przekona benzyna to benzyna i ten zapach przy tankowaniu

I do tego ten zapach benzyny w roku foliowym, rodem z tych filmów o dzieciach z dworców rosyjskich. Głupszego argumentu nt. wyższości diesla nad benzyną nie słyszałem, bez urazy.

 

Dzięki Tomek za filmik z brillbrillant pine .... żona mnie zabiła .....jej się podoba tiguan i czemu kupiliśmy passata B8 ... OMG i czy można zmienić ...oddam żonę chce ktoś

Mogę wziąć córkę jak coś ;)

 

Fajna ta żona? Możemy pomyśleć o jakiejś wymianie :-)

Jak woli tiguana od passata to chyba nie :P

Edytowane przez niewienikt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tomek za filmik z brillbrillant pine .... żona mnie zabiła .....jej się podoba tiguan i czemu kupiliśmy passata B8 ... OMG i czy można zmienić ...oddam żonę chce ktoś :))

 

Mojej też się podobał Tiguan. Ale przekonała sie do golfa sportsvana. Za gołego Tiguana masz golfa "full wypas".

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy, w roli głównej Volkswagen Passat B8 2.0 TDI BiTurbo 240 KM :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego wycofali z oferty w PL ten pakiet za 2050 zł:

Pakiet Oświetlenie Ambient Plus

- lampki oświetlające przestrzeń wokół nóg podczas wsiadania/wysiadania z samochodu

- dodatkowe oświetlenie w drzwiach, konsoli dachowej i na desce rozdzielczej

- oświetlenie wnętrza z funkcją ściemniania

- możliwość wyboru 3 kolorów oświetlenia

- oświetlenie LED do czytania z tyłu z chromowanym obramowaniem

- podświetlenie w listwach wykończeniowych w drzwiach

- światła ostrzegawcze w drzwiach w technologii LED

 

A jeszcze w cenniku z listopada 2014 był http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/nowy_passat_limousine.pdf

 

 

 

Odnośnie tego co niżej napisał Kubelt w kwestii Ambient Plus - w takim razie chyba wiadomo co będzie oferowane po liftingu ;-)

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe dlaczego wycofali z oferty w PL ten pakiet za 2050 zł:

nie w PL, tylko ogólnie nie jest w ofercie, nawet w Niemczech. Widocznie za bardzo się pospieszyli.

 

a ja znowu pijany jestem i powiem tak automat fajnie jak sie nim kolegom pochwalic ooo w automacie ooo w dieselku

masz kuriozalną hierarchię wartości. W życiu nie słyszałem, by ktoś zamawiał automat mając na celu popis przed znajomymi.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wypadł test pomiędzy Audi A6 a Passatem B8 to zapraszam do lektury:

http://www.autozeitung.de/auto-vergl...riant?page=0,0

 

 

Jak myślicie kto zwyciężył?

Wcześniej przewijało się porównanie z BMW 5. Jeździłem obydwoma i o ile nie za bardzo mogę się zgodzić z przewagą B8 nad serią 5, o tyle w tym przypadku w zupełności się zgadzam. Poza lepszym wyciszeniem i odmienną charakterystyką zawieszenia A6 w zasadzie nie ma nic do zaoferowania, co mogłoby być przewagą nad B8. Nowe A6 na pewno pójdzie krok dalej, ale na tą chwilę wydanie takiej sumy, jaką życzy sobie Audi, jest dla mnie nie do usprawiedliwienia. Pomijam kwestię prezentacji, gdyż niektórym znaczek VW na masce nie będzie odpowiadał.

Fajnie, że nie musisz tak często zmieniać biegów - szczególnie w mieście i w górach ale jak ktoś umie jeździć przez automat traci IHMO całą frajdę z jazdy. Na Drive nigdy nie wiem kiedy skrzynia zdecyduje się przełączyć a robi to czasami irytująco nieudolnie. Utrzymywać skrzynię na S to bez sensu. Przełączać ? To po to mam automat za +9kpln, żeby przełączać ?

W manualu wiem, że to ja decyduję kiedy, na jakim biegu, z jakim obciążeniem, z jakim momentem obrotowym jadę.

Nie musisz utrzymywać skrzyni w S, możesz przełączyć na manualny tryb. DSG zrobi dokładnie to, co sobie manetkami zażyczysz, tylko szybciej, niż w przypadku manualnej skrzyni.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za gołego Tiguana masz golfa "full wypas".

Z trzeciej strony za dobrze zrobionego golfa masz passata ;)

 

masz kuriozalną hierarchię wartości. W życiu nie słyszałem, by ktoś zamawiał automat mając na celu popis przed znajomymi.

Ten facet mnie zawsze rozwala, to ten sam co płakał, że 10 tysięcy mu salon trzyma od miesiąca, a on by to pomnożył razy dwa w ten czas, a auto to część jego wizerunku i potrzebuje czegoś reprezentacyjnego czyli volkswagena ;)

 

 

Wcześniej przewijało się porównanie z BMW 5. Jeździłem obydwoma i o ile nie za bardzo mogę się zgodzić z przewagą B8 nad serią 5,

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś rozwinąć myśl?

Jeździłem E60, później F10. Pomijając fakt, że oba modele stanęły na autostradzie z poważnymi awariami silnika, to F10 ma naprawdę świetną jakość wykończenia - moim zdaniem oczywiście. Fotele są wygodniejsze, komfort wyższy, materiały lepszej jakości. Świetne zawieszenie i prowadzenie.

Oferta A6 jest daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z trzeciej strony za dobrze zrobionego golfa masz passata ;)

 

Mógłbyś rozwinąć myśl?

 

Też bym poszedł w tym kierunku ale passat dla żony za duży.

 

 

>Cytat Zamieszczone przez MM_VW Zobacz posta

>Ciekawe dlaczego wycofali z oferty w PL ten pakiet za 2050 zł:

 

Problemy z chińskim dostawcą podzespołów

 

> Nie musisz utrzymywać skrzyni w S, możesz przełączyć na manualny tryb.

> DSG zrobi dokładnie to, co sobie manetkami zażyczysz, tylko szybciej, niż w przypadku manualnej skrzyni.

 

Passat nie wyścigówka. Wolę wydać te 9kpln zamiast "manualnego" DSG na "bajery" typu easy open, area view itp.

i unikam sytuacji, że żona nie pojedzie bo automat.

Ale każdemu według potrzeb ... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem E60, później F10. Pomijając fakt, że oba modele stanęły na autostradzie z poważnymi awariami silnika, to F10 ma naprawdę świetną jakość wykończenia - moim zdaniem oczywiście. Fotele są wygodniejsze, komfort wyższy, materiały lepszej jakości. Świetne zawieszenie i prowadzenie.

Oferta A6 jest daleko w tyle.

Ciekawi mnie jak się ima dość bogaty passat właśnie do f10. Myślę nad bmw 5 jako następnym aucie, mogę mieć naprawdę dobry rabat, ale z drugiej strony to i tak będzie o wiele więcej niż passat, za to z drugiej strony jestem ciekawy, czy rzeczywiście dopłata tych prawie 100 tysięcy złotych przekłada się na realnie i proporcjonalnie wyższy komfort podróżowania i lepsze wykonanie. Dziwi mnie to, że w środku jest jednak mniej miejsca mimo wyższej klasy auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat nie wyścigówka. Wolę wydać te 9kpln zamiast "manualnego" DSG na "bajery"

A od kiedy automat tylko do wyścigówek? Przecież to czysta wygoda :) A jazda stop&go w korkach na autopilocie to już wyższy poziom lenistwa :) Ale argument z żoną ma swoją wartość :) Choć kobiety zazwyczaj optują za automatem.

za to z drugiej strony jestem ciekawy, czy rzeczywiście dopłata tych prawie 100 tysięcy złotych przekłada się na realnie i proporcjonalnie wyższy komfort podróżowania i lepsze wykonanie.

Tak, jak w A6 się nie przekłada, tak w serii 5 zdecydowanie. Czy warte 100 tyś zl? To pozostaje już do indywidualnej oceny. A co do miejsca, niestety wyciszenie wymaga i zabiera miejsce. W S klasie np miejsca z tyłu jest porównywalnie, jak mnie mniej, niż w superbie. Nie ma jednak porównania w komforcie i wyciszeniu.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak w A6 się nie przekłada, tak w serii 5 zdecydowanie. Czy warte 100 tyś zl? To pozostaje już do indywidualnej oceny. A co do miejsca, niestety wyciszenie wymaga i zabiera miejsce. W S klasie np miejsca z tyłu jest porównywalnie, jak mnie mniej, niż w superbie. Nie ma jednak porównania w komforcie i wyciszeniu.

Dzięki, tak czy siak będę musiał się udać do bmw. Po wizycie w audi byłem mocno zdziwiony, że ktoś to kupuje za takie pieniądze.

Choć jeździłem różnymi autami to jakoś tak się nie przyglądałem, zawsze to coś innego jak się idzie do salonu i wtedy dopiero szuka wad i patrzy na ceny ;)

 

A od kiedy automat tylko do wyścigówek? Przecież to czysta wygoda

Imho w przypadku passata to jedno z pierwszych rzeczy, którą bym dokupił ;)

Nie dość, że wygodniej to i bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, moja zona tez nie chce automatu i zmienila zamówienie z DSG na manuala 1.8 TSI HL. Szczególnie po lekturze niemieckiego forum i opisanych tam problemów z 7 biegowymi skrzyniami i kosztów napraw mechatroniki w tych skrzyniach.

Ja również mimo iż sluzbowo jezdze 3 autem z DSG i doceniam komfort szczególnie w miescie przy jeździe stop&go jakie daje DSG to lubie frajde jaka daje jazda z manualem kiedy to ja decyduje o momencie zmiany biegu, a nie komputer.

 

 

A od kiedy automat tylko do wyścigówek? Przecież to czysta wygoda :) A jazda stop&go w korkach na autopilocie to już wyższy poziom lenistwa :) Ale argument z żoną ma swoją wartość :) Choć kobiety zazwyczaj optują za automatem.

 

Tak, jak w A6 się nie przekłada, tak w serii 5 zdecydowanie. Czy warte 100 tyś zl? To pozostaje już do indywidualnej oceny. A co do miejsca, niestety wyciszenie wymaga i zabiera miejsce. W S klasie np miejsca z tyłu jest porównywalnie, jak mnie mniej, niż w superbie. Nie ma jednak porównania w komforcie i wyciszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak to w końcu wygląda z oświetleniem Ambient? Wg tego co pokazał Zachar to na tylnych drzwiach również jest podświetlony uchwyt, a nie tylko klamka i listwa. Jeden z kolegów napisał już tutaj, że podświetlenie posiada tylko na klamce i listwie.

Jak to wygląda naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sobie pomyśl, że w manualu jest od R po N do 6 biegów jeszcze, to dopiero kupa zachodu!

Widzisz tak się składa, że ma 5 biegowy manual specjalnie dla mnie :)

 

 

Szukaj b5 zatem i rób tuning. Był już taki gość z rosji, co ze starego mercedesa wizualnie RR zrobił.

Już mam od dawna :)

 

 

Ale nikt Ci nie broni, zawsze pozostaje 3 litrowy diesel bez turbo i bez niczego sprzed 4 i więcej dekad. Ciekawe jak wtedy ucieszysz się na np. osiągi rzędu 30 sekund do setki i v maxie mniejszym niż w deawoo tico.

Wiadomo lepsze 1.4 z turbo :) Ten dźwięk bezcenny dla ucha ...

 

 

Proponuję starą hondę civic, zero mocy na dole, dopiero resztki czegokolwiek są na górze. Bardzo gówniana charakterystyka silnika dla 99% ludzi. Szczególnie jeśli mową o samochodach, które nigdy toru nie zobaczą i nie mam na myśli starego dziurawego lotniska.

Wolałbym jak już stare 2.0 R6 od bmw ... Przynajmniej jakoś to chodzi, a nie jak odkurzacz 1.4 pod maską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! To chyba nie ma nic wspólnego z kupowaniem B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie!!! To chyba nie ma nic wspólnego z kupowaniem B8.

 

Dokładnie, a do tego przypomina to dyskusję czy fajniejsze są brunetki czy blondynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności