Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto to już MY2017, wyprodukowane pod koniec czerwca tego roku. Nie działają obrazki, wygląda na to, że chciałeś wkleić linki do czegoś ze swojego maila na o2 ale tak nie można. Zapisz na komputerze i wtedy wyślij je do forum albo na coś hostującego obrazki jak np. imgur.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Dzięki za zwrócenie uwagi. Poszedłem na skróty. Późno ot co. Już poprawiłem. Mam nadzieję, że dobrze.

 

Za kilka dni pół roku eksploatacji. Przejechane prawie 8000 km.

 

Krótko na plus:

- co ciekawe zawieszenie się wyciszyło, chociaż dla jasności dodam, że nie było tragicznie jednak zbyt slyszalne jak na poziom auta

- mocna benzyna, jazda z przewagą miasta na krótkich odcinkach, a spalanie średnie 10,5 ltr przy czym zbytnio nie oszczędzam i lubię pocisnąć

- przednia szyba podgrzewana odbijając promienie podczerwone robi świetną robotę. Czarne wnętrze B8 nagrzewa się mniej niż w przypadku drugiego auta w domu czyli B6 z kremowym wnętrzem

 

Krótko na minus:

- Head Up wysuwał się głośno i z wibracją (ale działa bezbłędnie) więc ASO zamówiło nowy cały moduł. To jedyna usterka jeżeli w ogóle można to tak nazwać. Ale sama funkcjonalność i jakość grafiki HUD są świetne jak dla mnie

- przednie opony po niespełna 8000 km przebiegu zeszły do 5mm. Hmm..... deptanie ma jednak swoją cenę.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam u siebie m.in. opcje:

- Pakiet Sportowy dla DCC

- Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne - dla pakietu Sportowego lub Sportowego dla DCC

 

Tylne szyby wyglądają na cieńsze ale może przez to przyciemnienie zostały inaczej sklejone (w innej fabryce?) i tak to tylko wygląda. Może kiedyś zachce mi się sprawdzić ich grubość suwmiarką ale wątpię.

 

Jeśli chodzi o moje wrażenia to w aucie jest cicho. Powiedziałbym, że nawet bardzo cicho. Nie wiem czy to kwestia szyb czy w MY2017 poprawili jakoś wyciszenie ale czuć, że jest ciszej i nie mam żadnych zastrzeżeń co do poziomu głośności. Nie wiem jeszcze jak jest przy bardzo dużych prędkościach bo nie miałem jeszcze warunków żeby pojechać szybciej niż 160 km/h.

 

http://imgur.com/a/CaeaE

 

Przód:

45N1oLJ.jpg

 

Tył:

F3lSIfn.jpg

 

Czyli cały komplet jest laminowany tak wiec moze faktycznie przez a4 pisza tylko o przodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w polskich cennikach często zdarzają się niedomówienia, przekłamania chyba często też z powodu złego tłumaczenia z niemieckiego robionego na szybko jakby ktoś odrabiał pracę domową na 5 minut przed lekcją, a potem to trzeba robić kilka aktualizacji bo tak było np z łączeniem szyb dzwiękoszczelnych z pakietem sportowym(sprzedawca sam nie wiedział jak interpretować 1 wersję cennika) albo wychodzą takie kwiatki jak z tym nieszczęsnym pakietem drogowym plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem bardziej rozbudowana opcja wyposażenia dodatkowego ma skromniejszy (delikatnie ujmując) opis niż tańsza/prostsza. Tak jest od kiedy pamiętam w konfiguratorze. Gdybym mógł sam bym to zedytował. Przecież to żaden nakład pracy.

O tyle dziwne, że przecież w ten sposób importer zarabia mniej bo sporo klientów np. indywidualnych czegoś tam nie domówi jezeli nie zapozna się z dokładnym opisem i np. drobną wizualizacją. Ja akurat zadalem dziesiątki pytań w salonach, ale ilu sobie odpuści.

Na szczescie jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli cały komplet jest laminowany tak wiec moze faktycznie przez a4 pisza tylko o przodzie

 

Swoją drogą na tych fotkach te szyby klejone wyglądają na strasznie grube, a ta przednia jakby nieco inaczej niż tylna (może kwestia kąta zdjęcia). Może Tobol byłbyś w stanie chociaż prowizorycznie, linijką określić mniej więcej grubość*tych szyb od krawędzi do krawędzi?

 

Byłem przekonany, że w MY2017 jest opcja tylko przednich szyb laminowanych, a okazuje się, że to błąd w cennikach. Trochę skandal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w wątku o szybach, jak kupiłem to mierzyłem, wychodziło ok 0,1 mm grubsza tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj w wątku o szybach, jak kupiłem to mierzyłem, wychodziło ok 0,1 mm grubsza tylko

 

0,1 cm czy mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,1 cm czy mm?

 

Właśnie znalazłem gdzieś, ale pisałeś tam bodajże o około 0.8mm różnicy. Dla mnie różnice w granicach 1 mm są praktycznie pomijalne, a co dopiero ułamki milimetra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja np pakiet z szybami zamawiałem nieco w ciemno bo sprzedawca nie umiał mi na ten temat powiedzieć, a centrala VW pisała odpowiedź w tej sprawie 2 tygodnie, nieprecyzyjnie zresztą. Musiałem bazować na tym co udało mi się wywnioskować z niemieckiego czy szwajcarskiego konfiguratora.

Tak samo też było z Ambient plus, już rok temu w szwajcarskim cenniku była mowa, że będzie oferowany dopiero od 22w 2016 podczas gdy u nas można było składać zamówienia z tym pakietem niemalże do końca roku. Zdumione miny sprzedawców, że ja o tym wiem, a oni nie... bezcenne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle napisalem sorry, ok 1 mm, jak pisalem ze 0,8 to tak musialo byc bo mierzylem zaraz po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mamy już trochę informacji o wymianie szyb na dźwiekoszczelne, ale czy ktoś faktycznie już to zrobił? Nie ma to jak przetarty szlak.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MOIM ZAMÓWIENIU Higline MY2017 JEST ZAPIS:"Szyby termoizolacyjne, przednia szyba dźwiękochłonna". A zatem boczne są zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W MOIM ZAMÓWIENIU Higline MY2017 JEST ZzystkieAPIS:"Szyby termoizolacyjne, przednia szyba dźwiękochłonna". A zatem boczne są zwykłe.

 

Nie, jesli wybrales opcje przednie boczne dźwiękoszczelne - to wszystkie boczne masz dźwiękoszczelne Cennik jest nieprecyzyjny, sprawdziłem w VGP i go zmienią. Sprawdź watek o wyciszanych szybacz str 8 i 9. Ale moze nie kupiłeś tej opcji

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,

Mamy już trochę informacji o wymianie szyb na dźwiekoszczelne, ale czy ktoś faktycznie już to zrobił? Nie ma to jak przetarty szlak.

 

Marcin, jest cały wątek temu poświęcony. Na pewno Kriss i Ja mamy to już za sobą. Nie wiem czy ktoś jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, jest cały wątek temu poświęcony. Na pewno Kriss i Ja mamy to już za sobą. Nie wiem czy ktoś jeszcze :)

 

Jasne. Doczytam i w razie konieczności przejdę na priv. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje informacji o DP ze standardową instalacja tel (nie Comfort i nie Premium). Ktos ma taka? czy ksiazka telefoniczna z telefonu jest kopiowana i widoczna na ekranie DP, czy można wybierać numer z DP? Czy DP odczytuje SMSy na głos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiazka jest widoczna (czy kopiowana - chyba nie), tak samo ostatnie polaczenia etc. SMS nie odczytuje. Mozesz tez podlaczyc tel przez CarPlay i wtedy masz "wszystkie" funkcjonalnosci telefonu na ekranie DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ksiazka jest widoczna (czy kopiowana - chyba nie), tak samo ostatnie polaczenia etc. SMS nie odczytuje. Mozesz tez podlaczyc tel przez CarPlay i wtedy masz "wszystkie" funkcjonalnosci telefonu na ekranie DP

 

OK, chciałbym podsumować różnice: instalacja zwykła - comfort - premium (nazywana też business)

 

fizyczne sa jasne (fot) ale co z funkcjonalnością miedzy zwykła a - comfort

 

instalacja.jpg

 

rozumiem ze na zwykłej:

- widze na ekranie DP liste polaczeń

- widze ksiazke telefoniczna

 

- widać SMSa przychodzącego (treśc) na ekranie DP?

- mogę dzwonic na numery wpisywane na ekranie DP?

- mogę dzwonic na nr z książki tel?

- mogę zaprogramować przyciski szybkiego wybierania???

 

........................EDIT...............................................................

 

Znalazłem takie zestawienie, PROSZĘ O POTWIERDZENIE kogos z instalacja standardową (bez komfort/premium) że te funkcjonalności ma

 

DP ma możliwość obsługi dwóch telefonów i takie funkcjonalnośic

 

1 Pierwszy telefon :

- odbieranie połączeń przychodzących

- książka telefoniczna

- wybieranie połączeń dla numerów adresatów z książki telefonicznej

- listy połączeń odebranych, wybieranych numerów, nieodebranych połączeń

- możliwe wybieranie głosowe

- możliwy odczyt i wysyłanie SMS

 

 

2 Drugi telefon :

- odbieranie połączeń przychodzących

- wybieranie połączeń tylko z telefonu komórkowego

 

Szybkie przełączanie pomiędzy dwoma telefonami - jednym przyciskiem

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W basic też masz ładowanie i połączenie z iPhone przez USB.

 

Jeśli chodzi o obsługę 2 tel. przez BT to jest taka opcja ale ten drugi będzie mógł obsługiwać tylko podstawowe funkcje, w zasadzie tylko wykonywanie i odbieranie połączeń.

 

Jeśli masz iPhone to nie będzie obsługi zdjęć przy kontaktach, a obsługa SMS będzie bardzo biedna bo po prostu iOS ma wybrakowany Bluetooth dla bezpieczeńśtwa danych...

 

Jeśli podłączysz coś przez CarPlay albo Android Auto to funkcje telefonu bluetooth przestają działać (czyli tylko 1 tel. po kablu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności