Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

....a z silnikiem 1,8 TSI nawet 4 miesiące. Poza tym wszedł Pakiet Korzyści 5000zł, więc to 9 % to wg.mnie mało.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie Tobol nie załapałbyś się, ponieważ ta promocja dopiero weszła. Ja się na nią załapałem:) Dodatkowo 2 lata gwarancji do 80kkm - obowiązkowe za 1690zł. Oczywiście przeliczają rabat po nowemu. W przypadku zamówienia auta za 140.000 dostaniesz oprócz wspomnianego wydłużonego okresu gwarancyjnego jeszcze jakieś -2200zł. do już wynegocjowanego rabatu. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Edytowane przez Franciszek2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....a z silnikiem 1,8 TSI nawet 4 miesiące. Poza tym wszedł Pakiet Korzyści 5000zł, więc to 9 % to wg.mnie mało.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie Tobol nie załapałbyś się, ponieważ ta promocja dopiero weszła. Ja się na nią załapałem:) Dodatkowo 2 lata gwarancji do 80kkm - obowiązkowe za 1690zł. Oczywiście przeliczają rabat po nowemu. W przypadku zamówienia auta za 140.000 dostaniesz oprócz wspomnianego wydłużonego okresu gwarancyjnego jeszcze jakieś -2200zł. do już wynegocjowanego rabatu. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

 

o co do końca chodzi z tym pakietem korzyści ? bo właśnie sprzedawca na ta sztukę z placu takie dziwne przeliczenie zrobił ze właśnie -5000zl i dodatkowo -6% wartosci auta .... rozumiem , ze te 5k to "dopłaca" importer ?. ile uważacie ,ze powinien być rabat na sztukę z placu kosztująca np 157000 zl // 171000 zł?

 

tylko nie biore na firmę TYLKO na osobę fizyczna poprzez Easy drive .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem, że na stronie VW pojawiła się jakaś promocja na Passata: http://www2.volkswagen.pl/kampanie/loyalty/passat-limousine/ W gratisie jest safe+ i jakieś wyposażenie dodatkowe. Gdyby wyprodukowali mi go miesiąc później to bym się załapał...

Ja właśnie złożyłem zamówienie na variant hl 1.8 manual + Biznes + DPro (rabat 8% na osobę fizyczną), ale nic mi nie wiadomo o tej promocji... Można to jakoś jeszcze "dołożyć", zapytać?

Na stronie jest tylko możliwość podania nr telefonu do kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie złożyłem zamówienie na variant hl 1.8 manual + Biznes + DPro (rabat 8% na osobę fizyczną), ale nic mi nie wiadomo o tej promocji... Można to jakoś jeszcze "dołożyć", zapytać?

Na stronie jest tylko możliwość podania nr telefonu do kontaktu.

 

Tak. Zadzwoń do swego sprzedawcy. Przeliczy Ci ponownie. Ja zamówiłem podobne auto do Twego, tyle ze w sedanie i dostałem dodatkowe korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Zadzwoń do swego sprzedawcy. Przeliczy Ci ponownie. Ja zamówiłem podobne auto do Twego, tyle ze w sedanie i dostałem dodatkowe korzyści.

Hmmm... Zadzwonić i na co się powołać? Pytam, bo mój rabat był już bardzo niechętnie przyznany i nawet sprzedawca pokazał mi dokumenty mówiące o tym, że diler ma 7% marży na aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden diler ma 7 drugi ponad 10 chociaz oficjalnie maja po tyle samo i nikt sie nie przyzna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna dolozyc bez wiekszych problemow pozniej kamere ?? jak z gwarancja wtedy ??

Można. Mi policzyli 8k zł. Ale nie dali gwarancji, że koszty nie będą większe - nie robili tego wcześniej. Zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można. Mi policzyli 8k zł. Ale nie dali gwarancji, że koszty nie będą większe - nie robili tego wcześniej. Zrezygnowałem.

 

uu 8k ? to chyba nie ma sensu :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 tys za sama kamere??? Jakis kosmos... Moze za aeraview? Sama tylna nowa kamera z wiazka i instalacja na allegro ok 1,5 - 2 tys.

 

bedzie z tysiac wiecej bo zapomnialem ze w b8 jest jeszcze oddzielny sterownik do kamery...chociaz nie jestem pewien czy nie tylko do aeraview...trzeba zeby ktos sprawdzil czy ma cos pod fotelem pasazera tylko przy tylnej kamerze. U mnie jest caly sterownik ale mam aeraview

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy wpis na forum w tym wątku (przeczytałem wszystko ).

Od 2 tygodni jestem posiadaczem nowego Alltrack'a BiTDI (prawie Full opcja - czarny).

Generalnie odczucia pozytywne (przesiadłem się z Volvo XC70). Wg mnie obecnie Passat to najlepszy stosunek jakości do ceny.

Po kilku dniach użytkowania mimo wielu pozytywów, są również negatywne odczucia.

1. Przeszkadza trochę hałas - na razie podobno do Alltrack'a nie można wymienić szyb na dźwiękoszczelne. To jeszcze będę drążył w serwisie.

2. Stuki zawieszenia - teraz po przeczytaniu forum, widzę ze to generalny problem.

3. Praca silnika BiTDI - mocy jest pod dostatkiem, ale dźwięk jest kiepski (Volvo było o niebo lepsze). Poza tym na niskich obrotach podczas jazdy przeszkadza mi 'klekot'. Może to minie jak sie dotrze.

4. Dziwny odgłos czegoś co rzęzi i dobiega chyba z przodu - ciężko zaobserwować tu zależność od obrotów silnika.

5. Dziwne zgrzyty przy wciskaniu hamulca - dobiegają od pedału.

6. Tylne lewe drzwi nie domykają się poprawnie, jak pozostałe - często muszę 2 razy trzasnąć z większą siłą.

7. Wygłuszenie drzwi - wibracje przy głośniej muzyce. Tu z tego co pisali inni, wizyta w jakimś zakładzie car-audio to konieczność.

 

Pytanie do Kolegów z Forum, czy ktoś z mieszkających w Warszawie i posiadających BiTDI (idealnie jeśli będzie Alltrack lub Variant), byłby w stanie sie spotkać któregoś popołudnia w celu porównania pracy silników i ewentualnych skrzypów /zgrzytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200tysi za Passata i do tego spotkajmy się,żeby porównać stuki i skrzypienia? Na litość....Sam jestem zainteresowany Alltrackiem bitdi ,ale jak to czytam ,to jestem przerażony.Miałem kilka nowych francuskich aut i japońskich ,nigdy w życiu nic mi nie stukało,piszczało ,tłukło itp.

Do kolegi ,który ma odpowiednią konfi,a brak kamery cofania - chłopie ,bier jak Ci pasuje,czujniki stary są absolutnie wystarczające,co wy macie z tą kamerą,guzik tam widać w tym monitorku,1zł bym nie dał za to.Chyba,że jesteście blondynką ....

Natomiast jeśli zależy ci na Dynaudio,a tego nie ma ,to tu już bardziej bym się zastanawiał ,choć normalne radio gra zupełnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie Ty to jesteś ujmą dla mego imienia....nie możesz sobie zmienić "owego" choćby" na tym forum !! .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Przeszkadza trochę hałas - na razie podobno do Alltrack'a nie można wymienić szyb na dźwiękoszczelne. To jeszcze będę drążył w serwisie.

Szyby można wymienić na dźwiękoszczelne za ok. 2000zł, zobacz inny wątek na forum. Możesz wymienić wszystkie boczne, a nie jak w konfiguratorze przy zamówieniu tylko przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te w nowym konfiguratorze sa wszystkie podwojne, po prostu vw tylko przednie nazywa dzwiekoszczelnymi chyba ze wzgledu na konkurencje dla A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te w nowym konfiguratorze sa wszystkie podwojne, po prostu vw tylko przednie nazywa dzwiekoszczelnymi chyba ze wzgledu na konkurencje dla A4

 

Skąd masz takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopie Ty to jesteś ujmą dla mego imienia....nie możesz sobie zmienić "owego" choćby" na tym forum !! .

 

A ty zdaje się dalej w roku 1987 stoisz pod remizą passatem i myślisz,że to imponujące co? Otóż spieszę ci donieść ,że mamy rok 2016 i passat ,szczególnie z taką wiertareczką 1.8 i rozpadającym się byle jakim ,słabiutkim dsg ,co najwyżej może wzbudzić uśmiech ,bo niczym on dziś nie różni się od Renault ,Peugeota ,Forda itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd masz takie info?

 

Jak widziałem test a4 to tylko przód był dźwiękoszczelny ( laminowane szkło ) ciekawe jak jest z passatem osoby które maja fabrycznie takie szyby niech zobaczą jak tył wyglada..... Podobno tylna szyba w Niemczech tez jest laminowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie m.in. opcje:

- Pakiet Sportowy dla DCC

- Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne - dla pakietu Sportowego lub Sportowego dla DCC

 

Tylne szyby wyglądają na cieńsze ale może przez to przyciemnienie zostały inaczej sklejone (w innej fabryce?) i tak to tylko wygląda. Może kiedyś zachce mi się sprawdzić ich grubość suwmiarką ale wątpię.

 

Jeśli chodzi o moje wrażenia to w aucie jest cicho. Powiedziałbym, że nawet bardzo cicho. Nie wiem czy to kwestia szyb czy w MY2017 poprawili jakoś wyciszenie ale czuć, że jest ciszej i nie mam żadnych zastrzeżeń co do poziomu głośności. Nie wiem jeszcze jak jest przy bardzo dużych prędkościach bo nie miałem jeszcze warunków żeby pojechać szybciej niż 160 km/h.

 

http://imgur.com/a/CaeaE

 

Przód:

45N1oLJ.jpg

 

Tył:

F3lSIfn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze w zeszly weekend bylem na weselu w remizie ( Kazimierza Wielka ), samochodow bylo jakies 50, nowe mondeo, lexus, duzo Audi, francuskich troche. powiem Ci Tomku, ze tylko moj passat mial ogladalnosc, na inne nawet nikt nie spojrzal, takze w Olkuszu albo nie macie remizy, albo to jakas inna remiza jest, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam u siebie m.in. opcje:

- Pakiet Sportowy dla DCC

- Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne - dla pakietu Sportowego lub Sportowego dla DCC

..........

 

 

Siemanko wszystkim po dłuższej przerwie.

Piotr, kiedy zamawiałeś auto? Ja na przełomie listopada i grudnia i niestety nie doczekałem się tych szyb chociaż chcialem je bardzo. Rozważam ich wymianę w ASO.

Czy ktoś z forumowiczów w ogóle już to robił?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja tak pisałem, ale myślę, że to nie jest do końca to samo.

Fakt, mam asystenta parkowania i te czujniki z boku na nadkolach, ale asystent wyjazdu poprzecznego z Pakietu drogowego korzysta z 2 radarów (tych samych używa do Side Assit) myślę, że mogą mieć one dłuższy zasięg.

Co nie zmienia faktu że zdarzyło mi się przy wyjeżdżaniu tyłem poprzecznie, że nagle samochód stanął jak wryty i zrobiła się czerwona choinka na AID, widziałem w kamerze, że coś jedzie i nie wyjechałbym, ale auto mnie ubiegło i pedał hamulca uciekł mi spod nogi.

 

Czołem Szymon. Potwierdzam to co piszesz. Czytałem na stronach VW, że system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu jest składową tylko i wyłącznie Side Assist, który z kolei w przypadku B8 jest zawarty wyłącznie w Pakiecie Drogowym lub Drogowym Plus. A zatem to zdarzenie, które miałeś w aucie przy cofaniu musi mieć zatem jakiś inny powód. Pamiętasz co się dokładnie wyświetliło na AID?

 

Z perspektywy czasu żałuję, że nie wziąłem p. Drogowego. Dodatkowa wyżej wspomniana funkcjonalnośc Side Assist do mnie przemawia zaś Lane Assist na autostradzie lub innych szybkich drogach byłby dodatkowym bezpiecznikiem, ale o tym wszystkim dowiedziałem się po zakupie/zamówieniu auta - w każdym razie za późno. Wcześniejsze jazdy próbne (nie jedna przecież:roll) z niedoinformowanymi sprzedawcami nie wyczerpały tematu tych asystentów w sposób właściwy. Dlatego teraz przy cofaniu/wyjeżdżaniu z miejsc o ograniczonej widoczności korzystam z Area View w trybie szerokokątnym zarówno z przodu jak i tyłu i nie jest źle.

 

Natomiast sam Park Assist trzeciej generacji montowany w B8 (to akurat zamówiłem) ma funkcje jak poniżej:

 

 

PA.png

PA1.jpg

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności