Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Powrócił ;)

 

:) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę niezłe macie rozkminy koledzy, ja tego nie rozumiem jak można kupować takie auto i mieszkać w jakimś molochu z wielkiej płyty albo w innej kamienicy wraz z "kwiatem" okolicznych wielbicieli ławek, meczy i piwa, żeby nie było pod budynkiem albo w okolicy jakiegoś garażu podziemnego, w którym jest czysto, sucho i w miarę ciepło. Zamiast kupować webasto polecam ogarnąć normalne lokum, w którym istnieje takie coś jak garaż- nie będzie wtedy problemów z dziećmi, kurtkami, rękawiczkami itd. Przechodząc do sedna mam dosyć konkretne pytanie, mianowicie: auto kupię w Niemczech bo tutaj spędzam więcej czasu albo dosyć mocno ewnetualnie w Polsce. Gdzie lepiej kupić? Gdzie więcej dostanę za swoje stare auto czyli 3 latka z tego samego segmentu, lecz innej marki? Kupując w Niemczech do Polski muszę coś płacić? Jakieś podatki?

 

Kolego Złotousty, mieszkam w domu z podwójnym garażem, a z dziećmi w zimnym aucie nigdy nie przesadzałem i może dlatego nie chorują więc nie interesowało mnie webasto po mroźnej i śnieżnej nocy. Ale tak się składa, że mój pracodawca jakoś nie kwapi się do zadaszenia wielkiego parkingu firmowego dla kilkuset samochodów ani tym bardziej indywidualnego dla mnie. A wyobraź sobie, że jak auto postoi na takim odkrytym parkingu 8-9 godzin na mrozie i śniegu to jest skrobanie i odśnieżanie i właśnie tu wkroczyłoby webasto. Że niby przesadzam i wygodny jestem? No cóż. To wolny kraj i moja wola. No chyba, że analogicznie do Twojej sugestii może też powinienem poszukać pracy pod którą będę mógł garażować auto tak? Coś Ty za tekst sprzedał ludziom? I po czymś takim oczekujesz normalnej odpowiedzi dot. Twojego problemu?

 

 

 

Do pozostałych forumowiczów

Może faktycznie powrócił i niepotrzebnie się tu produkuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niepotrzebnie...

 

No widzę, bo nawet ten post zniknął. I dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest mój dobroczyńca powrócił w WIELKIM STYLU ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już też zacząłem dłuższy elaborat pisać ale koledzy z większym stażem trolla zwąchali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a już też zacząłem dłuższy elaborat pisać ale koledzy z większym stażem trolla zwąchali

 

Tak się skupiłem na tym tekście o garażu, że nawet nie doczytałem dalszego bełkotu. Zmarnował mi 3 minuty życia, ale przy okazji też rozbawił.

 

 

Ale ja nie o tym. Mam info o lekkiej podwyżce cen. Np. zamówiony przeze mnie 2.0 TSI 220KM poleciał w górę o 900 zł. Mimo wszystko dziwne posuniecie w dobie ostatnich afer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Czy wam też jest trudno zalogować się do Car Net. Czy w ogóle w Polsce już to działa? Bo u Zahara nawet widziałem w nowym Sharanie, że jeszcze nie działa. A jak jest u was? Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ja nie o tym. Mam info o lekkiej podwyżce cen. Np. zamówiony przeze mnie 2.0 TSI 220KM poleciał w górę o 900 zł. Mimo wszystko dziwne posuniecie w dobie ostatnich afer.

 

Kiedy zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy zamawiałeś?

 

Przełom października i listopada. W 6-stym tygodniu ma być produkcja. Zakładając poślizg oraz dostawę do PL i dealera może być odbiór na koniec marca.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

Czy wam też jest trudno zalogować się do Car Net. Czy w ogóle w Polsce już to działa? Bo u Zahara nawet widziałem w nowym Sharanie, że jeszcze nie działa. A jak jest u was? Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.

 

Czy na pewno myślisz o Car-Net? Bo z tego co kojarzę to nikt się na to nie uskarżał. Generalnie jak masz dostęp do internetu w aucie to CarNet hula, ale ja go praktycznie nie używam. Serwis pogodowy, kanały RSS, stacje benzynowe, eksport POI do nawigacji DP/DM itp. Choć nie wiem czy przypadkiem serwis korkowy też nie jest częścią Car-net i choćby dlatego warto to mieć.

Oczywiście jest to usługa płatna, aktywowana przez ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełom października i listopada. W 6-stym tygodniu ma być produkcja. Zakładając poślizg oraz dostawę do PL i dealera może być odbiór na koniec marca.

 

Aha, bo mi nic nie mówili o podwyżce. To i tak szybko produkcja. ja zamawiałem w Lipcu mają produkować w przyszłym tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, bo mi nic nie mówili o podwyżce. To i tak szybko produkcja. ja zamawiałem w Lipcu mają produkować w przyszłym tyg.

 

Ciebie podwyżka nie będzie dotyczyła bo z tego co czytam zmieścisz się z produkcją w 2015 r.

Podwyżka dotyczy tylko aut wyprodukowanych już w 2016 r.

Te 900 zł to i tak dobrze, bo straszyli jeszcze we wrześniu, że będzie to ok 1-1,5 %

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciebie podwyżka nie będzie dotyczyła bo z tego co czytam zmieścisz się z produkcją w 2015 r.

Podwyżka dotyczy tylko aut wyprodukowanych już w 2016 r.

Te 900 zł to i tak dobrze, bo straszyli jeszcze we wrześniu, że będzie to ok 1-1,5 %

 

Koledzy,

 

Te 900 zł to w silniku 2.0 TSI. Przy innych są zupełnie inne kwoty. Zapamiętałem kilka przykładów silnikowych wersji Highline z DSG takich, które brałem na samym początku pod uwagę:

biTDI 240KM + 3900zł

2.0 TSI 280KM bez zmian (i tak jest przesadnie drogi)

1.8 TSI + 1400zł

2.0 TDI 190 + 1600zł

2.0 TDI 190 4motion + 1700zł

 

Widać, że biTDI sprzedaje się bardzo dobrze bo cena niewspółmiernie wyższa od pozostałych. Ale czekajmy na oficjalne potwierdzenie cen.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aha, bo mi nic nie mówili o podwyżce. To i tak szybko produkcja. ja zamawiałem w Lipcu mają produkować w przyszłym tyg.

 

Ha ha. Te "szybko" to pojęcie względne bo to w sumie 4,5 miesiąca czekania. Chociaż przy rekordzistach bodajże 7 miesięcy to "prawdziwa okazja" :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce Paska naprawdę szybko, czyli "od ręki", to właśnie w innym wątku umieściłem na ten temat informację - #59 tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/146524-Terminy-realizacji-zamówień-B8?p=2313500&viewfull=1#post2313500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,

 

Te 900 zł to w silniku 2.0 TSI. Przy innych są zupełnie inne kwoty. Zapamiętałem kilka przykładów silnikowych wersji Highline z DSG takich, które brałem na samym początku pod uwagę:

biTDI 240KM + 3900zł

2.0 TSI 280KM bez zmian (i tak jest przesadnie drogi)

1.8 TSI + 1400zł

2.0 TDI 190 + 1600zł

2.0 TDI 190 4motion + 1700zł

 

Widać, że biTDI sprzedaje się bardzo dobrze bo cena niewspółmiernie wyższa od pozostałych. Ale czekajmy na oficjalne potwierdzenie cen.

 

- - - - - aktualizacja

 

Ha ha. Te "szybko" to pojęcie względne bo to w sumie 4,5 miesiąca czekania. Chociaż przy rekordzistach bodajże 7 miesięcy to "prawdziwa okazja" :ok

 

 

Może coś dołożą w standardzie do BiTdi od 2016 stąd taka kwota (mam nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś dołożą w standardzie do BiTdi od 2016 stąd taka kwota (mam nadzieję)

 

Tego niestety nie wiem, a z nowych opcji płatnych doszedł tempomat aktywny do 210km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze szyby dźwiękoszczelne nie dojdą jako opcja w Polsce VW uzupełnił listę przez nowego superb ambient light plus i acc 210 km/h był w skodzie od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadze ze szyby dźwiękoszczelne nie dojdą jako opcja w Polsce VW uzupełnił listę przez nowego superb ambient light plus i acc 210 km/h był w skodzie od początku.

 

dziś*się dopytywałem znajomego sprzedawcę i faktycznie ACC do 210 km/h jest już widoczny. Szyby dźwiękoszczelne niestety nie.

 

z innej beczki czy ktoś coś wie na temat nowego modelu VW CC? podobno ma być w 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności