Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie wliczone w ratę. Przy tej samej wartości samochodu, ale bez ubezpieczenia, końcowa wartość wychodzi 177357, czyli rzeczywisty koszt 104%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooo.... tutaj u Ciebie jest bardzo dobrze - w tabelce oczywiście.

 

Ale wziąłem Twoją ofertę i zliczyłem wszystkie opłaty. Wartość końcowa samochodu to 183674,4PLN i tak patrząc to nie jest 101% tylko 108,1%!!!

Czy wartość ubezpieczenia jest wliczona w całkowita wartość samochodu, czy jest oddzielnie w racie?

No właśnie koło 101% to to nie leżało w ogóle.

Przeliczając mój leasing wyszło, że dopłacam ok. 8000 pln/netto, co daje leasing na poziomie ok. 105%. Okres leasingowania dokładnie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tego tematu ,wiec zapytam tutaj. Jak będzie się zachowywał info dysplay jak auto postoi parę dni na mrozie tak-20. Tego się boje bo często bywam w górach. Aczkolwiek myślę że vw to przemyślało ,to samo dotyczy Add Blue, przeciesz to zamarza ponoć przy -7 ,z kolei jak są grzałki to one po paru dniach rozładują aku. Macie jakąś wiedze w tym temacie.

Edytowane przez wojcian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie koło 101% to to nie leżało w ogóle.

Przeliczając mój leasing wyszło, że dopłacam ok. 8000 pln/netto, co daje leasing na poziomie ok. 105%. Okres leasingowania dokładnie taki sam.

 

No i właśnie kolego to co podajesz jest realne na dzisiejsze czasy. Jest to faktyczny leasing, który można uzyskać. Tak na prawdę wszędzie.

U mnie 104,6% rata zmienna (zależna od WIBOR), 105,29% rata stała. Wszystko z GAP'em fakturowym.

Okres leasingu 36 miesięcy, pierwsza wpłata 40%.

 

Radzę zwrócić uwagę przy leasingu z ratą zmienną jaki WIBOR macie ujęty w ofercie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ubezpieczenie wliczone w ratę. Przy tej samej wartości samochodu, ale bez ubezpieczenia, końcowa wartość wychodzi 177357, czyli rzeczywisty koszt 104%.

 

Co to za ubezpieczenie - sprawdź!

Tutaj też "diabeł tkwi w szczegółach"

Jakie AC - z AUTO NON-STOP?, z naprawami w ASO (piszę o tym, bo różnie bywa)

Jaki assistance - jaki zakres holowania?, na ile dni auto zastępcze?

Jaki wariant Auto Szyby?

 

Jak tak to wszystko analizowałem przy moim poprzednim samochodzie to oferta teoretycznie tańsza okazała się sporo droższa w porównaniu z konkurencją, która zrobiła ubezpieczenia na FULL. Niestety żerują na niewiedzy ludzkiej i osób, które chcą upragniony samochód nie do końca orientując się w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy discovery media pro. Czy mogę odtwarzać muzykę ze Spotify? Jeśli tak to czy za pomocą mirorlink czy jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na stronie zacharoff obejrzałem 12 odcinek zapytaj markę.

Testowany przez Zachara B8 miał dźwiękoszczelne szyby, których VW nie planuje wprowadzić w PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do posiadaczy discovery media pro. Czy mogę odtwarzać muzykę ze Spotify? Jeśli tak to czy za pomocą mirorlink czy jakoś inaczej?

na IPhonie można bez problemu. Wystarczy włączyć aplikację na telefonie i wybrać na DP odpowiednie źródło dźwięku (BT albo USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na stronie zacharoff obejrzałem 12 odcinek zapytaj markę.

Testowany przez Zachara B8 miał dźwiękoszczelne szyby, których VW nie planuje wprowadzić w PL ;)

 

Tak, to ja go męczyłem o ten temat ;) Niestety - VW Polska jest nieugięty w tej kwestii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooo.... tutaj u Ciebie jest bardzo dobrze - w tabelce oczywiście.

 

Ale wziąłem Twoją ofertę i zliczyłem wszystkie opłaty. Wartość końcowa samochodu to 183674,4PLN i tak patrząc to nie jest 101% tylko 108,1%!!!

Czy wartość ubezpieczenia jest wliczona w całkowita wartość samochodu, czy jest oddzielnie w racie?

 

Jeśli chodzi o RTI - jest to ubezpieczenie, które nie wypłaca całej wartości samochodu w razie szkody całkowitej. ZWRÓĆCIE NA TO UWAGĘ:stop

 

Ja jestem przyzwyczajony do ubezpieczenia AutoGAP - tutaj też są dwie opcje;

1. GAP finansowy - ubezpieczenie pokrywa tylko różnicę w wartości samochodu potrzebną do spłaty leasingu. A co z Twoją pierwszą wpłatą 40.000PLN?

2. GAP fakturowy - wypłacają 100% WARTOŚCI samochodu.

I tak: mamy szkodę całkowitą. GAP wypłaca kwotę potrzebną leasigodawcy do spłaty całkowitej samochodu po uwzględnieniu AC oczywiście, a resztę wypłacają użytkownikowi samochodu.

 

Jest to dosyć skomplikowane i oby nikt nie musiał się przekonać jak to funkcjonuje. DLATEGO OSTRZEGAM!!

 

 

"Ubezpieczenie RTI to idealna propozycja dla tych, którzy w przypadku kradzieży lub tzw. szkody całkowitej nie chcą stracić ani złotówki z wartości fakturowej samochodu z dnia jego zakupu.

 

Ubezpieczenie RTI oferowane w ramach umowy leasingu działa przez okres dwóch albo trzech lat w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Firma, dzięki odszkodowaniu z Ubezpieczenia RTI i z ubezpieczenia AC odzyskuje pełną kwotę, równą wartości fakturowej utraconego pojazdu z dnia jego zakupu."

 

źródło : http://www.vwbank.pl/dla-firmy/leasing/leasing-pojazdow-ubezpieczenie-100-procent-wartosci-fakturowej.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w sumie 6k zł rabatu na auto z placu. Wyposażenie pasuje mi w zdecydowanej większości, silnik, kolor, navi, skrzynia. Reszta to kosmetyka. Chciałem na szybko i mam. We wtorek odbiór. Decyzja wydaje się dobra, tym bardziej że miał być francuz. Witam w gronie i dzięki za rady:)

 

Leasing 3 lata / wpłata 10%, wykup 45%, choć planuję zostawić samochód. Limit 30 000. Poczytam sobie w weekend jeszcze dokładniej, ale oferta przebija inne i pokazuje, że niemieckie kanciaki nie tracą na wartości jak piękne francuzy.

Edytowane przez Bartii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się zaktualizowany konfigurator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Ubezpieczenie RTI to idealna propozycja dla tych, którzy w przypadku kradzieży lub tzw. szkody całkowitej nie chcą stracić ani złotówki z wartości fakturowej samochodu z dnia jego zakupu.

 

Ubezpieczenie RTI oferowane w ramach umowy leasingu działa przez okres dwóch albo trzech lat w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Firma, dzięki odszkodowaniu z Ubezpieczenia RTI i z ubezpieczenia AC odzyskuje pełną kwotę, równą wartości fakturowej utraconego pojazdu z dnia jego zakupu."

 

źródło : http://www.vwbank.pl/dla-firmy/leasing/leasing-pojazdow-ubezpieczenie-100-procent-wartosci-fakturowej.html

 

Tak tylko że szkoda całkowita zgodnie z większością ubezpieczycieli to nie jest 100% wartości samochodu tylko np. 70 (są TU gdzie jeszcze mniej..).....

prosty przypadek ostatnio przeze mnie ćwiczony.

wartość fakturowa 60k zł, ubezpieczenie z opcją stałej wartości pojazdu = fakturowej z dnia zakupu, szkoda całkowita bo po kolizji rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył wartość naprawy na ok. 42k (wychodziło coś koło 70,2% wartości fakturowej nowego samochodu..). ubezpieczyciel wyliczył, że zgodnie z ofertą na platformie aukcyjnej ktoś daje za rozbitka 32k, więc on jest krewny z ubezpieczenia tylko 28k zł..... i prawie pozamiatane bo umowa AC jest umową cywilną między kupującym i ubezpieczycielem ponieważ AC nie jest obowiązkowe (inaczej jest przy OC)

dzięki bojom prawnika udało się jednak naprawić do 70% wartości mimo szkody całkowirej, a nie było łatwo bo nie ja byłem stroną bo samochód w kredycie więć ubezpieczyciel mnie olał twierdząc że kasa idzie do banku, a bank w zasadzie początkowo też miał mnie gdzieś ale jak stanęło, że pojazd to w końcu zabezpieczenie jego kredytu to jednak pod gwarancja dalszego zabezpieczenia dał zielone światło na naprawę z ubezpieczenia... no i dopiero wtedy można było dopaść TU...(w dużym skrócie..) wszystko jest piękne, póki to my jesteśmy właścicielami lub nic się nie dzieje, bywa różnie jak coś się stanie i instytucje finansowe dogadują się poza nami...

 

acha, zapomniałem dodać, że wartość nowego była w rzeczywistości 72k ale poprzez rabaty i inne zbiłem do 60k, nieważne w tym przypadku ile naprawdę wart, ważna była do rozliczeń kwota zakupu na fakturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Leasing 3 lata / wpłata 10%, wykup 45%, choć planuję zostawić samochód. Limit 30 000. Poczytam sobie w weekend jeszcze dokładniej, ale oferta przebija inne i pokazuje, że niemieckie kanciaki nie tracą na wartości jak piękne francuzy.

 

Ilu "procentowy" to jest leasing? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko że szkoda całkowita zgodnie z większością ubezpieczycieli to nie jest 100% wartości samochodu tylko np. 70 (są TU gdzie jeszcze mniej..).....

prosty przypadek ostatnio przeze mnie ćwiczony.

wartość fakturowa 60k zł, ubezpieczenie z opcją stałej wartości pojazdu = fakturowej z dnia zakupu, szkoda całkowita bo po kolizji rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył wartość naprawy na ok. 42k (wychodziło coś koło 70,2% wartości fakturowej nowego samochodu..). ubezpieczyciel wyliczył, że zgodnie z ofertą na platformie aukcyjnej ktoś daje za rozbitka 32k, więc on jest krewny z ubezpieczenia tylko 28k zł..... i prawie pozamiatane bo umowa AC jest umową cywilną między kupującym i ubezpieczycielem ponieważ AC nie jest obowiązkowe (inaczej jest przy OC)

dzięki bojom prawnika udało się jednak naprawić do 70% wartości mimo szkody całkowirej, a nie było łatwo bo nie ja byłem stroną bo samochód w kredycie więć ubezpieczyciel mnie olał twierdząc że kasa idzie do banku, a bank w zasadzie początkowo też miał mnie gdzieś ale jak stanęło, że pojazd to w końcu zabezpieczenie jego kredytu to jednak pod gwarancja dalszego zabezpieczenia dał zielone światło na naprawę z ubezpieczenia... no i dopiero wtedy można było dopaść TU...(w dużym skrócie..) wszystko jest piękne, póki to my jesteśmy właścicielami lub nic się nie dzieje, bywa różnie jak coś się stanie i instytucje finansowe dogadują się poza nami...

 

acha, zapomniałem dodać, że wartość nowego była w rzeczywistości 72k ale poprzez rabaty i inne zbiłem do 60k, nieważne w tym przypadku ile naprawdę wart, ważna była do rozliczeń kwota zakupu na fakturze...

 

To jaką opcję ( aby było najmniej nerwów i nieprzewidzianych kosztów ) najlepiej wybrać przy leasingu aby spać spokojnie w przypadku kradzieży albo szkody całkowitej? Mówię tu o opcji dostępnej w VW Leasing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu "procentowy" to jest leasing? smile01.gif

 

koło 6, nie pamiętam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie serdecznie! Mam nadzieję, że nie zaśmiecam zbytnio wątku. Jeśli tak pokornie przyjmę skarcenie. Od pół roku planowałem zakup wymarzonego Espace 5, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią - nie rób tego - głównym powodem jest słaba renoma marki oraz spora utrata wartości - zacząłem myśleć, bo emocje już opadły. Mimo, iż auto zamówiłem w marcu realizacja przesunęła się na jesień.

 

Potrzebuję samochodu na już, po wielu jazdach próbnych, testach itp. padło na Passata B8 Variant Highline 2.0 TDI 190km dsg, auto mam od ręki. Konfiguracja mi pasuje. Od razu dostałem 4 tys. rabatu - pytanie czy to dużo? Czy próbować się jeszcze targować lub walczyć o bonusy? Sprzedawca jest bardzo pewny siebie i twierdzi, że gdybym zamawiał miałbym na styczeń, a wszystkie Passaty schodzą na pniu. W załączniku oferta wraz z dodatkowymi opcjami. Pomóżcie, bo jutro podpisuję papiery :przestraszony

 

Pozdrawiam nawrócony na VW :luka

 

[ATTACH=CONFIG]133620[/ATTACH]

 

Cześć. Mój pierwszy typ to była właśnie ta wersja silnikowa, ale pomyślałem że skoro przez ostatnie 5 lat jeździłem b6 dieslem to może czas na benzynę. Z poprzednim nie miałem najmniejszego problemu. Regularnie olej i dobrej jakości ON i gwarantuję, że będziesz zadowolony. Jestem ciekaw Twoich wrażeń bo nie jeździłem 190ps tdi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mój pierwszy typ to była właśnie ta wersja silnikowa, ale pomyślałem że skoro przez ostatnie 5 lat jeździłem b6 dieslem to może czas na benzynę. Z poprzednim nie miałem najmniejszego problemu. Regularnie olej i dobrej jakości ON i gwarantuję, że będziesz zadowolony. Jestem ciekaw Twoich wrażeń bo nie jeździłem 190ps tdi. Pozdrawiam.

 

Od marca miałem zamówionego Espace 5 w najwyższej wersji wyposażenia Initiale Paris z silnikiem benzynowym 200tce 1.6 200km. Praca silnika, dynamika jak i skrzynia biegów w B8 zostawia Renault daleko w tyle, mimo jego kosmicznego designu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj ogladalem superba i wydaje sie duzo wiekszy od paska ale srodek na minus jak stary pasek bagaznik duzy miejsca tez i tanszy wiecej zmian w superbie niz pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do posiadaczy discovery media pro. Czy mogę odtwarzać muzykę ze Spotify? Jeśli tak to czy za pomocą mirorlink czy jakoś inaczej?

 

Cześć. Mam discovery media i też puszczam spotify w samochodzie. Idzie bardzo ładnie przez bluetooth, niestety nie wyświetla okładek na ekranie monitora systemu, ale i tak jest ok. Ja prowadzę, a córka z tylnego siedzenia zarządza muzyką. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj ogladalem superba i wydaje sie duzo wiekszy od paska ale srodek na minus jak stary pasek bagaznik duzy miejsca tez i tanszy wiecej zmian w superbie niz pasku

 

Super III zdecydowanie przewyższa designem poprzedników, jednak dla mnie zdecydowanie za duży i ta "wielkość" wpływa na prowadzenie. O jakości nie wspomnę. Wybrałem B8 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności