Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Passat z BOXem.

[ATTACH=CONFIG]133623[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat z BOXem.

[ATTACH=CONFIG]133623[/ATTACH]

 

Zdecydowanie przesuń go do tyłu do granicy otwarcia klapy, będzie ciszej i o wiele ekonomiczniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli auto jest w konfiguracji bliskiej tej jakiej oczekujesz to sprawdź czy jest jeszcze jakieś podobne w Polsce, myślę że w innym wypadku nic nie ugrasz - to nie jest zamawianie auta z terminem odbioru za minimum pól roku - rabaty na auta zamawiane to faktycznie ok 10 %

 

Dzięki za sugestię, a zawsze myślałem że na auta na placu są maksymalne rabaty, bo klient zawsze bierze w ramach kompromisu. Jak widzę, chyba nie dotyczy to Passata?! Czy nawet nie pytać sprzedawcy o 2 tysiaki - boję się, że ktoś inny mi sprzątnie auto i taka konfiguracja może się nie powtórzyć szybko - czytając Wasze boje z zamówieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, próbuj! Co Ci szkodzi! Handlowiec zawsze będzie mówił, że więcej się nie da etc. On ma na tym zarobić, więc chce jak najmniej oddać Tobie.

Pytaj, albo o dodatkowe gadżety :) Policz ile samochód kosztuje i te 4k to ile procent ceny.

 

Niech już Superb wchodzi to może trochę lepsze rabaty się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sugestię, a zawsze myślałem że na auta na placu są maksymalne rabaty, bo klient zawsze bierze w ramach kompromisu. Jak widzę, chyba nie dotyczy to Passata?! Czy nawet nie pytać sprzedawcy o 2 tysiaki - boję się, że ktoś inny mi sprzątnie auto i taka konfiguracja może się nie powtórzyć szybko - czytając Wasze boje z zamówieniami.

 

Spytać zawsze warto i myślę, że pytaj nawet o więcej niż o 2 tyś, ja pytałbym o wzmiankowane 10 % z uporem myślę, że na pewno coś ugrasz, ile zależy tylko od tego czy jest jeszcze ktoś zainteresowany tym konkretnym autem ;-)

Te 4 tyś to jedynie 2,5 procent, jest więc o co się bić z rozwagą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niech już Superb wchodzi to może trochę lepsze rabaty się pojawią.

 

Jeździłem wczoraj Superbem III. Wrażenia bardzo pozytywne. Jednak dla mnie za duży i dość nie zgrabny - akurat był w kolorze czarnym. Niebawem pojawi się kombi i myślę, że może się bardziej podobać. Mimo wszystko to najładniejsza generacja tego modelu. Passat B8 prowadził się znacznie lepiej tzn. miałem wrażenie lepszego dopasowania moich rąk do tego auta, lepiej reagował na dodanie gazu i ruchy kierownicą, nie kiwał się na boki jak Skoda ze swoją dużą budą - oba silniki 190dsg. W Superbie plusem były tryby jazdy, których za chiny sprzedawca nie mógł przełączyć - dopiero co dostali egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem tylko, że statystycznie auta 4x4 częściej lądują w rowach niż te bez 4x4, co akurat jest prawda, jednak nie można tego implikować w sposób, w który to robisz, bo idąc kilka kroków dalej doszlibyśmy do wniosku, że najbezpieczniejszy to jest w sumie rower z hamulcami w pedałach i bez przerzutek ;)

 

 

Akurat powiem Ci, że to czy bierzesz VW leasing czy nie niczego nie zmienia w kwestii upustów. Mam nadzieję, że kupowanie passata to też kwestię finansowe i nie robię offtopu.

Jeśli ktoś z was bierze na własną firmę leasing to polecam zrobić to samo co w wypadku zakupu auta- szukać najlepszej oferty i zrobić "konkurs ofert", oraz przeliczać wszystkie dodatkowe koszta. Mi potrafił leasing 105% wyjść na poziomie 110% i więcej po zsumowaniu wszystkiego.

 

Polecam ofertę Idea Leasing, teraz mają promocje 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem wczoraj Superbem III. Wrażenia bardzo pozytywne. Jednak dla mnie za duży i dość nie zgrabny - akurat był w kolorze czarnym. Niebawem pojawi się kombi i myślę, że może się bardziej podobać. Mimo wszystko to najładniejsza generacja tego modelu. Passat B8 prowadził się znacznie lepiej tzn. miałem wrażenie lepszego dopasowania moich rąk do tego auta, lepiej reagował na dodanie gazu i ruchy kierownicą, nie kiwał się na boki jak Skoda ze swoją dużą budą - oba silniki 190dsg. W Superbie plusem były tryby jazdy, których za chiny sprzedawca nie mógł przełączyć - dopiero co dostali egzemplarz.

 

Faktycznie, Superb jest trochę ociężały, mniej chętnie reaguje na ruchy kierownicą, gorzej się jedzie po zakrętach. Natomiast sporo pomaga zmiana na tryb Sport - polecam spróbować przy następnej jeździe :)

 

A jakie wrażenia pod względem wyciszenia w porównaniu do B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie juz poprzedni Superb był za duży.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam takie pytanie , ile razy można zmieniać konfiguracje Passata, powiem że zmieniałem już chyba 3 razy , sprzedawca troszkę już marudzi :) ale widzę że doszły roletki bocznych szyb bez konieczności brania rolety elektrycznej tylnej szyby. A i najważniejsze , czy termin produkcji znacząco się przesunie w siną dal....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat z BOXem.

[ATTACH=CONFIG]133623[/ATTACH]

Powiedz cos wiecej, bagażnik dachowy oryginalnym czy tez thule? Ile dałeś, jeśli możesz podać? Tez stoję przed potrzeba zakupu na urlop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jak nie dobierasz tych newralgicznych elementów jak AID i Dartfordy to raczej termin nie powinien się przesunąć.. Przynajmniej tak mi mój dealer mówił, że to te 2 elementy robią największą obsuwę..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Potrzebuję samochodu na już, po wielu jazdach próbnych, testach itp. padło na Passata B8 Variant Highline 2.0 TDI 190km dsg, auto mam od ręki. Konfiguracja mi pasuje. Od razu dostałem 4 tys. rabatu - pytanie czy to dużo?

 

Rabat od niechcenia.. taki ordynarnie bezczelny, wykorzystujący Twoją gorszą pozycję ... szarańcza ..

Podjedź i powiedz, że byłeś u konkurencji i podobnie wyspecyfikowane samochody oferują Ci z dużo większym rabatem. Weźmiesz go ale musi złożyć lepszą ofertę.

IQM1 ma rację.. Dealer ma silną kartę przetargową - auto na placu .. ale co ci szkodzi ... kilka tysięcy piechotą nie chodzi :)

BTW, nie wiem jak koledzy ale od kiedy w negocjacjach używa się formy pytającej - "czy dałby mi Pan jeszcze (...)" ..

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz cos wiecej, bagażnik dachowy oryginalnym czy tez thule? Ile dałeś, jeśli możesz podać? Tez stoję przed potrzeba zakupu na urlop.

 

Belki oryginalne VW, testowałem przy dużych prędkościach i są bardzo ciche.

Bardzo solidne skrojone na wymiar, posiadają takie lotki od spodu zmniejszające szum.

Cena - wynegocjowałem razem z autem.

Produkt polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli bierze się auto prywatnie na 7-8 lat to nie ma znaczenia.

Ale w przypadku 3 lat z jak największym wykupem, żeby auta nie odbierać z firmy leasingowej, rocznik już ma znaczenie.

Bo szacunkowa wartość auta 3-letniego jest sporo wyższa niż 4-letniego.

 

Później wiadomo, ta różnica się zaciera, a bardziej liczy się stan konkretnego egzemplarza.

 

Na 27 tydzień mam zatwierdzony termin produkcji. czas powoli rozglądać się za leasingiem.

Auto ma przedłuzona gwarancje 36 miesięcy/150 tys. Tak wiec minimum 5 lat będzie w firmie.

 

Poprosiłem salon VW o oferte leasingową na 36 miesięcy z 1 % wykupem. W załączeniu.

 

Prosiłbym Was o opinie : "co się najlepiej opłaca"?. Leasing na 4/5 lat? a nie na 3?. W związku z utrata wartości auta? W ogole proszę o opinie dotyczaca polecanych firm leasingowych. Czy róznice mogą byc znaczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie serdecznie! Mam nadzieję, że nie zaśmiecam zbytnio wątku. Jeśli tak pokornie przyjmę skarcenie. Od pół roku planowałem zakup wymarzonego Espace 5, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią - nie rób tego - głównym powodem jest słaba renoma marki oraz spora utrata wartości - zacząłem myśleć, bo emocje już opadły. Mimo, iż auto zamówiłem w marcu realizacja przesunęła się na jesień.

 

Potrzebuję samochodu na już, po wielu jazdach próbnych, testach itp. padło na Passata B8 Variant Highline 2.0 TDI 190km dsg, auto mam od ręki. Konfiguracja mi pasuje. Od razu dostałem 4 tys. rabatu - pytanie czy to dużo? Czy próbować się jeszcze targować lub walczyć o bonusy? Sprzedawca jest bardzo pewny siebie i twierdzi, że gdybym zamawiał miałbym na styczeń, a wszystkie Passaty schodzą na pniu. W załączniku oferta wraz z dodatkowymi opcjami. Pomóżcie, bo jutro podpisuję papiery :przestraszony

 

Pozdrawiam nawrócony na VW :luka

 

[ATTACH=CONFIG]133620[/ATTACH]

 

Ja z ceny 183K zszedłem do ceny 167K, i to w aucie pod zamówienie. Przejrzyj sobie oferty dilerów na sieci, moim zdaniem tymi 4K to Cię gość obraża ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem salon VW o oferte leasingową na 36 miesięcy z 1 % wykupem. W załączeniu.

 

Może to kwestia salonu i podejścia, ale ja właśnie wczoraj dostałem ofertę na Leasing VW na niecałe 101%. Ponoć mają od niedawna jakąś mega-promocyjną ofertę - nawet nie będę szukał gdzie indziej, bo faktycznie wychodzi całkiem OK :)

Edytowane przez Fat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 27 tydzień mam zatwierdzony termin produkcji. czas powoli rozglądać się za leasingiem.

Auto ma przedłuzona gwarancje 36 miesięcy/150 tys. Tak wiec minimum 5 lat będzie w firmie.

 

Poprosiłem salon VW o oferte leasingową na 36 miesięcy z 1 % wykupem. W załączeniu.

 

Prosiłbym Was o opinie : "co się najlepiej opłaca"?. Leasing na 4/5 lat? a nie na 3?. W związku z utrata wartości auta? W ogole proszę o opinie dotyczaca polecanych firm leasingowych. Czy róznice mogą byc znaczące.

 

Tak przeglądam tą Twoją ofertę i jak sadzę po układzie tabelki jest z Volkswagena.

Ale mniejsza o to! Co do samej oferty - uważam, że jest bardzo słaba. Popatrz na dół tabelki 109%!!!

Wiec pisanie, że jest to leasing 105,5% jest nieprawdą.

Mam do Ciebie pytanie: Czy ubezpieczenie RTI zawarte jest w kosztach tego leasingu czy nie?

A tak nawiasem to uważajcie proszę na to RTI w Volkswagenie - ja m.in. z tego powodu wybierałem inny leasing.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może to kwestia salonu i podejścia, ale ja właśnie wczoraj dostałem ofertę na Leasing VW na niecałe 101%. Ponoć mają od niedawna jakąś mega-promocyjną ofertę - nawet nie będę szukał gdzie indziej, bo faktycznie wychodzi całkiem OK :)

 

Policz dokładnie wszystkie koszty - CZY TO NA PEWNO JEST 101%?

Rata stała czy zmienna?

Ja to wszystko już przegrzebałem - przez dwa miesiące i uwierzcie mi "diabeł tkwi w szczegółach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do Ciebie pytanie: Czy ubezpieczenie RTI zawarte jest w kosztach tego leasingu czy nie?

A tak nawiasem to uważajcie proszę na to RTI w Volkswagenie - ja m.in. z tego powodu wybierałem inny leasing.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie wiem, zapytam o to RTI. Dzieki za zwrócenie uwagi. I tak, to jest oferta z salonu VW.

 

 

FAT. Dzieki za info. Podpytam o ta oferte na 101 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz dokładnie wszystkie koszty - CZY TO NA PEWNO JEST 101%?

Rata stała czy zmienna?

Ja to wszystko już przegrzebałem - przez dwa miesiące i uwierzcie mi "diabeł tkwi w szczegółach"

Ja dostałem coś takiego. RTI zawarte w racie leasingowej. Dodatkowo w racie uwzględniony pakiet ubezpieczenia samochodu.

 

[ATTACH=CONFIG]133631[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałem coś takiego. RTI zawarte w racie leasingowej. Dodatkowo w racie uwzględniony pakiet ubezpieczenia samochodu.

 

[ATTACH=CONFIG]133631[/ATTACH]

 

Noooo.... tutaj u Ciebie jest bardzo dobrze - w tabelce oczywiście.

 

Ale wziąłem Twoją ofertę i zliczyłem wszystkie opłaty. Wartość końcowa samochodu to 183674,4PLN i tak patrząc to nie jest 101% tylko 108,1%!!!

Czy wartość ubezpieczenia jest wliczona w całkowita wartość samochodu, czy jest oddzielnie w racie?

 

Jeśli chodzi o RTI - jest to ubezpieczenie, które nie wypłaca całej wartości samochodu w razie szkody całkowitej. ZWRÓĆCIE NA TO UWAGĘ:stop

 

Ja jestem przyzwyczajony do ubezpieczenia AutoGAP - tutaj też są dwie opcje;

1. GAP finansowy - ubezpieczenie pokrywa tylko różnicę w wartości samochodu potrzebną do spłaty leasingu. A co z Twoją pierwszą wpłatą 40.000PLN?

2. GAP fakturowy - wypłacają 100% WARTOŚCI samochodu.

I tak: mamy szkodę całkowitą. GAP wypłaca kwotę potrzebną leasigodawcy do spłaty całkowitej samochodu po uwzględnieniu AC oczywiście, a resztę wypłacają użytkownikowi samochodu.

 

Jest to dosyć skomplikowane i oby nikt nie musiał się przekonać jak to funkcjonuje. DLATEGO OSTRZEGAM!!

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności