Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę może nie na temat, ale gdzie pytać jak nie tu :) Zastanawiam się nad jakimś wyjściem awaryjnym, w razie gdyby produkcja Passata się mocno przedłużała. Jedną z opcji jest Mazda 6 po liftingu - w najbogatszej wersji wyposażenie zbliżone do Paska HL, cena zresztą również. Czy ktoś miał okazję bezpośrednio porównać te auta? Chodzi mi przede wszystkim o komfort, materiały i wykończenie wnętrza (podobno wersję FL mocno poprawiono pod tym względem). Zanim się wybiorę do salonu wolę trochę poczytać, a na forum Mazdy odpowiedzi będą raczej przewidywalne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę może nie na temat, ale gdzie pytać jak nie tu :) Zastanawiam się nad jakimś wyjściem awaryjnym, w razie gdyby produkcja Passata się mocno przedłużała. Jedną z opcji jest Mazda 6 po liftingu - w najbogatszej wersji wyposażenie zbliżone do Paska HL, cena zresztą również. Czy ktoś miał okazję bezpośrednio porównać te auta? Chodzi mi przede wszystkim o komfort, materiały i wykończenie wnętrza (podobno wersję FL mocno poprawiono pod tym względem). Zanim się wybiorę do salonu wolę trochę poczytać, a na forum Mazdy odpowiedzi będą raczej przewidywalne ;-)

 

Na forum Mazdy6 jest temat Mazda vs B8. Poza tym jest bardzo dużo obiektywnych postów i tematów. Też mają swoje problemy, niektóre poważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: ogrzewanie kierownicy obsługuje się z tego samego przycisku co ogrzewanie fotela kierowcy ? tzn. jeśli włączymy ogrzewanie fotela to mamy podgrzewanie kierownicy, ale nigdy osobno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum Mazdy6 jest temat Mazda vs B8. Poza tym jest bardzo dużo obiektywnych postów i tematów. Też mają swoje problemy, niektóre poważne.

Taaa, czytałem - tradycyjne internetowe p***dolenie typu czemu VW jest drogi, nudny i awaryjny ;-) Po lekturze forum faktycznie wychodzi kilka kwiatków, ale gdzie ich nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po odbiorze zwróciłem uwagę na:

 

1. ktoś chciał na siłę wyczyścić zegary - pod słońce widać mikroryski

2. nie pali sie pokrętło od nawiawu po lewej stronie zegara - zgłoszeone serwis umówiony...

 

trochę emocje opadają po takich "kwiatkach"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę może nie na temat, ale gdzie pytać jak nie tu :) Zastanawiam się nad jakimś wyjściem awaryjnym, w razie gdyby produkcja Passata się mocno przedłużała. Jedną z opcji jest Mazda 6 po liftingu - w najbogatszej wersji wyposażenie zbliżone do Paska HL, cena zresztą również. Czy ktoś miał okazję bezpośrednio porównać te auta? Chodzi mi przede wszystkim o komfort, materiały i wykończenie wnętrza (podobno wersję FL mocno poprawiono pod tym względem). Zanim się wybiorę do salonu wolę trochę poczytać, a na forum Mazdy odpowiedzi będą raczej przewidywalne ;-)

 

czesc. nie jestem fanem marki, passata wybralem bardziej droga eliminacji niz z przywiazania do modelu ( co nie jest takie oczywiste, szczegolnie na forach entuzjastow) kolo M6 krecilem sie dlugo i jezdzilem kilka razy. oto moje spostrzezenia, ktore warto wziasc pod uwage:

1. glosna. i wiatr i silnik. moim zdaniem dyskwalifikacja.

2. niebezpiecznie sciemnia ogladajacego: "WOW.. ale auto, wyglada na drozsze niz kosztuje" .. wsiadasz i myslisz... " lexus.." spedzilem w tym samochodzie duzo czasu i niestety nie jest tak kolorowo. przykladowo, od strony schowka przed pasazerem wsadzielm CALA reke pod kokpit dochodzac az do.. zegarow!, po drodze wymacalem generator poduszki pasazera, nawiewy, kable, gabki, tasmy, zaroweczke oswietlenia schowka ( taka mala, jak w polonezie byla do oswietlania podsufitowego).. do tego siedzisko kanapy jestes wstanie, z boku podniesc na 30cm lamiac gabke. Ja wiem, ze na codzien to nie przeszkadza ale jak pomysle jakie kwasy i oszczednosci moga byc tam gdzie nie zajrzalem...

3. silnik. benzyna 165km, moment obrotowy dostepny tak wysoko ze nie zdazysz tam dojsc zanim dojedziesz do pracy. 9.1s do 100km/h

moim zdaniem to nie jest dyskwalifikacja i wiem ze mozna to zaakceptowac. ale jest ciezko..

4. granie BOSE. bez sensu. slabe, plaskie, papierowe. do tego zle wyciszony samochod. no bez sensu.

5. podobno ta skora jest 100% ekologiczna. nie wiem, jest przyjemna, ale w passacie jest lepszej jakosci

6. zero gadki jesli chodzi o wyposazenie. np, felgi 19 cali sa obowiazkowe. moim zdaniem przynajmniej w kolach mogli dac se luzu.

7. KOLOSALNY PLUS: samochod moga dostarczyc w ciagu tygodnia;) .. i to jest jeden z 2 plusow na korzysc Mazdy.

8. prawdopodobnie bardziej zywotny silnik w stosunku do 1.8tsi ( to 2 i ostatni plus;)

 

generalnie: moim zdaniem M6 jest fasadowa i lapie za serce ale jak patrze na kazde poprzednie M6 to widze jak szybko sie ta uroda starzeje, jak szybko z WOW robi sie pospolite auto.. np pamietacie lampy tzw "lexusy" w M6 pierwszej generacji?.. ble..

wiem, passat tez jest pospolity.. ale od poczatku do konca. jest przewidywalny.. to jest sila tego wozu.

 

A najgorsze jest to.. ze kraza mi mysli jak u FATa; jak VW nie dostarczy mi tego Passata to nie wiem co zrobie..M6?.. nie wiem kurde.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pytanko: ogrzewanie kierownicy obsługuje się z tego samego przycisku co ogrzewanie fotela kierowcy ? tzn. jeśli włączymy ogrzewanie fotela to mamy podgrzewanie kierownicy, ale nigdy osobno ?

 

ten sam guzik. nigdy osobno. robiles kiedys kupe na mrozie? jak zimno w dupe to i w reke.

niemcy sie znaja na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie mazdy 6 byly ladne ale obecna to zachwyca i predko sie nie postarzeje. Za to B8 to wizualnie lifting B7. Szosta ma zupelnie inny wyglad. Szczegolnie w czerwonym kolorze wyglada tak, ze jest efek wow, czego w passacie brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po odbiorze zwróciłem uwagę na:

 

1. ktoś chciał na siłę wyczyścić zegary - pod słońce widać mikroryski

2. nie pali sie pokrętło od nawiawu po lewej stronie zegara - zgłoszeone serwis umówiony...

 

trochę emocje opadają po takich "kwiatkach"...

Czyli kilka denerwujących pierdół ;).

A to się nazywa mieć pecha:

http://www.motor-talk.de/bilder/sammelthread-maengel-am-passat-b8-g69723930/chromzierleiste-1-i207927804.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzednie mazdy 6 byly ladne ale obecna to zachwyca i predko sie nie postarzeje. Za to B8 to wizualnie lifting B7. Szosta ma zupelnie inny wyglad. Szczegolnie w czerwonym kolorze wyglada tak, ze jest efek wow, czego w passacie brakuje...

 

Wojtekk: zapisuje to co napisales. wrocmy do tematu za 5-6 lat ;) sam jestem ciekawy jak bede patrzyl na M6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzednie mazdy 6 byly ladne ale obecna to zachwyca i predko sie nie postarzeje. Za to B8 to wizualnie lifting B7. Szosta ma zupelnie inny wyglad. Szczegolnie w czerwonym kolorze wyglada tak, ze jest efek wow, czego w passacie brakuje...

 

Nie zgodzę się z tym. W akcie desperacji ( oczekiwanie do listopada ) też trafiłem do Mazdy, jednak wykonanie 6 jest tragiczne, kojarzy się z autem z lat 90, zastosowane materiały, wykonanie to już było w maździe dawno temu.

 

Wygląd kwestia gustu, jednemu podoba się to drugiemu tamto.

 

Passek jest poskładany tak jak należny, wszystko masywne i solidne. bynajmniej na pierwszy rzut oka ;)

wiele aut już miałem, od francuzów, japończyków i w moim mniemaniu vw, jest bez konkrecyjny w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tym. W akcie desperacji ( oczekiwanie do listopada ) też trafiłem do Mazdy, jednak wykonanie 6 jest tragiczne, kojarzy się z autem z lat 90, zastosowane materiały, wykonanie to już było w maździe dawno temu.

 

Wygląd kwestia gustu, jednemu podoba się to drugiemu tamto.

 

Passek jest poskładany tak jak należny, wszystko masywne i solidne. bynajmniej na pierwszy rzut oka ;)

wiele aut już miałem, od francuzów, japończyków i w moim mniemaniu vw, jest bez konkrecyjny w swojej klasie.

 

niestety ale to prawda..

niestety bo naprawde mialem nadzieje ze nowe M6 rozwali passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzednie mazdy 6 byly ladne ale obecna to zachwyca i predko sie nie postarzeje. Za to B8 to wizualnie lifting B7. Szosta ma zupelnie inny wyglad. Szczegolnie w czerwonym kolorze wyglada tak, ze jest efek wow, czego w passacie brakuje...

 

Bo passat to mała czarna, a M6 to suknia z falbanami. Co kto woli, zawsze to pozostanie kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. ktoś chciał na siłę wyczyścić zegary - pod słońce widać mikroryski

Nic na siłę, pisałem już o tym i ktoś inny to potwierdził. Ten plastik jest bardzo podatny na rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic na siłę, pisałem już o tym i ktoś inny to potwierdził. Ten plastik jest bardzo podatny na rysy.

masz jakiś patent na czyszczenie?

 

1. Odkurzacz+mikrofibra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od Mazdy najskuteczniej odwiodły fotele. Krótkie siedziska i brak bocznego trzymania. Podłokietnik w drzwiach tak nisko, że nie da się go używać w czasie jazdy. No i nierozwiązany problem, który był już w poprzednich generacjach: bicie tarcz hamulcowych.

Na Passata nie chciałem z kolei tyle czekać co Wy, w tym lub przyszłym tygodniu odbieram czerwonego Mondka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie od Mazdy najskuteczniej odwiodły fotele. Krótkie siedziska i brak bocznego trzymania. Podłokietnik w drzwiach tak nisko, że nie da się go używać w czasie jazdy. No i nierozwiązany problem, który był już w poprzednich generacjach: bicie tarcz hamulcowych.

Na Passata nie chciałem z kolei tyle czekać co Wy, w tym lub przyszłym tygodniu odbieram czerwonego Mondka.

Tak z ciekawości jakie rabaty dają na mondeo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jakiś patent na czyszczenie?

 

1. Odkurzacz+mikrofibra?

do plastików ochronych AID i zegarka uzywam tego http://janniezbedny.pl/produkty/sciereczki-domowe/sciereczka-do-kurzu-antyelektrostatyczna

gdyż wygląda na to, że nawet recznik papierowy jest za twardy i powoduje rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności