Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest nr KT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest nr KT?

KT jest to numer zamówienia. Pod tym numerem kryje się wiele informacji, np:

- konfiguracja

- planowany tydzień produkcji

- fabryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedniego wątku - a zależy mi na czasie we wtorek odbieram B8 i mam dylemat co do felg mam 16 a mogę mieć 17 bądź 18 Ronala nowe ale pytanie czy do tych felg nie warto obniżyć samochodu. Czy ktoś ma 17 lub 18 jak z komfortem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne 17 ki na zimę (6,5cala) na vw.de kosztują 179euro , a 18ki Mareselle 299 euro. A do B8 18 ki uważam za minimum, na 16 ach złe wyglada. Ja zmówiłem na 18ach i myśle czy na zimę kupować 17ki czy drugi komplet 18ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KT jest to numer zamówienia. Pod tym numerem kryje się wiele informacji, np:

- konfiguracja

- planowany tydzień produkcji

- fabryka

Ale przecież i tak nie mamy dostępu do systemu więc nic nie możemy sami sprawdzić :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile 1,8 TSI wychodzi przy takich prędkościach pozamiejskich 90-100km/h

 

2.0TSI pali przy takich prędkościach 7l/100km, więc 1.8 albo porównywalnie, albo mniej :) Nie sądzę, żeby nawet z taką średnią predkością udało się zejść (we w miare normalnych ruchu) w TSI >1.8 poniżej 6 litrów :) No chyba żeby jechać 90km/h po autostradzie bez korków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież i tak nie mamy dostępu do systemu więc nic nie możemy sami sprawdzić :|

Ale masz pewność, że auto zostało wprowadzone do systemu, co jest równoznaczne z wyznaczeniem terminu budowy.

Dodatkowo mając numer KT można też wymusić na handlowcu informację o planowanym terminie budowy.

Niestety ale w praktyce zamówione auta są kolejkowane w systemie wg siły przebicia dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na odcinku 25 kilometrów, jadąc jednostajnie na tempomacie 120 km/h na drodze ekspresowej, w 3 osoby, z bagażnikiem załadowanym na full miałem spalanie 6,2 l/100 km.

Silnik 1.8 TSI z DSG.

[ATTACH=CONFIG]132238[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj na odcinku 25 kilometrów, jadąc jednostajnie na tempomacie 120 km/h na drodze ekspresowej, w 3 osoby, z bagażnikiem załadowanym na full miałem spalanie 6,2 l/100 km.

Silnik 1.8 TSI z DSG.

[ATTACH=CONFIG]132238[/ATTACH]

 

a jaki zasięg pokazuje na pełnym baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki zasięg pokazuje na pełnym baku?

Prawdę mówiąc nie zwróciłem na to uwagi bo to nie jest jakoś istotne dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc nie zwróciłem na to uwagi bo to nie jest jakoś istotne dla mnie

 

z ciekawości pytam bo ktoś wcześniej dodał zdjęcie z 2.0 TDI 150KM podajże i na komputerze było 1100 ponad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jeżdzie autostradowej ,bez szalenstw ,spokojnie tyle wyjdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja Superba przez Zachara:

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza próba jazdy o kropelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezentacja Superba przez Zachara:
:)

 

Ciekawe kiedy pierwsze trafią do klientów w Polsce, handlowiec w vw mówił że dema dla dealerów w wakacje a po nowym roku zaczną zjeżdżać zamówione przez klientów, pytał czy inne auto biorę pod uwagę to powiedziałem że o superbie myślę :) ale w/g mnie vw ma więcej plusów, prócz ceny, zresztą ciekawe jak wrażenia po oględzinach swoim okiem i macaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoje zdanie. Cena plus więcej miejsca z tyłu ( tylko po co, skoro VW i tak już go ma sporo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze warto tez zwrócić uwagę na taka różnice pomiędzy superbem a passatem; superba jeszcze nie ma a passat już jest. Ileż można czekać... Jak nie dostanę swojego B8 do października to rezygnuje. Jeszcze jakbym wrzucił superba na warsztat pod rozwagę to okazałoby sie ze cała operacja zamienia sie w akcje " kup pan auto na 2017 rok"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podzielam Twoje zdanie. Cena plus więcej miejsca z tyłu ( tylko po co, skoro VW i tak już go ma sporo).

 

Skoda to nie vw a vw to nie audi, audi to nie Bentley... Itd

Skoda jest fajna ale jak ktoś chce vw to kury na kierownicy nie zniesie.. Czy sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Skoda to nie vw a vw to nie audi, audi to nie Bentley... Itd

Skoda jest fajna ale jak ktoś chce vw to kury na kierownicy nie zniesie.. Czy sie mylę?

 

To zależy. Osobiście nie poszukuje prestiżu, podoba mi się natomiast pewnego rodzaju kamuflaż ktory skoda zapewnia (nie czuje się jak frajer płacąc za samochód (uważam ze sa to możliwie dobrze wydane 150-160tys, pomijając to ze jest superb3 jest ciekawszy stylistycznie).

I jeszcze jedno, to nie kura tylko struś pędzi-wiatr (mi mi) ;)

Edytowane przez barteka3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kogut ! :P Ja osobiście do Skody nic nie mam. Wielu moich znajomych z pracy jeździ skodami - felicią, rapidem, oktavią czy superbem. I nie słyszałem, żeby narzekali :) ba!, chwalą sobie. Chociaż w felicii tylne drzwi otwierają się od środka .. (tylko od środka):P Generalnie mi wewnętrznie odpowiada VW i dlatego go kupiłem. Na Audi mnie nie stać, a tym bardziej na Bentleya :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko , w Passacie czujemy się jak w lepszym garniturze , w Superbie fajne dżinsy i sportowe obuwie. Chcesz garnitur od gucciego kup S-klase . Passat nigdy nie będzie snobistycznie prestiżowy i taki jest zamiar vw, ot wygodny w miarę dobrze zrobiony samochód . Wiec rozważanie który lepszy Suberb czy Passat , jest zupełnie bezsensu , każda marka zna swoje miejsce w szeregu.

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności