Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

chyba mnie z kims pomyliłeś. To na pewno nie ja :) z tego co pamietam to passacikB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, przepraszam :) Macie podobne nicki, przeczytałem z rozpędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak mam podany termin odbioru 16 listopad w salonie, to można tej dacie wierzyć czy nie? I jeszcze jedno , zamówiłem pakiet lusterka , i tak czytam co w tym pakiecie jest, tylko składanie czy coś jeszcze tam do nich dołożyli ...jakiś inny bajer jeszcze. Dalej ,czy w zimie nie będzie z tym składaniem problemu jak to wszystko zmarznie ?

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości, jak mam podany termin odbioru 16 listopad w salonie, to można tej dacie wierzyć czy nie? I jeszcze jedno , zamówiłem pakiet lusterka , i tak czytam co w tym pakiecie jest, tylko składanie czy coś jeszcze tam do nich dołożyli ...jakiś inny bajer jeszcze. Dalej ,czy w zimie nie będzie z tym składaniem problemu jak to wszystko zmarznie ?

 

W tym pakiecie chyba jest automatyczne składanie po zamknięciu samochodu i ledy oświetlające przestrzeń w koło drzwi, mogę się mylić .

 

https://www.youtube.com/watch?v=TlsD9F8Z6P0

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ledy oświetlające przestrzeń w koło drzwi,

ja mam ledy oświetlające przestrzeń w koło drzwi a nie mam pakietu lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja zamówiłem swojego B8 14.4.2015, date odbioru mam ustaloną na 10 czerwiec. Podobno jest to dość realne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jest duza roznica miedzy 1.4 a 1.8 tzn 150 180 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko czy agent ubezpieczeniowy ma mozliwosc zejcia z ceny ubezpieczenia nizej niz dostaje w salonie za caly pakiet zaznacze ze nie mam zadnych znizek

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

8 postów wyżej powiedziałeś, że zrezygnowałeś z passata i kupiłeś mondeo. Zdecyduj się.

 

Info dla potencjalnych nabywców, w razie gdyby kogoś interesowało. Tapicerka St. Tropez jest rzeczywiście wykonana z bardzo delikatnych materiałów. W poprzedniej insignii po trzech latach fotel kierowcy nie nosił żadnych oznak zużycia, odbarwień. W przypadku passata już po trzech tygodniach można zaobserwować delikatne ciemne odbarwienia od jeansów po lewej stronie siedziska - ewidentne otarcia spodni podczas wysiadania. No cóż, będzie to wymagająca tapicerka i będzie trzeba ją częściej dawać do czyszczenia.

 

 

to ja zrezygnowałem i nieststy jutro odbieram mondka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie mam takie pytanko czy agent ubezpieczeniowy ma mozliwosc zejcia z ceny ubezpieczenia nizej niz dostaje w salonie za caly pakiet zaznacze ze nie mam zadnych znizek czy jest taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to ja zrezygnowałem i nieststy jutro odbieram mondka

 

czekamy na recenzję, hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozna w mondku recenzować poprostu niezle auto za niezła w miare niewielkie pieniadze w porównaniu do pasata mnie wyszlo na plus okolo 26 tysi ale faktem jest ze mondek jest ubogi do paska którego mialem zamówionego

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ale ten lakier ruby red jest za to zajebisty

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jak posadze go na felgach 18 to wstawie fotki bo na tych co wychodzi to jest zenada

 

Ford robi najgorsze felgi optycznie niewiem kto to projektuje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A panowie zakupilem dzis swoim dzieciakom fajny multimedialny zestaw 9" NEXT BASE duo delux z ychwytami moge polecic zdecydowanie jakby ktos szukal dla dzieciaków na zagłówki

 

i weekendowe wypady

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]131923[/ATTACH]

 

moze chcialby ktos takie cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko czy agent ubezpieczeniowy ma mozliwosc zejcia z ceny ubezpieczenia nizej niz dostaje w salonie za caly pakiet zaznacze ze nie mam zadnych znizek czy jest taka mozliwosc?

 

mało prawdopodobne, salony zazwyczaj mają tak zwane "pakiety dilerskie" jako osobno podpisane umowy z firmami ubezpieczeniowymi. Cwiczyłem ze znajomym, który zajmuje się ubezpieczeniami. Nawet przy wszelkich zniżkach, promocjach, odliczeniach, akcjach, promocjach itp nawet nie zbliżyliśmy się kwotą ubezpieczenia do pakietu dilerskiego ubezpieczenia w tym samym towarzystwem TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mało prawdopodobne, salony zazwyczaj mają tak zwane "pakiety dilerskie" jako osobno podpisane umowy z firmami ubezpieczeniowymi. Cwiczyłem ze znajomym, który zajmuje się ubezpieczeniami. Nawet przy wszelkich zniżkach, promocjach, odliczeniach, akcjach, promocjach itp nawet nie zbliżyliśmy się kwotą ubezpieczenia do pakietu dilerskiego ubezpieczenia w tym samym towarzystwem TU.

 

Nie do końca tak jest.

Jeżeli nie ma sie zniżek to pakiet dilerski bedzie najtańszy , ale jak ma sie duże zniżki to można znaleźć tańszy pakiet.

Jak kupowałem tego passata broker ubezpieczeniowy wysłał ofertę salonu do kilku firm i dostałem tańsza ofertę i większym zakresem ubezpieczenia w Warcie akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trzeba bylo wtedy wrócić do salonu i dostałbys i tak taniej zapewne :P o ile oczywiście miales ostatnio bezszkodowosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na varianta HL z DSG 150 km diesel zostało złożone 03.04.2015 i do dzisiaj Pani z salonu nie wie kiedy będzie data produkcji. W zamówieniu mam termin na 9.10.2015 najpoźniej. Chciałem domówić AID, ale jest w restrykcjach, wiec według niej spadłbym na...nie wiadomo kiedy. Poprosiłem o sprawdzenie czy maja jakiś model zbliżony do tego zamówionego. Zero odzewu. Zadzwoniłem do mazdy i

Mazda6 2.2 SkyPASSION-D 175KM automt+czarna skóra , przed negocjacjami cenowymi 154000 i do odbioru na już. Warto się pochylić nad tą mazdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca tak jest.

Jeżeli nie ma sie zniżek to pakiet dilerski bedzie najtańszy , ale jak ma sie duże zniżki to można znaleźć tańszy pakiet.

Jak kupowałem tego passata broker ubezpieczeniowy wysłał ofertę salonu do kilku firm i dostałem tańsza ofertę i większym zakresem ubezpieczenia w Warcie akurat

 

pakiety dilerskie też najczęściej uwzględniają jeszcze dodatkowo posiadane poziomy zniżek, czyli jak masz zniżki to jeszcze podstawowy pakiet dilerski możesz obniżyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Nie tylko my przeglądamy niemieckie fora. Oni posiłkują się też naszym, a raczej próbują ;).

 

Habe mir gerade mal die Beiträge von @szylton im polnischen Passatforum durchgelesen (von ihm sind auch die zwei Beschleunigungsvideos oben).

Netterweise hat er auch ein Bild der "Auspuffblenden" gemacht: Offenbar sind auch beim TSI die Endrohre verdeckt, schade. Dann qualmt es im Winter zwar stilecht auf beiden Seiten, aber leider unter dem Auto und nicht hinten raus :-D

 

Zitat:

@angler-eic schrieb am 24. April 2015 um 12:15:17 Uhr:

Wie ist der Sound beim Schalten des DSG? Darf man sich Hoffnung machen, dass das ähnlich wie beim GTI klingt? Das z.B. im Sport Modus auch dies "Plop" Geräusch beim Schalten entsteht?

Wenn du polnisch kannst, dann kannst du hier fragen:

http://forum.vw-passat.pl/threads/143378-Kupujemy-B8-na-co-zwróci?-uwag?/page115

 

Wenn nicht, dann musst du darauf hoffen, dass der Google-Übersetzer mit "DSG-Ploppen" was anfangen kann :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możemy być tacy mili i im odpowiedzieć :)

Czy użytkownik 2,0 turbo może powiedzieć, jak wygląda sprawa dźwięku podczas zmiany biegów w trybie sport przez DSG? jest jakieś sportowe brzmienie, jak to ma miejsce w GTI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówienie na varianta HL z DSG 150 km diesel zostało złożone 03.04.2015 i do dzisiaj Pani z salonu nie wie kiedy będzie data produkcji. W zamówieniu mam termin na 9.10.2015 najpoźniej. Chciałem domówić AID, ale jest w restrykcjach, wiec według niej spadłbym na...nie wiadomo kiedy. Poprosiłem o sprawdzenie czy maja jakiś model zbliżony do tego zamówionego. Zero odzewu. Zadzwoniłem do mazdy i

Mazda6 2.2 SkyPASSION-D 175KM automt+czarna skóra , przed negocjacjami cenowymi 154000 i do odbioru na już. Warto się pochylić nad tą mazdą?

 

W Maździe odpuściłbym automat (chyba że bardzo lubisz/potrzebujesz), bo raz że nie jest tak szybka jak DSG, to jeszcze Mazda ma świetną skrzynię manual. A tak poza tym wolałbym od Passata z terminem "niewiadomokiedy" ;) Zwłaszcza że masz tam wszystko, włącznie z aktywnym tempomatem i felgami 19"

 

No i w Maździe nie ma czegoś takiego jak "negocjacje cenowe" - bierzesz za ile jest w cenniku albo spadówa, jedynie możesz wyszarpać gadżety w cenie auta typu dywaniki, bagażniki dachowe czy coś w tym stylu.

 

A i byłbym zapomniał - rabat jest jeśli chciałbyś swoje auto zamówić na salon jako demówkę na 3 miesiące, wtedy jest stały rabat -15%.

Edytowane przez DżejDżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto się jednak pochylic nad Mazda 6 nawet z automatem. Jezdzilem takim z silinikem benzynowym 2.2 i naprawdę daje radę. Zwłaszcza w trybie sport:) zawieszenie Mazdy na 19" jest cichsze niż b8 17" - jak dla mnie mniej tłukło. Sky passion ma wszystko a nawet więcej niż b8 w HL. Np ma pełną elektyke obu foteli, podgrzewana tylna kanapę i HUD.

W 6 siedzi się niżej, bardziej sportowo. Wygląd to kwestia gustu oczywiście ale jak dla mnie to zew i wew i dużo ciekawsza niz b8. Bardzo agresywna i sportowa. B8 to elegancka limuzyna. Ja jakbym nie brał b8 to teraz jedzilbym właśnie 6tka:)

Edytowane przez dziura75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie spokój z Mazdą6 .To auto niczym ,poza wyglądem nie może konkurować z paskiem . 3 lata sledze forum M6 ,gdyż miałem ją kupić ,ale głowa ostygła na moje szczęśćie. Raz to kiepskie wyciszenie ogólnie znany problem ,sypiące się wałki a 2,2 dizel (ponoć poprawione) ,Bijące tarcze ,ludziska wymieniają na gwarancji,kiepskia ochrona antykorozyjna (to musi gnic),zresztą sami poczytajcie. http://mazda6forum.pl/viewforum.php?f=44&sid=ed1225aa6bef8efdffa143f21dbb617f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności