Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, opcja z płatnością według nowego cennika jest zapewne niezgodna z umową, a w ogóle sugerowanie czegoś takiego to jest żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj w rozmowie z Panią Handlowiec otrzymałem informację, że Importer robi wszystko w celu przyspieszenia realizacji zamówienia.

Zapewniała mnie także o tym, z są plany żeby klienci, którzy tyle czekają nie musieli płacić za samochody według nowego cennika (ma być po 22 tygodniu) oraz, że ta grupa klientów dostanie dodatkowe rabaty!!!

 

Pozdrawiam

 

Czyli w wolnym tłumaczenia z handlowego na nasze:

 

Kliencie jeszcze nie zapłaciłeś więc zrobimy Tobie dobrze ( "Importer zrobi wszystko"), żebyś złożył/nie odwołał zamówienia (a Pani dostała prowizję). Nawet nie będziesz musiał płacić więcej niż w cenniku i umowie (ale to tylko PLANY), a specjalnie dla Ciebie (oferta limitowana) dostaniesz dodatkowy rabat ( zapewne w wysokości planowanej podwyżki).

 

Marketingowa klasyka a w tle:

 

Nic nie wiemy i nic nie możemy zrobić w kwestii dostaw ale trzeba picować klientów

bo pensji/premii nie będzie.

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili co salon to inna cena auta, dopytywałem w kilku salonach w Warszawie i okolicach, z czego odpisały cztery punkty, w dwóch ceny aut były wyższe ze względu na nowy jesienny cennik, natomiast odbiór auta podobnie listopad.

Nie dość, że trzeba czekać to jeszcze każą za to płacić, jak tak dalej pójdzie do jeszcze człowiek załapie się w międzyczasie na dwie podwyżki do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o terminy realizacji to polecam sposób jaki ja zastosowalem: zanim zlozylem zamówienie to obdzwonilem salony w całej południowej i środkowej Polsce z pytaniem czy przypadkiem nie maja zamówionego auta o mojej konfiguracji ale nie pod konkretnego klienta tylko na salon. I w ten sposób miałem do odbioru w ciągu miesiąca 3 auta o bardzo zbliżonej konfiguracji do mojej. Wybralem jedno auto z tych 3, różni sie od mojej idealnej konfiguracji innym wzorem felg i brakiem ambient. Ale na auto czekalem kilka tygodni a nie kilka miesięcy. Wiec może czasem warto zrezygnować z jakiegoś dodatku kosztem szybkiego odbioru...

Co do wrażeń z jazdy 1.8 manual...raczej same pozytywy:) silnik gładko i płynnie rozwija moc, wyprzedzanie to bajka:) silnik jest cichy, słychać go mocniej tylko jak ma 4-5 tys obrotów...spalanie tak miedzy 7,5 - 9 ale na razie tylko na bazie krótkich odcinków i raczej przy zwawej jeździe. Jak się jedzie rowno 70-80 na IV biegu komp pokazuje spalanie 5,5- 5,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4tyg. od zamówienia otrzymałem tylko numer KT a co do daty produkcji to dalej nic niewiadomo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o terminy realizacji to polecam sposób jaki ja zastosowalem: zanim zlozylem zamówienie to obdzwonilem salony w całej południowej i środkowej Polsce z pytaniem czy przypadkiem nie maja zamówionego auta o mojej konfiguracji ale nie pod konkretnego klienta tylko na salon. I w ten sposób miałem do odbioru w ciągu miesiąca 3 auta o bardzo zbliżonej konfiguracji do mojej. Wybralem jedno auto z tych 3, różni sie od mojej idealnej konfiguracji innym wzorem felg i brakiem ambient. Ale na auto czekalem kilka tygodni a nie kilka miesięcy. Wiec może czasem warto zrezygnować z jakiegoś dodatku kosztem szybkiego odbioru...

Co do wrażeń z jazdy 1.8 manual...raczej same pozytywy:) silnik gładko i płynnie rozwija moc, wyprzedzanie to bajka:) silnik jest cichy, słychać go mocniej tylko jak ma 4-5 tys obrotów...spalanie tak miedzy 7,5 - 9 ale na razie tylko na bazie krótkich odcinków i raczej przy zwawej jeździe. Jak się jedzie rowno 70-80 na IV biegu komp pokazuje spalanie 5,5- 5,8

 

weź nie wk... ludzi :) jakbym wiedział w lutym ze są takie cyrki zrobiłbym tak samo... :) a tak ..... dzwonie dzisiaj do handlowca co z moim zamówieniem a tu... bełkot... gość nie wiedział co mi powiedzieć... nie wiedział bo sam nie wiem... salony nie mają takiej informacji... to jest najgorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktora benzyna w kombi ma normalne koncowki wydechu po lewej stronie bo widzialem dzis takiego Passata b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matteo jak wrażenia z jazdy , miałeś coś skrobnąć a tu cisza, wiem ze radość z auta spora , ale napisz co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW ktora benzyna w kombi ma normalne koncowki wydechu po lewej stronie bo widzialem dzis takiego Passata b8

 

nap pewno chodzi o benzynę? Chyba tylko Diesel 190 KM ma wystające ze zderzaka po jednej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zastanawiał czemu B8 jest tak drogie? Przecież w miarę przyzwoite B8 wychodzi w okolicach 150 tyś mowa o wersji 2.0 TDI 150 km manual z kilkoma dodatkami. Dokładając 20 tyś macie z takim samym silnikiem nowe audi A6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem tego mondeo red costam i czarne szyby ale to naprawde czarne z 108 tysi mi zeszli na 90 to jest rabat i rok gwarancji gratis :) ale auto jest przecietnie doposazone wrecz golas do tego co mialem w passacie HL miec

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nap pewno chodzi o benzynę? Chyba tylko Diesel 190 KM ma wystające ze zderzaka po jednej stronie

 

1.8 tsi ma normalne dwie po lewej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja zamówilem w grudniu 17 i dopiero za dwa tygodnie beda wiedziec czy wchodzi do produkcji i bedzie na koniec lipca a jak nie wejdzie to bedzie w grudniu heheh niezle nie dlatego zrezygnowalem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

benzyna 1.8 ma jak passat b6 2.0 z lewej strony dwie proste koncówki 70mm srednica kazda

Edytowane przez passacik b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się zastanawiał czemu B8 jest tak drogie? Przecież w miarę przyzwoite B8 wychodzi w okolicach 150 tyś mowa o wersji 2.0 TDI 150 km manual z kilkoma dodatkami. Dokładając 20 tyś macie z takim samym silnikiem nowe audi A6...

 

Za 150 to masz całkiem przyzwoicie wyposażonego Passata. Np:

HL, Alcantara, Metalic, Business na full LED, Telefon premium + podgrzewana szyba przenia, AID, Area View, Easy Open i Close, Parktronic 3 generacji,

Discovery Pro.

 

Za 189kpln masz gołe audi A6 z materiałową tapicerką ( Alcantara za > +6kpln !) i nie metalic.

 

Silnik i skrzynia ta sama.

 

Wolę Passata ... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o dacie produkcji jest w systemie zakupowym VW. Byłem dzisiaj u swojego dilera i tu miła niespodzianka. Przy zamówieniu w marcu termin odbioru 41 tydz. w kwietniu już w systemie był 38 tydz. a dzisiaj sprawdzałem i w systemie 36 tydz. Zamówiony mam 1,8 DSG .

Miałem tez okazję przejechania się autem z zamówionym silnikiem. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, zdecydowanie lepsze wrażenie w porównaniu do diesla-który testowałem wcześniej. Silnika własciwie nie słychać, dynamika wspólpraca z DSG wzorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się zastanawiał czemu B8 jest tak drogie? Przecież w miarę przyzwoite B8 wychodzi w okolicach 150 tyś mowa o wersji 2.0 TDI 150 km manual z kilkoma dodatkami. Dokładając 20 tyś macie z takim samym silnikiem nowe audi A6...

 

Możliwości są w sumie 3:

1. próba wykorzystania efektu "nowości produktu" i tzw. pionierów rynkowych, którzy muszą mieć wszystko co nowe i płacą za to z natury więcej niż rzecz ta jest warta i będzie później kosztować - po rabatach lub darmowych lub bardzo korzystnych pakietach (bo cena bazowa pozostanie pewnie niezmieniona)

2. faktycznie VAG chce VW, w tym passata pozycjonować bliżej marek premium i w ten sposób odróżnić go marketingowo od skody - i to by się się trzyma logiki patrząc na ceny skody (superb) względem paska

3. nie kupisz za 170 tys. zł audi A6 w podobnym wyposażeniu, a jak chcesz porównać do audi A6 za 170 tys. zł to odpowiedzią jest pasat w wersjach bazowych, nawet od 90 tys. zł :-) czyli o połowę taniej ;-)

Reasumując - czysty marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się zastanawiał czemu B8 jest tak drogie? Przecież w miarę przyzwoite B8 wychodzi w okolicach 150 tyś mowa o wersji 2.0 TDI 150 km manual z kilkoma dodatkami. Dokładając 20 tyś macie z takim samym silnikiem nowe audi A6...

No nie wiem jak... Według konfiguratora, przy maksymalnie zbliżonym wyposażeniu do mojego cena jest o 75 tys wyższa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy się upłynni i zamówienia będą realizowane na bieżąco, nie wiadomo czy zamawiać teraz i czekać prawie rok czy poczekać do jesieni, zimy i wtedy zobaczyć jak się będzie przedstawiała sytuacja. Ciekawi mnie kiedy lifting wprowadzą bo nie widzi mi się odebrać auto po prawie roku oczekiwania a np. 2017 lift, te 2-3 lata chciało by się pojeździć aktualnym modelem :P

 

P.S. chyba że przeskoczą do b9 jak to było w przypadku b6 na b7 .

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy się upłynni i zamówienia będą realizowane na bieżąco, nie wiadomo czy zamawiać teraz i czekać prawie rok czy poczekać do jesieni, zimy i wtedy zobaczyć jak się będzie przedstawiała sytuacja. Ciekawi mnie kiedy lifting wprowadzą bo nie widzi mi się odebrać auto po prawie roku oczekiwania a np. 2017 lift, te 2-3 lata chciało by się pojeździć aktualnym modelem :P

 

P.S. chyba że przeskoczą do b9 jak to było w przypadku b6 na b7 .

 

Na szybki lifting bym nie liczył, bo nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Jeśli już dziś mają zamówienia na I kw 2016 to można przyjąć, że cały 2016 mają zagwarantowany. Dalej to już się zaczynają zakupy odtworzeniowe B8 (flotowe), nie mówiąc o wcześniejszych. Do tego konkurencja też dopiero co wprowadziła nowe modele, a niektórzy np. opel jeszcze nie. Moim zdaniem w 2017 nie ma uzasadnienia ekonomicznego na lift. Zresztą wystarczy popatrzeć na to co się ostatnio działo - mimo szumnych zapowiedzi wiele firm wstrzymało zapowiadane premiery i to nieraz o kilka lat - mondeo, tiguan, skoda yeti ... Handlowiec mi mówił, że przy golfie VII to po dwóch latach chyba się sprzedaż/produkcja ustabilizowała się tak, że termin realizacji skrócił się do 2-3 miesięcy.

 

Druga sprawa to fakt, że takie zawsze jesteś w perspektywie kolejnego liftu ..., a po lifcie zwykle będzie "głębsza' zmiana itd, itd. Widać zresztą po jakim czasie zrobili dopiero lift z B6/B7 (B5/B5lf), audi A6 etc

 

Faktem jednak jest, że jakbym miał zamawiać dziś z terminem realizacji na przyszły rok to był sobie chyba dał spokój, bo to jest chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz na forum.Postanowiłem podzielić się z wami swoją przygodą z Volkswagen która zaczęła się w momencie zamówienia czyli 17 stycznia 2015. Zamówiłem 2 passaty. Pierwszy 1.8 tsi w manualu HL kolor crimson red oraz 2.0 tsi HL. kolor tungsten.Sprzedawca przekonywał mnie że samochody będą na "majówkę"......Obecnie (sprawdzałem wczoraj)termin jednego to 28 tydzień a drugiego 29 tydzień. Sprzedawca zarzeka się że te terminy nie ulegną zmianie. Moje pytanie do forumowiczów jak uważacie czy terminy dostarczenia naszych aut będą się ciągle przesuwać? bo noszę się z zamiarem zrezygnowania z zamówienia i wzięcia czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja również zamówiłem passata w pierwszej połowie stycznia. Termin produkcji podany przez dealera 30 tydzien - zmienił się juz parokrotnie. Pierwotny tez miał byc przed majówką . Nie jest to termin zatwierdzony i nikt nie potrafi mi powiedzieć czy to ostateczny. Też jestem w kropce i nie wiem czy warto czekać. Pytanie zadałem importerowi - podał iż robia wszystko aby samochód był wyprodukowany jak najszybciej. Z tego co widze na forum - wszystkim mówia i pisza to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem w kropce i nie wiem czy warto czekać. Pytanie zadałem importerowi - podał iż robia wszystko aby samochód był wyprodukowany jak najszybciej.

8 postów wyżej powiedziałeś, że zrezygnowałeś z passata i kupiłeś mondeo. Zdecyduj się.

 

Info dla potencjalnych nabywców, w razie gdyby kogoś interesowało. Tapicerka St. Tropez jest rzeczywiście wykonana z bardzo delikatnych materiałów. W poprzedniej insignii po trzech latach fotel kierowcy nie nosił żadnych oznak zużycia, odbarwień. W przypadku passata już po trzech tygodniach można zaobserwować delikatne ciemne odbarwienia od jeansów po lewej stronie siedziska - ewidentne otarcia spodni podczas wysiadania. No cóż, będzie to wymagająca tapicerka i będzie trzeba ją częściej dawać do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności