Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na baku mozna zrobic w normalńych warunkach 500-600km a w trasie i wiecej z tego wynika.

Wręcz 600-700km można zrobić na baku, średnie spalanie od początku wychodzi mi 10l/100km :) A od ostatniego tankowania prawie 700km udało się zrobić w trybie mieszanym 50/50 trasa/miasto

[ATTACH=CONFIG]131606[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zmierzyłem siedzisko w moim Superbie, którego fotele uważam na najsłabszy elemnet auta i okazuje sie, że mają dokładnie tyle samo :blady

Chyba przyjdzie mi zmienić w zamówieniu na standardowe z alcantarą :rozpacz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Okazuje się jednak, że fotel skórzany bez wentylacji ma wysuwane podudzie. I tu pojawia się pytanie co będzie lepsze: alcantara czy nappa - bo fotel na pewno musi być przedłużany.

Szczególnie martwi mnie lato i stąd chęć wentylacji. Zaznaczam, że dotychczas zawsze miałem auta z materiałową tapicerką.

 

alcantara jak dzieciak wklei lizaka lub gume do zucia to juz nic z tym nie zrobisz dlatego ja wziolem nappe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alcantara jak dzieciak wklei lizaka lub gume do zucia to juz nic z tym nie zrobisz dlatego ja wziolem nappe

 

Ja świadomie nie brałem nappy choć dopłata niewielka. Więcej minusów niż plusów ze skórą:

 

+ na korzyść skóry:

wygląd, zapach ( może być wada - alergie) , łatwość utrzymania czystości w przypadkach awaryjnych

delikatna w dotyku ( nappa )

 

- na niekorzyść skóry

zimno w zimie, klei się latem ( co z tego, że jest podgrzewanie i klima jak liczy się pierwsze wrażenie po wejściu

a klima Ci pleców nie schłodzi jak się przykleją do fotela)

jeśli skóra fotela dotyka do gołego ciała to szczególnie latem pot wnika w skórę i mogą powstać przebarwienia.

Trzeba konserwować znacznie częściej niż alcantarę, a powierzchnia do czyszczenia z dużą ilością załamań większa.

Możesz się ślizgać na fotelu, szczególnie jak się wytrze, może pękać jak nie dbasz ( zalecana konserwacja co 3 miesiące).

Jeśli wentylowana - to osłabiona. Nappa jest delikatniejsza więc łatwo zarysować np nitem od spodni.

 

 

Poza tym specjalnie przejechałem się do salonu, żeby zobaczyć czarną alcantarę. Wygląda super.

Zdjęcia tego nie oddają więc nie dziwię się, że jest tak mała dopłata do nappy.

 

Alcantarę też można czyścić nawet po lizaku i sokach. Można nawet golić jak się zmechaci.

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja świadomie nie brałem nappy choć dopłata niewielka. Więcej minusów niż plusów ze skórą:

 

+ na korzyść skóry:

wygląd, zapach ( może być wada - alergie) , łatwość utrzymania czystości w przypadkach awaryjnych

delikatna w dotyku ( nappa )

 

- na niekorzyść skóry

zimno w zimie, klei się latem ( co z tego, że jest podgrzewanie i klima jak liczy się pierwsze wrażenie po wejściu

a klima Ci pleców nie schłodzi jak się przykleją do fotela)

jeśli skóra fotela dotyka do gołego ciała to szczególnie latem pot wnika w skórę i mogą powstać przebarwienia.

Trzeba konserwować znacznie częściej niż alcantarę, a powierzchnia do czyszczenia z dużą ilością załamań większa.

Możesz się ślizgać na fotelu, szczególnie jak się wytrze, może pękać jak nie dbasz ( zalecana konserwacja co 3 miesiące).

Jeśli wentylowana - to osłabiona. Nappa jest delikatniejsza więc łatwo zarysować np nitem od spodni.

 

 

Poza tym specjalnie przejechałem się do salonu, żeby zobaczyć czarną alcantarę. Wygląda super.

Zdjęcia tego nie oddają więc nie dziwię się, że jest tak mała dopłata do nappy.

 

Alcantarę też można czyścić nawet po lizaku i sokach. Można nawet golić jak się zmechaci.

 

 

 

Kto ci takie bzdury naopowiadał alcantara po 2 latach w audi a 6 u kum pla jest masakryczna , ja nigdy skóry nie konserwowałem czarnej i nigdy mi nie penkała zabrudzenia na skórze widac i prz4ebarwienia ale na jasnej nie na czarnej

 

ostatnio widziałem jak facet miał w insigni jasna skórę i na niej koce porozkładane hehe wspulczuje jak tak miałbym okrywać w ten sposób to masakra

 

na 100% skóra pełna jest łatwiejsza w utrzymaniu przy dzieciakach

 

ale niezmienia to faktu ze alcantara w B8 wyglada naprawde dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie życzenie :) ma ktoś z Was kolor brązowy Passata B8 ? Jeżeli tak można o jakieś foto , bo w necie ubogo . Będę bardzo wdzięczny takiej osobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie życzenie ma ktoś z Was kolor brązowy Passata B8 ? Jeżeli tak można o jakieś foto , bo w necie ubogo . Będę bardzo wdzięczny takiej osobie

Jeżeli chodzi Tobie tylko o kolor Black Oak, to kolor ten był dostępny w poprzednich wersjach Passata.

Passat B8 w kolorze Black Oak:

http://www.motor-talk.de/forum/alle-farben-lackierungen-des-b8-vorstellung-diskussion-t5079425.html?page=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ci takie bzdury naopowiadał alcantara po 2 latach w audi a 6 u kum pla jest masakryczna , ja nigdy skóry nie konserwowałem czarnej i nigdy mi nie penkała zabrudzenia na skórze widac i prz4ebarwienia ale na jasnej nie na czarnej

W A4 B8 alcantara po 150 tys. km wygląda jak nowa. Wprawdzie bez dzieci, ale psa się zdarzało przewieźć. Mam nadzieję, że w Passacie będzie tej samej jakości (na 1szy ruzt oka było ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcantara bardzo fajny materiał. Na jej zużycie największy wpływ ma kwestia naszego ubioru. Jak ktoś będzie śmigał w dresach to alcantara będzie w bardzo dobrym stanie i po 200 tyś, natomiast jeśli nosimy jeansy + wysiadamy z auta jak sołtys na wsi to i 10 tyś i alcantara zamienia się w wełniany sweter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masakra jednym słowem , bo dresu nienawidzę ...co począć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak wychodzi spalanie w mieście i poza przy normalnej jeździe w 1.8 TSI DSG, ma ktoś już jakieś doświadczenia z tym silnikiem czy nadal wszyscy czekają ?:D

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zamieszczam fotki z wnętrza jak wygląda pogląd na świat zza przyciemnionych szyb dla kontrastu widok na bok gdzie przednia szyba nie jest tak przyciemniona.

[ATTACH=CONFIG]131621[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131622[/ATTACH]

 

Poniżej również dla zainteresowanych kilka fotek Ambient Light z tyłu. Podświetlane są listwy, uchwyt i klamka.

[ATTACH=CONFIG]131623[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131624[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131625[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131626[/ATTACH]

 

z góry sorki za kiepską jakość zdjęć z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szylton czapki z głów, robisz fajnie na tym forum , naprawdę . Ciesze się że jesteś, to mi umila czas oczekiwania do listopada :) hej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dzisiaj brakło mi paliwa do kosiarki , pojechałem na orlen ....patrze a tam czarny Passat B8 leje ropę.... ciekaw czy to ktoś z forum? miasto Ustroń...ale Ci gościu zazdroszczę :) ...ja do listopada...bożeeee. Ok dość Miłosława :) dzieci trzeba wykąpać :))

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych zamieszczam fotki z wnętrza jak wygląda pogląd na świat zza przyciemnionych szyb dla kontrastu widok na bok gdzie przednia szyba nie jest tak przyciemniona.

[ATTACH=CONFIG]131621[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131622[/ATTACH]

 

Poniżej również dla zainteresowanych kilka fotek Ambient Light z tyłu. Podświetlane są listwy, uchwyt i klamka.

[ATTACH=CONFIG]131623[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131624[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131625[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131626[/ATTACH]

 

z góry sorki za kiepską jakość zdjęć z telefonu

Dziękuję pięknie za te zdjęcia :)

Czyli jednak nikt nie oszczędził na lampkach w uchwytach z tyłu. Ufff... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, jest pełna elektryka, masaż, grzanie, wentylacja, nappa i brak wysuwanego podudzia. Ciekaw jestem ile cm dodaje ten element, jak ktoś ma możliwość proszę o sprawdzenie.

 

Dwie fotki:

[ATTACH=CONFIG]131647[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131648[/ATTACH]

Fotel z wysuniętą podporą ma ok 55 cm, a z zamkniętą ok 51 cm.

Mam normalne fotele z HL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zmieniłem z wentylowanej skóry na standardowe z alcantarą :-(

To jest chore, że teoretycznie lepsze - droższe fotele są gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa konkluzja, czyli faktem jest te 5cm różnicy, pytanie czy będzie to odczuwalne w codziennym użytkowaniu. Warto zadać sobie pytanie co ważniejsze, czy długość siedziska czy wentylacja. Osobiście uważam, że w zimie nie ma argumentu przeważającego, bo skóra mimo iż zimna to nikt jej nie dotyka w szortach tylko grubych spodniach a często kurtce, w lecie faktycznie może być nagrzana i tu wentylacja się przyda, choć z pewnością pierwsze odczucie może być nieprzyjemne. Jak zwykle, kwestia subiektywna :) Ja mam 1,92m i bardzo wygodnie mi się podróżuje w wentylowanych fotelach z siedziskiem 50,5cm, choć powiem szczerze że jeszcze wygodniej byłoby gdyby kolumna kierownicy dała się wyciągnąć jeszcze bliżej fotela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak by wygladal tungsten z bezem w srodku

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

widze na de ze przybyl kolor sand gold metalik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ciekawa konkluzja, czyli faktem jest te 5cm różnicy, pytanie czy będzie to odczuwalne w codziennym użytkowaniu.

Oczywiście jest to kwestia indywidualna ale dla mnie jest spora różnica. Na codzień jeżdżę Superbem, który ma siedzisko 51 cm, a od czasu do czasu Audi z wysówanym podudziem i zdecydownaie bardziej komfortowo czuję się na dłuższym siedzisku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak gra fabryczny zestaw audio? ile jest ogólnie głośników? dają rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności