Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie volkswagen.pl (w konfiguratorze) są już dane techniczne silnika 1,8 TSI 180 KM z manualną skrzynią biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się tez kilka dodatkowych opcji w konfiguratorze, mam też wrażenie, że kilka pozycji uległy zmianie:

- dodano podgrzewanie kierownicy (+600 pln za tą możliwość)

- można już oficjalnie wybrać listwy Brilliant Pine niezależnie od wybranej kolorystyki wnętrza

- kontrola głosowa (?)

- złącze multimedialne AUX-IN z USB - tego chyba nie było jako oddzielna pozycja poza instalacją telefoniczną car-net

 

- nie ma już pakietu lusterka, teraz zwie się to "elektrycznie składane lusterka". w sumie dobrze, jeśli nic poza tym do pakietu nie wchodziło.

- pojawiły się dwa pakiety sportowe (o ile mnie pamięć nie myli był tylko jeden), czyli doszła blokada mechanizmu różnicowego

 

Im bardziej drążę i wgłębiam się w temat, zaczynam mieć większe obawy, czy naprawdę dostanę to, co zamówiłem/zostało mi potwierdzone/obiecane.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola głosowa to coś takiego jak Siri w iPhonie. Można głosem ustawiać nawigacje. Myślałem ze to jest standard w wersji Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiło się tez kilka dodatkowych opcji w konfiguratorze, mam też wrażenie, że kilka pozycji uległy zmianie:

- dodano podgrzewanie kierownicy (+600 pln za tą możliwość)

- można już oficjalnie wybrać listwy Brilliant Pine niezależnie od wybranej kolorystyki wnętrza

- kontrola głosowa (?)

- złącze multimedialne AUX-IN z USB - tego chyba nie było jako oddzielna pozycja poza instalacją telefoniczną car-net

 

- nie ma już pakietu lusterka, teraz zwie się to "elektrycznie składane lusterka". w sumie dobrze, jeśli nic poza tym do pakietu nie wchodziło.

- pojawiły się dwa pakiety sportowe (o ile mnie pamięć nie myli był tylko jeden), czyli doszła blokada mechanizmu różnicowego

 

Im bardziej drążę i wgłębiam się w temat, zaczynam mieć większe obawy, czy naprawdę dostanę to, co zamówiłem/zostało mi potwierdzone/obiecane.

 

Doszły jeszcze wentylowane siedzenia przednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrola głosowa to coś takiego jak Siri w iPhonie. Można głosem ustawiać nawigacje. Myślałem ze to jest standard w wersji Pro.

 

Z czymś to jest standart na pewno. Bo jak wklepałem swoją konfigurację (Discovery Pro i telefon Premium) to opcja sterowania głosowego zaznaczyła się jako N/D.

 

 

Z kolei Pakietu sportowego z XDS nie można wziąć z DCC.

 

W mojej konfiguracji (w sumie z najbardziej rozbudowanymi multimediami bo jest nawet Dynaaudio) można wg konfiguratora dołożyć złącze multimedialne AUX z USB za 290 zł.

Wg mojej oferty w opcji Discover Pro było gniazdo USB oraz AUX IN. WTF?

 

-----------------------------

I znów totalnie niezrozumiała zasada polskiego konfiguratora. W Niemczech jak masz DCC to bez problemu dodasz za 210 EUR XDS. U nas oczywiście nie.

Edytowane przez Tomek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję instalacji telefonicznej trzeba mieć zeby działała z przednią szybą podgrzewaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konfiguratora dołożyć złącze multimedialne AUX z USB za 290 zł.

Wg mojej oferty w opcji Discover Pro było gniazdo USB oraz AUX IN. WTF?

 

Ten fakt też mnie bardzo zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką wersję instalacji telefonicznej trzeba mieć zeby działała z przednią szybą podgrzewaną?

 

 

Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czymś to jest standart na pewno. Bo jak wklepałem swoją konfigurację (Discovery Pro i telefon Premium) to opcja sterowania głosowego zaznaczyła się jako N/D.

 

 

Z kolei Pakietu sportowego z XDS nie można wziąć z DCC.

 

W mojej konfiguracji (w sumie z najbardziej rozbudowanymi multimediami bo jest nawet Dynaaudio) można wg konfiguratora dołożyć złącze multimedialne AUX z USB za 290 zł.

Wg mojej oferty w opcji Discover Pro było gniazdo USB oraz AUX IN. WTF?

 

-----------------------------

I znów totalnie niezrozumiała zasada polskiego konfiguratora. W Niemczech jak masz DCC to bez problemu dodasz za 210 EUR XDS. U nas oczywiście nie.

To usb za 290 zl jest do obslugi appla, nie wiem czy czyms sie rozni czy po prostu kabel tylko daja, usb i aux jest tak jak bylo z discovery pro. Obsluga glosowa tez jest z ta nawigacja w standardzie a zestaw premium nic tu nie zmienia, w konfiguratorze jest blad, ale mimo opisu n/d i tak sie zaznacza automatycznie przy wyborze navi pro i zestawu premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was wie dlaczego teraz 2.0 tsi zyskało aż 1 sekundę przy sprincie od 0 do 100 w stosunku do b7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ile mniej więcej czasu czekaliście na podanie terminu produkcji od momentu zamówienia auta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ile mniej więcej czasu czekaliście na podanie terminu produkcji od momentu zamówienia auta??

 

Ja czekałem około 5-6 tygodni...

 

Dodam, że czekałem tyle na podanie "Planowanego" terminu produkcji.

Ostatecznego terminu produkcji nadal nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś z was wie dlaczego teraz 2.0 tsi zyskało aż 1 sekundę przy sprincie od 0 do 100 w stosunku do b7?

70nm momentu obrotowego więcej dostępnego przy trochę niższych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza waga o 40 kg, większa moc o 10 KM, moment o 70 Nm.

Mnie natomiast ciekawi spalanie w mieście bo dla B7 podgaja 10,8l/100 km a dla B8 7,8l/100 km. 3 litry różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniejsza waga o 40 kg, większa moc o 10 KM, moment o 70 Nm.

Mnie natomiast ciekawi spalanie w mieście bo dla B7 podgaja 10,8l/100 km a dla B8 7,8l/100 km. 3 litry różnicy...

Papierowy wynik, robi go start-stop...w praktyce jeżeli bedzie to litr to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale b7 też ma start stop.

Ciekawe co tam siedzi w tym 220 hp, bo już 6.7 do setki nastraja mnie bardzo pozytywnie jeśli chodzi o wybór następnego auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale b7 też ma start stop.

Ciekawe co tam siedzi w tym 220 hp, bo już 6.7 do setki nastraja mnie bardzo pozytywnie jeśli chodzi o wybór następnego auta :)

 

Nie 2.0 Tsi b7 nie ma start-stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie 2.0 Tsi b7 nie ma start-stopu

 

Start-stop raczej nie obniży spalania aż o 3 litry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzcie jakie felgi z tych trzech modeli bardziej pasuja do passata b8 Tungsten w rozmiarze 17 " :

 

http://www.carid.com/momo-wheels/quantum-anthracite-466734.html

 

czy

 

http://www.carid.com/momo-wheels/revenge-anthracite-466740.html

 

lub jeszcze

 

http://www.tirerack.com/wheels/WheelCloseUpServlet?target=wheelCloseUp&wheelMake=Anzio&wheelModel=Turn&wheelFinish=Black+Painted

 

 

bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności